Jump to content

Hašimoto - vaša iskustva

• Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,576 posts

Posted 06 August 2018 - 23:28

Otvorila sam ovu temu za vas koji imate Hašimoto. Diskutujte, razmenjujte iskustva jedni sa drugima itd. :)

#2 merion

merion

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 06 August 2018 - 23:37

Evo imam ga ja,ne znam svi se hvataju za to.E to mi je od hipoa,bla bla,ja samo pijem onaj eutirox od 100mg i kontrolisem tsh ft4 ft3 ponekad tpo.A sad sta je od zlezde depra kazu mnogi da jeste.

#3 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 07 August 2018 - 22:26

glavni uzrok nastanka hashimota je preveliki stres i neadekvatan odmor, sto se desava kod zena koje su zaposlene ili koje su 24 sata sa malom decom, a niko joj ne pomaze...to se lako resava kao i prakticno sve druge bolesti

#4 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,097 posts

Posted 08 August 2018 - 11:44

CAO PRIJATELJI, evo i mene sa Hasimotom,

nije mi bio na vreme otkriven pa sam imala mnogo tegoba, simulirana astma, tesko disanje, gojaznost, pogorsanje psihickog stanja,( SHIZOAFEKTIVA), problemi sa srcem hronican umor.

pocela da pojem Eutiroks od januara, ali bilo mi je ipak lose. bila sam i u bolnici psih. u Lazi itd...

ali ljudi ako sami sebi ne pomognete ni Bog nece pomoci,, mene je spasio zdrav nacin zivota, ishrana i sport, to me diglo iz ocaja i psihicki sam se mnogo promenila, radosna sam, imam volju za sve, HASIMOTO SE MOZE DRZATI U REMISIJI I MOZE SE KVALITETNO ZIVETI,,

eto i od mene nesto, svima veliki pozdrav, drste se ljudi!! svako dobro svima :) :) :)

#5 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,097 posts

Posted 08 August 2018 - 11:46

slazem se sa Skenderbeg! :)

#6 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,097 posts

Posted 08 August 2018 - 20:25

evo sta sam saznala na netu

secer i gluten(koji je u pecivu),mlecni proizvodi takodje pogorsavaju sve autoimune bolesti ,pa i Hasimoto.

ja se razmisljam da budem sirovi vegan tj da jedem samo sirovu biljnu hranu,

i kafa lose utice, i nju cu da sutnem,,,,    

meso takodje i onako mi se zgadilo, jer se vari 72 sata u crevima umesto 24 h koliko treba za ostalu hranu, a ono sto se za ta 24h nesvari ono truli u crevima
pa logicno je da izaziva pojavu bolesti, a i kod psihicki obolelih nije preporucljivo jer izaziva agresiju pa cak i kod zdravih,

bacam se na voce i povrce, vec 2 dana blendam banane maline praziluk krastavac papriku dinju itd... mozda zvuci cudno ali nije, verujte---jaaaaako je ukusno
i mogu se praviti razne kombinacije, pustiti masti na volju :)

#7 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,097 posts

Posted 08 August 2018 - 20:32

da  tacno je to sto kaze Skenderbeg u potpunosti!!! imala sam stresova u zivotu----mnogo, mnogo mnogo...

ali dobro resenje za to je fizicka aktivnost smanjuje tj POTPUNO oslobadja od stresa,

ja svako jutro vezbam u teretani po sat--sat ipo, i tokom samog treninga osecam kako me preplavljuje osecaj radosti, da mi je mnogo lepo!!!! a kad dodjem kuci nisam ni umorna, naprotiv samo nesto radim spremam cistim, ne mogu sedeti dokona, pa nocu spavam ko bebica :)

#8 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 08 August 2018 - 20:44

Yup.. to se resava kao prehlada... kao i sve druge bolesti...nije dovoljno samo preci na 100% sirovu ishranu, veruj mi... treba covek da koriguje svoje zivotne navike i da ocisti svoje organe , da ojaca imuni sistem a to ce postici... sledecim..minmium 30  dana da bude samo na cedjenim sokovima...i tinkturama...najbolji sok je 50% sargarepa, 30% cvekla, 20% jabuka... dakle na svakih sat vremena pije se 2,5deci soka... sa tinkturama i cajevima... posle 30 dana samo neka predje na 100% sirovu ishranu i za 3,4 meseca problem je resen...

Edited by Hyperdrive, 09 August 2018 - 22:50 .
Zagovaranje neproverenih metoda i reklamiranje.

#9 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,576 posts

Posted 08 August 2018 - 22:19

Dosta narodne medicine bezu pokrića! Molim vas. Može nekome da ugrozi život.

#10 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 08 August 2018 - 23:47

Jao hajper daj molim te :) kako moze neko da ugrozi zivot leba ti ? Sve je u veri... svako nek izabere onaj put u koji veruje...

- iskreno.. covek je po svojoj anatomiji i fiziologiji biljojed , kad pogledate covekove oblike zuba.. videcete da su to zubi za mlevenje biljaka , to nisu zubi mesojeda da kidaju..kada pogledate covekovu duzinu creva.. to su dugacka creva za varenje biljaka.. creva mesojeda su vrlo kratka...jer meso mora brzo da prodje kroz sistem za varenje..da se ne zaglavi i da ne pocne da truli...vi danas imate da je rak debelog creva jedan od najucestalijih oblika raka zato sto creva jednostavno ne mogu da vare meso koje ljudi unose u organizam, odna zaglave u crevo i tu truli...( naravno potrebne su godine za takvo nesto ) iz dana u dan. iz nedelju u nedelju..iz godine u godinu i jbg... Dakle.. kada pogledamo nasu zeludacnu kiselinu... ona je vrlo blaga.. kao kod ovce, krave.. koze... zato sto je namenjena za varenje biljaka.. zeludacna kiselina mesojeda je visestruko jaca od zeludacne kiseline coveka... imam jos da kazem nesto... Covek je jedini sisar u prirodni koji pije mleko nakon sto ga majka odbije od dojke.. vi nigde necete videti kravu da pije mleko.. vuka.. medveda.. ili nekog drugog sisara... u biologiji postoji klasifikacija sisara.. oni se razlikuu od drugih organizama prevashodno po tome sto doje svoje mladunce... i tako dalje i tako dalje da ne pisem sad ovde roman... ali znate sta je najgore... sto ljudi kazu da je covek "SVASTOJED" to je istina... covek je postao SVASTOJED , ali kao sto rekoh po svojoj anatomiji i fiziologiji je biljojed...

- Hvala

#11 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,106 posts

Posted 08 August 2018 - 23:59

Idem u off, izvinjavam se, ali moram nešto da primetim.

Skenderbeg, ušla sam sada na taj sajt, kliknula na link vezan za onog "ortopeda" koji leči neoperativnim putem. Čovek nije lekar. Kako može da izleči moju ortopedsku bolest koja se tretira kao "urgentno hirurško stanje"..naime, iskaču mi čašice kolena, sada samo levo koleno..i rešenje je jedino klasična operacija.

Kako bi me taj "ortoped" izlečio prirodnim putem?

Što se tiče narodne medicine, nemam ništa protiv. Ceđeni sok  čuvarkuće  nekada se davao deci kada ih bole uši..moja baba je na noge stavljala obloge od kupusa, pomagalo joj je...Pila sam čajeve Josif Pančić...i ozbiljno, prava narodna medicina ne mora apriori da bude loša.

Ali je loše Skenderbeg što daješ linkove do neproverenih stranica..ja sam malopre prvi put čula za taj Institut za prirodnu medicinu..

PS. Odoh da vidim kakva je to bolest Hašimoto...jer mi je neurolog dao da uradim analize štitne žlezde..i stvarno me zanima kako bolest nastaje i kako se leči.

#12 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,576 posts

Posted 09 August 2018 - 22:54

View PostCicina gazdarica, on 08 August 2018 - 23:59 , said:

Što se tiče narodne medicine, nemam ništa protiv. Ceđeni sok  čuvarkuće  nekada se davao deci kada ih bole uši..moja baba je na noge stavljala obloge od kupusa, pomagalo joj je...Pila sam čajeve Josif Pančić...i ozbiljno, prava narodna medicina ne mora apriori da bude loša.

Ali je loše Skenderbeg što daješ linkove do neproverenih stranica..ja sam malopre prvi put čula za taj Institut za prirodnu medicinu..

Evo, ti si rekla sve. Ne reklamiramo metode za lečenje ozbiljnih bolesti na neproverene načine. Jedno je biljni čaj, drugo je ova alhemija. Plus, ne govorimo pritom ljudima kako smo urađeni. Ovde je bilo mnogo problema.

Pustimo ljude da diskutuju Hašimoto i mogućnost imanja istog. ;)

#13 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,450 posts

Posted 10 August 2018 - 12:42

Imam hoshimoto,ali želim zaboraviti da ga imam.I super mi je kad zaboravim,zato neću ovdje puno pisati.Svakih 6 mjeseci vadim krv i idem na kontrolu,u međuvremenu ne razmišljam o njemu.Tabletu pijem svaki dan,ali to je već automatski proces čim se probudim.Ne guglam hoshimoto više,ne zanima me više ništa o njemu.

#14 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 10 August 2018 - 22:05

View PostCicina gazdarica, on 08 August 2018 - 23:59 , said:

Idem u off, izvinjavam se, ali moram nešto da primetim.

Skenderbeg, ušla sam sada na taj sajt, kliknula na link vezan za onog "ortopeda" koji leči neoperativnim putem. Čovek nije lekar. Kako može da izleči moju ortopedsku bolest koja se tretira kao "urgentno hirurško stanje"..naime, iskaču mi čašice kolena, sada samo levo koleno..i rešenje je jedino klasična operacija.

Kako bi me taj "ortoped" izlečio prirodnim putem?

PS. Odoh da vidim kakva je to bolest Hašimoto...jer mi je neurolog dao da uradim analize štitne žlezde..i stvarno me zanima kako bolest nastaje i kako se leči.

Cico,  mislisav nikolic ...moze da ti resi sve bez operacije... naravno ne mogu ja sada napamet govoriti da li on to zaista moze da resi... ne znam koji problem imas... to on mora da pregleda.. on glasi za najboljeg ortopeda na svetu...radi u svajcarskoj i terapije su mu jako skupe... ali jbg ljudi ne veruju.. hoce da idu na VMA , los andjes, placaju gluposti... pogledaj njegov sajt imas sve objasnjeno tu

https://www.drmilisavnikolic.com/

https://www.drmilisa...m/index-sr.html

#15 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,097 posts

Posted 11 August 2018 - 20:29

ljudi ja sam pokusala, postala sirovi vegan ostavila kafu i tako nekoliko dana dok nisam pocela da kriziram, a onda sam napravila drugi plan,

kafu sasvim umereno

slatko--nista!!!

voce ograniceno

povrce mnogo

meso vrlo malo i to samo pileci file i riba

od mlecnih proizvoda samo mlad sir i kefir ( ljudi na Kavkazu koji ga jedu zive 120 godina) on spada u ;;superhranu::

i dobro se osecam, i dalje vezbam u teretani i to mi ustvari i najvise pomaze!!!

a znate zasto? zatosto se sve autoimune bolesti najcesce dobijaju od stresa a isti ih u slucaju bolesti pogorsava, a kad vezbamo upravo se i oslobadjamo stresa koji nam je najveci krvnik!!!

ko zbog finansijskih razloga ne moze sebi da priusti teretanu, moze da npr ide na trcanje, dzoging lagano ili da pesaci i to mu dodje kao da je bio u teretani.

pa ljudi leto je , mi u Beogradu imamo divnu plazu Adu, sutra idemo moj dragi i ja...

ako niste iz Bg. verovatno u svakom gradu ima neka plaza nadam se...

eto ljudi, svako dobro, nije taj Hasimoto jaci od nas! :)

#16 Marginalna

Marginalna

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 166 posts

Posted 14 August 2018 - 00:31

Ja isto imam Hašimoto i pisala sam već na forumu o tome. Trenutno sam u potrazi za dobrim himeopatom jer želim da pokušam na taj način da se izlečim.

Inače bila sam izbacila sve slatko, i voće iz ishrane, na godinu dana i to nije dalo nikakve rezultate ni na insulinsku rezostenciju ni na Hašimoto.

Samo da se i ja fuzički više aktiviram i biću nadam se okej :)

#17 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,097 posts

Posted 16 August 2018 - 19:05

Marginalna,

sigurno ce ti fizicka aktivnost pomoci, i meni je, od kako idem u teretanu svaki dan meni je vec mnogo bolje, hasimoto me vise toliko ne muci u smislu nema umora, otezanog disanja, depresije i dr simptoma,

pomoglo mi je i psihicki i to znacajno :D

a jos sam doterala telo , mrsavija, zategnutija, pa i to doprinosi boljitku jer kad je neko zadovoljan izgledom i to pomaze i za psihu a i za hasimoto, samim tim sto se vise ne nerviram a nerviranje pogorsava hasimoto :D

#18 Kosta73

Kosta73

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 326 posts

Posted 21 August 2018 - 10:27

Ako 4-5 dana za redom ne popijem Euthyrox, šestog dana ujutro ne znam da li da se umijem ili da se ubijem.

#19 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,097 posts

Posted 27 August 2018 - 19:08

KOSTA

nemoj se zezati sa eutiroksom on MORA da se pije da bi stitna radila kako treba, a ako ne radi onda stvara BROJNE FIZICKE A I PSIHICKE PROBLEME!!!
to nije za zajebanciju, to su hormoni!

pij redovno lek, i zelim ti svako dobro...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users