Jump to content

Midazolam (FLORMIDAL, DORMICUM)

• Please log in to reply
33 replies to this topic

#1 Angel Heart

Angel Heart

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,352 posts

Posted 29 November 2005 - 23:11

Midazolam je posebni i iznimno jaki benzodazepin koji strukturno podsjeća na alprazolam. Nastup mu je dosta brz i djelotvoran. Karakteristika je da kod njega normalan san nije toliko oštećen za razliku od uobičajnih hipnotika. Faze budnosti su skraćene, a kvaliteta sna je poboljšana.
Koristi se za slučajeve teške i kronične nesanice, a također se koristi za premedakaciju prije uvođenja u anesteziju. Kao i većina hipnotika postoji velika vjerojatnost razvoja ovisnosti.

#2 aike

aike

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,840 posts

Posted 04 April 2007 - 16:22

Aha, nasla sam ga. Ima li tko iskustva s Dormicumom?

#3 Guest_Pospani (Gost)

Guest_Pospani (Gost)
  • Guests

Posted 04 April 2007 - 16:35

Mislim da je negdje bas Angelheart pisala da joj je puno bolji od sanvala.
Ne znam na kojem topicu,mislim"sanval protiv;"...necega.
U svakom slucaju,i jos je netko pisao...uglavnom su pozitivni dojmovi(odnosno,da su ucinkovite u uspavljivanju)

#4 aike

aike

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,840 posts

Posted 04 April 2007 - 16:50

Thnx! Probat cu pronaci. Uglavnom me zanima kakv je osjecaj ujutro. Nakon sanvala sam ujutro obicno bila ok, nisam bila omamljena, za razliku od, recimo, normabela i lexaurina. Od njih se ne mogu niti razbuditi normalno i bauljam pola dana.

#5 aike

aike

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,840 posts

Posted 05 April 2007 - 16:28

Dormicum sucks! Uspavao me na citava 3 sata, ako i toliko. Ako su to konjske tablete onda sam ja malo zesca kobila.

#6 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 05 April 2007 - 16:40

A rekla si da od njih nemreš spavat dulje od tri sata. Meni to baš nije djelotvornost. Il povećaj dozu.

#7 aike

aike

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,840 posts

Posted 05 April 2007 - 17:08

Pa naravno da nije djelotvornost. Od djelotvornih tableta ocekujem da me uspavaju bar na 6 sati. Lexaurin me uspava na 10sati + pola dana bauljanja.  -_-

#8 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 05 April 2007 - 17:13

Tišina je rekla da su njoj poremetile pamćenje ako samdobro skužila.

#9 Rainbow

Rainbow

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 37 posts

Posted 04 June 2007 - 19:26

Ja samoinicijativno uzimam Flormidal za spavanje, a prepisan mi je Zoloft (prvo u kombinaciji sa Rivotrilom, sad sa Eftilom, i ja jos uvek samo Zoloft pijem svaki dan a za ovo drugo nisam sigurna da mi uopste odgovara, bilo koje), i mislim da ne `ide` bas najbolje.....
Ujutru se budim sa glavoboljom, ali i to ne svako jutro, pa nisam sigurna.......smanji mi pritisak, a ionako imam nizak.......

Vasa iskustva sa Flormidalom i ad?

#10 Miyoko

Miyoko

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 07 July 2007 - 22:17

Ja pijem Flormidal i Flunirin (Fluoxetin), desavalo mi se ponekad da ustanem, pricam s nekim, zaspim ponovo i posle se ne secam nicega. Sa pritiskom nisam imala problema. Posto ga uzimas samoinicijativno, mozes da probas sa nekim drugim sedativom? I da, to verovatno znas, Flormidal ne bi trebalo uzimati kontinuirano vise od mesec dana, a usput, on povecava sedativno dejstvo neuroleptika i antidepresanata.

#11 tashsh

tashsh

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 20 December 2007 - 15:48

sinoc sam prvi put probala F i to polovinu, sjajan je da zaspish, a tek kakvi su snovi,...loodilo...mada ne planiram da ga pijem chesto, samo bash kad ne mogu da zaspim...

#12 0 Negative

0 Negative

Član

• Newcomers
  • Pip
  • 24 posts

Posted 24 December 2007 - 16:37

Odlican "uspavljivac" , za mene cak i najbolji moguci !
Ne znam u kombinaciji sa AD , meni je isto prepisan Z. , ali citavsi o nuspojavama a i tripu da mu treba masa vremena da "proradi" ako uopste bude pravi lek , pa dok ne provale sta mi odgovara itd, zabatalio sam celu pricu sa ad.
Taman ce doci prolece dok pocne da radi(ako pocne) i leto i ne moze da mi ne bude bolje nego sada sto se neke moje blage depre tice......

F. sam koristio za vreme skidanja sa heroina.Samoinicijativno!
Tada nema sanse da se spava, danima, nedeljama, pa bensedini i lorozepami, lexiliumi i ostali?zepami ne deluju!

Odlican je za spavanje.Pio sam neposredno pre nego legnem da spavam.Spavam ko beba, a jos snovi!
Sanjanje je pod OBAVEZNO ! i to filmovi, i te kakvi.....

Naravno, probao sam i da ga zloupotrebljavam, sto ne preporucujem nikome, (uzimao sam ga u toku dana kada mu nije vreme) ...
Mislim, sada , ako bih pisao o tome, verovatno bi ovo bila zesca zloupotreba lekova....Zato ga pij samo pred spavanje, i kada mislis da mozes bez njega, postepeno smanjuj dozu...
Nemoj naglo da prekines.....U ostalom, to vazi za veliki broj takvih lekova.
Pozzz

#13 Skove

Skove

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 11 posts

Posted 24 December 2007 - 19:39

ne znam kakav je u kombinaciji sa AD, ne pijem ih... koristim Subutex i sa njim je dobar... zaspim odmah ali kratko spavam... maximum 6 sati...
i shto je najbitnije, budim se odmoran, ne kao od bensendina ili diazepama, polomljen...
isto vazi i za Lendormin, ali on je mnogo slabiji...

#14 alive

alive

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 276 posts

Posted 17 January 2008 - 10:59

Meni dr. nije željela prepisati Dormicum jer smatra da ima veliku mogućnost od ovisnosti.
čak i u situacijama kada nisam spavao po 5 dana mi ga nije dala nego 40mg normabela (koji nije djelovao)
Posted Image
Uglavnom,midazolam spada u skupinu najjačih hipnotika te se koristi i kao predanesteziološka terapija u dozi od 7.5-15mg.
Poz!

#15 Beba

Beba

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,622 posts

Posted 03 December 2008 - 23:49

Pitanje: Da li je netko, itko ikada od vas imao osjećaj depersonalizacije od Dormicum-a???
Pitam zato što je to lijek koji daju u tzv. lokalno-potenciranoj anesteziji, i ja sam već drugi put odgodila operaciju jer moja psihička smatra da bi imala osjećaj depersonalizacije (jer patim od pn i pijem xanaxe), da nema šanse da bi bila smirena-naprotiv, ona misli da bi "izašla iz svog tjela i zaljepila se za strop, i od tamo gledala što se događa"-citiram psihijatricu, za koju sve manje mislim da su joj sve ovce na broju. Nisam imala prilike razgovarati sa anesteziologom, samo sa kirurgom-njemu je tako nešto nepoznato. Jbt. kome da vjerujem???

#16 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 06 December 2008 - 17:18

Meni ta prica o depersonalizaciji uopste nije naivna.

#17 Beba

Beba

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,622 posts

Posted 06 December 2008 - 22:54

Drugim rječima, i ti misliš da bi me Dormicum mogao šutnut na NP i depersonalizaciju? Ajoj, ispaliću. Dobro, hvala ti Posted Image , barem si mi odgovorio-jer ovdje dočekat odgovor-veća je šansa dobit jack pot na lutriji(makar to nije ono što sam htjela čuti Posted Image ). Ne kužim Spirit, ako je to lijek za faking spavanje, WHY??? Posted Image

#18 laura40

laura40

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,028 posts

Posted 06 December 2008 - 23:17

QUOTE(Beba @ 6 Dec 2008, 10:54 PM) View Post
Drugim rječima, i ti misliš da bi me Dormicum mogao šutnut na NP i depersonalizaciju? Ajoj, ispaliću. Dobro, hvala ti Posted Image , barem si mi odgovorio-jer ovdje dočekat odgovor-veća je šansa dobit jack pot na lutriji(makar to nije ono što sam htjela čuti Posted Image ). Ne kužim Spirit, ako je to lijek za faking spavanje, WHY??? Posted Image

Ja mislim da će ti na to pitanje bolji ili najbolji odgovor dati anasteziolog, pa ne bi bilo zgorega da njega probaš nekako kontaktirati...a što bi bilo kad bi bilo..hebiga sve je moguće (valjda).
Probaj provjeriti sa osobom koja je pravi stručnjak za to.

#19 Beba

Beba

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,622 posts

Posted 06 December 2008 - 23:32

Laura draga, to bi bilo idealno, međutim anesteziologa vidiš i razgovaraš s njim tek na dan operacije, praktički one zadnje sekunde prije operacije. Razgovarala sam samo sa kirurgom, njemu je ovo što je moja psihička rekla nepoznato-prvi put čuje.
Malo sam i googlala, zapravo puno, i imaš onih foruma: tipa pitaj doktora. I jbt., od svih mogućih specijalista, nigdje anesteziologa!!! Ma ljuta sam. Zbunjena. Dva puta sam zakazala, pa otkazala operaciju! *ebem i psihijatricu i kirurga, kad nemogu uskladiti mišljenja. Sad bi ja trebala bit pametnija od njih dvoje i sama odlučit! Jel me kužiš? Fakat sam ljuta!!

#20 laura40

laura40

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,028 posts

Posted 07 December 2008 - 11:31

Pa probaj zamoliti nekog kirurga tj. kirurga kod kojeg ideš da te spoji sa nekim anesteziologom, jer imaš velikih problema što se tiče strahova i ja vjerujem da će ti čovjek pomoći (valjda).
Ili drugo...pitaj svoju psihijatricu "a kako bi bilo kada bi morala obaviti neku hitnu operaciju"?

Ja sam bila na operaciji davnih dana i moram priznati da sam tamo dobila prvi panični napadaj, ali tek zadnji dan u bolnici. Dakle preživjela sam i taj početak operacije i samu operaciju.
Sjećam se da to što ti daju prije operacije napravi od tebe "biljku" i nisi baš previše svjestan...onako kao u nekom bunilu....rekli su poslije u sobi da sam se i plakala i pričala i svašta radila pod utjecajem te injekcije. Ne znam...moraš to tako i ovako nekako riješiti, jer što kad stvarno budeš morala ići na neku hitnu operaciju...ja vjerujem da ti ne bi bilo ništa.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users