Jump to content

Dejstvo bromazepama

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
12 replies to this topic

#1 vlaya

vlaya

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 3 posts

Posted 23 June 2010 - 00:53

Pozdrav,
Treba mi mala pomoc.

Posto sam slabih zivaca lekar opste prakse mi je dao Bromazepam za uzimanje po potrebi.
Potreba je bila danas, jer sam imao guzvu na poslu i kuci.

Uzeo sam pola tablete bromazepama danas tj juce oko 14h, a drugu polovinu, pre oko pola sata-sat (nesto posle ponoci)

Sad sam se setio da sutra uvece za utakmicu, imam dogovoreno sa drustvom u kaficu, pa me zanima koliko treba da prodje od uzimanja Bromazepama da bi smeo da se pije alkohol
(u ovom slucaju pivo) ili da lepo uzmem neko negazirano pice?

Hvala,

#2 divlja ruza

divlja ruza

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,373 posts

Posted 23 June 2010 - 01:06

nije preporucljivo....

oVisi kolika kolicina.... mislim da je ok pivo dva al razbit se NIKAKO!

#3 Anteros

Anteros

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 23 June 2010 - 08:41

QUOTE(vlaya @ 23 Jun 2010, 01:53 AM) View Post
Pozdrav,
Treba mi mala pomoc.

Posto sam slabih zivaca lekar opste prakse mi je dao Bromazepam za uzimanje po potrebi.
Potreba je bila danas, jer sam imao guzvu na poslu i kuci.

Uzeo sam pola tablete bromazepama danas tj juce oko 14h, a drugu polovinu, pre oko pola sata-sat (nesto posle ponoci)

Sad sam se setio da sutra uvece za utakmicu, imam dogovoreno sa drustvom u kaficu, pa me zanima koliko treba da prodje od uzimanja Bromazepama da bi smeo da se pije alkohol
(u ovom slucaju pivo) ili da lepo uzmem neko negazirano pice?

Hvala,

Poluživot Bromazepama u organizmu je od 12 - 20 ?asova, u zavisnosti od hepati?kog stanja.
Zna?i, ako si popio tabletu oko pono?i, ona ?e sigurno prestati metabolisati do ve?eras u 8.
Tako da slobodno možeš popiti jedno pivo.
Ali nemoj preterivati jer alkohol doprinosi nervnom rastrojstvu.
I tako?e, nemoj piti Bromazepam svaki dan, preska?i ga kad ne osetiš potrebu za njim.
Nemoj da ti on bude hemijska štaka, jer ga je posle teško isklju?iti.
Poz.

#4 kabum

kabum

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 314 posts

Posted 23 June 2010 - 12:00

Uz bromazepan pi?e ti ne treba.Popij 4-5  i bi?eš kao pijan  lolcina.gif
Što moraš da piješ alkohol?Gde piše da mora da se pije alkohol.I sam znaš da si se odrekao alkohola ?im si prihvatio da piješ lekove.

Bolje nemoj da mešaš babe i žabe osim ako nemaš neku veliku želju za samopropaš?u.

Jao i meni stigao bromazepan  una.gif sad više ne moram toliko da spavam kada se unervozim biggrin.gif

#5 nadja

nadja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 506 posts

Posted 23 June 2010 - 12:59

"Nemoj da ti on bude hemijska štaka, jer ga je posle teško isklju?iti" sadangel.gif  da.

#6 Anteros

Anteros

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 23 June 2010 - 13:18

QUOTE(nadja @ 23 Jun 2010, 01:59 PM) View Post
"Nemoj da ti on bude hemijska štaka, jer ga je posle teško isklju?iti" sadangel.gif  da.

Bar je blaži od Rivotrila po pitanju apstinencije...
A da probaš sa Demetrinom?
Sli?na hemijska struktura, premda je Demetrin mnogo blaži, i dobar kad se skida sa jakih derivata benzodiazepina?

#7 nadja

nadja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 506 posts

Posted 23 June 2010 - 13:25

pokusala sam. demitrin me uspavljuje, ne mogu da funkcionisem na nj.

#8 Anteros

Anteros

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 23 June 2010 - 13:37

QUOTE(nadja @ 23 Jun 2010, 02:25 PM) View Post
pokusala sam. demitrin me uspavljuje, ne mogu da funkcionisem na nj.

Šteta što ne možeš sa Demetrinom. Jer je preko njega najlakši put do slobode od zavisnosti...
A pokušaj ovako:
Naprimer ako svaki dan popiješ po 1 Bromazepam, ti polomi tabletu na 4 dela, tako što ?eš u periodu od 2 nedelje svaki dan uzimati 3 puta po 1/4 Bromazepama.
Slede?e 2 nedelje, uzimaj 1 dan 3 x 1/4, slede?i dan samo 1/2 tablete, i tako iz dana u dan, dve nedelje.
Onda, opet za 2 nedelje pre?i na dnevno po 1/2 tablete.
Kad tako ispiješ, pre?i na 1 dan 1/2 tablete, slede?i dan 1/4 tablete, i tako isto pij tokom 2 nedelje.
E a onda kad to pro?e, pij 1/4 svaki dan tokom 2 nedelje. Zatim, pokušaj nakon toga da piješ samo 1/4 na svaki drugi dan, pa na svaki tre?i dok ne skineš potpuno.
To je jako duga?ko, traje po 2 + meseca, ali barem nemaš apstinencijske probleme.
Sastavi sebi režim pijenja po ovom principu, i pokušaj.
Garantujem da ?eš se skinuti bez problema.
Ali mora tako postepeno.
Moja mama je tako ukinula Rivotril od 2 mg koji je pila svaki dan 2 i po godine...
flying kiss.gif

#9 vlaya

vlaya

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 3 posts

Posted 23 June 2010 - 18:10

QUOTE(kabum @ 23 Jun 2010, 01:00 PM) View Post
Uz bromazepan pi?e ti ne treba.Popij 4-5  i bi?eš kao pijan  lolcina.gif
Što moraš da piješ alkohol?Gde piše da mora da se pije alkohol.I sam znaš da si se odrekao alkohola ?im si prihvatio da piješ lekove.

Bolje nemoj da mešaš babe i žabe osim ako nemaš neku veliku želju za samopropaš?u.

Jao i meni stigao bromazepan  una.gif sad više ne moram toliko da spavam kada se unervozim biggrin.gif

Pa ja na pijem da bih se napio, vec u drustvu, mozda flasu, dve biggrin.gif
Da li 20 sati nakon uzimanja pola bromazepama je ok popiti oko flasu piva?

#10 Anteros

Anteros

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 23 June 2010 - 18:36

QUOTE(vlaya @ 23 Jun 2010, 07:10 PM) View Post

Jeste, ali pod uslovom da ne piješ opet Bromazepam u narednih 6 sati od ispijanja alkohola.
Zbog koncentracije alkohola u plazmi.
A ina?e ako ti je prepisan Bromazepam, zna?i da imaš neke psihi?ke probleme, pa pokušaj zaobi?i alkohol kad god možeš.
Jer šteti ve? na?etim psihama...
Izbrgavaj alkohol ?ak i u društvu.
Nisi ništa bolji ni gori od ostalih ako ne popiješ.
Samo ?eš sebi u?initi uslugu ne pijenjem.

#11 kabum

kabum

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 314 posts

Posted 23 June 2010 - 22:55

QUOTE(vlaya @ 23 Jun 2010, 07:10 PM) View Post

E pa tako ve? može da se pije alkohol biggrin.gif.
Ne verujem da bi imao ikakve negatine posledice ako bi pio toliko malu koli?inu piva.Ne znam kako izgleda uzimati istovremeno alkohol i lek al ti iskustvo ti i ne treba.
Nemoj da bude još jedno pivo,pa još jedno.... biggrin.gif Ostavi neko i za sutar biggrin.gif
Najgore što može da ti se desi jeste da se istripuješ da ?e ti se nešto desiti pa da se stvarno ose?aš loše(placebo efekat) ali provereno ne?e ti škoditi.Provereno!

#12 nadja

nadja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 506 posts

Posted 24 June 2010 - 12:18

QUOTE(Anteros @ 23 Jun 2010, 02:37 PM) View Post
Šteta što ne možeš sa Demetrinom. Jer je preko njega najlakši put do slobode od zavisnosti...
A pokušaj ovako:
Naprimer ako svaki dan popiješ po 1 Bromazepam, ti polomi tabletu na 4 dela, tako što ?eš u periodu od 2 nedelje svaki dan uzimati 3 puta po 1/4 Bromazepama.
Slede?e 2 nedelje, uzimaj 1 dan 3 x 1/4, slede?i dan samo 1/2 tablete, i tako iz dana u dan, dve nedelje.
Onda, opet za 2 nedelje pre?i na dnevno po 1/2 tablete.
Kad tako ispiješ, pre?i na 1 dan 1/2 tablete, slede?i dan 1/4 tablete, i tako isto pij tokom 2 nedelje.
E a onda kad to pro?e, pij 1/4 svaki dan tokom 2 nedelje. Zatim, pokušaj nakon toga da piješ samo 1/4 na svaki drugi dan, pa na svaki tre?i dok ne skineš potpuno.
To je jako duga?ko, traje po 2 + meseca, ali barem nemaš apstinencijske probleme.
Sastavi sebi režim pijenja po ovom principu, i pokušaj.
Garantujem da ?eš se skinuti bez problema.
Ali mora tako postepeno.
Moja mama je tako ukinula Rivotril od 2 mg koji je pila svaki dan 2 i po godine...
flying kiss.gif

ovo cu da isprintam i da zalijepim u svoji svescicu za samopomoc, ovo mi je trebalo smjernice i upute.  jedno vrijeme sam upolovila dozu  i onda prekinula to se svela na ono pola, neko vrijeme tako i dosta. ali kada je doslo dosta tijelo me je pocelo boliti... pod kozom neki trnci po citavom tijelu.. nespokoj. znojenje tremor.
ne znam je li to to, ali kada sam ponovo uzela prestade- whistling.gif
HVALA
HVALA
HVALA
kiss.gif

#13 Anteros

Anteros

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 24 June 2010 - 12:35

QUOTE(nadja @ 24 Jun 2010, 01:18 PM) View Post
ovo cu da isprintam i da zalijepim u svoji svescicu za samopomoc, ovo mi je trebalo smjernice i upute.  jedno vrijeme sam upolovila dozu  i onda prekinula to se svela na ono pola, neko vrijeme tako i dosta. ali kada je doslo dosta tijelo me je pocelo boliti... pod kozom neki trnci po citavom tijelu.. nespokoj. znojenje tremor.
ne znam je li to to, ali kada sam ponovo uzela prestade- whistling.gif
HVALA
HVALA
HVALA
kiss.gif

Joj, jako mi je drago da ti je koristilo ovo što sam napisao. smile.gif
Da, zna od apsitinencije sa benzodiazepina svašta da se doga?a.
Moju mamu su non stop boleli miši?i u po?etku, i dobijala je epi napade, kad je isklju?ivala naglo Rivotril, dok nije dobila ovu preporuku koju sam ti ovde otkucao.
Tako da, samo se opusti, i da se rešiš tog Bromazepama za sva vremena!
Ljubim!
kiss.gif