Jump to content

nrobicne misli koje me sluduju

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
13 replies to this topic

#1 alesana

alesana

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 461 posts

Posted 21 October 2009 - 08:20

jutros sam ustala oko 7 mali mi jos spavao i htela sam cigaretu da ispusim na pozor.nije prvi put da to radim ali danas sam se tacno prepala.kad sam gledala niz prozor najednom mi dosla misla u glavu sta je ovo gde sam ja ,propast svjeta..majko mila rekla sam si daj sandra sta ti je sta se preobterecujes takvim mislima koj ti je k....!i trk legla u krevet kod muza da nisam sama i bojala sam se kao malo dete kad ga plasu sa vjesticama pa se kriju....sta je ovo sad opet?imala sam to tako u trudnoci prije porodaja takve misli koje nisu normalne....kakve su to misli u umu....strah me da napisem sve koje misli sam imala sve dan pomislite da sam luda .....

#2 KsPinky

KsPinky

Član

• Members
  • PipPip
  • 48 posts

Posted 21 October 2009 - 08:26

Draga Alesana,ne boj se svima je to dio anksioznosti,ja sam bas nedavno pisala o mislima,tj vise puta,i mene mu?e svakakve razne,glupe i strane misli,ali treba ih ignorirati ili se pomiriti da su one dio tebe,prije ?e pro?i...

I zapamti misli su samo misli,i ne?e nita uraditi od toga to misli. . .ako ti je lake slobodno napii to te pati,tu smo da pomognemo smile.gif

#3 alesana

alesana

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 461 posts

Posted 21 October 2009 - 08:39

hvala na odgovor.
zna da su misli ali nekad se bojim da to ne uradim stvarno da namogu da se kontrolisem dan mi dode minut gde neznam sta radim i to ucinim....
ok nisam skoro nikome ovo ispricala jedino tada svom psychiatru posle porodaja....
tada sam mislila ubicu dete,ugusicu ga,mozda ubije muza,mozda ubijem sebe,majka mi misli lose da je losa osoba pa cak sam misilia da sam pedofil...majko mila to nije normalno.strah me bilo kad sam gledala malu decu i samo sam bezala da nebi im napavila nesto lose.imala sam bebicu i normalno da moram da je presvlacim ito je bilo za mene uzas sve mi bilo strah .strah me bilo nisam htela da ga obrisem kako sto treba.ali morala sam morala sam kao majka da drzim hygienu svom detetu i ako su me mucili takve misli...kad sam gledala niz prozor i vidila ljudi pomislila sam jaoo mogu  mogu da uradim amok i da ubijem sve....to je mnogo grozno kad to nekome doce u glavu.nece na to da misli ali pojavi se od samo i prepadne se covek
a najgore je sta mi se desilo mali mi bio mesec dana a meni u glavi dzavolske i satanske misli muce.mislila sam obsednuta sam dzavolu i moj mali isto.odma ja uzele i okadim ceo stan umijem lice sa krstenom vodom a maloga nisam smjela nije bio jos krsten.....to je grozno
rekla sam mami i muzu eto vidite cim mi to dode u glavu vidite da sam luda da nisam normalna jer to ne postoji sta me to sada muci...plakala sam kukala sam a majka mi non stop pokusava da mi izbaci te misli iz glave i kaze mi ceri to ne postoj nemoj se plasiti....posle nekoje vreme prestala sam o tome da mislim i proslo mi je....
ali sada jos nazalost ponekad mi se to javi.kad vidim vesti kako neko nesto nenormalnno uradi onda se pitam jaoo sta ako se i tebi to desi....gldeam sina kako trci igra se i non stop mama mama..volim ga mnogo on je dio mog zivota za njega zivim ali ipak pitam se nekam volom li ja to dete?to zaista nije normalno jer ga volim umirem za njega ali te misli me pravu ludom....
i sada mi je opet tako...sta se desava ovo ?rekao mi je doktor da imam veliki poremecaj hormoni (po nalazi krvnoj slici)i dao mi je lek da pijem ali tek kad mi dode da pocnem i kao za baksus kazni mi vec nedelju dana....napravila sam test negativan je....jel moguce da zbog toga se tako osecam...neznam sta da vam kazem
sramota me sto sam ovo napisala neznam dali ima da me napravite ludom ali zelim da ste iskrene i ako svucim nenomalno da mi to kazete a ne da me utesite samo......

#4 TamaraM@M

TamaraM@M

boje duge

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 755 posts

Posted 21 October 2009 - 09:15

QUOTE(alesana @ 21 Oct 2009, 09:39 AM)  
hvala na odgovor.
zna da su misli ali nekad se bojim da to ne uradim stvarno da namogu da se kontrolisem dan mi dode minut gde neznam sta radim i to ucinim....
ok nisam skoro nikome ovo ispricala jedino tada svom psychiatru posle porodaja....
tada sam mislila ubicu dete,ugusicu ga,mozda ubije muza,mozda ubijem sebe,majka mi misli lose da je losa osoba pa cak sam misilia da sam pedofil...majko mila to nije normalno.strah me bilo kad sam gledala malu decu i samo sam bezala da nebi im napavila nesto lose.imala sam bebicu i normalno da moram da je presvlacim ito je bilo za mene uzas sve mi bilo strah .strah me bilo nisam htela da ga obrisem kako sto treba.ali morala sam morala sam kao majka da drzim hygienu svom detetu i ako su me mucili takve misli...kad sam gledala niz prozor i vidila ljudi pomislila sam jaoo mogu  mogu da uradim amok i da ubijem sve....to je mnogo grozno kad to nekome doce u glavu.nece na to da misli ali pojavi se od samo i prepadne se covek
a najgore je sta mi se desilo mali mi bio mesec dana a meni u glavi dzavolske i satanske misli muce.mislila sam obsednuta sam dzavolu i moj mali isto.odma ja uzele i okadim ceo stan umijem lice sa krstenom vodom a maloga nisam smjela nije bio jos krsten.....to je grozno
rekla sam mami i muzu eto vidite cim mi to dode u glavu vidite da sam luda da nisam normalna jer to ne postoji sta me to sada muci...plakala sam kukala sam a majka mi non stop pokusava da mi izbaci te misli iz glave i kaze mi ceri to ne postoj nemoj se plasiti....posle nekoje vreme prestala sam o tome da mislim i proslo mi je....
ali sada jos nazalost ponekad mi se to javi.kad vidim vesti kako neko nesto nenormalnno uradi onda se pitam jaoo sta ako se i tebi to desi....gldeam sina kako trci igra se i non stop mama mama..volim ga mnogo on je dio mog zivota za njega zivim ali ipak pitam se nekam volom li ja to dete?to zaista nije normalno jer ga volim umirem za njega ali te misli me pravu ludom....
i sada mi je opet tako...sta se desava ovo ?rekao mi je doktor da imam veliki poremecaj hormoni (po nalazi krvnoj slici)i dao mi je lek da pijem ali tek kad mi dode da pocnem i kao za baksus kazni mi vec nedelju dana....napravila sam test negativan je....jel moguce da zbog toga se tako osecam...neznam sta da vam kazem
sramota me sto sam ovo napisala neznam dali ima da me napravite ludom ali zelim da ste iskrene i ako svucim nenomalno da mi to kazete a ne da me utesite samo......

Alesana, hormoni mogu da naprave cudo u organizmu. U kombinaciji sa psihickim problemima nastaje haos u glavi.
Niko te ovde nece napraviti ludom niti pomisliti tako nesto........
Isto tako, iskrenost je ovde na prvom mestu, makar ponekad bila gruba i otreznjujuca, a ponekad nezna i umilna.

To sto ti se desava spada u poremecaj koji zaista treba leciti.
Prvo i osnovno, hormonski status mora da se resi i da se smanji nivo testosterona, a podigne nivo esrtogena i progesterona. Resenje jesu anti-bebi pilule, ali opet zavisi koje.
I njih ima sa jacim i slabijim dozama hormona, tako da vidi sa ginekologom sta je najbolje za tebe.

A trebalo bi da ides i kod psihoterapeuta. Ako je potrebno da dobijes terapiju koju ces redovno piti, a ne po potrebi.

I ne stidi se svojih osecanja, bila ona losa ili dobra. Slobodno pisi, dozvoli da ti pomognemo makar rcima i savetima. srculenca.gif

#5 Hari

Hari

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 360 posts

Posted 21 October 2009 - 10:01

QUOTE(mina@marko @ 21 Oct 2009, 09:15 AM)  

Alesana, hormoni mogu da naprave cudo u organizmu. U kombinaciji sa psihickim problemima nastaje haos u glavi.
Niko te ovde nece napraviti ludom niti pomisliti tako nesto........
Isto tako, iskrenost je ovde na prvom mestu, makar ponekad bila gruba i otreznjujuca, a ponekad nezna i umilna.

To sto ti se desava spada u poremecaj koji zaista treba leciti.
Prvo i osnovno, hormonski status mora da se resi i da se smanji nivo testosterona, a podigne nivo esrtogena i progesterona. Resenje jesu anti-bebi pilule, ali opet zavisi koje.
I njih ima sa jacim i slabijim dozama hormona, tako da vidi sa ginekologom sta je najbolje za tebe.

A trebalo bi da ides i kod psihoterapeuta. Ako je potrebno da dobijes terapiju koju ces redovno piti, a ne po potrebi.

I ne stidi se svojih osecanja, bila ona losa ili dobra. Slobodno pisi, dozvoli da ti pomognemo makar rcima i savetima. srculenca.gif

pogresan quote

QUOTE(alesana @ 21 Oct 2009, 08:20 AM)  
jutros sam ustala oko 7 mali mi jos spavao i htela sam cigaretu da ispusim na pozor.nije prvi put da to radim ali danas sam se tacno prepala.kad sam gledala niz prozor najednom mi dosla misla u glavu sta je ovo gde sam ja ,propast svjeta..majko mila rekla sam si daj sandra sta ti je sta se preobterecujes takvim mislima koj ti je k....!i trk legla u krevet kod muza da nisam sama i bojala sam se kao malo dete kad ga plasu sa vjesticama pa se kriju....sta je ovo sad opet?imala sam to tako u trudnoci prije porodaja takve misli koje nisu normalne....kakve su to misli u umu....strah me da napisem sve koje misli sam imala sve dan pomislite da sam luda .....

nisi luda

To zvuci kao Pure O

Znam mnogo ljudi na forumima koji imaju takve psihicke probleme. Najcesci su da oni da covjek dobije misao i "nagon" da nekoga ozlijedi.

Ali jos nikada nisam cuo da je neko to i uradio.

To su misli koje te u strahu i panici natjeraju da ponekad vjerujes u to.

Medjutim savjetujem ti da odes ljekaru i trazis si pomoc.

#6 KsPinky

KsPinky

Član

• Members
  • PipPip
  • 48 posts

Posted 21 October 2009 - 11:33

Znam i vjerujem da ti je teko,ali nisi jedina sve te misli koje si opisala i meni padaju na pamet-to ti je kao neka klasika,ve?ina ljudi s ovim poreme?ajem ima sli?ne misli tipa povrijediti i ubiti,zna?i ono neto to u stvarnosti nikada ne bi uradila. . .

Ja imam mla?u seku i svaki put kad osatnem ku?i sama s njom padne mi na pamet,to ako uzmem no izbodem je,ili napravim neto veoma uasno,zatim me panika uhvati,ali evo vremenom nau?ila sam se boriti s tim,nekada mi bude jako teko,a nekada to mi se sve ?ini kao neki san,i smijem se sebi to sam mogla to pomisliti,i ja namjeravam uskoro da potraim pomo?,jer mi je dosta teko zadnjih dana
Zapamti samo jedno,da to to pomisli nikada nitko nije uradio,a ne?e ni  ti!

#7 taichi

taichi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 21 October 2009 - 11:47

Meni je se pre par godina,tacnije 2005 desilo nesto slicno ili mozda i gore(svakom je svoja muka najteza). Bilo je to u periodu nakon sto mi je poginula tetka za koju sam mnogo bila vezana. Prvo su krenule nocne more,nezamislive,strah me je i da pisem o tome,pa sam onda izbegavala da spavam iz straha da sanjam,lupanje srca,preznojavanje,konstantan strah od svega,svakoga i svacega. Nisam smela nikome ni da kazem kako se osecam. A najvise sam se plasila da u takvom stanju odem kod psihijatra,mislila sam da ce da me hospitalizuje ako kazem sve sto me muci. A misli nametnute da i ne pominjem. Nisu bile suicidalne vec samo kao da cu umreti za ovoliko ili onoliko dana.Da cu poginuti,umreti u snu,da cu da zaboravim da disem i da cu tako skoncati svoj dragoceni zivot. Na kraju sam videla da je vrag odneo salu i da cu u najmanju ruku poludeti ukoliko nesto ne preduzmem pa sam sebi dala rok od 15 dana da poboljsam svoje stanje,a ako ne,idem kod psihijatra.Pocela sam da idem u rane jutarnje setnje,da pijem caj od maticnjaka i kantariona,inarucila neke tablete od kantariona koje su mi pomogle. Takvo stanje mi se nikada vise nije ponovilo,sad sam samo umereno depresivna.

#8 alesana

alesana

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 461 posts

Posted 21 October 2009 - 13:55

citala sam mnogo knijige o tome sta se sa nama desava i u svakoj knjizi pise da se nece nisto slicno desiti da su ti samo misli a nisu realnost...citam ih i non stop pokusavam da ne mislim na to ali uzalud je....
rekla bi vama koje su te knjige ali nazalost su sve knjige na nemackom tako da vam ne vrjedi....htela bi puno vise da napisem o sebi ali nekako neznam kako da izrazim.znam ovaj jezik ali tesko mi je sa nekim temima tako da pisem kako sto mislim....i ako je mozda tesko da me razumete...
ali nije mi jasno od cega ovo sve se dogada,zasto se to desava?sta se odvija u mozak....nikad to necu da kapirammm

#9 angela_delamorte

angela_delamorte

CAR

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,834 posts

Posted 21 October 2009 - 14:33

idem ulicom i stalno me neko prati, taj osecaj me ubija,i onda ulecem u kucu, bojim se ubice me. znaci strasna me panika hvata kada idem ulicom i neko hoda iza mene, pa cak imam i problem kad sam sama, dakle kada nema nikoga, uvek osecam necije prisustvo, i onda se okrecem da vidim ko je, a s tim da ipak imam mozga i racio mi rdai tu i tamo, i vidim, naravno, nema nikoga..i onda opset, i tako, nezgodno mi je kad sedim sama u sobi okrenuta ledjima od vrata... uzas.

i da, umem da predvidim lose dogadjaje, samo osetim neku nervozu i ubrzo nakon toga se nesto lose desi. bljak.

#10 alesana

alesana

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 461 posts

Posted 21 October 2009 - 14:52

@angela delamorte
upravo zato ne idem nocu sama napolje i meni se tako cini da me neko prati i hvata me panika...dode mi da trcim da bezim...iako ne vidim nikoga ali sve mi se cini ima neko iza mene ili mozda i mi se pricini neko samo ga ja vidim a ostali ne....ma da mi se to jos nije nikada desilo ali bojim se dan ce se desiti zato retko idem nocu napolje....grozan osecaj je to..............jebiga koliko puta smo to pomislili dosad bi trebali biti hiljadu puta silovani i ubieni ako to mislimo....ali nazalost nasa psycha je jaca nego mi sami.....samo mora covek ko sto kaze moja majka bori se protiv straha
ali najsmijesnije mi je kad se setam sa sina i povedem unuku koja ima 11 god i ona oseti kad me uhvati panika pa mi kaze:"TETO NEMOJ SE BOJATI MORAS DA SE BORIS PROTIV TO I DA MISLIS NA POZITIVNO"!!!!
eeee pa si kazem majko mila namesto da je ja tesim kad se boji sto je mala ona mene uci pa se pocnem smijati snjom.....

#11 angela_delamorte

angela_delamorte

CAR

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,834 posts

Posted 21 October 2009 - 15:29

@alesana

da, ali nista ne pomaze, ja se prizovem zdravom razumu, ali i dalje me muci to.
evo, najbanaliniji primer je kad dechko i ja idemo stepenicama, i on je iza mene, na primer... i ja se stalno okrecem, ne znam ni cega se bojim, jednostavno mi je jako neprijatno da bilo ko ide iza mene, pa cak i moja rodjena majka.
a nikako ne mogu da se resim tog osecaja da je neko stalno iza mojih ledja,dise mi za vratom, dise i dise.,ali ja ga ne vidim.

i stalno imam osecaj da kasnim, pa na primer kad putujem negde krenem sat vremena ranije, i znam da je bud na primer u 16h, a tad je recimo 15:30, a ja sam na dve minute od stanice I DALJE imam osecaj da KASNIM, da ce da pobegne voz, bus.,...

isto se desava kada idem nocu, sama. vidim , tj osetim da me neko prati.
i kad idem danju i vidim nekog da ide ulicom odma slutim neko zlo, bojim se... ne znam ti ni ja cega, ali se bojim, pa ubrzavam korake etc etc...

ne znam kako toga da se resim, a u trenutcima kad se to desava nisam racionalna, tek nakon pola sata do sat vremena uvidim da je sve to toliko jebeno iracionalno da me bude sram od sebe same.

takodje me hvata panika, i to jako intenzivna kada izlazim u grad, na primert kad se krecem ka nekom mestu gde ima vise ljudi, nekako menjam stav, budem druga strana sebe, ona jaca, kao da dignem nos, iz straha ili ne znam ti ja cega...

i javno izlaganje, uvek mi se tresu ruke., zato mrzim na faxu kad izlazem seminarski rad..uh.

ili upoznavanje sa nopvim ljudima. UZAS!

#12 lorijana

lorijana

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Posted 23 October 2009 - 17:51

QUOTE(alesana @ 21 Oct 2009, 02:55 PM)  
citala sam mnogo knijige o tome sta se sa nama desava i u svakoj knjizi pise da se nece nisto slicno desiti da su ti samo misli a nisu realnost...citam ih i non stop pokusavam da ne mislim na to ali uzalud je....
rekla bi vama koje su te knjige ali nazalost su sve knjige na nemackom tako da vam ne vrjedi....htela bi puno vise da napisem o sebi ali nekako neznam kako da izrazim.znam ovaj jezik ali tesko mi je sa nekim temima tako da pisem kako sto mislim....i ako je mozda tesko da me razumete...
ali nije mi jasno od cega ovo sve se dogada,zasto se to desava?sta se odvija u mozak....nikad to necu da kapirammm

ja cu da ti kazem sve ti hormoni rade haos u mozgu i kao ustvari ti haluciniras pa si umisljas do taj stepen sto sebe uvjeris da je to istina!
Ni ja sama ne znam kako se spraviti sa moji strahovi i napadi na panike ali nadam se da ce mi ovi ljekovi dati bar malo ono sto sam nekad bila!
pozdrav srculenca.gif

#13 MRtavHLadan

MRtavHLadan

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 posts

Posted 26 October 2009 - 13:40

evo, da ne bih ovdje  pretjrano pisao... pogledaj moj dnevnik, mozda ti pomogne

#14 MRtavHLadan

MRtavHLadan

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 posts

Posted 26 October 2009 - 17:42

sorry...sad skontam da ne mozes vidjeti moj dnevnik...evo saljem ti u pp nesto za razbijanje tih misli