Jump to content

lekovi......

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 vino

vino

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 15 January 2010 - 15:02

ma ljudi sta nisam pila ustvari 2 leka ksalol i rivotrivil koji sam uzela da bi mi umanjio vrtoglavicu i ose?aj kao da tonem, malo mi jeste pomogao ali kad sam prestala njega da koristim videla sam da se bolje tako ose?am nego sa njim i resila sam da vise to ne uzimam jer jednostavno covek mora pokusati da se nekako sam izbori sa tim lek moze samo u trenucima kad vam je bas lose pomo?i i nista vise.Dakle to je trenutno tad i to je to...citala sam jedan tekst gde covek kaze da se sa tim ne treba boriti,u smislu re?i "E sad cu da se borim.."ve? treba se opustiti i saiveti sa tim sto nam se desava jer u koliko terate sebe na borbu, i terate sebe da u tim trenucima radite nesto sto vam se ne svi?a a samo da bi okupiralo vasu paznju, od toga nema nista jer ce se telo umoriti od te borbe i onda sepojavljuju ti odvratni simtomi i napadi panike i opet se nalazimo na pocetku...ja evo ve? 10 meseci se borim s tim, nekad imam utisak da cu se svakok trenutka srusiti,onesvestiti ili doziveti infrakt,a najveci problem mi prave vrtoglavice i osecaj da tonem pa ne mogu ni minut u mestu da stojim...vasi komentari i price su mi ok i veoma mi znace jer vidim da nas ima dosta i znam da nisam sama...

#2 mimi

mimi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 785 posts

Posted 16 January 2010 - 11:05

eno to da ti pametnog kaem kad smo u istom kou.Meni je isto najve?i problem ta takozvana vrtoglavica,osje?aj da ?u da se sruim,pritiska u glavi,nemogu da hodam,lelujam, pa oee panika.....neznam kako da se rijeim tih vrtoglavica bez ljekova...Kad sam pod terapijom onda ih nema a ?im prestanem i mislim evo napokon sam se rjeila prvo to se vrati je ta vrtoglavica,ni panika,ni strah ni anksioznost,samo taj osje?aj pritiska u glavi i nestabilnosti osje?aja da ?u da izgubim svjest svaki tren...groznooooo..... zz_banghead.gif  zz_banghead.gif

#3 anya883

anya883

Član

• Members
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 18 January 2010 - 20:17

QUOTE(vino @ 15 Jan 2010, 03:02 PM) View Post
ma ljudi sta nisam pila ustvari 2 leka ksalol i rivotrivil koji sam uzela da bi mi umanjio vrtoglavicu i ose?aj kao da tonem, malo mi jeste pomogao ali kad sam prestala njega da koristim videla sam da se bolje tako ose?am nego sa njim i resila sam da vise to ne uzimam jer jednostavno covek mora pokusati da se nekako sam izbori sa tim lek moze samo u trenucima kad vam je bas lose pomo?i i nista vise.Dakle to je trenutno tad i to je to...citala sam jedan tekst gde covek kaze da se sa tim ne treba boriti,u smislu re?i "E sad cu da se borim.."ve? treba se opustiti i saiveti sa tim sto nam se desava jer u koliko terate sebe na borbu, i terate sebe da u tim trenucima radite nesto sto vam se ne svi?a a samo da bi okupiralo vasu paznju, od toga nema nista jer ce se telo umoriti od te borbe i onda sepojavljuju ti odvratni simtomi i napadi panike i opet se nalazimo na pocetku...ja evo ve? 10 meseci se borim s tim, nekad imam utisak da cu se svakok trenutka srusiti,onesvestiti ili doziveti infrakt,a najveci problem mi prave vrtoglavice i osecaj da tonem pa ne mogu ni minut u mestu da stojim...vasi komentari i price su mi ok i veoma mi znace jer vidim da nas ima dosta i znam da nisam sama...

Definitivno nisi sama ... to sto si rekla da imas osjecaj kao da tones, kao neko propadanje, meni je tako bilo prije uzimanja ljekova  i jos par dana poslije ... sad je nestalo ... I ja bih pokusala da prestanem piti ljekove... ne znam  da li cu moci, al bih htjela da pokusam. Htjela bih da probam sa yogom, i da se polako vratim fakultetu i ucenju ... malo mi se teze skoncentrisati, al trudim se. Al nekad me tako sitnica izbaci iz cipela, pa to je uzas, i samo stvori neki nemir ...

#4 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,089 posts

Posted 19 January 2010 - 07:30

joj ja neznam sta bih bez Rivotrila
skinula se s ksalola i presla na Rivotril...
imam sad zalihe, poslao mi drugar iz Srbije
rokam lepo redovno
psihijatar bi me ubio na mestu
ali ja ljudi nemogu bez toga
nemogu da govorim, hodam i uopste...
mislim, tresem se, frka mi, pravim ispade u ponasanju...
a nesmem to da dozvolim jer ionako sam gresna i gresim i dalje i ... sto bi rekla moja mama  nekad "prava si stetocina"
pa jesam...
al uz Riuvotril meni lakse

i ne primecujem te simptome propadanja itd
imam neke jake vrtoglavice, jeste
imam neke simptome cudne ali nekako, samo da mi umine onaj uzasniu strah pa kazem "nek mi se vrti nonstop samod a prodje ono, onaj neizdrz, onaj... UGH"

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users