Jump to content

Kakvu psihoterapiju imaš i gde u BG?

Beograd

• Please log in to reply
56 replies to this topic

#21 autres

autres

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 06 December 2009 - 04:26

QUOTE(Melvin @ 6 Dec 2009, 01:18 AM) View Post
Jel postoji neko lecenje po domovima zdravlja ?
Video sam u domu zdravlja da imaju psihijatra, neuropsihijatra i neurologa. Da li i oni lece neke pacijente, ili samo prosledjuju dalje u bolnice ? Sta je generalno bolji izbor, dom zdravlja ili bolnica ?  Nameravam da odem sledece nedelje, pa da znam sta me ceka i sta da biram ako budem mogao.
Jos nesto, da li postoji neko mesto na kome se moze naci spisak privatnih psihologa/psihijatara ? Ne znam kako je zamisljeno da ljudi dodju do njih uopste. S obzirom na guzvu koju sam video u domu zdravlja, njihov opsti stav, i procedure, mozda cu probati i privatno.

Ovo mi je prvi post, pa vas za po?etak sve pozdravljam!

Melvine, proao sam kroz celu proceduru i iskreno - kreni odmah da trai privatnog psihoterapeuta. Sve to ?e dobiti od javnog zdravstva su jeftini lekovi. Manje doze, ve?e doze, jedan, drugi, tre?i lek - ne pomau puno bez psihoterapijskog rada. Naalost, kad je to u pitanju ostaje samo metoda pokuaja i pogreaka: proba sa jednim, pa ako ne odgovara - dalje. Obeshrabruju?e jeste, ali ne treba odustajati.

#22 Finger

Finger

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 97 posts

Posted 06 December 2009 - 04:31

QUOTE(Melvin @ 6 Dec 2009, 01:18 AM) View Post
Jel postoji neko lecenje po domovima zdravlja ?

Koliko znam jedini dom zdravlja koji ima normalnu psihoterapiju je Dom zdravlja zeleznicara. Ako nisi njihov treba se platiti ali ne znam koliko.

#23 Karlito

Karlito

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,228 posts

Posted 06 December 2009 - 06:09

sve je to OK sto je rekao @ autres....
moj drugar dobar je recimo bio cak i u Kovinu odakle je izasao sa nekih 12o kg.a evo ga sada niti pije lekove niti posecuje privatnog psihijatra kod kog je isao. wink.gif
seta kera svako jutro,pije vitamine...jedan od retkih mogao bih reci prijatelja koje imam a koji nisu iz nekih g 16 prica.

#24 newBGguy

newBGguy

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 39 posts

Posted 07 December 2009 - 06:38

Prole sedmice promenio sam rinka. Iako sam pisao o tome, podsecanja radi, isao sam 6 meseci na geshtalt terapiju, a potom skoro godinu dana na REBT (kognitivno-bihejvioralnu). Subjektivni i objektivni pomak: nula.

Otisao sam po preporuci kod psihijatra o cijem sam se radu informisao preko Neta, primljen preko veze jer ne prima nove pacijente, u penziji je. Shvatio sam kasnije da je pobornik egsitencijalistichke psihologije.

1) Rekao mi je da zaboravim sve sto sam do sada radio sa prethodnim tarapeutima i da sam sa REBT gubio vreme (nije bas pametno, pomislih).

2) Rekao mi je da ne radim nista, nikakav "domaci", nikakav "zadatak", samo da dodjem sledece sedmice (nikad mi se nije desilo).

3) Rekao da mi nece naplatiti nista, iako radi privatno, a to niko nije trazio od njega (potpuno sam zacudjen).

4) Ne zeli da spominjem nikakave dijagnoze, definicije, nikakva pravila. Mislim da zeli da budem "tabula raza". Iz tog razloga necu nista procitati o egzistencijalizmu.

Wish me luck! rolleyes.gif

#25 Karlito

Karlito

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,228 posts

Posted 07 December 2009 - 11:19

GOOD LUCK NIGGA!!!!
wink.gif

#26 Melvin

Melvin

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 63 posts

Posted 07 December 2009 - 23:32

QUOTE(newBGguy @ 7 Dec 2009, 06:38 AM) View Post
3) Rekao da mi nece naplatiti nista, iako radi privatno, a to niko nije trazio od njega (potpuno sam zacudjen).

Mozda hoce da te upotrebi kao zamorce za neki experiment  devil.gif

Good luck biggrin.gif

#27 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,057 posts

Posted 08 December 2009 - 13:01

QUOTE(visitor @ 19 Nov 2009, 08:44 AM) View Post
Ja nisam iz Bg ali sam putovao u Beograd na telesnu psihoterapiju pre oko 15 god. Resio sam se depresije vrlo brzo i na jednostavan nacin. Medjutim, ja imam i socijalnu anksioznost (malo netipicnu) i to je poremecaj koji je nazalost sve do nedavno bio nepoznat. Zato nisam dobio adekvatnu terapiju za ovo iako sam isao kod tri razlicita psihologa u zivotu.
Ali sto se tice telesne psihoterapije, toplo je preporucujem za lecenje depresije. Mislim da je to precica za izlecenje ako je depresija jedini problem koji nekog muci. MarkoBG sa ovog foruma se recimo raspitivao za terapeute iz Bg i poslao sam mu ovaj spisak terapeuta:
http://www.eabp.org/member/serbia.html
Posle par meseci se javio kratko i napisao je da je izlecen od depresije. Sto se tice drugih problema, nisam toliko strucan da bih mogao reci...

Visitor,
nisam najbolje razumela kako se i gde leci telesnom terapijom?
Da li je to privatno ili drzavno
i kako izgleda sama terapija?

Pozdrav svima.

#28 Guest_vinar (Gost)

Guest_vinar (Gost)
  • Guests

Posted 17 December 2009 - 06:55

Pozdrav svima.
Potrebna mi je pomoc.
Iz okoline sam Beograda i zanima me da li mi je potrebna zdravstvena knjizica (koju nemam) i uput da bih dosao u recimo KBC "Dragisa Misovic" ili "Laza Lazarevic", VMA i sl.?
Ne bih ovo pitao da mi nije neprijatno od lokalnog lekara opste prakse kojeg poznajem (malo mesto, znate kakvi su ljudi...).
Nemam novca za privatne terapeute tako da ta mogucnost u startu otpada.
Hvala

#29 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,057 posts

Posted 17 December 2009 - 21:06

QUOTE(vinar @ 17 Dec 2009, 06:55 AM) View Post
Pozdrav svima.
Potrebna mi je pomoc.
Iz okoline sam Beograda i zanima me da li mi je potrebna zdravstvena knjizica (koju nemam) i uput da bih dosao u recimo KBC "Dragisa Misovic" ili "Laza Lazarevic", VMA i sl.?
Ne bih ovo pitao da mi nije neprijatno od lokalnog lekara opste prakse kojeg poznajem (malo mesto, znate kakvi su ljudi...).
Hvala

Potrebna ti je i knjizica i uput od lekara.
Ako to nemas - placas pregled.

#30 igrajigraj

igrajigraj

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 18 December 2009 - 01:17

QUOTE(visitor @ 19 Nov 2009, 08:44 AM) View Post
Ja nisam iz Bg ali sam putovao u Beograd na telesnu psihoterapiju pre oko 15 god. Resio sam se depresije vrlo brzo i na jednostavan nacin. Medjutim, ja imam i socijalnu anksioznost (malo netipicnu) i to je poremecaj koji je nazalost sve do nedavno bio nepoznat. Zato nisam dobio adekvatnu terapiju za ovo iako sam isao kod tri razlicita psihologa u zivotu.
Ali sto se tice telesne psihoterapije, toplo je preporucujem za lecenje depresije. Mislim da je to precica za izlecenje ako je depresija jedini problem koji nekog muci. MarkoBG sa ovog foruma se recimo raspitivao za terapeute iz Bg i poslao sam mu ovaj spisak terapeuta:
http://www.eabp.org/member/serbia.html
Posle par meseci se javio kratko i napisao je da je izlecen od depresije. Sto se tice drugih problema, nisam toliko strucan da bih mogao reci...

Da li ti je marko rekao kod koga je konkretno isao na psihoterapiju? Mozes da mi posaljes privatnu poruku.... Hvala unapred, bas bi mi znacila takva preporuka!!! Pozz

QUOTE(vinar @ 17 Dec 2009, 06:55 AM) View Post
Pozdrav svima.
Potrebna mi je pomoc.
Hvala

Najbolja varijanta je da odes na drzavnu kliniku i platis pregled koji nije skup, jer ako ides sa knjizicom(bez obzira na uput) onda stize izvestaj iz klinike u zavod za zdravstveno osiguranje u tvom mestu, sa sifrom bolesti, tako da osoba koja tamo radi moze da sazna prirodu tvojih problema. Nisam sigirna koliko tacno kosta pregled, ali u svakom slucaju mnogo manje nego na privatnoj klinici.

#31 Zeleni zub

Zeleni zub

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 13 January 2010 - 20:41

QUOTE(spirit @ 18 Nov 2009, 11:43 AM) View Post
Sto se tice psihijatara imao sam iskustvo u Palmoticevoj i Drajzu. U Palmoticevoj je to samo farmakoterapija, dok u Drajzu doktorka se bas, bas trudi da me vidja barem na 2-3 nedelje da me detaljno ispituje sta sam radio, kako se osecam, o cemu razmisljam... I jako mi prijaju te seanse u Drajzu.

Da li nesto i u drzavnom sektoru postoji a sto se tice psihoterapije? I mene zivo zanima.

I ja sam iz BG-a, izasla iz ZZBZ (dakle, Drajzerove) pre par dana i odmah ukljucena u tu tzv. dnevnu bolnicu. Prepisali su mi neki trippico kao antidepresiv (istina, pored nalorexa, benkica, nipama i slicnih lekova, tako da ko razume shvatice od cega se lecim). Frka mi je jedino oko tog antidepresiva, jer se plasim (ko i svaka zenska cureca pamet) da cu se ugojiti premnogo. BTW, u pravu se sto se tice price oko psihoterapije po privatnim ordinacijama (isla kod Ramaha, kod onih kesolovaca iz Kataniceve i slicnih tipova koji vise vole pare od Baje Patka...). Ovo u Drajzi jeste drasticno, ali mi daje neku nadu. Aj` ljudi, upomoc, molim vas sve, jer sam totalno u bedaku zbog svega. Dakle, zna li ko sta o tom trippicu?

#32 Dusko123

Dusko123

Član

• Members
  • PipPip
  • 40 posts

Posted 13 January 2010 - 23:18

Lek se zove Trittico i ima antidepresivna i anksioliti?ka svojstva. Generi?ko ime mu je  trazodone. Pod tim imenom ?e prona?i informacije na Googlu. O ovom leku postoji tema na forumu : http://www.depresija.org/forum/index.php?showtopic=7521

Dobrodola na forum.

#33 jefimija

jefimija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 859 posts

Posted 14 January 2010 - 11:48

Je l' moze neko da mi kaze kako izgleda ta seansa, gde, i koliko kosta?

#34 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,118 posts

Posted 14 January 2010 - 12:11

QUOTE(Zeleni zub @ 13 Jan 2010, 08:41 PM) View Post
I ja sam iz BG-a, izasla iz ZZBZ (dakle, Drajzerove) pre par dana i odmah ukljucena u tu tzv. dnevnu bolnicu. Prepisali su mi neki trippico kao antidepresiv (istina, pored nalorexa, benkica, nipama i slicnih lekova, tako da ko razume shvatice od cega se lecim). Frka mi je jedino oko tog antidepresiva, jer se plasim (ko i svaka zenska cureca pamet) da cu se ugojiti premnogo. BTW, u pravu se sto se tice price oko psihoterapije po privatnim ordinacijama (isla kod Ramaha, kod onih kesolovaca iz Kataniceve i slicnih tipova koji vise vole pare od Baje Patka...). Ovo u Drajzi jeste drasticno, ali mi daje neku nadu. Aj` ljudi, upomoc, molim vas sve, jer sam totalno u bedaku zbog svega. Dakle, zna li ko sta o tom trippicu?

Vise vole lovu od Baje Patka? biggrin.gif biggrin.gif

Mislim da nije bas pravilo da ces se ugojiti od antidepresiva pod obavezno. Mozes a i ne moras. Ja sam od samog antidepresiva cak smrsao, ali zajedno sa antipsihotikom sam se ugojio.

#35 blue_star

blue_star

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 210 posts

Posted 07 February 2010 - 09:12

Molim vas, kako da dodjem do privatnog psihijatra u BG? Posaljite mi brojeve na pp. Toliko dugo sam odbijala lecenje al sad sam na dnu sad.gif

#36 boranija

boranija

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 08 February 2010 - 16:38

Posto sam i ja ranije imao isti problem a to je pronalazenje psihijatra, doktora, psihoterapije ... da kazem i ja svoju... da ne duzim imam problema sa socijalnom fobijom, e sad kad sam uvideo problem  nisam znao gde da se obratim. Posto sam student iz malog mesta, gde da odem kod lekara u mom mestu ima odmah da me proglase ludim smile.gif a i znate kako se price brzo sire, dakle to je otpalo kao mogucnost, gledao sam na netu i trazio privatnog psihica u bg tako da sam isao kod coveka 3 god i napustio, ( necu da reklamiram osobu ali bilo je i uspona i padova i cini mi se da nije pomogao na pravi nacin,a opet pare koje sam davao mada u principu pare nisu problem whistling.gif ... ) , u principu covek kad gleda oglase i na netu, a pogotovo ko ima probleme ovog tipa cim vidi lecim ovolecim ono, oslobotite se ovoga, onoga, postanite samopouzdani , magistar, doktor nauka naravno da ce na osnovu toga da izabere. Ovde je mozda problem sto i psihijatri privatni vise nisu lekari nego postaju biznismeni, u mom slucaju prve god 2 X 35 e nedeljno, posle jednom nedeljno pa racunajte ipak nisu to male pare... nakon 3 god sam shvatio da ne napredujem na pravi nacin pa sam otisao dalje, opet ne znam gde da probam, pa sam video da na vma mogu da se zakazu pregledi kod psihijatra ( pre nekih god ipo dana je bilo 20 eura ) , posle razgovora i pregleda sa tim psihijatrom, covek mi se nije svideo, tako da nista od vma, Posle toga sam kuckao po netu i trazio strucnjake koji se bave soc fob kod nas i nasao sam cini mi se ime da je bilo loncar, ne mogu da se setim, covek napisao knjigu , univerzitetski profesor, dakle odlicne reference, nasao sam da radi u KCS pozvao sam tamo i zakazao razgovor ( pre god ipo dana bese oko 20 ak eura) tamo kad sam dosao naisao sam na jednu zenu tamo radi kao psihijatar i ona mi je rekla da je covek tad bio valjda na odmoru, ali reko kad sam vec tu, otisao sam na razgovor sa tom zenom koja je psihijatar i bavi se soc fob... Na osnovu tih pola sata sat stekao sam pozitivan utisak i odlucio sam se da probam sa njom. Nisam upucen i ne mogu da tvrdim ali cini mi se da psihoterapije nema na drz. klinikama kod nas, ali to nije problem posto svi oni rade privatno tako da... Uglavnom kod ove doktorice sam nekih god. ipo dana , u pocetku sam isao 1 u dve nedelje, a sad odem 1 u mesec, mesec ipo dana... Cini mi se mnogo kvalitetnija od prethodnog privatnog, a i da mi se ne cini, rezultati su pozitivni mnogo se bolje osecam, napredak je vidan u mom samopouzdanju ponasanju...
kad kad gledam pa mora se reci da je 2 puta nedeljno po 35 eura  budi sumnju, i kao sto rekoh mozda sam ja i bio zlatna koka njemu smile.gif) jbg ali tako ispada.
  Dakle gledajuci svoj slucaj pametniji iz iskustava, svako ko ima problem za koji je potreban pomoc psihijatra, moj savet bi bio da potraze prvo pomoc u strucnim drzavnim ustanovama jel ipak sto je sigurno , tu rade pravi strucnjaci, pogotovo u KCS, VMA, bese Dragisa misovic?, sto je iz mog iskustva potvrdjeno.  Valjda nisam udavio,  i temu, nadam se da cu biti nekom od pomoci...

#37 woica

woica

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted 23 February 2010 - 15:43

QUOTE(MRtavHLadan @ 18 Nov 2009, 12:21 PM) View Post
Sto se tice psihoterapije u Bgd cuo sam da je super centar za psihoterapiju Korak..Oni se ne oslanjaju na tablete, a psihoterapeut je Mr. sci. med. Mladjan Kudra. On je zavrsio klinicku psihologiju i specijalizaciju psihologije

znate li nesto vise o ovom centru za psihoterapiju? je li isao neko do njih, moze li se racunati na pomoc?

PS bila bih zahvalna da mi neko posalje kontakt ili iskustvo sa dr jelenom vlajkovic..

#38 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,057 posts

Posted 23 February 2010 - 17:12

I mene zanima ako neko ima iskustva sa savetovalistem Korak
i koje su im cene..?

#39 Merso

Merso

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 posts

Posted 23 February 2010 - 20:40

Definitivno, u Beogradu se u drzavnim ustanovama( cak ni kada placas kao na VMA) ne moze dobiti psihoterapija u pravom smislu te reci. Ili nece ili nemaju vremena, otkud znam. Jedino grupna terapija ili dnevna bolnica pruzaju dovoljno vremena i posvecenosti. Ostalo su samo lekovi i kratki razgovor(mada i to pomaze, naravno). Za psiholoske ordinacije ne znam, nisam isao...

#40 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,057 posts

Posted 23 February 2010 - 23:22

QUOTE(Merso @ 23 Feb 2010, 08:40 PM) View Post
Definitivno, u Beogradu se u drzavnim ustanovama( cak ni kada placas kao na VMA) ne moze dobiti psihoterapija u pravom smislu te reci. Ili nece ili nemaju vremena, otkud znam. Jedino grupna terapija ili dnevna bolnica pruzaju dovoljno vremena i posvecenosti. Ostalo su samo lekovi i kratki razgovor(mada i to pomaze, naravno). Za psiholoske ordinacije ne znam, nisam isao...

Apsolutno se slazem sa ovim.

Also tagged with Beograd

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users