Jump to content

- - - - -

Psihijatar, psiholog, sampouzdanje

• Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 AxlRose

AxlRose

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 634 posts

Posted 07 April 2018 - 00:01

Da li je neko zbog manjka samopouzdanja isao psihijatru, kakva su iskustva, jel pomoglo?

#2 Cyanide

Cyanide

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,478 posts

Posted 07 April 2018 - 07:09

Ako ti je samo to problem ne idi nikako.
Vecina ljudi ima manjak samopouzdanja. Ako odes kod psijijatra sto posto ce t8 naci i neki drugi poremecaj koji vrv i nemas dace to lekove i vrlo moguce sjebati za ceo zivot.
Psiholog je ok idea ako ti bas lose samopouzdanje.

#3 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,250 posts

Posted 07 April 2018 - 08:23

psihijatru se ne ide zbog tog, samo psihologu. Manjak samopuzdanja ne spada u psihološke poremećaje, a psihijatar se njima isključivo bavi.

#4 maza

maza

sasvim mala biba

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 501 posts

Posted 07 April 2018 - 18:36

Sertifikovani psihoterapeut (može da bude i psihijatar i psiholog po formalnom obrazovanju)? Raspitaš se za nekog ko se bavi baš problemom samopouzdanja.

#5 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,973 posts

Posted 07 April 2018 - 19:05

I ja imam problema sa samopouzdanjem. Meni je psihoterapeutkinja rekla da mi ona ne može baš pomoći oko toga jer  samopouzdanje gradiš sam na osnovu stečenih iskustava. Tako da i dalje s tim muku mučim. Izlažem se raznim situacijama, bude tu dosta pozitivnih iskustava i tu mi samopouzdanje raste.

#6 maza

maza

sasvim mala biba

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 501 posts

Posted 07 April 2018 - 19:12

A čime se ona onda konkretno bavi? Koji god problem da zagrebeš, tu su neki problematični stavovi, mišljenja, osećaji koja smo stekli iskustvom, vaspitanjem itd.

#7 maza

maza

sasvim mala biba

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 501 posts

Posted 07 April 2018 - 19:24

View Postkolač, on 07 April 2018 - 19:05 , said:

I ja imam problema sa samopouzdanjem. Meni je psihoterapeutkinja rekla da mi ona ne može baš pomoći oko toga jer  samopouzdanje gradiš sam na osnovu stečenih iskustava. Tako da i dalje s tim muku mučim. Izlažem se raznim situacijama, bude tu dosta pozitivnih iskustava i tu mi samopouzdanje raste.

Aha, vidim da si ovo editovala. Ni ja ne znam za efektivniji način.

Tako mi je uvek i psiholog govorio.  Izlaži se, daj sve od sebe, kad budeš postigla pozitivne rezultate, tako će i da ti raste samopouzdanje, ne može samopouzdanje da ti poraste ako si zatvorena u četiri zida, ne stvaraš ništa, ne radiš ništa. Znači nešto radiš dobro, trudiš se, postižeš, pa raste i samopouzdanje. To toliko zvuči jednostavno, da, i apsolutno ima logike, ali svi znamo kako to ide u praksi, kad te taj nedostatak parališe da uradiš upravo ono što bi ti jedino i pomoglo.

Moramo dooooobroo da stisnemo zube i bez tog samopouzdanja da se izložimo kao goli na vetrometinu.

#8 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,973 posts

Posted 07 April 2018 - 19:41

Samo je najveći problem izlagati se bez samopouzdanja, da bi se steklo samopouzdanje.

#9 mailer-daemon

mailer-daemon

Na putu za Katmandu

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,528 posts

Posted 07 April 2018 - 20:45

View Postkruška, on 07 April 2018 - 08:23 , said:

psihijatru se ne ide zbog tog, samo psihologu. Manjak samopuzdanja ne spada u psihološke poremećaje, a psihijatar se njima isključivo bavi.

Npr. moj psihijatar ima dvije specijalizacije, jedna - klinička psihijatrija, druga - psihoterapija.

No sada vidim da je i Maza napisala.

Edited by mailer-daemon, 07 April 2018 - 20:46 .

#10 ĐeneĐene

ĐeneĐene

correct me!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,137 posts

Posted 07 April 2018 - 20:50

kolač i maza sve objasnile topic closed

#11 ĐeneĐene

ĐeneĐene

correct me!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,137 posts

Posted 07 April 2018 - 20:54

znate šta može da bude od pomoći kada je reč o izlaganju a bez samopouzdanja
neka vera u stvari veće od sebe... kada imamo stav da smo tačno tamo gde i treba da budemo... takve stvari
to stvara neki osećaj... pa ne nepobedivosti nego povezanosti
povezani smo sa drugima oko sebe

#12 AxlRose

AxlRose

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 634 posts

Posted 07 April 2018 - 23:52

View Postkolač, on 07 April 2018 - 19:05 , said:

Je li te odbila ili si nastavila da ides kod nje?
Izlazem se i ja vala raznim situacijama, ali sporo to ide, bas sporo...

#13 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,250 posts

Posted 08 April 2018 - 08:17

a šta ako se izlažeš i opet doživiš neuspjehe gdje je tu samopuzdanje onda?

#14 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,973 posts

Posted 08 April 2018 - 10:27

View PostAxlRose, on 07 April 2018 - 23:52 , said:

Je li te odbila ili si nastavila da ides kod nje?
Izlazem se i ja vala raznim situacijama, ali sporo to ide, bas sporo...

Išla sam kod nje zbog agorafobije i anksioznosti pa smo počeli pričati o mom nedostatku samopouzdanja. Nastavila sam ići kod nje.
I ja imam problema sa izlaganjem, baš sporo ide, ali, malo po malo...

#15 maza

maza

sasvim mala biba

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 501 posts

Posted 08 April 2018 - 12:23

View Postkruška, on 08 April 2018 - 08:17 , said:

a šta ako se izlažeš i opet doživiš neuspjehe gdje je tu samopuzdanje onda?
E, pa od psihoterapeuta bih onda očekivala da mi pomogne kako da se postavim prema tim novim eventualnim neuspesima, kako čovek da ih prihvati, prevaziđe, nauči iz njih i da krene opet napred. Ne znam da li bi to bilo nerealno očekivanje od psihoterapije.

#16 AxlRose

AxlRose

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 634 posts

Posted 08 April 2018 - 12:37

View Postmaza, on 08 April 2018 - 12:23 , said:

E, pa od psihoterapeuta bih onda očekivala da mi pomogne kako da se postavim prema tim novim eventualnim neuspesima, kako čovek da ih prihvati, prevaziđe, nauči iz njih i da krene opet napred. Ne znam da li bi to bilo nerealno očekivanje od psihoterapije.
Psihoterapeut bi trebao da bude ''mudriji'' od nas, da nam nekako olaksa te neuspjehe, da nam podigne samopouzdanje, ali na nacin da nam nekako promijeni nacin razisljanja... Takvu pomoc bih volio da dobijem :)

#17 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,045 posts

Posted 08 April 2018 - 12:38

View PostCyanide, on 07 April 2018 - 07:09 , said:

Ako ti je samo to problem ne idi nikako.
Vecina ljudi ima manjak samopouzdanja. Ako odes kod psijijatra sto posto ce t8 naci i neki drugi poremecaj koji vrv i nemas dace to lekove i vrlo moguce sjebati za ceo zivot.
Psiholog je ok idea ako ti bas lose samopouzdanje.

Slazem se sa ovim.

#18 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,250 posts

Posted 08 April 2018 - 12:56

evo ko će meni ovo pomoći besplatno :D

#19 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,973 posts

Posted 08 April 2018 - 13:49

Nije nerealno očekivanje. Psihoterapeut bi trebao da pomogne u svakom slučaju.

#20 Marginalna

Marginalna

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 123 posts

Posted 08 April 2018 - 14:07

Čitala sam nedavno o razlikama između Samopouzdanja i Samopoštovanja. Iako samopouzdanje i samopoštovanje često idu ruku pod ruku, moguće je imati visoko samopouzdanje, i nisko samopoštovanje, Za mene je ovo bilo značajno otkriće

Samopouzdanje se gradi našim uspesima. Kada smo u nečemu dobri nama samopouzdanje raste. Dakle to treba vežbati kroz aktivnosti koje nas zanimaju. Možemo imati samopouzdanje u jednoj oblasti i istovremeno biti nesigurni u drugoj.

Samopoštovanje je emocionalna procena sopstevne vrednosti. Naše samopoštovanje je matrica kroz koju mislimo, osećamo i delamo. Ono odražava, a takođe i velikim delom određuje naš odnos prema sebi, drugima i svetu uopšte. Samopoštovanje se gradi u detinjstvu i ukoliko smo tada primili negativne poruke od svojih najbližih ono biva krivo izgrađeno. Ti nam Psihoterapija može pomoći, samo je to dugotrajan proces.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users