Jump to content

- - - - -

Depresija zbog seksualne orijentacije i diskriminacije.

• Please log in to reply
38 replies to this topic

#1 Deni5

Deni5

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 21 posts

Posted 02 February 2019 - 19:23

Registrovao sam se na jedan forum sa odlukom da ne krijem svoju seksualnost, naišao sam na diskriminaciju, napade i ismevanje, uglavnom suptilno a i direktno, tako da se sve svelo na rasprave koje su činile da se ne osećam dobro, bio sam tužan, besan, razočaran, sve pomešano, osećao sam se prazno i bezvoljno, kao da nemam nikakav smisao u životu.

Što se tiče seksualnosti i rodnog identiteta još u prvom razredu sam doživljavao neki vid diskriminacije pa sam sa vremenom morao da se prilagođavam okruženju da do toga više ne bi dolazilo, ali ipak nikada nisam uspevao u potpunosti i imao sam problem sa prilagođavanjem što me je opet odvajalo od drugih i na neki način obeležavalo.

Mogu da kažem da sam prihvatio sebe ali sa vremenom kao da ni meni to ne odgovara i sve više bih voleo da sam se rodio potpuno kao muško ili žensko, voleo bih da se ne osećam drugačiji pred ostalima i da mogu da budem kao ostali.

Plašim se diskriminacije, odbacivanja, govora mržnje ne toliko od stranaca koliko od ljudi koji mi znače.

Ne znam da li postoje ljudi koji mogu stvarno da me razumeju jer sam usamljen, ne osećam se OK osim u društvu sličnih sebi a takvih ljudi kao da je malo, samo sam jednu takvu drugaricu imao.

Bio sam i na Gej forumu ali sam bio napadan i ismevan pa mi je jedna devojka rekla da su oni tamo takvi prema svakom novom ko dođe, tako da ni tu nisam mogao da upoznam nekog sličnog ili da ostvarim OK komunikaciju.

Edited by Deni5, 02 February 2019 - 19:34 .
Tekst rastavljen radi lakšeg čitanja.

#2 M&M

M&M

.

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,506 posts

Posted 02 February 2019 - 19:30

Uf, tužno mi je ovo čitati i inače to je grozno.

Drži mi se. :therethere:

Nisam kompetentan, ali naći će se netko već. Želim samo reči da te podržavam i želim da tvoji problemi što prije nestanu. :)

#3 borderija

borderija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,114 posts

Posted 02 February 2019 - 19:31

*
POPULAR

Zao mi je Deni sto ti je tako. Na zalost primitivne su ovo sredine. Razlicitost se ne prihvata. Moras biti utopljen u masu. Ako odskaces na bilo koji nacin onda si meta za napade.
Kod tebe je to rodni identitet. Nekoga ce napasti jer je u depresiji. Kad pokazes slabost jedva docekaju da se mogu iziviti. Nadam se da ces ipak uspjeti naci svoj put kroz ovaj ludi svijet.

#4 Joy

Joy

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,257 posts

Posted 02 February 2019 - 19:48

Pozdrav Deni5 :crigon_04:  samo da te pozdravim.

Žao mi je što si doživljavao takve probleme, nadam se da će ti ovde biti prijatnija atmosfera za razgovor, bar se većinom ljudi ovde trude da pričaju bez predrasuda :)
Inače ne varim diskriminaciju ni po jednom osnovu, to je jedna odvratna pojava :wacko:

#5 Deni5

Deni5

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 21 posts

Posted 02 February 2019 - 19:57

Hvala vam :)

View Postborderija, on 02 February 2019 - 19:31 , said:

Zao mi je Deni sto ti je tako. Na zalost primitivne su ovo sredine. Razlicitost se ne prihvata. Moras biti utopljen u masu. Ako odskaces na bilo koji nacin onda si meta za napade.
Kod tebe je to rodni identitet. Nekoga ce napasti jer je u depresiji. Kad pokazes slabost jedva docekaju da se mogu iziviti. Nadam se da ces ipak uspjeti naci svoj put kroz ovaj ludi svijet.

Tako je, odskakao sam još kao malo dete jer negde nisam bio svestan svog pola ni roda, ne znam zašto. Prvo sam se branio, kao što sam napisao, u prvom razredu sam doživljavao neku vrstu diskriminacije ali sam se branio i jednom prilikom se jedan dečak žalio svojoj učiteljici da sam ga udario pa me je pred svom decom koja su bila tu izgrdila a onda ismevala moj rodni identitet, koji tada nisam sakrio, tako da nisam smeo ni preterano da se branim jer sam se osećao nezaštićen od strane svih, pa sam baš zato bio laka meta.

#6 merion

merion

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 627 posts

Posted 02 February 2019 - 20:00

Grozno je kad je covek neshvacen,a u orurodu nu he da he drustveno bice.

#7 Koba

Koba

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 02 February 2019 - 20:22

Tvoje stanje se strucno zove rodna disforija, i ako imas pratece tegobe kao sto su depresivnost, anksioznost koje ti otezavaju zivot, savetujem ti da se javis psihijatru, on ce te u potpunosti razumeti i pomoci ce ti da se lakse nosis sa problemima.

A sto se tice okoline, posto zivimo na Balkanu, ako zelis da zadrzis pol koji imas sada, savetujem ti da se ponasas u skladu sa tim. Ljudi ovde nazalost ne mirisu isfeminiziranost, sminku, pocupane obrve itd., dakle moras da glumis ono sto nisi da bi izbegao neprijatne situacije. Druge mogucnosti su ti tranzicija i promena pola, to sad ide o trosku drzave, ili preseljenje na zapad.

Edited by Hyperdrive, 02 February 2019 - 21:23 .
RODNA, a ne polna disforija.

#8 Deni5

Deni5

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 21 posts

Posted 02 February 2019 - 21:02

Nemam problem sa rodnim identitetom više toliko, to je bilo davno kada sam bio dete ali sam prihvatio sebe kakav sam stvoren i nije mi niko nikada rekao u lice da sam gej, što znači da sam se trudio od kada sam bio malo dete da se prilagodim što se izgleda tiče, mada ponašanje nikada nisam uspeo da promenim u potpunosti i da se ponašam potpuno kao muško, da razmišljam kao muško i da imam muške stavove i da radim neke muške stvari, to je sigurno nekima isto bilo čudno, seksualnost je nešto što takođe ne mogu da promenim. Probleme sam imao u osnovnoj školi pa i neke vidove nasilja dok u srednjoj nisam, potpuno drugačije sam shvaćen i prihvaćen.

Možda mi je problem što ne želim da idem protiv ljudi koji mi znače i što pokušavam da ispunim neka očekivanja a ne znam kako, razumem roditelje, ta uverenja koja imaju su jaka i verovatno je teško da idu protiv njih, trudim se svakoga da razumem i shvatim i onda se nađem u nebranom grožđu jer ne mogu da idem samo po svom ne mareći za druge.

#9 lupus

lupus

Stockholm syndrome

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,275 posts

Posted 02 February 2019 - 21:09

*
POPULAR

Ne. Ne i ne. Ti si svoj covek, i pratis svoja osecanja i stavove inace ces zavrsiti na zatvorenom odeljenju psihijatrije pokusavajuci da ugodis svima osim sebi.

#10 Deni5

Deni5

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 21 posts

Posted 02 February 2019 - 21:17

Jako se loše osećam kada vidim ljude koje volim u lošem stanju zbog mene jer moju seksualnost prihvataju tragično, opet mi ne bude bolje, opet mi nije dobro i odlučio sam da nekako moram na drugi način. Bilo mi je mnogo lakše kada mi je drugarica bila tu ali nije dve godine, ista je kao ja što se toga tiče i ako je to jedino zajedničko što imamo inače smo različiti, ali opet mi je bilo mnogo bolje kada sam se sa nekim družio, izlazio i išao na razna mesta.

#11 borderija

borderija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,114 posts

Posted 02 February 2019 - 21:21

Zao mi je sto ne znam koji je pravi nacin. Ni ti brisanjrm sebe ne mozes biti sretan ali naravno da nisi sretan ni kad vidis da netko pati radi tebe. Iako ne bi trebali patiti. Trebalo bi im biti bitnije da si ti sretan nego da se uklapas u njihove kalupe.

#12 lupus

lupus

Stockholm syndrome

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,275 posts

Posted 02 February 2019 - 21:23

View PostDeni5, on 02 February 2019 - 21:17 , said:

Jako se loše osećam kada vidim ljude koje volim u lošem stanju zbog mene jer moju seksualnost prihvataju tragično, opet mi ne bude bolje, opet mi nije dobro i odlučio sam da nekako moram na drugi način. Bilo mi je mnogo lakše kada mi je drugarica bila tu ali nije dve godine, ista je kao ja što se toga tiče i ako je to jedino zajedničko što imamo inače smo različiti, ali opet mi je bilo mnogo bolje kada sam se sa nekim družio, izlazio i išao na razna mesta.

Cekaj, a oni se ne osecaju lose kad vide TI patis? Znaci oni mogu da budu sebicni da se ne bi pricalo po komsiluku a ti Dani pati ko te sisa.

#13 Deni5

Deni5

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 21 posts

Posted 02 February 2019 - 21:42

Ako padnem na dno, tako da napišem, jer sam tužan i bezvoljan onda ne pokazujem da patim, već za koji dan se podignem jer ne mogu da podnesem predugo da sam depresivan. Sve je u redu dok se ne pojavi ta ljudska potreba za nekim stvarima kao što je veza na primer, pa potreba kao kod većine ljudi za ostvarivanjem porodice i slično, ma to sve ume da učini da budem u konfuziji a opet kao što sam napisao uvek taj osećaj tolerancije i potreba razumevanja drugih i ako znam da je prag tolerancije kod drugih nizak.

Slušanjem šta su drugi govorili o LGBT populaciji ponekad u mom prisustvu samo mi je stvaralo strah da neko ne sazna.

#14 AdminTeam

AdminTeam

Baby

• Global moderator
  • Pip
  • 9 posts

Posted 03 February 2019 - 02:33

*
POPULAR

Izražavanje netrpeljivosti prema osobama različitih seksualnih orijentacija, te njihovo generalizovanje i promovisanje agresije, na ovom forumu nisu dozvoljeni.

#15 Deni5

Deni5

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 21 posts

Posted 03 February 2019 - 23:16

Izvinjavam se ako se neko uvredio ili ako deluje kao da namećem svoju seksualnost, nije mi to cilj, samo OK diskusija.

Dešavalo mi se da mi kažu da se obratim psihijatru i da se lečim, znamo da homoseksualost, biseksualnost, aseksualnost i ostalo ne spadaju pod psihičke poremećaje, ne osećam se kao takav psihički nestabilan, niti meni to stvara problem, moja depresija nastane iz straha koji je opravdan. Onda me pitaju pa čega se to plašim, ko to mene ugrožava, pa dovoljno je otići na neku vest vezanu za LGBTQ populaciju i kada neko ko pripada toj populaciji pročita sve te komentare mržnje kako da se ne plaši, da ne pričamo na primer o grafitima mržnje po zidovima zgrada, odem u neki red na primer u pošti i čujem komentare mržnje, odem kod frizera isto, više nikada tamo nisam otišao, ne znam gde da se šišam, ima toliko primera još i onda me pitaju neki tamo na nekom forumu šta nama fali, ko nas ugrožava. Javno da budem ko jesam nemam nameru, zašto da me linčuju, znam kakav stav ljudi oko mene imaju o takvim ljudima u ovom gradu, od detinjstva što se toga tiče sam u strahu, veliki gradovi su već nešto drugo.

#16 borderija

borderija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,114 posts

Posted 04 February 2019 - 09:47

Da bi u maloj sredini priznao bilo sta sto se ne uklapa u kalupe moras biti jaka licnost. Ali bas bas jaka. Ako nisi mozda je stvarno bolje sutit. I pokusat bjeg odatle u veci grad.

#17 Joy

Joy

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,257 posts

Posted 04 February 2019 - 10:07

View PostDeni5, on 02 February 2019 - 21:02 , said:

...
Možda mi je problem što ne želim da idem protiv ljudi koji mi znače i što pokušavam da ispunim neka očekivanja a ne znam kako, razumem roditelje, ta uverenja koja imaju su jaka i verovatno je teško da idu protiv njih, trudim se svakoga da razumem i shvatim i onda se nađem u nebranom grožđu jer ne mogu da idem samo po svom ne mareći za druge.

Jedno pitanje: da li si već razgovarao o ovim tvojim osećanjima sa tim ljudima koji su ti značajni, pretpostavljam da su to roditelji, ili sestra, brat, neki drugari - ili zapravo nisi, već je ovo što pišeš tvoja pretpostavka kako bi oni reagovali, na osnovu toga što znaš da pripadaju tradicionalnim uverenjima?

#18 Deni5

Deni5

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 21 posts

Posted 04 February 2019 - 11:42

Pa da sam jaka ličnost ne mogu baš da kažem, desila mi se jedna bolna situacija pre nekoliko godina. Moji su me tada poslali kod psihoterapeuta ali pričao sam samo o toj situaciji i ona je zaključila da je to bio napad histerije, tako nešto, da sam osetljiv i rekla je kako da se smirim kada osetim napad panike, nisam toliko jaka ličnost, čak mislim da sam previše slab kao ličnost.

Pre nekoliko godina sam pričao sa majkom i sestrom i sa majkom je to bilo teško, pretrpeo sam uvrede i ucene, nabijanje i osećaj krivice i sve je to gurnuto pod tepih godinama.

#19 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,621 posts

Posted 04 February 2019 - 13:18

sta da ti kazem kad ... neznam sta da ti kazem osim da budes svoj bez obzira na okolinu... ti si ono sto osecas i ti postois takav kakv postojis i samo to si Ti i tu enma nista pogresno i patolosko i nista za lecenje.... mnogi te nece razumeti ali ko koga razume u danasnjem svetu? da nije ovo tvoj "problem" nasli bi tvoji ukucai nesto drugo... vazno je da budes dosledan i da slusas svoja osecanja... ako volis decake, onda volis decake i tacka. I to je super, to si ti, jedan jedini neponovljivi.

Ako volis i devojcice i decake, i to si ti, neponovliv, jedan jedii, unikat  na svetu. ako volis samo devojcice, i to bi bio ti. isto neponovoljiv. Ti samo hoces da nekoga volis i da tebe neko voli a kog je pola ta osoba, pa za rje stvarno bitno? naravno da nije bitno. Da si moj sin ja bih t zagrlila i bilo bi mi tesko jer znam da te mnogi en bi razumeli ali bih bila SRECNA MAJKA sto mi se dete poverilo i reklo mi ono sto mu je na dusi i sto ga muci i probala bih da te slusam i da pomognem ako ikako mogu... valjda majke za to sluze? trebalo bi da to rade... i ocevi i sestre i braca...

na zalost, mnogi to ne rade ali TO NISI TI KRIV I NIJE TVOJA KRIVICA jer sine ti nista pogresno nisi uradio niti je pogresno to sto soecas.

Kako moze da bude pogresno ako soecas privlacnost i ljlubav prema nekome? kako to oze da bude pogresno?

Dakle, nedaj se... makar ostao sam na svetu, budi svoj i ne daj se, nemoj da se krijes i menjas i da dozovlis da te teraju kod psihhijatara zbog ljubavi, nedaj...

brani se, brani svoj izbor jer na to imas prava, sva prava ovog sveta

ljubi tebe baba ruzza i samo napred!!!

Edited by Hyperdrive, 04 February 2019 - 14:46 .
Odvojeno, radi lakšeg čitanja.

#20 Hyperdrive

Hyperdrive

Banana.

• Tech Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,288 posts

Posted 04 February 2019 - 14:47

Apsolutno se slažem sa Ružom (koja nije nikakva baba i trebalo bi da prestane s tim :P). Ako si bi, šta tu ima loše?

Mene je na celoj temi najviše zbunilo kad si napisao da tvoja seksualna orijentacija i povremena rodna disforija drugima nanose bol. Ko su ti drugi i kako to može uopšte da utiče na njih?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users