Jump to content

Napetost i bol misica

mišići

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 loki

loki

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 482 posts

Posted 10 July 2010 - 12:31

Pozdrav forumasima.
Vec 5 godina patim od povecanog tonusa u misicima,ti jest dovodi me do granice boli i ukocenosti.Koristim dijazepam od 2 a nekad i od 5 mg da bih namalio napetost.Tako funkcioniram svaki dan bez obzira dali je stresan period ili miran.
Prvi put mi se javio simtom kad sam prelazio kroz jedan veoma stresan period u zivotu.
Interesira me dali neko od vas ima neka slicna iskustva.Dali postoji mogucnost od nekog neuroloskog oboljenja?
Kad sam posetio iskusnog neurologa napravio sam krvnu sliku sa enzimski status sve je bilo u redu,napravio bazicne kontrole i zatim mi je rekao da sumnja citiracu ga "1000 posto na neuroticnost a ne skoro nimalo ne vidi neurolosku osnovu,"pa ipak me je savetovao da napravim EEG i neki RBG test ili nesto slicno kako bih kako bi mi dokazao da je na tom polju sve ok jer kaze da sam neuroticna licnost i dokaz je veoma bitan. E sad nemam pare za sve te kontrole,.Sve ovo mi pravi velike probleme,sad i ne radim,kad imam stresnu situaciju simtomi se pogorsavaju.
Zanima me ima li neko od forumasa slicna iskustva,to jes slicne probleme.Stanje traje isuvise dugo,joga malo umanjuje simtome,valjda se javio u medzuvremenu zavisnost od dijazepama koji je i muskulni relaksant.Ne znam koji put da uhvatim.Jednostavno cudno je da stres od kojeg se javio simtom da je ostavio takve posledice.,da dan danas nakon 5 godine ne mogu da provedem dva dana bez napetost i bol u misicima.
Iskustvo savet bi mi dobro dosli u svakom slucaju.
Mozete mi pisati i privatno u folder.
Veliki pozdrav.

#2 Nienor Niniel

Nienor Niniel

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,437 posts

Posted 10 July 2010 - 15:46

bok!

da , jako je mogu?e i vjerovatno da stres uzrokuje takve probleme jer ako nisi oputen i tijeli ti je u gr?u i cijeli mii?i
mene isto ?esto svata boli

ne znma to da ti vie kaem osim da kombinira tjelovjebu i oputanje, druge ti nema

#3 loki

loki

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 482 posts

Posted 10 July 2010 - 17:15

QUOTE(Nienor Niniel @ 10 Jul 2010, 04:46 PM)  
bok!
da , jako je mogu?e i vjerovatno da stres uzrokuje takve probleme jer ako nisi oputen i tijeli ti je u gr?u i cijeli mii?i
mene isto ?esto svata boli

ne znma to da ti vie kaem osim da kombinira tjelovjebu i oputanje, druge ti nema

Hvala na odgovoru.Dali i tebe drzi konstantno,bez izuzetaka?Kakve vezbe koristis?

#4 Jar Jar Binks

Jar Jar Binks

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts

Posted 10 July 2010 - 17:58

Nakon sto sam procitao ovaj tvoj post trazio sam pojam neuroticnost na internetu jer nisam bio skroz siguran sta to ustvari znaci. A ti si upravo dobio to kao objasnjenje jel' da?

Ne znam da li to spada pod isto, ali ja sam vec ranije negdje pisao kako me spopadnu nekakvi "grcevi" lica - ne znam kako da ih nazovem ali osjecam kao da mi je neko stavio frisak malter na glavu pa se on polako stvrdne. I da - osobito se pojavljuje u stresnim situacijama. Osim lica tu su i noge - najcesce je to neki osjecaj tezine i umora, mada katkad predje u bolove. Jednom kada sam bio u izuzetno teskom stanju osjecao sam i bolove dole oke gleznjeva, nisam mogao normalno hodati. Najblize objasnjenju sto sam ja dobio je da mi se depresija "prosirila na noge" te da sam jednostavno postao osjetljiv i svjestan svega sto mi tijelo dozivljava. Tako da se kod mene sve svodi na posljedicu depresije a tretman je jednostavno AD. Mada mi se cini da je kod tebe to sve daleko vise izrazeno... ali ako su krvne slike i sve okej, onda... ne znam.

S vremena na vrijeme imam i bolove u vratu kao i (vjerujem) tenzijsku glavobolju i ponekad idem na masazu. Bavim se fitnisom koliko mogu i to je to. Ne cinim nista posebno.

#5 Nienor Niniel

Nienor Niniel

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,437 posts

Posted 10 July 2010 - 19:52

ja se ?esto probudim cila uko?ena pa mi je dao prijatelj koji se bavi fizioterapijom par vjebica za vrtanu ali se moraju izvoditi vie puta dnevno, ako eli mogu ti dati opis u inbox
ali najbolje sam rezultate imala kada sam trenirala tae bo jer se tu svi mii?i jako dobro pokrenu i istegnu
i otkrila sam reflekosterapiju - to mi je puno pomoglo za neke sitnice a sad ubrzo idem da mi sve ivo sredi

#6 Ona

Ona

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted 11 July 2010 - 20:15

QUOTE(loki @ 10 Jul 2010, 01:31 PM)  
Pozdrav forumasima.
Vec 5 godina patim od povecanog tonusa u misicima,ti jest dovodi me do granice boli i ukocenosti.Koristim dijazepam od 2 a nekad i od 5 mg da bih namalio napetost.Tako funkcioniram svaki dan bez obzira dali je stresan period ili miran.
Prvi put mi se javio simtom kad sam prelazio kroz jedan veoma stresan period u zivotu.
Interesira me dali neko od vas ima neka slicna iskustva.Dali postoji mogucnost od nekog neuroloskog oboljenja?
Kad sam posetio iskusnog neurologa napravio sam krvnu sliku sa enzimski status sve je bilo u redu,napravio bazicne kontrole i zatim mi je rekao da sumnja citiracu ga "1000 posto na neuroticnost a ne skoro nimalo ne vidi neurolosku osnovu,"pa ipak me je savetovao da napravim EEG i neki RBG test ili nesto slicno kako bih kako bi mi dokazao da je na tom polju sve ok jer kaze da sam neuroticna licnost i dokaz je veoma bitan. E sad nemam pare za sve te kontrole,.Sve ovo mi pravi velike probleme,sad i ne radim,kad imam stresnu situaciju simtomi se pogorsavaju.
Zanima me ima li neko od forumasa slicna iskustva,to jes slicne probleme.Stanje traje isuvise dugo,joga malo umanjuje simtome,valjda se javio u medzuvremenu zavisnost od dijazepama koji je i muskulni relaksant.Ne znam koji put da uhvatim.Jednostavno cudno je da stres od kojeg se javio simtom da je ostavio takve posledice.,da dan danas nakon 5 godine ne mogu da provedem dva dana bez napetost i bol u misicima.
Iskustvo savet bi mi dobro dosli u svakom slucaju.
Mozete mi pisati i privatno u folder.
Veliki pozdrav.

Eh taj stres,cuda cini....
Tako sam se i ja pitala,milion puta,dali je stres ili bi trebala obaviti jos neku pretragu...
Te sam obisla sve moguce doktore i svi su potvrdili isto"STRES"...Ja sam bila pod stresom a nisam ni znala da sam pod stresom,dok nisu poceli fizicki simptomi....
Kod mene su se misici u vratu grcili,pa bi osjecala zakocen vrat...A najgore je bilo neko lelujanje u glavi,imala sam osjecaj da mi je glava zavezana sa nekom vrpcom...Uradila sam sve kao sto sam vec napisala,kontrola krvi to je prvo,skaner,mg,eeg,neurolog,fizijatr,v.kraljeznicu dva puta snimala,bioenergicar,nekoj specijalisti sam isla koja je za glavu specijalno,poput neurologa ali kao jos bolja....Naplacala se racuna...
Na kraju psihijatr,a dvije godine sam hodala po doktorima...Stvarno slona bi sve to oborilo a ne covijeka...Pocela sam sa AD,blag je nije jakk tek toliko da me opusti....Uzimam i za opustanje misica jedne tabletice,idem na masaze,plivanje,banjei osjecam se odlicno...Za pocetak ce ti dobro doc topla kupka pola sata,imas raznih ulja za opustanje misica...
Slicnu sam temu otvorila juce,meni se pprije par dana pojavio neki osjecaj trnjenja u rukama i nogama u listovima...Slicno je kao kada se ozarimo od koprivu,ono jeza te neka prodje----Sta bi to moglo biti,nisam vise pametna...Prvo mi je pocela lijeva ruka prije mijesec dana i bila sam kod doktora on naravno i to prepisuje stresu i napetosti?
Jeli neko imao taj osjecaj dakle jeza me prodje kroz tjelo kad me to bocne...Jako neugodno...

#7 loki

loki

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 482 posts

Posted 11 July 2010 - 23:59

QUOTE(Ona @ 11 Jul 2010, 09:15 PM)  
Eh taj stres,cuda cini....
Tako sam se i ja pitala,milion puta,dali je stres ili bi trebala obaviti jos neku pretragu...
Te sam obisla sve moguce doktore i svi su potvrdili isto"STRES"...Ja sam bila pod stresom a nisam ni znala da sam pod stresom,dok nisu poceli fizicki simptomi....
Kod mene su se misici u vratu grcili,pa bi osjecala zakocen vrat...A najgore je bilo neko lelujanje u glavi,imala sam osjecaj da mi je glava zavezana sa nekom vrpcom...Uradila sam sve kao sto sam vec napisala,kontrola krvi to je prvo,skaner,mg,eeg,neurolog,fizijatr,v.kraljeznicu dva puta snimala,bioenergicar,nekoj specijalisti sam isla koja je za glavu specijalno,poput neurologa ali kao jos bolja....Naplacala se racuna...
Na kraju psihijatr,a dvije godine sam hodala po doktorima...Stvarno slona bi sve to oborilo a ne covijeka...Pocela sam sa AD,blag je nije jakk tek toliko da me opusti....Uzimam i za opustanje misica jedne tabletice,idem na masaze,plivanje,banjei osjecam se odlicno...Za pocetak ce ti dobro doc topla kupka pola sata,imas raznih ulja za opustanje misica...
Slicnu sam temu otvorila juce,meni se pprije par dana pojavio neki osjecaj trnjenja u rukama i nogama u listovima...Slicno je kao kada se ozarimo od koprivu,ono jeza te neka prodje----Sta bi to moglo biti,nisam vise pametna...Prvo mi je pocela lijeva ruka prije mijesec dana i bila sam kod doktora on naravno i to prepisuje stresu i napetosti?
Jeli neko imao taj osjecaj dakle jeza me prodje kroz tjelo kad me to bocne...Jako neugodno...

uff,ne ide mis e po sve te pretrage,nemam snage.
Sta su ti dali da opustis misice?
Koji Ad pijes i koje tablete za opustanje muskulature?
Ja sam se vec navikao na dijazepam.Nije velika doza 2 mg ujutru i 2 mg uvecer.Pa bih zeleo da polako smanjuem dozu.

#8 nix

nix

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 69 posts

Posted 12 July 2010 - 21:55

Testiraj se na lajmsku boreliozu. Ako te krpelj ikada ugrizao on moe prenijeti to i manifestira se na razne na?ine, a jedan od njih su i bolovi u zglobovima, poja?ana anksioznost, te cijeli spektar psihi?kih poreme?aja, problemi se vidom, srcem i sa skoro svime to moe zamisliti.

#9 loki

loki

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 482 posts

Posted 13 July 2010 - 23:18

QUOTE(nix @ 12 Jul 2010, 10:55 PM)  
Testiraj se na lajmsku boreliozu. Ako te krpelj ikada ugrizao on moe prenijeti to i manifestira se na razne na?ine, a jedan od njih su i bolovi u zglobovima, poja?ana anksioznost, te cijeli spektar psihi?kih poreme?aja, problemi se vidom, srcem i sa skoro svime to moe zamisliti.

Ne verujem.Vid me fantasticno sluzi.
Ipak hvala

#10 nix

nix

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 69 posts

Posted 14 July 2010 - 11:07

QUOTE(loki @ 14 Jul 2010, 12:18 AM)  
Ne verujem.Vid me fantasticno sluzi.
Ipak hvala

Nisi me ba shvatio. Simptomi su RAZNI. To su samo neki koje sam nabrojao i ne dolaze svi odjednom, ve? svakoj osobi samo neki od simptoma, dok nekim ljudima i vie tih simptoma do?e odjednom. Neki ljudi imaju samo derealizaciju npr. zbog toga i pogreno su informirani da se radi o psihi. Nekim ljudima srce zna zastati ili gube vid (no to su jako jako rijetki slu?ajevi). Naj?e?i su skoro derealizacija, anksioznost, glavobolje, artritis, bolovi u kostima itd. To nije nita smrtonosno, ali se mora lije?iti.
Poanta ovoga to piem je ta da moda nema uop?e lajmsku bolest, ali u svakom slu?aju to to opisuje mi ba ne zvu?i normalno. Da ima normalnog doktora, poslao bi te na sve mogu?e pretrage da se prvenstveno isklju?i neki organski uzrok tvome stanju. Najbitnije je isklju?iti organski razlog takvom stanju.
Upravo zbog takve neodgovornosti ja sam napustio svoju staru doktoricu op?e prakse i otiao novoj koja je pokazala zanimanje za to da se ne patim ko zadnje pseto i da obavim sve mogu?e pretrage da se isklju?i organski uzrok mome stanju i da tada znam da je samo psiha i da nju krenem adekvatno lije?iti.
Obavio sam do sada test na lajmsku boreliozu, provjerio hormone titnja?e, napravio EEG, krvnu sliku, uslikao vratnu kraljenicu, doppler krvnih ila i titnja?e, bio kod psihijatra i jo bih trebao obaviti psiholoko testiranje i MR mozga i vratne kraljenice. Neke od tih pretraga sam obavio na svoju ruku i platio masno pretrage jer mi moja dr. nije htjela dati uputnice.
Jebi ga... kad osje?a da neto jebeno ne valja s tobom ili da pati ili da te to jako ko?i pri normalnom funkcionrianju u ivotu, onda ?e poduzeti sve to treba da dozna to ti je.

#11 katastrofa

katastrofa

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 posts

Posted 14 July 2010 - 13:48

Ja sam na vie topica pisala o svojim simptomima, pa mogu i ovdje. Odakle da krenem: ?este vrtoglavice, osje?aj nestabilnosti, kao da mi je glava u oblacima (ali, na alost, ne na neki pozitivan na?in nego kao oamu?enost), trnci u rukama i nogama, a ponekad i po glavi, gr?evi (pogotovo u nonim prstima), nekakva treskavica, kao da mi struja prolazi cijelim tijelom, tremor ruku, ponekad gr?evi u licu, treperenje o?nih kapaka, jako zamagljen vid, to?kice i muice pred o?ima, jaki bolovi u zglobovima i mii?ima, slabost u cijelom tijelu, lelujanje, nemam snage ni za to. Zbog svega toga me strah multiple skleroze.

#12 loki

loki

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 482 posts

Posted 14 July 2010 - 23:42

Ovo se izgleda proverava isklucivo bakterioloski.

Also tagged with mišići

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users