Jump to content

Hipohondrija

hipohondrija

• Please log in to reply
2360 replies to this topic

#2321 neurotičar23

neurotičar23

Član

• Members
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 15 July 2014 - 12:47

U mene su bile opsesivne misli jedno vrijeme, dok nisam zapravo uvidio da moj "mozak" želi da izbjegne te misli. A kako se to blokira nego kad predje u opsesiju sa zdravljem. I tako sam ja promijenio sve doktore. Prvo sam strahovao da mi srce nije uredu. Ali odem ja kod doktora za pluća-ne nađe ništa.Mjesec dana poslije, zuji mi u ušima. Odem opet kod doktora, ali ovaj put neurologa, i slikam kičmu jer to može uputiti na zujanje. Opet ništa. Pa odem kod doktora za srce- i tu nema ništa. I tako skontam da moj mozak samo meni nameće misli o zdravlju koje suštinski žele da se riješe ovih negativnih misli. Mogu reći da je sve ovo asociralo na hipohondriju u mene, ali je bio OKP. No hvala Bogu, pa sam ja nadvladao sve to, a ono nije mene. Znam kako to ide sa hipohondrijom. Cijeli si dan u strahu, diraš se, provjeravaš i sve ti je na to usmjereno. Samo hrabro.

#2322 Belle

Belle

Član

• Members
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 08 December 2014 - 10:52

Nisam pisala neko vreme na forumu jer me uhvatila zdravstvena hipohondrija i opet sam krenula da obilazim lekare i pomisljala na najgore bolesti i bila sam ubedjena da ih imam, iako je logicki gledano to bilo nemoguce. Na kraju sam otisla da se testiram na hiv, hepatitis b i c, i sve je bilo negativno. Vec sam ranije radila tumor markere i ne smem opet da trazim jer znam da nece da mi daju uput. I sad ne znam sta cu, imam dokaze da mi nije nista, ali se ne osecam uvek dobro, boli me glava, misici, koce mi se zglobovi, al za to sve kazu da su samo manidestacije mog psihickog stanja.

#2323 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 08 December 2014 - 11:22

View PostBelle, on 08 December 2014 - 10:52 , said:

Nisam pisala neko vreme na forumu jer me uhvatila zdravstvena hipohondrija i opet sam krenula da obilazim lekare i pomisljala na najgore bolesti i bila sam ubedjena da ih imam, iako je logicki gledano to bilo nemoguce. Na kraju sam otisla da se testiram na hiv, hepatitis b i c, i sve je bilo negativno. Vec sam ranije radila tumor markere i ne smem opet da trazim jer znam da nece da mi daju uput. I sad ne znam sta cu, imam dokaze da mi nije nista, ali se ne osecam uvek dobro, boli me glava, misici, koce mi se zglobovi, al za to sve kazu da su samo manidestacije mog psihickog stanja.

Reci to svom psihijatru, sigurno ce znati sta bi trebalo da radis

#2324 Rita22

Rita22

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 23 January 2015 - 11:50

Zdravo,
Kazete mi dali nekogas osekate kako gaden vkus d\vo ustata, kako na nesto trulo

#2325 brbljavko

brbljavko

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 408 posts

Posted 05 February 2015 - 00:07

ja neznam za vas ali ja stalno gledam u ogledalo dali sam bljed i vec godinu dana si umisljam da imam rak debelog crijeva i uzas mi je a bojim se doktoru
strasnooo moi je

#2326 Clair de Lune

Clair de Lune

TECH-NOIR

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,284 posts

Posted 28 February 2015 - 17:55

https://bosanskibrlo...o-hipohondriju/

čisto za podizanje raspoloženja, juče sam baš bila pod pritiskom najnovijih zdravstvenih tegoba, pročitala ovo, ismijala se, i odmah mi bilo dobro.

Ja, periodično, "bolujem" od svega i svačega, malo gušenje, pa lupanje srca, i evo sad me boli vrat. Nekako, imam osjećaj kao da će da eksplodira. Problem je što sam prije dva dana bila pod užasnim stresom, i tačno znam šta je uzrok. Juče me nije boljelo, danas opet boli. Zbog toga što prođe čim malo odspavam (bar pola sata) ubjeđujem sebe da nije ništa ozbiljno i da je zbog napetosti i stresa. A doktoru ne smijem.

#2327 Saša23

Saša23

MEGA-MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 387 posts

Posted 01 March 2015 - 05:49

pa nije ti to hipohondrisanje

hipohondrisanje ti je kad si npr umislio da imas rak ili tumor i tako nesto ozbiljno a ne verujem d a ti to mislis

samo anksioznost nista vse

#2328 Clair de Lune

Clair de Lune

TECH-NOIR

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,284 posts

Posted 01 March 2015 - 12:41

Znam ja dobro šta je hipohondrija. Samo ne volim da pišem o tome.

#2329 Saša23

Saša23

MEGA-MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 387 posts

Posted 01 March 2015 - 13:04

imaš li psihijatra

#2330 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,960 posts

Posted 11 April 2015 - 20:39

Jel vam se nekada desilo da pogledatie u mladež i da umislite da je rak?
Meni se to dešavalo i evo opet, neki mladež na nozi, ne sećam se da sam ga ranije videla i evo paničim.
Za ludnicu sam, da me zatvore i bace ključ.

#2331 lupus

lupus

Smooth Criminal :)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,909 posts

Posted 12 April 2015 - 18:48

Ja imam gomilu mladeza, za jedan se stalno tripujem, i bila sam pesto puta kod dermatologa i nece da mi daju uput da ga skinem, Samo napisu benigan. Nije to za ludnicu, daleko od toga. :)

#2332 Dejzi

Dejzi

juanita

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 942 posts

Posted 13 April 2015 - 14:21

Zanimljivo, ovoga puta za razliku od prve epizode uopšte nisam bila hiper hipohondrična kao prvi put.

#2333 brbljavko

brbljavko

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 408 posts

Posted 06 June 2015 - 10:03

ajde jedna dobra dusa nek me smiri..neki dan sam mokre kose stavio kacigu na glavu i provozao se 5 min motorom na 30 stupnjeva i sad sam si utripo da imam upalu mozga..nemam temperaturu i ostalo osjecam se ok samo sam citao po netu simptome i sad me uhvatilo poceo sam si umisljat i nemogu protiv toga..bas sam mulac i neodgovoran

#2334 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 06 June 2015 - 10:48

msilim da je ok, ja zivim sa hipohondrijom hodajucom.. on "ima" ualu mozga svaki dan kad opere kosu

nekad simptomi dodju sami ako utripujes nesto ..mi jednom jeli neke pecurke, mama nabrala u sumi, i najeli se muz i ja.. i kao FUCK otrovne su ..i imali smo skoro sve simptome trovanja posle videh na netu koji su, cak sam i doktora pitala.. kaze da mozes psihicki prizvati simptome, lazne

#2335 brbljavko

brbljavko

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 408 posts

Posted 15 August 2015 - 12:49

imam problem..nakon dugo vremena nazalost.anksioznost mi je puno slabija ali vucem hipohondriju cijelo vrijeme za sobom i ona me uzasno sputava.u zadnje vrijeme me boli ljeva ruka malo misic pa malo mali prst pa lopatica i to sve traje vec par dana i sekira me jako.bio sam na hitnoj nalaz krvi dobar,rentgen pluca i srca odlican i ekg takodjer jedino mi je tlak bio malo visok 150/80 ali me i dalje boli ruka i nemogu se sredit stalno mislim na to i samo cekam srcani.nemogu si utuvit u tu blesavu glavu da su nalazi dobri.

#2336 Clair de Lune

Clair de Lune

TECH-NOIR

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,284 posts

Posted 03 September 2015 - 17:40

Opet počinje hipohondrija da me puca.

#2337 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 04 September 2015 - 19:32

View PostClair de Lune, on 03 September 2015 - 17:40 , said:

Opet počinje hipohondrija da me puca.

u vezi čega? što te brine?

#2338 Clair de Lune

Clair de Lune

TECH-NOIR

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,284 posts

Posted 04 September 2015 - 19:56

Juče me jako boljelo ispod pazuha, čak sam i kvržicu napipala... Nakon dugo vremena (iz dosade) odlučim da izguglam šta bi to moglo biti i naravno, jedino što sam na netu našla su bile krajnje crne prognoze, uspaničila se naravno haha. Onda je mama došla kući i rekla da li si normalna, to te komarac ujeo, i zaista, danas apsolutno ništa :D

#2339 Winter vol 2

Winter vol 2

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 836 posts

Posted 04 September 2015 - 19:58

bar smo otkrili da si lažov jer kažeš da te komarci ne ujedaju

#2340 brbljavko

brbljavko

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 408 posts

Posted 04 September 2015 - 20:03

zasu zasu ..a i da napipas kvrzicu i da je u pitanju limfni cvor nemora biti odmah najgore.zadnjih godinu dana imam rak pluca,rak debelog cr.,tumor na mozgu i tak to. sve mi ok u zivotu ali ubija me hipohondrija jakoooo

Also tagged with hipohondrija

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users