Jump to content

nervoza i zeldcani problemi ,anemija

• Please log in to reply
37 replies to this topic

#1 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,685 posts

Posted 02 June 2010 - 05:26

Veliki pozdrav za sve,dugo me nije bilo
Sama sam se nekako borila sa ovim svojim problemima ,ali mi lose ide
Ja trosim terapiju za zeldac vec 5 godina omeprazol ali prije 3mjeseca sam imala dosta radova u ustima ,nove zube , krone mostove to je trajalo 6 mjeseci itad mi se vracaju problemi sa zeldcem
Slabo sam jela, nisam mogla od zuba sad me toliko zeldac muci pece me ziga , mucnine, nemam apetit ,udarau ledja ma bas me zeza
u ponedjeljakodem dr posto nisam kod kuce vec kod mame,odem nekom rivatniku, uradi mi ultrazvuk stomaka srca, ekg i iz krvi pogleda neki depozit zeljeza koj je na donjoj granici, kaze zeldac te boli ili si potkacila virus ili si nesto pojela
ja evo samo razmisljam o toj anemiji da negdje ne krvarim, zeldac i dalje boli iako pijem 2 dablete omeprazola dnevno
Juce odem rodici koja je internista ona kaze da me zeldac muci od nervoze da se smirim pjevam da ce proci a kad dodjem kuci da provjerim sa svojim dr anemiju
Molim vas da li neko od vas pati od nervoze zeldca ,i da li ima mucnine, gadjenje na hranu pecenje zeldca bolove
pomozite bas me uhvatila panika

#2 Nienor Niniel

Nienor Niniel

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,432 posts

Posted 02 June 2010 - 07:17

JA!
Ja ti se patim sa elucem i nervozama ve? 2 godine, sva mi iva hrana smeta i stalno me neto pecka, probada, ari, ivcira...

kada sam promjenila na?in prehrane i kada se nisam jako stersirala bilo se sasvim smirilo ali dovoljno mi je malo stresa ili panike da sve podivlja

(anemiju ne?e dobit od unutarnjeg krvarenja - ako je unutarnje krvarenje neke je druga vrijednost smanjena, zaboravila sam koja, ali u svakom slu?aju nije eljezo, i doc bi te poslao na magnetsku,osim toga da unutra krvari to bi ve? znala jer teko da bi mogla tipkati dok ti organizam gubi krv na taj na?in)

a mogu?e da ti se ona zla bakterija s P (zaboravih!!) pobudila ( ima li moda crtice po noktima??)
ali ja bih ti savjetovala sljede?e - malo vie kuhane hrane, suhi kruh, bademi, donat mg, mineralna i biljni ?aj ( ali ne zeleni - djeluje laksativno ako se puno pije!!), izbjegavja jogurte i jako za?injeno i uvijek imaj kod sebe tablete za garavicu ( gasatal, pepetoran, sodu birakbonu - nisu uop?e agresivni za tjelo)

a naravno, da se opusti bilo bi idealno smile.gif)

e, jo sitnica - ako ti je crijevna mikoflora otila kvragu - u ljekarni ima jako jako puno ne skupih pripravka upravo za to!

#3 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,685 posts

Posted 02 June 2010 - 16:06

Hvala puno
ma ja imam i tu bacteriju ali me strah da mi nesto nije stvorila u zeldcu,evo cjeli dan me pece po stomaku, lose se osjecam kad pocnem da jedem odmah mi se sve gadi mucnina
kod kuce situacija napeta puna kuca, sve tare stomacni virus , nervaoza na sve strane, pa mi jos gore , svi se nesto ljute vicu

#4 Nienor Niniel

Nienor Niniel

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,432 posts

Posted 02 June 2010 - 16:41

pa nita, onda udri po gastalu za sada i bademima dok ne pro?e nervoza u ku?i

#5 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,685 posts

Posted 04 June 2010 - 05:43

Pozdrav nisam stigla da se javim jer nas je puno u kuci , nemogu doci do interneta
mi se spremamo polako kuci, mene hvata nervoza i strah od puta 12 sati voznje nije malo
zeldac jos zeza a jutrost probudila glavobolja,jos trebam dobiti pa me sve stislo
stalno razmisljam o losoj krvnoj slici i zeljezu na zadnjoj granici , sad me i toga strah
stvarno mi je muka od svega ne znam sta da radim vise

#6 Nienor Niniel

Nienor Niniel

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,432 posts

Posted 15 June 2010 - 07:19

malo vie vitamina
kupi eljezo kao dodatak prehrani
jedi ciklu i puno drugog povr?a

prehrana je pola zdravlja

#7 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,685 posts

Posted 21 June 2010 - 09:34

Nagore ne mogu da jedem cveklu i mnogo sta drugo zbog zeldca, salju me na gastroskopiju a ja se boji sta ako nesto nadju, ovaj zeldac me slomi

#8 Nienor Niniel

Nienor Niniel

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,432 posts

Posted 22 June 2010 - 10:16

pa najgore to ti moe biti, s tim simpotomima koje ospisuje ti je gastritis ili ?ir - nita jezivo opasno ili neizlje?ivo
ne mora se bojati

#9 Sensia

Sensia

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 79 posts

Posted 23 June 2010 - 02:36

stres je ubojica za zeludac, draga zorice, godinama patim od zelucane nervoze, kronicni sam gastriticar...znam kroz sto prolazis, bez gastroskopije neces dobiti pravu dijagnozu, pa ni lijecenje nece biti uspjesno, a kad postane kronicno, zivis s tim i periodicno ludis...sto duze odgadjas, gore je...gastroskopija je neugodan pregled ali ne boli, to je najvaznije, ne moras se bojati bolova kod pregleda, reci ce ti sve doktor, kako da dises i kako da se opustis, misli na to da ce ti nakon pregleda biti lakse jer ces dobiti odgovarajucu terapiju i lijeciti se  wink.gif  
jedi laksu hranu, kuhanu, npr. piletinu, teletinu, rizu, mrkvu, tjesteninu..dok si u akutnoj fazi i jako te boli, izbjegavaj na prvom mjestu papriku, paradajz, krastavce, mahunarke, zacine, kavu, alkohol, gazirano, cokoladu...nemoj piti nista prehladno ni vruce...voce jedi iz kompota, a ako bas hoces svjeze, onda oguli koru obavezno sa svega...od mlijecnih prozvoda radije popij neki probiotski jogurt nego obicno mlijeko...bademi su odlicni za kiselinu, a i dvopek moze pomoci smile.gif
probaj nabaviti onaj caj za bebe od Hippa, kamilica i komorac, on ce ti smanjiti bolove i grceve ako ih imas...nadam se da sam ti bar malo pomogla  smile.gif

#10 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,685 posts

Posted 23 June 2010 - 19:10

Pozdrav za sve i hvala puno
znam da moram na gastroskopiju , znam sta je bila sam 2 puta zadnji put prije 5 godina, diagnoza gastritis i refluks Pijem omeprazol godinama, i bilo je bolje ali zadnja 4 mjeseca je bas lose
Evo i sada je lose , mucnina neka nesto kao da se vrti u stomaku gore iznad pupka
Bila kod dr kaze ponovo gastroskopija , a men strah sta da mi nadju nesto , ne daj boze,ma znas nas uvjek mislimo na najgore
bude mi dobro i odjednom samo mucnina i povraca mi se
stalno podrigujem sve mi se stomak dize
slabo jedem zbog toga
dr kaze da jos mogu cekati sa gastoskopijom kao polako
mene bas strah
da li na ovo sa mojim zelcem i ovo mucnine mogu doci od sikiracije ,imam porodicnih problema placem vec danima a izlaz ne vidim, brak mi je los, ja se osjecam zapostavljeno, muz bas ga briga, ima svoj zivot , a po vrh svega sami so u drugoj drzavi , nemamo nikoga od familije , prijatelje isto tako sve nesto slabo
Jeste da moj muz zivi dobro ja i moja mala ispastamo
da li od plakanja moze bii mucnina u zelci i od nervoze

ako moze savjet da li ipak da odem na gastroskopiju jer ni dr ne zna bas sta da uradi kao prvo idi pa poslije ako se bojic moze cekati

#11 Sensia

Sensia

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 79 posts

Posted 24 June 2010 - 02:24

QUOTE(zoricaaa @ 23 Jun 2010, 08:10 PM) View Post
Pozdrav za sve i hvala puno
znam da moram na gastroskopiju , znam sta je bila sam 2 puta zadnji put prije 5 godina, diagnoza gastritis i refluks Pijem omeprazol godinama, i bilo je bolje ali zadnja 4 mjeseca je bas lose
Evo i sada je lose , mucnina neka nesto kao da se vrti u stomaku gore iznad pupka
Bila kod dr kaze ponovo gastroskopija , a men strah sta da mi nadju nesto , ne daj boze,ma znas nas uvjek mislimo na najgore
bude mi dobro i odjednom samo mucnina i povraca mi se
stalno podrigujem sve mi se stomak dize
slabo jedem zbog toga
dr kaze da jos mogu cekati sa gastoskopijom kao polako
mene bas strah
da li na ovo sa mojim zelcem i ovo mucnine mogu doci od sikiracije ,imam porodicnih problema placem vec danima a izlaz ne vidim, brak mi je los, ja se osjecam zapostavljeno, muz bas ga briga, ima svoj zivot , a po vrh svega sami so u drugoj drzavi , nemamo nikoga od familije , prijatelje isto tako sve nesto slabo
Jeste da moj muz zivi dobro ja i moja mala ispastamo
da li od plakanja moze bii mucnina u zelci i od nervoze

ako moze savjet da li ipak da odem na gastroskopiju jer ni dr ne zna bas sta da uradi kao prvo idi pa poslije ako se bojic moze cekati

sve to je povezano draga moja...izvrsna gastroenterologica kod koje sam zavrsila, rekla mi je nesto sto cu uvijek pamtiti: gastritis, ako nije uzrokovan Helicobacter Pylori nego nervozom, bolest je koja nastaje u glavi, i lijekovi su tu da lijece posljedicu a ne uzrok...sve dok ne pocnes rjesavati uzrok, neces imati mira u zelucu....ziva istina!
mucnina ti je posljedica toga sto tvoja probava ne radi kako treba, nakupljaju ti se plinovi koji nastaju od bakterija koje i inace zive u probavnom sistemu, samo su sad poludile jer on ne funkcionira kako treba...pod velikim si stresom i trebala bi paralelno raditi i na sebi i na svom zelucu...tesko je, godinama se borim s tim, ima boljih i gorih dana, ali moze se...
zbog refluksa spavaj poviseno, lakse je, vjeruj smile.gif
nemoj se bojati otici, sve ce biti ok, a ti mirnija nakon pregleda, ovo neznanje te vise ubija nego da napokon vidis u kojoj je fazi tvoj gastritis...ako sam ja prezivjela dijagnozu akutnog otvorenog cira na gornjoj stijenki zeluca, prezivjet ces i ti sto god bilo, i sve ce biti ok, samo kreni i bori se, za sebe i svoju kcer kojoj si potrebna smile.gif
ne vjerujem da ce ti nalaz biti toliko los, svi smo mi panicari i hipohondri i nismo realni kad razmisljamo sami o svom zdravlju smile.gif

#12 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,685 posts

Posted 24 June 2010 - 04:45

Hvala
mene opet probudio stomak bolovi mucnina i nagon na povracanje danas pravim termin
ovo je neizdrzivo

#13 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,685 posts

Posted 24 June 2010 - 08:07

Sta sad
jutrost muz zvao mog gastrologa od prije 5 godina i termin za gastroskopiju imam tek 8 jula , on se naljutio nazvao drugog dr i sad imam novi termin sutra u 8h ,
sad me puca panika sta akoooooooooooooooo
kako cu ja to izgurati

#14 Nienor Niniel

Nienor Niniel

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,432 posts

Posted 24 June 2010 - 08:38

ej, smiri se - malo je neugodan pregled ali moe traiti lokalnu

ja bih ti proporu?ila isto da pije sok od aloe vere ali 100 %-tni koji je jako dobar za eludac i bakterije

ali sigurno ?e ti doc preporu?iti da sasvim izmjeni na?in prehrane

i moja se prija jako patila pa kada je prestala piti mljeko i jogurte i sli?no smirilo joj se

#15 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,685 posts

Posted 25 June 2010 - 03:34

Hvala , samo da prodje jos ovo
evo ne mogu spavati,a i uka mi vrti i se i u krevetu
javit cu se cim dodjem

#16 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,685 posts

Posted 25 June 2010 - 12:22

Evo  me ljudi , prezivjela sam
pregled nije prijatan ali bar kratko traje 1-2 minute
Dr kaze ne vidi cir ni nesto drugo samo gastritis , refliks ali je uzeo biopsiju pa cu da sacekam nalaz sljedece sedmice
dr predpostavlja da mi je vecina  simptoma od nervoze i kao da pokusam manje da se sikiram
sta da radim kad sam lude glave , uvjek imam razlog za brigu , stalno sam napeta

#17 Spookie

Spookie

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 288 posts

Posted 25 June 2010 - 19:20

I ja imam velikih problema u poslednje dve sedmice.Sva hrana mi smeta.Nervozan stomak i zeludac non stop.
A jos vise sam se iznervirao zato sto sam takve srece da me muka poterala bas sada kada sam krenuo sa
probnim radom za jedan fini posao...i umesto da se dokazujem tamo (ljudi me bas zagotivili),ja kukam (nerviram se i pizdim da izvinete)....
Ne mogu da smirim stomak ni lekovima ni cajevima ni probioticima (ranije sam uspevao nekako).
Jesam baksuz nevidjeni,maler me tera bas onda kad mi najmanje treba.Ali to sam ja,to je moja svakodnevica...f***!
zz_banghead.gif

#18 mostarka

mostarka

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 17 posts

Posted 25 June 2010 - 23:15

e ja slucajno nabasala na ovaj forum,i bas mi drago. Moj problem poceo prije 1,5 god,stajala u kuhinji,imala sam osjecaj kao da cu se srusiti,poceli mi trnci u nogama ispod koljena i u rukama,pocelo mi srce lupati,uplasila sam se pravo.Muz mi pomogao lec,malo lezala,al kad sam se ustala imala sam osjecaj kao da sam kamen progutala.Kad sam se javila dr. ona se nasmijala i kaze mi da je to hijatalna hernija.Pila sam kontroloc i po potrebi gastal il rupurut,udebljala sam se malo,lakse mi jest,al ne potpuno,jer kad se imalo nanerviram opet isto al ne tako jako ako prvih puta. radila sam ja i gastoskopiju,imam i gastritis al nemam nasrecu onu bakteriju ni cir. Medjutim ponekad mi se javlja osjecaj kao da propadam,kao da je dubina ispred mene,kao da mi se stvari micu al ne kao vrtoglavica vec kao da disu,da titiraju,Tada krene i strah i lupanje srca. Svi nalazi i krvna slika i uzv abdomena i srca su uredu.Zanima me imali jos netko slicne simptome i dali zeludac moze praviti takve smetnje?

#19 mostarka

mostarka

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 17 posts

Posted 25 June 2010 - 23:15

e ja slucajno nabasala na ovaj forum,i bas mi drago. Moj problem poceo prije 1,5 god,stajala u kuhinji,imala sam osjecaj kao da cu se srusiti,poceli mi trnci u nogama ispod koljena i u rukama,pocelo mi srce lupati,uplasila sam se pravo.Muz mi pomogao lec,malo lezala,al kad sam se ustala imala sam osjecaj kao da sam kamen progutala.Kad sam se javila dr. ona se nasmijala i kaze mi da je to hijatalna hernija.Pila sam kontroloc i po potrebi gastal il rupurut,udebljala sam se malo,lakse mi jest,al ne potpuno,jer kad se imalo nanerviram opet isto al ne tako jako ako prvih puta. radila sam ja i gastoskopiju,imam i gastritis al nemam nasrecu onu bakteriju ni cir. Medjutim ponekad mi se javlja osjecaj kao da propadam,kao da je dubina ispred mene,kao da mi se stvari micu al ne kao vrtoglavica vec kao da disu,da titiraju,Tada krene i strah i lupanje srca. Svi nalazi i krvna slika i uzv abdomena i srca su uredu.Zanima me imali jos netko slicne simptome i dali zeludac moze praviti takve smetnje?

#20 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,685 posts

Posted 26 June 2010 - 12:20

Mostarka pozdrav veliki
Taj osjecaj propadanje moze imati veze sa stomakom zato sto imas kilu na zeldcu ali isto tako moze i od anksioznosti
meni se to desava cesto , bas danas je bilo, bila sam u gradu i odjednom kao da mi sve pobjeze ispred ociju , stisce me vrat, glava, stomak vrti mi se , morala sam pobjeci kuci, a znam da mi je to od sve ove muke oko zeldca, cekanja sad rezultatam dr kaze juce mozes sve jesti bez problema kao ima samo gastritis
ja ne mogu da vjerujem meni i voda smeta kad je popijem
e danas sam se natjerala malo rucati, da vidimo sta ce biti
sto se tice kile na zeldcu ima je moja svkrva, i znam po njoj da moze da izazove takve smetnje, ona ako nema redovnu stolicu ,svaki dan bude joj lose a ako traje 3 ili vise dana bez stolice zna se desiti da se onesjesti jer zrak iz crijeva podize joj stomak pa hernija iz zelca probija kroz jednjak i ostavlje je bez zraka
ona se sa tim bori 40 godina od kada je rodila moga muza
Kaze da joj je od trudnoce ostala ta kila

zbog kile nemoj puno da brines, nije to nista strasno
znam da njoj dr stalno govori da jede cesce ali manje obrike , ne smije se prejedati ona kaze da nema problema  sa stolicom da ne bi ni znala da ima tu kilu na zeldcu

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users