Jump to content

Socijalna fobija

• Please log in to reply
1918 replies to this topic

#1901 isolatedpawn

isolatedpawn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,114 posts

Posted 29 December 2016 - 02:33

View Postffm, on 16 December 2016 - 14:24 , said:

Ja kada sam isao psihijatru a pre toga lekaru opste prakse imao sam tremu...kada sam pricao drhtav glas i knedla u grlu.Kada sam bio drugi put kod psihijatra na kontroli bio sam opusteniji i mogao sam je gledati u oci bez problema kada sam pricao sa njom...Meni nije bilo problem otici,ja sam najvise otisao zbog lekova da mi ubrzaju lecenje ali za sada nosta od lekova...Da na pomenem mene muci to sta drugi misle,ja radim na tome da ne obracam paznju na to i mogu reci da to radi...Jedno je jasno trebas izaci iz kuce i resavati probleme....

Sada ipak malo ozbilje ..... pazi što je meni moj psihić priznao ..... ja njemu sve o paničnim i socijalnoj i kako mi je teško i s njim razgovarati i da uvijek kažem nešto nesuvislo a ono što sam želio smetnem s uma .... a on meni - što misliš kako sam se ja osjećao kada sam morao popričati nasamo sa svojim prvim-prvim pacjentom. Kaže da ga je spasilo što je imao pored sebe onu dvoipo litrenu plastičnjaču mineralne koliko mu se grlo sušilo .... i nakon nekih 10 godina mene još uvijek pere trema dok čekam da uđem u ordinaciju, no kada uđem ma ko ih jebe, i oni su samo ljudi, a po zakonu ja plaćanjem svog zdrastvenog osiguranja imam pravo da me on sluša dok ja govorim i ne jebe me više što ostali pacijenti pizde iza mene. Ne znam da li je itko postao apsolutno siguran u sebe da više nikakvu napetost ili tremicu ne osjeća, ali da se može stvarno svesti na benigne trenutke neugode, definitivno se može, samo korak po korak. I dalje - žuri polako ;) a ja navijam za uspijeh :)

#1902 ffm

ffm

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 29 December 2016 - 08:10

View Postisolatedpawn, on 29 December 2016 - 02:33 , said:

Sada ipak malo ozbilje ..... pazi što je meni moj psihić priznao ..... ja njemu sve o paničnim i socijalnoj i kako mi je teško i s njim razgovarati i da uvijek kažem nešto nesuvislo a ono što sam želio smetnem s uma .... a on meni - što misliš kako sam se ja osjećao kada sam morao popričati nasamo sa svojim prvim-prvim pacjentom. Kaže da ga je spasilo što je imao pored sebe onu dvoipo litrenu plastičnjaču mineralne koliko mu se grlo sušilo .... i nakon nekih 10 godina mene još uvijek pere trema dok čekam da uđem u ordinaciju, no kada uđem ma ko ih jebe, i oni su samo ljudi, a po zakonu ja plaćanjem svog zdrastvenog osiguranja imam pravo da me on sluša dok ja govorim i ne jebe me više što ostali pacijenti pizde iza mene. Ne znam da li je itko postao apsolutno siguran u sebe da više nikakvu napetost ili tremicu ne osjeća, ali da se može stvarno svesti na benigne trenutke neugode, definitivno se može, samo korak po korak. I dalje - žuri polako ;)/> a ja navijam za uspijeh :)/>

Ja ne razumem sta znaci veruj u sebe...sta to znaci...takodje sta znaci prihvatiti sebe i voleti...ove stvari mi ne idu u glavu....ja mrzim sebe...imam komplekse za sve...verovatno ovako razmisljam jer sam bolestan...

#1903 isolatedpawn

isolatedpawn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,114 posts

Posted 29 December 2016 - 09:20

View Postffm, on 29 December 2016 - 08:10 , said:

Ja ne razumem sta znaci veruj u sebe...sta to znaci...takodje sta znaci prihvatiti sebe i voleti...ove stvari mi ne idu u glavu....ja mrzim sebe...imam komplekse za sve...verovatno ovako razmisljam jer sam bolestan...

Razumijem te u potpunosti, jer mi je autodestruktivnost krsno ime, pa ja sam dežurni samoubojica na ovom forumu, a da ne govorim na kojim niskim granama mi je samopoštovanje i je, to bolest proicira takvo razmišljanje, tu se ne možeš kriviti a niti itko drugi nema to pravo da ti predbacuje. Samo što, ono, vidim da si bar svjestan toga, jako puno ljudi uopće nije svjesno svoje bolesti i misle da je to normalno. Vidiš ta svjesnost ti je prvi veliki korak a i poticaj prema dalje. Ne kažem da ćeš preko noći zavoliti sebe ali barem tako svjestan možeš postaviti gard da te drugi ne gaze. Nitko nije vrijedniji od tebe, ja osobno ne vidim zašto bi netko bio vrijedniji od mene. Zato što je lijepši ili ima više para? Ok, padam na obrazovanje i humanost i takve osobe gledam kao vrednije od sebe trenutno ali jedino ako su i mene spremni nešto naučiti a ne se samo bahato i uzvišeno držati. Postoje i ljekovi i terapije i opet ja, samo korak po korak ....

#1904 plavonebo

plavonebo

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 29 December 2016 - 18:35

View Postffm, on 29 December 2016 - 08:10 , said:

Pa veruj u sebe mozda znaci da postanes siguran u svoju snagu u svoje sposobnosti, znaj da niko nije savrseno samopouzdan mada ima i narcisoidnih licnosti koji bas tu veru u sebe precenjuju tako da u osnovi treba da se fokusiras na jake strane tvoje licnosti i njih da jacas da kompezujes svoje slabosti na primer mozes da kazes nisam fizicki lep ali sam zato pametan pristojan dobar ili nadjes nesto sto ti je lepo kod tebe i to jacas nemoguce je da bas nista ne volis kod sebe

#1905 isolatedpawn

isolatedpawn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,114 posts

Posted 29 December 2016 - 18:55

View Postplavonebo, on 29 December 2016 - 18:35 , said:

Pa veruj u sebe mozda znaci da postanes siguran u svoju snagu u svoje sposobnosti, znaj da niko nije savrseno samopouzdan mada ima i narcisoidnih licnosti koji bas tu veru u sebe precenjuju tako da u osnovi treba da se fokusiras na jake strane tvoje licnosti i njih da jacas da kompezujes svoje slabosti na primer mozes da kazes nisam fizicki lep ali sam zato pametan pristojan dobar ili nadjes nesto sto ti je lepo kod tebe i to jacas nemoguce je da bas nista ne volis kod sebe

Uf-uf, vjeruj mi narcisi su največi kompleksaši, jer su preopterećeni sobom i stalno bi nešto na sebi mjenjali, naravno najviše po pitanju izgleda, drže se oni iznad drugih ali se stalno grizu, pa bolnički mi je cimer sa dijagnozom narcisa (između još i hrpe ostalih) pola mjeseca izluđivao šefa odjela s time - Zašto on ćelavi a ima samo 31 godinu. Pa jebote, danas viđaš i 20togodišnjake obrijanih glava, ono ti imaš i šizofreniju i još deset dijagnoza ali te ne brinu ni te boleštine niti ljekovi nego kosa a na kraju krajeva ubijaš time jednog psihijatra a ne recimo dermatologa koji bi ipak trebao biti mjerodavniji. Doktor je toliko ispizdio na mu je na jednoj viziti rekao (a inače - doktor - fakat gospodin, maniri ma ono Bečka škola, uljudan, smiren, ugodan, ma ni ružnu šalu od njega a kamo li psovku, no tada je ispizdio doslovno):"Ako me jebeše, dođi mi u ordinaciju i jebi me u 4 oka a ne na viziti pred sestrama i ostalim pacjentima!!!" Tu je bila točka, isti dan dečku napisano otpusno pismo iako doduše psihički nije ništa bio bolje, jednostavno doktor nije imao živaca :D Ma ono, kao iznad nas su oni ali mislim da padaju u veče depre nego mi, samo kada malo ostanu sami sa sobom. Iako se svakako slažem sa savjetom da se fokusira na vrline, nitko nije u svemu naj-naj a i opet različiti ljudi cijene različite vrline a svatko ima barem jednu i onda će tu jednu netko i primjetiti i cijeniti je jako, a to je i više nego dobar početak. Sasvim druga krajnost imao sam frendicu na faxu kojoj su apsolutni fetiš bili totalno povučeni dečki, ono tko je pokazao imalo samouvjerenosti, kod nje nije imao nikakve šanse ... priđeš joj i odjeb ti je zagarantiran. Pravilo je bilo da jedino ona prilazi dečkima i što oni više bježe to ona više gubi glavu i ludi za njima (a valjda je i ona bila neka vrsta mazohista), a fakat prema svim svojima je bila tako dobra i nježna, ono pa tokla bi se za svoje dečke .... čudan je svijet i nikada se ne može znati tko će te cijeniti a tko popljuvati ali baš nitko nije luzer i promašen slučaj, pogotovo ne bolesni ljudi i ne duševno bolesni ljudi!!!

#1906 plavonebo

plavonebo

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 29 December 2016 - 19:13

Pa slazem se sa ovim sto si napisao pravo pitanje je i  sta je normalno ljudsko ponasanje.Izgleda da je sve to relativno kao u Ajnstajnovoj teoriji relativiteta :rolleyes:

#1907 isolatedpawn

isolatedpawn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,114 posts

Posted 29 December 2016 - 21:09

View Postplavonebo, on 29 December 2016 - 19:13 , said:

Pa slazem se sa ovim sto si napisao pravo pitanje je i  sta je normalno ljudsko ponasanje.Izgleda da je sve to relativno kao u Ajnstajnovoj teoriji relativiteta :rolleyes:

hihi, pa se onda i ja slažem ..... ma jedina konstanta je da je sve relativno i bio taj Albert mudar neki čovjek, ali to zato što je kod Tesle išao na lekcije iz matematike (zaista, povijesna činjenica, imao malo problema s matematikom a eto Nikola očigledno bolje znao) Joj, ono kao definicije .... normalno je ono kako se ponaša večina, e sad, svjestan sam da nisam baš najnormalniji ali meni cijela ta večina, joj sačuvaj Bože, svijet ide k vragu a kao sve je to normalno, eh al eto .... no da nema "osobenjaka" pa život bi predosadan bio. Znaš onu - Svako misto ima svoga leru :P a i granica između apsolutne genijalnosti i ludila - opet relativan pojam. Obojica ovih, genijalci do boli a jedan je kronično gubio kišobrane a drugi se sa nikim nije želio rukovati zbog nekih svojih brija i sad 'ko je prav' a 'ko kriv ... :D

#1908 ffm

ffm

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 10 January 2017 - 07:39

Saznao sam jednu jos cinjenicu da ne treba da se stidimo samog sebe.Ko smo,sta radimo,nase poreklo i td.Tako mozemo biti opusteniji i da se prirodnije ponasamo.

#1909 maza

maza

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts

Posted 16 January 2017 - 05:34

Ja se užasno stidim sebe. Počev od svog izgleda, preko intelektualnih kapaciteta, osećam se strašno neadekvatno i postiđeno. Neprijatno mi je što postojim uopšte, ovakva kakva sam, kao da u krajnje negativnom smislu ne pripadam tu, među ljudima koji su u svakom smislu bolji od mene, imam osećaj da su moji pokušaji da se ponašam normalno i adekvatno užasna i tragikomična gluma, da sam  ja tu neki uljez koji pokušava da ih sve prevari i uklopi se.

#1910 kruška

kruška

Poison Ivy

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,588 posts

Posted 16 January 2017 - 19:51

View Postmaza, on 16 January 2017 - 05:34 , said:

među ljudima koji su u svakom smislu bolji od mene

to je poprilično nemoguće

#1911 maza

maza

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts

Posted 17 January 2017 - 00:24

Dobro, koji su poprilično bolji od mene u svakom smislu
edit: Dobro, evo bar ljudi kojima sam okružena trenutno

#1912 Konda357

Konda357

Član

• Members
  • PipPip
  • 41 posts

Posted 17 January 2017 - 01:23

Mazo ne kenjaj...

#1913 kruška

kruška

Poison Ivy

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,588 posts

Posted 17 January 2017 - 11:45

View Postmaza, on 17 January 2017 - 00:24 , said:

Dobro, koji su poprilično bolji od mene u svakom smislu
edit: Dobro, evo bar ljudi kojima sam okružena trenutno

nađi gore okruženje :D

#1914 maza

maza

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts

Posted 17 January 2017 - 12:34

Mogu li ja iskreno da kažem šta osećam, na temi koja je predviđena za to, a da ne dobijam vulgarne odgovore

#1915 isolatedpawn

isolatedpawn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,114 posts

Posted 17 January 2017 - 12:55

Možeš, i evo ja se prvi ispričavam a vi ostali ne kenjajte .... jer kada je nekom loše, loše mu je ....

#1916 archaic_tiger

archaic_tiger

Ruminatio

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 775 posts

Posted 17 January 2017 - 13:00

View PostKonda357, on 17 January 2017 - 01:23 , said:

Mazo ne kenjaj...

:shok:

#1917 kruška

kruška

Poison Ivy

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,588 posts

Posted 17 January 2017 - 15:50

nadam se da ti nije zasmetao moj odgovor, šala, s dijelom istine, neki ljudi su toliko uspješni da se pored njih uvijek osjećaš nesposobno, iako relano gledajući možeš da spadaš u prosjek

#1918 AxlRose

AxlRose

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 17 January 2017 - 20:55

View Postmaza, on 16 January 2017 - 05:34 , said:

Ja se užasno stidim sebe. Počev od svog izgleda, preko intelektualnih kapaciteta, osećam se strašno neadekvatno i postiđeno. Neprijatno mi je što postojim uopšte, ovakva kakva sam, kao da u krajnje negativnom smislu ne pripadam tu, među ljudima koji su u svakom smislu bolji od mene, imam osećaj da su moji pokušaji da se ponašam normalno i adekvatno užasna i tragikomična gluma, da sam  ja tu neki uljez koji pokušava da ih sve prevari i uklopi se.
Meni se cini da je na ovakvo tvoje dozivljavanje sebe dosta uticalo tvoje djetinjstvo, nedovoljno ohrabrivanje od strane roditelja, odnosno osoba sa kojim sii zivjela. Kazem ti to zbog toga sto sam ja imao dosta problema sa nesigurnoscu, odnosno, problema sa osjecajem manje vrijednosti a mislim da je glavni uzrok tome moje djetinjstvo. Iako sam sada svjestan toga da ja nisam nista losiji od drugih, tesko se u potunosti osloboditi tog osjecaja ali mislim da sam poprilicno uspio.

#1919 ffm

ffm

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 17 January 2017 - 22:29

Meni SF i ne sigurnost i kompleksi manje vrednosti su napravili depresiju.Prosto mi nista nije zanimljivo i  nema mi smisla.Sve mi je tesko,nemam volje da se borim.Samo imam suicidne misli da se resim svega.Koliko se god trudio da shvatim i da se borim,pobedjuju me suicidne misli.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users