Jump to content

* * * * * 1 votes

Vasa iskustva sa psihozom

psihoza sizofrenija sizoafektivni

• Please log in to reply
947 replies to this topic

#941 mailer-daemon

mailer-daemon

Mini-Me

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,169 posts

Posted 22 September 2018 - 10:09

View Postyup, on 22 September 2018 - 00:28 , said:

Mailer
hvala ti, bilo bi mi od koristi da mi objasnis kako da radim neke vezbe za ravne tabane, hvala na ponudi :)

One osnovne, koje bi uostalom odradila i na svakoj fizijatriji

Legneš se ili u polusjedećem položaju ispružiš noge. Prvo tabane povlačiš prema sebi nekih 10-15 puta, onda ih isto toliko savijaš prema ravnoj površini. Kod savijanja prema ravnoj površini možeš si uzeti (dosta je efektno) neki manji komad tkanine pa ga probati prstima podiči sa površine.

U tom istom položaju barem pola minute savijaš i opuštaš nožne prste, savijaš ih tako da ih što jače stisneš prema stopalu, opuštaš (tj. istežeš) da ih što više povučeš prema sebi.

Nadalje, okreneš tabane jedan prema drugome i prste jednog stopala pritisneš uz prste drugog, blago stišćeš kao da želiš formirati srce (poput one fore s rukama)

U stojećem položaju se vježba uglavnom mijenjajući težište tijela sa pete na prste, znači kreneš iz normalnog stojećeg položaja podižeš se na prste, malo zastaneš, vračaš se, a onda se izdižeš na pete.

Od hoda, vježbe se svode na hod na prstima, hod na petama i hod na ristovima stopala.

Ustvari nema nekih ograničenja koliko sve to puta ponoviti, ono, nemoj samo prvih par puta pretjerati da ti se mišići toliko upale da ne možeš hodati. Međutim nije loše vježbati što više, što češće u svakoj prilici.

Evo recimo meni fetiš, da te vježbe u stojećem položaju radim dok perem suđe ili zube, hehehe (da me netko gleda tko zna što bi rekao, ali neka...) dok tako radiš neki drugi posao, izdiži se na prste i pete koliko god puta možeš to ponoviti. Ojačat ćeš si mišiće stopala lijepo a samim time im i pomoći.

#942 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,099 posts

Posted 22 September 2018 - 10:44

Mailer,
hvala ti puno, obavezno cu pokusati i potruditi se jer bas imam bolove :)

#943 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,099 posts

Posted 22 September 2018 - 10:51

danas sam se probudila vesela i srecna, moj dragi je divan prema meni, tako ga volim

od danas zajedno krecemo na dijetu laneno seme, kefir, i palenta.
za dorucak kefir sa mlevenim lanom podstice probavu
rucak i vecera palenta sa jogurtom ili povrcem, gledala na netu da je palenta jako zdrava za ceo organizam, sprecama rak jaca creva suzbija hemoroide podstice mrsavljenje, ima puno vlakana, vitamina i minerala.

pa ko hoce da smrsa, evo nacina :)

danas na posao :)

pozdrav svima, budite mi dobro dragi ljudi :)

#944 mailer-daemon

mailer-daemon

Mini-Me

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,169 posts

Posted 22 September 2018 - 11:11

Nemoj hvaliti samo neka to bude ok.

Pozdravljam i ja tebe. :)

#945 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,593 posts

Posted 22 September 2018 - 16:25

View PostSa1x87, on 22 September 2018 - 03:32 , said:

hhahahaha odoh spavati kiss nista vala, blentan uvijek bio.

Ne, stvarno, brinem se za tebe. Ceo misaoni tok je bio nelogičan.

Sad, uzimaš Lyricu, plus ako si pio kofein u bilo kom obliku i ako dugo nisi spavao...ne mora da bude simptom.

#946 Sa1x87

Sa1x87

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 549 posts

Posted 22 September 2018 - 18:44

View PostHyperdrive, on 22 September 2018 - 16:25 , said:

Ne, stvarno, brinem se za tebe. Ceo misaoni tok je bio nelogičan.

Sad, uzimaš Lyricu, plus ako si pio kofein u bilo kom obliku i ako dugo nisi spavao...ne mora da bude simptom.

Pio 75mg lyrice i popio tri kafe, vidi, inace sam ja takav po prirodi. Nekad svjesno kazem budalastinu :D

#947 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,099 posts

Posted Yesterday, 14:48

cao ljudi

okrecem novi list!!!

gledacu da poboljsam i fizicko i psihicko zdravlje

fizicko:
necu vise piti kafu al sad stvarno!!!
necu jesti slatkise--al sad stvarno!!!

psihicko:
necu se vracati u proslost i rvati se sa demonima proslosti( i ako imam jos kosmare)
oprosticu svima svima( ustvari vec jesam oprostila) to radim zbog sebe da mi bude lakse, i za ljubav Boziju koji sve prasta, pa kako onda mi ljudi da ne prastamo jedni drugima.
krenucu na psihoterapiju u Beogradanci ima Laza centar otvorili su to i psiholog je Peri u dnevnoj rekao da mogu da dolazim u Beogradjanku kod nje na psihoterapiju invidualnu, i to besplatno, hvala joj do neba!!!
ispovedicu se,

sanjala sam nocas svestenika u belom mantilu ko doktor, u crkvi,( a molila sam se Bogu da mi kroz san da neki znak, ili da se javi neki svetac.
to je sigurno neki znak. i onda sam resila da moram duhovno da se obnovim.

eto to je kod mene dragi ljudi :)

#948 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,099 posts

Posted Yesterday, 15:06

evo zakazala prvi termin

to je dnevni centar za one koji se lece u Lazi, i popunicu upitnik i postacu clan dnevnog centra, i ici cu na psihoterapiju, jupiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Also tagged with psihoza, sizofrenija, sizoafektivni

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users