Jump to content

Selegin (Emsam)

• Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 08 April 2018 - 10:18

Propisuje li se ovo kod nas za depresiju? Počela sam ga piti pije 5 dana ne znam još hoće li djelovati ali ako bude zanima me hoću li biti u mogućnosti da ga tražim tamo.

Edited by Hyperdrive, 17 April 2018 - 12:52 .

#2 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,092 posts

Posted 08 April 2018 - 10:37

Prvi put čujem za taj lijek. Mislim da ga nema kod nas.

#3 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 08 April 2018 - 10:53

View Postkolač, on 08 April 2018 - 10:37 , said:

Prvi put čujem za taj lijek. Mislim da ga nema kod nas.

ne mogu reći da me čudi :unsure:

#4 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,337 posts

Posted 08 April 2018 - 13:20

Ovo je MAO inhibitor i sudeći po onoj tabeli koju je stavio Zevs, vrlo efikasan.

#5 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 08 April 2018 - 13:43

za sad ne osjećam ništa od njega i nuspojave ni ništa

#6 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,337 posts

Posted 08 April 2018 - 13:52

Treba vremena i MAO inhibitorima da prorade, ali to su jako efikasni lekovi, koji nažalost nisu dostupni u Srbiji, a mislim ni u BiH.
Valjda treba i neke stvari izbaciti iz ishrane ako ih piješ i da paziš jer ulaze u interakciju sa mnogim drugim lekovima.

#7 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 08 April 2018 - 14:14

za ovu dozu ne treba ništa izbacivati iz ishrane, tek kad se pije preko 5mg onda treba. I ovo je naručeno preko interneta, mogla bi to, ali kakva je dostava u BIH potrajat će 40 dana a ja imam jednu kutiju i pitam se vrijedi li uopće nastavljati, najgore još da moram prekinuti naglo jer mi je nestalo tableta

#8 Hyperdrive

Hyperdrive

All I want for Christmas is food.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,398 posts

Posted 09 April 2018 - 12:05

Neka mi neko pošalje trejd nejms za ovo, 'leba vam...da formatiram...nisam kofein danas.

#9 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,337 posts

Posted 09 April 2018 - 14:13

Brend ime je Emsam.

#10 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 16 April 2018 - 20:08

šta je pametnije riješiti se odmah ovog lijeka jer ga neću moći nabavljati ili popiti do kraja ovo što imam?

#11 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,337 posts

Posted 17 April 2018 - 05:53

Jel pomaže i koliko ga dugo piješ?
Ako pomaže, vredi da vidiš kako da naručiš.

#12 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 17 April 2018 - 09:23

ne znam još, ne mogu sigurno reći da djeluje, još sam poprilično depresivna, a naručiti ga sad ne mogu jer nemam karticu za internet plaćanje, pravim novi račun i novu karticu ali potrajat će i nestat će mi ovih sigurno dok ja dobijem karticu pa još dok mi dostave lijek proći će više od mjesec dana. A ja imam još za pola mjeseca, pijem ga 15 dana

#13 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,337 posts

Posted 17 April 2018 - 10:43

Ako ti druge grupe AD nisu dale rezultate, onda bih se ja držala MAO inhibitora.
Oni su dokazano najbolji antidepresivi.

Za pauzu, ako mora, mora, pa nastaviš.
Pitaj doktora, ali mislim da može.

#14 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 17 April 2018 - 10:55

mislim da ću tako i napraviti, pauza pa nastaviti, zapravo prvo vidjeti šta će mi doktorica propisati, ako bude opet gurala iste gluposti kao prije, počinjem se liječiti sama, naručivati lijekove online i to je to.

#15 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 19 April 2018 - 19:03

nakon 17 dana nisam nimalo zadovoljna, može biti da još nije počeo djelovati, ali sumnjam kod mene sve počne djelovati u prva dva tjedna ili nikad ne djeluje. Svakako ću vidjeti s ovom kutijom do kraja, ali ne vjerujem da će išta biti od tog. Doza mi se ne povećava jer mi ga je svakako teško nabaviti, morala bi svaki mjesec naručivati tj. svaka dva tjedna kad uzmem u obzir vrijeme dostave, a na kraju zaključih da nemam volje da se zajebajem s tim. Idem na nešto drugo, šta još ne znam

#16 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 03 May 2018 - 11:06

ostala mi je još jedna tableta, znači mjesec dana je tu, jedino za što je bio koristan je apetit, smanjio mi je apetit. Možda bi veća doza djelovala ali nešto ne vjerujem uz to srce mi od njega kuca kao ludo, navečer ležim i samo ga čujem kako ubrzano lupa i tako svaku noć. I eto bojim se da nikada neću naći efikasan antidepresiv koji me neće pretvoriti u piranu. A već sam odavno umorna od potrage i natezanja s psihijatrima

#17 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,337 posts

Posted 03 May 2018 - 14:54

Probaj Nardil, Zevs ga je hvalio, a inace je poznat kao najbolji AD, isto je MAO.

#18 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 03 May 2018 - 17:16

Nardil je vrlo teško nabaviti i proizvodi se u 2 zemlje čini mi se, a psihijatar koji će ga propisati je rijetka pojava, plus tražit će dokaze da su svi drugi antidepresivi isprobani, ja nisam sve druge isprobala, jesam SSRI i SNRI, nisam triciklične a oni su mi zadnji i nisam wellbutrin

#19 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,337 posts

Posted 03 May 2018 - 19:50

Ne znam zašto su takvi po pitanju Nardila, kao opasan je ako se kombinuje sa namirnicama ili šta...
Tek sada vidim koliko smo uskraćeni za efikasne lekove.

Triciklični bi trebalo da budu mnogo bolji od SSRI.

#20 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 03 May 2018 - 19:56

opasan je i ovaj selegin u višim dozama od 5mg pa ga se opet može nabaviti čak i bez recepta, nije ni meni jasno zašto prave toliku dramu oko toga, ima daleko opasnijih lijekova od bilo kojeg antidepresiva pa se opet regularno prodaju i propisuju. Koliko sam shvatila triciklični sedatiraju previše i povećavaju apetitdosta tako da bi mi to bio zadnji potez od svih.

Sad namjeravam ići s wellbutrinom, pa kombinacijom wellbutrina i velafaxa, ako sam wellbutrin ne bude djelovao, ako mi ova ovdje ne propiše to, ona u Sarajevu hoće, jedina razumna psihijatrica. Samo će mi trebati cijelo bogatstvo za to i nadam se da ću se zaposliti uskoro inače ne znam kako ću to financirati

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users