Jump to content

Dali je ovo anksioznost ?

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 knindza

knindza

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 29 October 2009 - 19:34

Pozdrav svima
Ovog ljeta bio sam prilicno napet, imao problema, razmisljao dosta, ali nista prestrasno,inace sam slabo drustvena osoba, i prije od prilike 4 5 dana sjednem rucati i odjednom me obuzme neki osjecaj
"cudne" slabosti, tj kao nekog straha u grudima neznam kako da opisem to. Prvo sam pomislio da mi je slabost jer sam dosta pusio to jutro
i da nisam jeo bas. Stao sam malo kraj prozora i proslo je za 5 minuta, malo sam se uplasio. U roku od deset minuta opet sjednem i isti osjecaj,
prvi pomisao mi je bilo srce, slabost, pad secera. I taj dan je sve na tome zavrsilo, mislio sam ma slabost neka.
Sutradan popodne opet isti osjecaj, cudna panika i osjecaj straha u grudnom kosu, evo to traje vec otprilike 7micu dana, svaki dan se pojavljuje razlicito
nekad mi bude sasvi dobro nekad opet taj strah. Sta mislite da je ovo, dali moze da bude (Daj Boze) samo privremeno i da traje 10tak dana i da prodje,
kad me uhvati popijem tabletu za smirenje. Inace sam strasljiva osoba, a od "bolesti" imam kandidu (vec duze) i pusac sam. Nepijem nikad.
Molim vas kazite mi dali to moze biti samo privremeno, od nekih stresova i dosta toga sam drzao u sebi ovog ljeta
Sta vi mislite? O cemu se radi, jel moze biti samo trenutacna depresija ili? Bio sam i ranije par puta u zivotu depresivan oko gluposti (djevojke itd) ali
nikad ovako strasno, imam 28 godina, i cuo sam da kandida moze uzrokovati ovakve probleme sta vi mislite?
Samo da napomenem da nikad u zivotu nisam osjetio tako nesto, bio sam i uzbudjen i strah i sve to, ali ovo se javlja svaki dan, jel moze ovo biti samo privremeno?
Hvala na citanju i odgovoru pozdrav

#2 brbljavko

brbljavko

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 366 posts

Posted 29 October 2009 - 19:51

ubrzani rad srca,obuzimajuci strah,nedostatak daha,stezanje u prsima,bolovi u misicima,trnci u u razlicitim djelovima tjela ,,,ako se  prepoznajes kod sebe koje od ovih simptoma moze biti da je do anksioznosti,nemoj na svoju ruku piti tablete za smirenje neces si pomoci vjeruj mi,najbolje bi ti bilo da se posavjetujes sa psihologom ili psihijatrom.samo nedaj da se zakomplicira ako traje vec tjedan dana tpo je relativno sve frisko i brzo se moze rjesiti,,zato moj savjet je psiholog ili psihijatar,,,ja imam 20 godina puno sam mladji od tebe imao sam ank prij godinu dana i rjesio sam je se jako brzo ali opet se vratila samo onaj put kad me mucila nisam isao kod doktora a sada evo morao sam i pomoglo mi je...sretno

#3 Dorothy_from_oz

Dorothy_from_oz

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 29 October 2009 - 20:06

knindza, mogu reci samo svoje misljenje - tvoj bi problem MOGAO biti psihicke prirode, ali ne mora znaciti. moze biti i nesto vezano za organe, trazi uputnicu, pregledaj se. slabokrvnost i prisustvo bakterija u organizmu moze da izazove te napade slabosti, odnosno moze da ti pozli, ako nesto jako dugo iscrpljuje tvoj organizam, kao sto je ta kandida koju si naveo.

tako kako si opisao se slicno ja osjecam, a kad uznapreduje, imam i ove simptome koje je naveo brbljavko. no, nalazi sa sistematskog od prosle godine su mi bili (kuc-kuc) uredni, pa zato sam sigurna da se kod mene radi o psihickom problemu koji traje godinama.

poslusaj savjet koji sam i ja dobila, odi doktoru

sretno.

#4 knindza

knindza

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 29 October 2009 - 20:16

brbljavko, kazes da je prvi put proslo samo od sebe, kolko je trajalo dok nije proslo?

hvala vam na odgovorima poslusacu jos par savjeta, moji mi kazu ma to je samo stres proce samo se opusti, nadam se da je tako

i da osjetio sam i drhtanje i to, ali mozda je to samo jer sam se uplasio neznam

#5 brbljavko

brbljavko

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 366 posts

Posted 29 October 2009 - 20:33

kod mene je trajalo nekih 2 mjeseca informirao sam se kao i ti preko interneta ja mislim da sam pogrijesio i da anksioznost nije za uzimat u obzir kao curenje nosa pa kad prodje prodje,kad sam se zaposlio to je nestalo  kad sam dobio otkaz na pocetku ljeta 2 mjeseca je bilo dobro i evo sada do prije 2 tjedna mi se vratilo puno intenzivnije i puno nepodnosljivije i morao sam otici psihijatru,dobio sam tablete nista strasno pijem ih ni ne osjetim ih a pomazu mi ,,,,trebalo mi je tjedan i pol dana da se dovedem u red da nesto radim i evo sada mogu reci da sam puno bolje ja sam igleda jedan od onih na koje brzo djeluju tablete jer nekima treba dosta dugo da prodjeluju,anksioznost i je strah cudan osjecaj strah koji se razvija iz nicega jednostavno se osjecas kao da ces poludit neznas na koju ces stranu.

#6 Ona

Ona

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted 29 October 2009 - 21:26

Dali je kod mene u pitanju anksioznost...Vec oko tri godine imam neki osijecaj stezanja glave.Neku napetost u glavi...
Obavljene sve moguce pretrage sve je u redu radila sam i skaner i rmi glave i sve odlicno...A kod mene i dalje se to pojavljuje.
Zna da se povuce pa nema dugo,recimo kada sam bila trudna 9 mjeseci to nisam osijetila...I poslije poroda nakon 2-3 mjeseca opet pocelo...
Nije to toliko strasno al stvarnoo me iritira u svemu...Pocela sam i umisljati zbog toga.I evo prije 2 mjeseca moj dr.mi je propisao neki AD zove se
seroten pa kaze da probamo i sa tim.Dali jos neko ima tu prokletu napetost.

#7 brbljavko

brbljavko

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 366 posts

Posted 29 October 2009 - 22:26

nemoj se plasit..nije nista strasno,,,to stezanje i mene muci kao da ti je glava tjesna odvratan osjecaj jedno vrijeme me drzalo,ja imam anksiozni.ja prestajem razmisljati o simptomima i to mi pomaze.ja se brinem samo ako boli  wink.gif

#8 gattuso

gattuso

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 761 posts

Posted 30 October 2009 - 12:19

Ja sam imao probleme i iste simptome. Najgore je kad si na poslovnom sansanku ili u podzemnoj zeljeznici i uhvati te napad, ono...zelis da bjezis iz te situacije, katastrofa u glavi tako da ne znas kako se zoves. Jedva dises, osjecas da ces povracati, itd. Znam da je lakse reci nego uraditi, ali vjeruj mi jarane da kad spoznas fizicke uzroke anksioznosti i znas sta dovodi, onda znas da te ona nece ubiti. Tek kad si svjestan FIZICKIH uzroka anksioznosti, tek onda postanes sve vise i vise spokojan. Tu ti treba vremena i svakako moras da izbjegnes zamku ocaja.

#9 Ona

Ona

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted 30 October 2009 - 19:56

QUOTE(gattuso @ 30 Oct 2009, 12:19 PM)  
Ja sam imao probleme i iste simptome. Najgore je kad si na poslovnom sansanku ili u podzemnoj zeljeznici i uhvati te napad, ono...zelis da bjezis iz te situacije, katastrofa u glavi tako da ne znas kako se zoves. Jedva dises, osjecas da ces povracati, itd. Znam da je lakse reci nego uraditi, ali vjeruj mi jarane da kad spoznas fizicke uzroke anksioznosti i znas sta dovodi, onda znas da te ona nece ubiti. Tek kad si svjestan FIZICKIH uzroka anksioznosti, tek onda postanes sve vise i vise spokojan. Tu ti treba vremena i svakako moras da izbjegnes zamku ocaja.

Pa bas i meni je to gadno,taj neki osijecaj u glavi kao da ces se srusiti...A eto jos nikad.
Kao da si u pijanom stanju bas takav osijecaj kao kada popijes koju casu...Pa dali ce to prestati jednom od AD ili?
Koliko dugo kod tebe traje?Ja sam vec pocela umisljatii razne bolesti sve zbog toga.A znam da nema nista da je sve u radu...
Samo se nadam da ce to jednom prestati.Nekad zna stati pa po 2-3 mijeseca nista i sve se nadam nece se ni vratiti vise a ono opet... icon_blushing.gif

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users