Jump to content

Somatizacija from hell

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 caecus

caecus

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 05 April 2018 - 23:30

Pozdrav Svima!
Newbie, Matija - 30god.

My story:
Nakon dosta lutanja konačno imam dijagnozu,a to je somatoforni poremečaj f45(somatizacija).
kronična anksioznost-pa kako i ne uz čuda simptoma.

Čopilo me to prvi puta prije kojih 12god.,ali kako nije baš onomad bilo toliko informacija na netu oko ove tematike brzo me nekako i popustilo.
Standardno nedostatak zraka uz vrtoglavicu, pulsiranje mišića itd.;taj prvi put nakon stresne situacije ostali mi ko neki trnci sa fascikulacijama u stopalima.prihvatio to uz onomad odrađen emng, dopler i rtg kralježnice.kazali na psihičkoj bazi.jbg-a

do nedavno živio punim plućima kad tamo pred božić opet strašan stres i aktivirao se pakao.takva pulsiranja svih mišića da se pretvorilo u tešku drhtavicu ko epi-napad.jaka pulsiranja slijepoočnica sa tupim glavoboljama(reko došao je vrag po svoje ne gine mi moždani).al onda kreče potpuno ludilo(zavrašavam ko marlon brando u apokalipsi) doslovno.

Počinje guglanje svaki dan preko 8sati i samo istraživanje u koju polikliniku se najbrže naručit potpuno uvjeren s obzirom kako su se več simptomi rasplamsali da mi ne ginu dg-e poput MS,ALS, kronične neuropatije, sjebane cirkulacije ili tumora.naravno guglajući sam si iovako već razdražen živčani sustav još više pokopavao i počelo se dešavati really weird shitt: struje(elektricitet) kroz čitavo tijelo sa ledenim i vručim talasima, probadajuće glavobolje ko da neko nožem malo-malo upikava i peckanja po glavi sa nekim čudnim senzacijama ko na trenutke paučina ili neki dodir na koži(mravinjanje), zvonjava i šumovi u ušima, floatersi u očima(imam ih dugo već,al sad se još i povečali).
totalno ukomiran panikom letim po doktorima i poliklinikama.

prvo standardno KKS, hormoni štitnjače, rtg vratne(ajd to u jednom danu rješio u bolnici)-nalazi odlični.
onda privatno: doppleri: karotida i vb sliva, TCD, vene i arterije gornjih i donjih extremiteta, eeg, emg i emng isto oboje extremiteta i magnet glave(mozga).

Svi nalazi dolaze uredni.no to me nije ni malo smirilo,pa kako je sve uredno,meni čitavo tijelo i živci samo da ne explodiraju;ko da sam silom htio da mi nešto otkriju jer sam već uvelike si zatrovao mozak,a i već se takoreći pokopao.još da napomenem emng sam radio dvaput kod 2 neurologa(več uvelike i paranoja vjerovanja specijalistima).

sljedeće je bilo vađenje svih živih vitamina i minerala sa 99% sumnjom na nedostatak b12 vitamina.opet sve u najboljim granicama normale ko i taj b12(500).opet lud doslovno.

i na kraju ostala još jedna opcija koja me dokrajčila-mogućnost lyme(lajmske) iako moram napomenut da se nikako ne sjećam bilokakvog uboda krpelja niti bilo kakvih tragova po tijelu.Odlazim privatno imunologu i nalaz Borellie i kme dolazi srećom negativan pod dva testa-elisa i WB(ali kvaka je da to nije sigurno,kao što nit nitko u cro ne vjeruje u tu mogućnost bolesti).,ali ta mala mogućnost lajmske me totalno izludila.nakon elisa testa jedva nagovorio tog imunologa da sumnjam u tu elisu i želim i WB test(normalno nije ga trebalo dugo nagovarat da mi još jednom zaviri u novčanik i još me nagovori i na neke ANA i antitijela štitnjače itd. pretrage). Mislim, da netrebam nit spominjat da sam već potrošio novaca da bi kupio skoro pa neki pristojan japanski auto. No, čitajući razne slučajeve dolazim do spoznaje da u slučaju da sam zaražen time nemoguće je dobit dijagnozu i liječenje na balkanu jer rijetko tko daje dijagnozu(to se duboko sakrije u organizmu i ne vidi na bilokojem testu, a u slučaju nekih lezija na mozgu to je odmah bez puno kompliciranja MS), već bi pomoć trebao potražit vani (germany). malo me ovi debelo negativni rezultati umirili, no tračak sumnje je svakako ostao.

Uglavnom sad sam na stalnim psihoterapijama i na zoloftu i helexu.završio sam u takvom stanju da sam krenuo sa 3 helexa dnevno.pomaki idu sitnim koracima(proradio AD nakon 35dana). Trenutno sam sretan šta se probudim i da nekako produram posebno na poslu.po svemu psihosomatski simptomi mi  uvukli maničnu anksioznost sa paranoičnom hipohondrijom i bit će potrebno poprilično vrijeme da se oporavi živčani sistem od toliko stresa.

majke mu,šta me to zadesi u najboljim godinama.

Svaki osvrt, komentar, savjet je dobrodošao i svakako ću odgovorit i obrazložit i još više detaljno jer nisam nit išao full detaljno u sve.

Hvala unaprijed!

#2 caecus

caecus

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 05 April 2018 - 23:52

Ovaj slučaj je najsličniji mojem:

#3 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 06 April 2018 - 00:34

dobrodošao :)

super je čoveče što deluje nešto
u pravu si da treba vremena za oporavak ali on će stići
tridesete godine su najbolje godine hehe :D pa gledaj da ih ne propustiš

#4 caecus

caecus

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 06 April 2018 - 07:45

View PostĐeneĐene, on 06 April 2018 - 00:34 , said:

dobrodošao :)

super je čoveče što deluje nešto
u pravu si da treba vremena za oporavak ali on će stići
tridesete godine su najbolje godine hehe :D pa gledaj da ih ne propustiš

Hvala!,pa da AD mi nekako smirio strah od smrti, vratio me u svakodnevnicu i popustile me te nesnošljive svakakve glavobolje.ova somatizacija je gadna stvar jer tu su neurološki simptomi i normalno da svako zatripa na svakakve boleštine, a ja sam otišao korak dalje i zatrovao si mozak i sa lajmskom borealizom(posebno jer sam se pronašao u svemu gledajući vjeroispovjesti nekih bolesnika na yt-u kod kojih je ugriz prošao neopaženo bez simptoma da bi nakon par mjeseci u nekim slučajevima i godina se to aktiviralo).
evo avril lavigne dok priča o toj bolesti:

ona je prošla 40 pregleda prije sumnje i potvrđene dijagnoze.ja sam obavio 27pregleda(dosta toga nisam ni naveo).
28 je bio termin kod psihijatra.

#5 Finger

Finger

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 06 April 2018 - 21:45

Po pitanju Lyme slobodno se opusti. To je vrlo poznata bolest u našem regionu imaju ok testovi koje si i ti radio, daje se često ta dijagnoza i postoji protokol za lečenje. Tebi je elisa bila negativna pa naknadno wb, sva neurološka ok kao i mr. Slobodno zaboravi na tu bolest. Imala sam je i lečila 2000 god, i doktorirala je :-)

#6 caecus

caecus

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 06 April 2018 - 23:38

View PostFinger, on 06 April 2018 - 21:45 , said:

Po pitanju Lyme slobodno se opusti. To je vrlo poznata bolest u našem regionu imaju ok testovi koje si i ti radio, daje se često ta dijagnoza i postoji protokol za lečenje. Tebi je elisa bila negativna pa naknadno wb, sva neurološka ok kao i mr. Slobodno zaboravi na tu bolest. Imala sam je i lečila 2000 god, i doktorirala je :-)

uhh.hvala ti na ovome.puno mi znači.trebam se nekako riješiti te primisli oko lyme.prvo sam tako zatripo na MS.,al ovo me još gore pogodilo.kod mene bi po raznim specijalistima(neuro,psih)bio  problem hyper živčani sistem ,emocionalni podražaji sa adrenalinom.
veliki je problem kronična anksioznost i toga sam svijestan i spreman se boriti i ide nekako na bolje,ali glavni zajeb se desio sa maničnom hipohondrijom.na više polja se uništio.prvo prolupao od toliko pretraga, pa čekanje nalaza, pa vjerovanja svakakvim virtualnim stručnjacima itd.sve je ostavilo traga i simptomatika se povečavala.mogao sam se pronači sigurno u više neuroloških i autoimunih bolesti bez pol frke.bit će da sam i previše labilan i dosta ljudi me odvelo na krive dijagnoze.
pozitivom i terapijom mora ići na bolje.

#7 caecus

caecus

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 08 April 2018 - 16:43

update:
Mojem ludilu nema kraja.bio juče kod 3-eg neurologa.ovaj put primarijusu s još 5 titula.obavio najdetaljniji emng dosada.pokušali utvrdit zašto mi se ovo dešava već 12godina.
prva solucija je bila manjak vitamina(prije izvadio sve žive vitamine ko i minerale)-otpada, emng ko i ovi prije nemože te fascikulacije ni ulovit(iako se ovak vide bez pola frke okom).živci uredni.mišići jaki.male sumnje na elektrolite i još neke stvari.
preporučeno mi piti hektolitre vode, izbaciti totalno glutena i postati vegan.

#8 Jelenko

Jelenko

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 13 April 2018 - 15:58

Meni je od svega navedenog (a većinu tvojih simptoma sam imao) ostao strah od budućnosti, gde se postavlja pitanje "ŠTA AKO?".

Iskreno se nadam da će psihomatski simptomi i kod tebe prestati. Sigurno je da preko noći ne mogu nestati, već je
ipak potrebno vreme.

A smireniji sam bar za 80%, samo me ta budućnost zeza. Da li to ima veze sa depresijom, baš se pitam jer mi
na to liči (strah od smrti i bolesti, osećaj tuge i bespomoćnosti)? A vodim lep život generalno. :rolleyes:

Kada je neki lep momenat, ja se smorim jer krenu da me oduzimaju crne misli. Ako neko ima savet ka čemu li to nagnje
neka javi. Mislim da moram pronaći način kako da ih suzbijem.

#9 caecus

caecus

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 13 April 2018 - 16:57

Pozdrav Jelenko! Da i mene uvelike muče takve misli. Hipohondrija mi stalno stišće gušu., zanimljivo da mi te fascikulacije luduju neprekidno baš na unutarnjem arches dijelu stopala. Izluđuje.

#10 Morana

Morana

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 22 May 2018 - 08:10

Kao da čitam svoj slučaj! Takođe sam utripovala milion kojekakvih bolesti, zbog simptoma koji me muče već poprilično dugo. Nisu baš svi isti, ali donekle ih ima. Strujne šokove kroz telo imam povremeno, trnjenje nogu, butina posebno, osećaj nestabilnosti, najviše 'lightheadedness', stalni umor, teina nogu, naleti vrućine i hladnoće i šta sve ne.

Međutim, ono što je počelo najviše da me brine, a to traje već sada par godina, to je pregrevanje stopala ili bolesno hlađenje, crvenilo i strašne reakcije na toplo/hladno. Posle pretraga kod vaskularnog, reumatologa, neurologa, utvrđeno je samo to da imam takozvani Rejnov sindrom (znači da moja periferna cirkulacija preterano reaguje na hladnoću: stopala i šake mi potuno pobele i utrnu; kada se to posle zagreje, bude jako crveno i boli, dok se cirkulacija vraća u normalu).

E sad, počelo je da se dešava da mi alarmantno smeta toplota; kada due hodam po toplijem vremenu, stopala mi se strašno pregreju: kada stanem crvena su i teška. Pregledala sam SVE što sam se setila: EMNG, DOPLER kRVNIH SUDOVA, ANNA TEST, krvna slika, štitna lezda..ma idi. Svi su mi rekli da treba da pijem Xanax XD Problem nije samo to što se to dešava nego PANIKA i UAS apsolutno svaki put kada se to desi. ja to doivljavam toliko stravično da nemam reči...počelo je da me plaši sve u vezi leta, u vezi okolnosti gde trbda da stojim ili sedim, gde se to vidi i kako izgleda i tako u krug. Leto me UASAVA, ionako ga ne volim.

I još čekam da uradim nešto što se zove evocirani potencijali, još kod endokrinologa (inače lečim poremećene hormone odavno, mada niko ne povezuje da to ima veze sa ovim...čak mi je i takj lekar rekao da sam takozvani 'stresni profil') i kod PSIHIJATRA, of course.

Znam da sam potpuno odlepila i strašno mi je teško da se nosim sa tim simptomoma, od čega god da su, a velikim su delom još gori zbog mog doivljaja. DOKAZANo nemam autoimunu bolest, nemam neuropatiju, nemam problem sa štitnom, nemam visok pritisak..još čekam nove analize, jer sam potpuno hipohondar postala.

Strašno je koliko sve to utiče na moje samopouzdanje i kretanje u spoljnom svetu. Inače sam neko ko je prilično (bio) aktivan, fizički i ovako. Nikad nisam delovala kao neko ko nema samopouzdanja, generalno vaim za nekog ko je privlačan i interesantan ljudima i to neskromno kaem. Zbog toga mi je valjda još gore. besna sam na sebe.

E sad, kad meni kau nije ti to opasno, meni to nije ništa utešno. Čak pomišljam kako bi mi lakše bilo da kau 'e to ti je to, umrećeš i zdravo'. Znam kako ovo zvuči, ali can't help myself.

Eto. I da, imam nepunih 30 godina, isto kao i ti/vi. :D

#11 caecus

caecus

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 22 May 2018 - 12:43

Bok Morana!, da ovo je sličan slučaj.jednostavno nema odgovora.imao sam različite teorije od prehrane do nekog mutiranog gena.na kraju imam samo dg benigne fascikulacije i f45.1....i naravno nekako uspješno liječim hipohondriju.
si provjeravala b12??.nebi bilo na odmet.ma ja sam uradio skoro sve moguće.odusto od svega, da neš jee-valjda bi već bio pod pažom.xD
VEP je kontrola za MS da nije upala vidnog živca, mada lumbalna punkcija je tu najbolja ako se već na magnetu vide neke lezije u moždini.bez brige nemaš nit als, nit ms nit lajmsku mrtvu.xD
neš tu adrenalin igra ulogu, od tenzije i stresa se javljaju takve reakcije u organizmu.po tome sam anksiozan od 7.og razreda.lol

#12 Morana

Morana

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 22 May 2018 - 13:07

E pa moj b12 je 254, nije slavan, ali nisam dobila da ga pijem, već mi je reumatolog dao lek milgamma (b6+b1) da vidimo jel moda pomae. Inače su mi hormoni loi (niski estrogeni i ti enski), prolaktin (hormon stresa) mi je uvek visok i sasvim sigurno sam stigla i do adrenalnog umora od silnog nerviranja. Sve mi je teko i uasavajuće! Ja jesam prilični neurotik, ne umem da se nosim sa bilo čime to mi fizički nije u redu. Blago povien holesterol, sve ostalo u redu, to sam SAD uradila. Ma bei...a sa depresijom i anksioznoću imam problem odavno, bar desetak godina. Pila sam ranije i AD i sedative (pritom, mene nikakvi bensedini, bromazepami itd. ne smiruju). Ne bih lekove, muka mi je od svih lekova, nego nekako drugačije...

#13 caecus

caecus

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 22 May 2018 - 13:17

definitivno je prenizak.meni je bio na granici 500.kao sve ispod 500 se smatra nedostatkom svugdje u svijetu i može prouzročit ovakve simptome.probaj b12 od solgara uzimat 1000mcg pa vidjet jer će bit šta bolje.možda je kod tebe to uzrok skupa sa hormonima.ko bi znao na kraju i bio pametan.
po ovome šta pišeš karakterno i emotivno smo blues brothers.haha, ima nečeg i u neurotičnosti.nitko ti neče sa sigurnošću reći u čemu ej točno problem.puste bajke.
ja sam se polako i skinuo s lijekova.jedino mi pomagala navečer za lakše zaspat i ublažit te simptome lyrica, pio i qpin ništa.zolofta i helexi mi bilo dosta pola godine.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users