Jump to content

Escitalopram (CIPRALEX, LEXPRO, ELICEA, CITRAM, ESRAM, STARCITIN ES, LATA, CITALON)

libido

• Please log in to reply
798 replies to this topic

#41 duh

duh

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 12 posts

Posted 16 July 2007 - 17:32

Pijem Cipralex i od tad mi je libido užas! Postao sam frigidan!
Skidam se sa njega što prije, jer me to baca dodatno u bed.
Zato ga nemojte uzimati ako mislite imati curu, vezu, normalan seksualni život.
Jedina dobra stvar je što ne djeluje na alkohol.

#42 Floyd

Floyd

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 115 posts

Posted 22 August 2007 - 10:24

View Postduh, on 16 Jul 2007, 06:32 PM, said:

Pijem Cipralex i od tad mi je libido užas! Postao sam frigidan!
Skidam se sa njega što prije, jer me to baca dodatno u bed.
Zato ga nemojte uzimati ako mislite imati curu, vezu, normalan seksualni život.
Jedina dobra stvar je što ne djeluje na alkohol.

Ose?am potrebu da napišem nešto o ovom tipu iznad koji btw ne zna da žene mogu biti frigidne, a da muškarci mogu biti impotentni.
Ali ne?u.

Cipralex zaista smanjuje libido, ali u kratkom periodu, par nedelja. Kasnije se sve vra?a u normalu (ili horizontalu).

Ne preterivati sa alkoholom, to i ina?e nije dobro, ali koje pivo tu i tamo ne?e napraviti štetu dok ste na ovom AD-u.

#43 Elerrina

Elerrina

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts

Posted 30 August 2007 - 08:21

ja sam pila Cipralex dvije godine 10mg ujutro...i onda je jednostavno prestao djelovat...tada sam prije dva mjeseca prešla na Mirzaten (Calixtu), ali sam se u 2 tjedna udebljala 8 kilograma, tako da sam ga prestala piti...doktor više nije znao što sa mnom jer sam pila gotovo sve ad-e bez imalo pomaka (Zoloft, Fevarin, Prozac, Anafranil...) , pa sam mu ja predložila da se vratim na Cipralex, ali da probamo pove?at dozu i on se složio...sad pijem 15mg ujutro, a planiramo povisiti na dvadeset... ina?e još ne vidim baš pomak, makar mi je nekad davno pomagao, a sad ga nanovo pijem ve? mjesec dana, malo više...ne znam više što sa sobom...pijem još i Seroquel 300mg...

p.s. meni Cipralex nije djelovao na libido, ali sam primijetila da puno teže postižem orgazam  :icon_blushing:

#44 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 853 posts

Posted 12 November 2007 - 06:56

Evo i mene nakon duze vremena:)
I ja sam po?eo da uzimam cipralex prije nesto vise od mjesec dana.10mg dnevno.Vjerovali ili ne od nuspojava nisam osjetio ama BAS NISTA!Jedina nuspojava koja mi se javljala je neka blaza uspavanost koju sam vise dozivljavao kao neko lijepo opustanje ali i to je proslo.?ak nisam po?injao ni s manjom dozom nego sam odmah po?eo sa 10 mg!
Dakle poboljšanja ve? po?injem da osje?am a to mi daje nadu da cu se u buducnosti osjecati sve bolje i bolje..a pijem ga tek mjesec dana.Jedino sam se bojao problema u vezi seksualnosti posto znam da SSRI izazivaju to a imao sam lose iskustvo sa seroxatom :zz_banghead: (ne bih ga nikom preporucio) Medjutim s ovim se desilo obrnuto ,libido mi se poboljsao i opcenito seksualnost u cjelini..vedrina i manjak straha..Sve sam si nekako poravnao!Prosto za nepovjerovati ,za mene je cip definitivno najbolji antidepresiv ikada!:(
Samo mi je krivo sto ga prije nisam otkrio..

#45 tashsh

tashsh

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 07 December 2007 - 16:02

dobih danas u Pasterovoj Cipralex prvih pet dana po pola tablete od 10mg...pa posle po cela svako jutro u kombinaciji sa Rivotrilom...na shta ce to da lichi, videcemo....

#46 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 07 December 2007 - 17:34

View Posttashsh, on 7 Dec 2007, 04:02 PM, said:

dobih danas u Pasterovoj Cipralex prvih pet dana po pola tablete od 10mg...pa posle po cela svako jutro u kombinaciji sa Rivotrilom...na shta ce to da lichi, videcemo....

E, a kako si dosla do te klinike u Pasterovoj? Napisi mi na PP, ako ne mozes javno. Bas me zanima. To bi trebalo da je ona dnevna bolnica sa leve strane na samom putu kao Urgentnom Centru, jel da?  :)

#47 tashsh

tashsh

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 07 December 2007 - 19:02

Otishla sam u dom zdravlja svoj kod svoje doktorke opshte prakse i rekla joj da bi mi to trebalo da idem negde kod nekog psihologa ili vec chega...i dala mi je uput za Institut za psihijatriju u Pasterovoj 2...to je sve

#48 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 07 December 2007 - 19:15

View Posttashsh, on 7 Dec 2007, 07:02 PM, said:

Otishla sam u dom zdravlja svoj kod svoje doktorke opshte prakse i rekla joj da bi mi to trebalo da idem negde kod nekog psihologa ili vec chega...i dala mi je uput za Institut za psihijatriju u Pasterovoj 2...to je sve

J*bote, pa to je "Laza"?  :)  (ali, ako je dnevna bolnica, trebalo bi da je odmah na ulazu, na putu do Urgentnog Centra, a sa leve strane?)

#49 tashsh

tashsh

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 07 December 2007 - 19:25

Ma nije laza, pitala sam nekog med. brata na ulazu gde je dnevna bolnica, on mi reche :"...desno je Laza Lazarevic a levo dnevna bolnica...", i ja odoh levo...i tamo se zadrzah 2 debela sata...

#50 Domagoj

Domagoj

ÄŚlan

• Newcomers
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 10 December 2007 - 11:47

View PostFloyd, on 22 Aug 2007, 10:24 AM, said:

Ose?am potrebu da napišem nešto o ovom tipu iznad koji btw ne zna da žene mogu biti frigidne, a da muškarci mogu biti impotentni.
Ali ne?u.

Nije ti bas to tocno  :nono:  , mogu i muskarci bit frigidni!

Impotencija je kad ti se ne moze dignut tj. problemi sa erekcijom, a libido je spolna zelja tj. zelja za seksom.

Ja sam tako u depresivnoj fazi imao skoro pa normalnu erekciju, a ni l od libida, pa sam bio frigidan, na neki nacin.
U depresiji jednostavno ne mozes uzivati u zivotu pa tako ni u seksu, tako je i meni bilo, radje bi TV gledao..

#51 tashsh

tashsh

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 10 December 2007 - 13:22

Juche mi je bio drugi dan da uzimam Cip., i uzasno sam bila nervozna pola dana...kad pijem samo Riv. to se ne deshava. Da li je to prilagodjavanje na Cip.?

Toliko sam bila nervozna da sam mogla izaci ispred zgrade i prebiti prvog prolaznika.... Mada vec popodne sam se malo bolje osecala, inache nisam izashla iz kuce ceo dan...

#52 tashsh

tashsh

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 10 December 2007 - 23:22

UPOMOC!!! 3 dana pijem po polovinu Cipa i nije mi dobro od 11, 12 ujutru kad ga popijem do 5 popodne...neverovatno sam nervozna....shta se to deshava...posle toga nishta...kao da crva nije ni bilo...sve cool, popijem josh 1/4 Riv. i ok sam, a i kad pijem sam Riv. ok sam...opet se ponavljam, al pomagajteeeeeeeee.....

#53 ciganka

ciganka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,709 posts

Posted 11 December 2007 - 00:51

Koliko je to polovina u mg?
Bas mi je zao sto ti se to dogadja, ja nisam imala gotovo nikakve nuspojave (koristim isti AD), ali znam za neke koji su bili kao na vatri kada su pocinjali sa drugim AD, stvarno im nije bilo dobro. Moguce je da je doza prevelika, ili ti AD ne odgovara, ili jednostavno moras pretrpjeti par tjedana, ne znam. Zar ne bi mogla otici do svog lijecnika, ili jos bolje psihijatra?
Slusaj, ako ti Rivotril pomaze (pretpostavljam da je to anksiolitik), 1/4 je pretpostavljam jako malo, mozda 0.25 mg?, uzmi ga par puta na dan dok se malo ne priviknes, sto ti je rekao lijecnik?

#54 tashsh

tashsh

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 11 December 2007 - 13:44

pa pijem kao prvih pet dana polovinu Cipa to je 5 mg, a posle tih pet polovina svako jutro po celu(10mg)...i rivotril 1/4 ujutru i istu popodne...mada sam sad ustala i popila pola Riv. i pola Cipa pa shta mi Bog da....

#55 tashsh

tashsh

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 11 December 2007 - 15:59

i da Bog mi dade da mi je do didi, wooohoo...malo sam pobrljavila ali mi je odlichno!!!

#56 Floyd

Floyd

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 115 posts

Posted 12 December 2007 - 11:48

View Posttashsh, on 11 Dec 2007, 03:59 PM, said:

i da Bog mi dade da mi je do didi, wooohoo...malo sam pobrljavila ali mi je odlichno!!!

Procitaj na uputstvu leka (Cipralex) o nus pojavama, ?ak može i da pogorša trenutno stanje u roku od prve dve nedelje uzimanja leka. A i treba mu da prodeluje... bar kod mene je potrajalo. Treba biti istrajan.

#57 tashsh

tashsh

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 12 December 2007 - 12:37

znam znam, ne dam se tako lako... Nashla sam pravu dozu...Al' od sutra pijem CEO Cip. tj. 10mg, i videcemo kako ce biti...mada planiram da ga kombinujem sa 1mg Rivotrila...i kapiram da ce to biti dobra kombinacija....

#58 kefir

kefir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,464 posts

Posted 23 December 2007 - 15:24

Imam pitanje.

Da li je netko na ovom lijeku (ili Citalopramu) primjetio da cesce ima modrice? Meni evo sve noge plave a pojma nemam da sam seigdje udarila i ako da ona sigurno ne posebno jako.

Kako da ovo protumacim? Da mi od lijeka cirkulacija ne radi dobro ili koji su jos moguci uzroci lakog nastajanja modrica?

#59 Floyd

Floyd

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 115 posts

Posted 26 December 2007 - 19:29

View Postkefir, on 23 Dec 2007, 03:24 PM, said:

Imam pitanje.

Da li je netko na ovom lijeku (ili Citalopramu) primjetio da cesce ima modrice? Meni evo sve noge plave a pojma nemam da sam seigdje udarila i ako da ona sigurno ne posebno jako.

Kako da ovo protumacim? Da mi od lijeka cirkulacija ne radi dobro ili koji su jos moguci uzroci lakog nastajanja modrica?

Ne verujem. Ne bih rekao, jer ni u uputstvu o tome ne piše, a i ja ne prime?ujem da se plavim više nego obi?no.

#60 foxey

foxey

Napredni ÄŤlan

• Members
  • PipPipPip
  • 69 posts

Posted 27 December 2007 - 10:54

U uputama od Cipralex-a stoji da postoji povecaana sklonost modricama, to su rijetke nuspojave s ljekovima koji djeluju na slican nacin kao escitalopram.

Also tagged with libido

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users