Jump to content

Skidanje s alkohola!

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 dibidus

dibidus

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 02 April 2018 - 20:05

Ok, tu lurkam po forumu vec dosta vremena, ali nisam bas bio srecan da izadjem sa ovom temom, jer vidim da se alkohololizam tu na forumu tretira poprilicno pogresno pa ne bih bas prsto u oko na samom pocetku. . .sad eto za otvaranje u prvom postu mislim da je dovoljno, imam 52 godine, pijem ne bas kontinuirano zadnjih 35 godina, a zadnjih 5 godina mi je pomalo dopizdilo, pa imam nameru da se lagano resim toga, zelim li poziviti jos koju godinicu u miru, itd. . .

#2 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,731 posts

Posted 02 April 2018 - 20:30

Dobrodošao i bravo za odluku da se rešiš alkohola :clapping:
To je krupan i težak korak ali ipak mnogi su ga uspešno napravili i nastavili dalje, nadam se da ćeš i ti :)

#3 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 141 posts

Posted 03 April 2018 - 18:13

Mozes otici na sastanak AA, anonimni alkoholicari.

#4 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 457 posts

Posted 04 April 2018 - 21:33

Dibidus, dobrodošao na forum :)  I veliko bravo za odluku. Piši nam o svom iskustvu lečenja od alkoholizma, o tome kako je porodica reagovala na tu odluku i kako si odlučio da prestaneš sa alkoholom...

Moram da priznam da mene ova tema zanima jer u porodici imamo alkoholičara koji ne priznaje da ima problem, a mi, kao članovi šire porodice nemamo zakonsko pravo da ga nateramo da se leči..a propada i fizički i psihički.

Pravo na to imaju roditelji ( moji baba i deda koji su umrli ), žena-nju nema, i deca, nema ni njih...

Ukoliko znaš nešto o toj pravnoj osnovi za lečenje molim te piši...

#5 dibidus

dibidus

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 05 April 2018 - 20:54

Sa AA sam dosta dobar i idem cesto na sastanke, ali je malo nezgodno ako oko podneva popijes par pica pa onda odes supijan na sastanak, jednostavno nije u redu, btw o AA mogu reci samo sve najbolje, i svakome bih to preporucio.
Sad tipova pijanaca ima ja mislim isto koliko i tipova ljudi, ja sam fukncionalni solo drinker, sto znaci da sam pod alkoholom super multipraktik, dok apstinenciju provodim u krevetu pod bromazepanom i ogromnom kolicinom ugljikohidrata koje inace ne konzumiram i gledam crno bele otuzne komedije, 3 dana su minimalni rok da se telo malo ispegla od alkohola a 3 meseca su minimalni rok da se ajde da kazem covek izvukao iz gadne navike, premda je alkoholicar uvek alkoholicar, pio ili ne pio. . .ovi koji ne priznaju da imaju problem su mozda mladji ljudi ili naprosto tvrdoglavi ili naprosto pomireni sa sudbinom, trenutno imam dobar izgovor sa ovom cudnom metereopatskom situacijom pa sam pod standardnom dozom, a nabavio sam pokovanje rivotrila ali me je strah pocet s tim dok se malo ne iscistim, jer brijem da je opak lek u odnosu na bromazempam i diazepam s kojima imam iskustva (btw oguglao na bromazempam) - naravno alkohol i lekove nikad ne miksam, dam neki delay bar od 3 sata i trudim se da si dam dosta fizickog napora i da prospem sto vise znoja, toliko za sad, pozdrav svima. . .

#6 dibidus

dibidus

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 05 April 2018 - 20:59

View PostSlučajna domaćica, on 04 April 2018 - 21:33 , said:

Dibidus, dobrodošao na forum :)  I veliko bravo za odluku. Piši nam o svom iskustvu lečenja od alkoholizma, o tome kako je porodica reagovala na tu odluku i kako si odlučio da prestaneš sa alkoholom...

Moram da priznam da mene ova tema zanima jer u porodici imamo alkoholičara koji ne priznaje da ima problem, a mi, kao članovi šire porodice nemamo zakonsko pravo da ga nateramo da se leči..a propada i fizički i psihički.

Pravo na to imaju roditelji ( moji baba i deda koji su umrli ), žena-nju nema, i deca, nema ni njih...

Ukoliko znaš nešto o toj pravnoj osnovi za lečenje molim te piši...

ne znam za pravnu osnovu, mislim da mora biti dobrovoljno i da mora imati nekog pratioca, ja sam 2 x pokusao s lecenjem i oba puta vec na prvom razgovoru bilo je adio, jer sam bio tretiran kao stoka, cak mi je supruga koja je bila sa mnom i inace ne pije rekla jbt koji su ovo ludaci. . .

#7 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 457 posts

Posted 06 April 2018 - 00:11

Hvala na odgovoru.

Da, mora da bude dobrovoljno, rekli su nam to u bolnici za odvikavanje od alkohola.. Ranije je firma slala zaposlene koji su alkoholičari na lečenje. Bar znam da je to bilo u državnoj upravi, i znam da se jedan kolega uspešno izlečio..nažalost, ostale su posledice kada je zdravlje u pitanju.

Taj moj rođak i ne radi..zatvoren u kući pije..i pravi nama probleme...uh..neću da uzurpiram temu, a i kasno je..nekako mi je i teško da pišem o njemu...

#8 dibidus

dibidus

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 06 April 2018 - 14:23

zao mi je da to cujem, covek bi u ovakvim situacijama trebalo da ima nesto sto ce kako-tako odrzavati u formi, posao, hobi, setnja, bilo kakva fizicka aktivnost, i naravno da je svestan da je u dubokom problemu i na sigurnom putu prema dnu, meni iako znam to sve, ne pomaze puno, cak vidim kako godine idu da samo pojacavam, a organizam je sve slabiji i odavno je prestalo biti uzitak. . .

#9 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,069 posts

Posted 06 April 2018 - 15:09

Za skidanje sa alkohola moraš da imaš doktora, i piju se antidepresivi i još neki lekovi da bi ti stabilizovali stanje.
Sve pohvale na želji da se rešiš toga zla.
Samo benzodiazepini ti neće pomoći, to da znaš, moraju i druge grupe psihofarmaka da se uključe, a to mora doktor da napiše.

Što se doktora tiče, ima svakojakih, raspitaj se za nekog dobrog privatnika.
Koliko sam videla, možda ti ne treba bolničko lečenje jer nemaš neke gadne krize kada prestaneš.

#10 Kosta73

Kosta73

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 297 posts

Posted 12 April 2018 - 20:53

Za skidanje sa toga ti trebaju: dobar lekar-psihijatar/psihoterapeut, dobri lekovi i najvažnije - dobar motiv... Da ti u životu nešto ide bolje kad si trezan. Ako treba i odleži u bolnici mesec, dva, koliko treba, dok te ne prođe kriza.

#11 Go-Ahead

Go-Ahead

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 126 posts

Posted 13 April 2018 - 21:34

diazepam s kojima imam iskustva (btw oguglao na bromazempam) - naravno alkohol i lekove nikad ne miksam, dam neki delay bar od 3 sata

Preslikan slucaj,ja zepame pijem uglavnom ujutro bar trenutno...prije je to bilo gore...a predvecerje jedva cekam da zavirim u flasu.Sad sam smanjio alkohol zadnjih 4-5 mjeseci zato sto pijem i terapiju za visok pritisak.
Svo to kalkulisanje izmedju pilseva i alkohola,tempiranje vremena...postaje vec smor,jer se cesto`okliznem`.:)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users