Jump to content

Smisao zivota!

• Please log in to reply
31 replies to this topic

#1 sugar

sugar

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 125 posts

Posted 03 August 2010 - 19:32

Dragi forumasi,
dosla sam do jednog stanja jako cudnog... Zivot mi nema smisla, ne postoji nista sto bi me nateralo da se trgnem, zivim u mestu i ne znam drugacije... Postalo mi je svejedno sta ce biti sa mnom... propadam, to gledam,i ne znam nacin da to zaustavim.

Da li vam se ovo desavalo? Sta ste preduzeli?

#2 freerunner

freerunner

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 03 August 2010 - 23:14

proshetaj po okolini,pjevaj uz neku pjesmicu koju volish sa pozitivnim textom(melodichna pozitivan text)
pishi shta osjecash(u namjanje cesh zaplakati i vidjeti da si ziva i da imash emocije),zakljuchak volish sebe i nemoze ti bit svejedno
sjeti se nekih prijatnih dozivljaja u zivotu(sa drushtvom,bracom,sestrom,roditeljima,momkom)
nazovi ljude i zadji do grada,popijesh pice malo djuskash ako mozesh,nesilish se na nishta
neshto prochitash,pogledash neku duhovitu seriju ili klip da se nasmijesh,opet proshetash,plivash,skachesh uz muziku poslije kada krene bolje,
i tako imash pravo da radish shta god pozhelish koliko mozhesh.kad je teshko zovi nekoga pored tebe nije sramota traziti pomoc.
evo i mi smo ovdje pa kuckaj kako napreduje ili kako se osjecash
radish bilo shta da se osjetish zivom.sve je dobro samo nemoj da padash
samo polako naprijed polako

#3 Tetreb

Tetreb

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Posted 03 August 2010 - 23:15

QUOTE(sugar @ 3 Aug 2010, 08:32 PM) View Post
Dragi forumasi,
dosla sam do jednog stanja jako cudnog... Zivot mi nema smisla, ne postoji nista sto bi me nateralo da se trgnem, zivim u mestu i ne znam drugacije... Postalo mi je svejedno sta ce biti sa mnom... propadam, to gledam,i ne znam nacin da to zaustavim.

Ja sam u tom stanju vec oko 5-6 godina i da znam sta preuzeti i sam bih to uradio...
Sto se tice propadanja to za sada sprecavaju najbliza rodbina i prijatelji koji me bukvalno navode sta da radim, jer da se ja pitam ja bih seo i crko!
I eto, ja ih slusam(radim kako mi predloze oni) i to me odrzava u kolko-tolko normalnom stanju... Mislim, meni je sve jedno, sta god da se desava, bilo to lepo ili ruzno... A opet kao nesto nastavljam da vodim 'normalan zivot' cisto u slucaju da se nesto desi i da se probudim da se ne zateknem u nekom mnogo velikom sranju. Eto tako cekam... i ko zna dokle cu....

#4 snovi_da_se_ispune

snovi_da_se_ispune

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 539 posts

Posted 04 August 2010 - 07:36

QUOTE(Tetreb @ 4 Aug 2010, 12:15 AM) View Post
Eto tako cekam... i ko zna dokle cu....

I ja ?ekam ...
Ne znam ni ta?
Ni kog?
Ni kako?
Samo sjedim i posluno radim to drugi trae od mene.Jer mene za mene nema... sadangel.gif

#5 katastrofa

katastrofa

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 posts

Posted 04 August 2010 - 08:43

Ja ne znam niti jednu osobu koja je depresivna i tjeskobna, a da joj je jasan smisao vlastitog ivota.

#6 ivanm

ivanm

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 306 posts

Posted 04 August 2010 - 08:43

ivot je sranje.. rodi se, ivi neko vrijeme, ima ili nema potomke, bolest, na kraju umiire i kao da te nikad nije bilo.. nije ni ?udno da ne vidimo smisao..

#7 Paulina*

Paulina*

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 806 posts

Posted 04 August 2010 - 09:25

Ma, nije ivot kriv sam po sebi, nego ono to smo od njega napravili. Ionako ivot ima smisla onoliko koliko mu ga sami damo.

#8 katastrofa

katastrofa

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 posts

Posted 04 August 2010 - 09:33

QUOTE(Paulina* @ 4 Aug 2010, 10:25 AM) View Post
Ma, nije ivot kriv sam po sebi, nego ono to smo od njega napravili. Ionako ivot ima smisla onoliko koliko mu ga sami damo.

To?no tako. Zanimljivo, ali kad sam bila sretna uop?e me nije bilo briga to ivot sam po sebi nema nekog velikog smisla, bilo mi je dovoljno to sam iva, zdrava i sretna, a sad kad sam luda taj besmisao me ubija u pojam. Zna?i, nije do smisla nego do moje glave.

#9 Tetreb

Tetreb

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Posted 04 August 2010 - 10:26

QUOTE(katastrofa @ 4 Aug 2010, 09:43 AM) View Post
Ja ne znam niti jednu osobu koja je depresivna i tjeskobna, a da joj je jasan smisao vlastitog ivota.

Ma nije stvar u smislu zivota nego u smislu zivljenja. Tj. zasto da zivim? Logican odgovor bi bio: zbog nekih lepih trenutaka. Ali kad dodje dotle da sta god da se desava tebi je svejedno(bilo to lepo ili ruzno) svarno se zapitas zasto dalje...
Kad dodje dotle da te uspesi ne cine srecnim niti te neuspesi rastuzuju, sve gubi smisao... u tome je problem..

#10 sugar

sugar

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 125 posts

Posted 04 August 2010 - 11:44

QUOTE(Tetreb @ 4 Aug 2010, 11:26 AM) View Post
Kad dodje dotle da te uspesi ne cine srecnim niti te neuspesi rastuzuju, sve gubi smisao... u tome je problem..

Slazem se sa ovim: ni uspesi te ne cine srecnim, a ni neuspesi te ne rastuzuju-bar je kod mene tako. E sad, ja kao da sam dosla u neko stanje pomirenosti sa ovim mojim stanjem, ili sto bi plavi zrak rekao- prihvatila sam ovu moju depresiju! Ali sta sad? Nije mi ni do ubijanja (sto mi je ranije padalo na pamet), a opet ovako ziveti stvarno nema smisla. Znam da smo mi ti koji dajemo smisao nasem zivotu, ali ja svom ne umem da dam smisao!!! Kako se to radi??? Ozbljno pitam, mada zaista zvuci bzvz...

#11 snovi_da_se_ispune

snovi_da_se_ispune

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 539 posts

Posted 04 August 2010 - 12:25

QUOTE(sugar @ 4 Aug 2010, 12:44 PM) View Post
Znam da smo mi ti koji dajemo smisao nasem zivotu, ali ja svom ne umem da dam smisao!!! Kako se to radi??? Ozbljno pitam, mada zaista zvuci bzvz...

Da, zvu?i bezveze ali ni ja svom ne umijem na?i skicu smisla pa da po skici krenem...Neeee zz_banghead.gif zz_banghead.gif zz_banghead.gif zz_banghead.gif

#12 freerunner

freerunner

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 04 August 2010 - 12:38

QUOTE(sugar @ 4 Aug 2010, 12:44 PM) View Post
Slazem se sa ovim: ni uspesi te ne cine srecnim, a ni neuspesi te ne rastuzuju-bar je kod mene tako. E sad, ja kao da sam dosla u neko stanje pomirenosti sa ovim mojim stanjem, ili sto bi plavi zrak rekao- prihvatila sam ovu moju depresiju! Ali sta sad? Nije mi ni do ubijanja (sto mi je ranije padalo na pamet), a opet ovako ziveti stvarno nema smisla. Znam da smo mi ti koji dajemo smisao nasem zivotu, ali ja svom ne umem da dam smisao!!! Kako se to radi??? Ozbljno pitam, mada zaista zvuci bzvz...

radi neshto bilo shta drushtveno korisno npr. sa nekim naravno.neki humanitarni posao u kraju gdje zivish.bavi se sportom bilo kojim ali u grupi.
kreativni posao u okviru neke grupe za samopomoc ili radionicu.
i tako bilo shta je dobro.

#13 malamaca

malamaca

Napredni član

• Members
  • PipPip
  • 46 posts

Posted 04 August 2010 - 14:10

QUOTE(ivanm @ 4 Aug 2010, 09:43 AM) View Post
ivot je sranje.. rodi se, ivi neko vrijeme, ima ili nema potomke, bolest, na kraju umiire i kao da te nikad nije bilo.. nije ni ?udno da ne vidimo smisao..

Ovako i ja vidim zivot, nema smisla bez obzira jesi li sretan ili nesretan, sta imas, sta nemas zivot nema bas nikavog smisla, sta ja uopce radim na ovoj planeti? Koja korist od mene i od bilo koga drugoga, zbog cega mi uopce zivimo, nema svrhe. Smisao zivota mi uopce nije ni potreban, bitno mi je da uzivam, a ima li to smisla i svrhe uopce nije ni bitno.

#14 snovi_da_se_ispune

snovi_da_se_ispune

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 539 posts

Posted 04 August 2010 - 17:20

Dodala bih samo da iako ja svoj smisao ivota ne mogu ni skicirati mene tjeraju moja djeca!!!Oni ne pitaju mene kako ?u ja emotivno i kako ?u psiholoki sve pregurati oni samo trae panju i panju i brigu i brigu....Tako da sad trenutno briga o njima je jedini smisao kada ustanem ujutro da taj dan proivim!Do slede?eg!
Mislim da ne bude zabune to je samo spoljanja motivacija a untuarnja...pa nje nema... srculenca.gif

#15 Gregor Samsa

Gregor Samsa

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 110 posts

Posted 04 August 2010 - 17:25

Meni se ?ini da je smisao ivota ostaviti neko djelo iza sebe, bilo umjetni?ko, bilo neku zgradu, ku?u, bilo vinograd, vo?njak, bilo to, samo da je tvoje, da si ti to napravio (moda jo s nekim) i da moe re?i - nisam uzalud ivio, napravio sam neto. Tu idu i djeca, mnogi od nas govore da se bore sa sobom samo radi djece, evo, i u njima moe biti smisao...
Ja znam da je mojoj majci smisao ivota u meni i bratu, jer nju nita drugo ne raduje.....eventualno politika smile.gif
A sad, teko je ostaviti neto veliko iza sebe kad ti je um razbijen na tisu?e komadi?a i tek se trudi da sastavi svaki dan..

#16 freerunner

freerunner

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 04 August 2010 - 17:45

u takvim situacijama smisao zivota moze biti:proshetati,porazgovarati sa nekim,pruziti ruku nekom,prochitati kratak text,pogledati film,poci na basket,polubiti curu(ko je ima)ili decka,napisati par pozitivnih stvari,nekome pismo,...pomoci nekome koliko se moze u ovakvom stanju:)
i na kraju napraviti kucu i stvoriti porodicu i obaviti bioloshku f-ju koju nam je priroda nametnula smile.gif
itd

#17 filemon27

filemon27

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 04 August 2010 - 18:03

QUOTE(sugar @ 3 Aug 2010, 08:32 PM) View Post
Dragi forumasi,

Ispraznost je gomilati prolazno blago i racunati na to..
Ispraznost je hlepiti za ?astima i uspinjati se na visoke polozaje..
Ispraznost je zeljeti dug a malo se brinuti za cestit zivot..
Sve je ispraznost osim Boga ljubiti i njemu jedinome sluziti smile.gif
Okreni se vjeri i sigurno neces pogrijesiti smile.gif...

#18 sugar

sugar

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 125 posts

Posted 04 August 2010 - 18:08

Meni na pamet ne pada da radjam decu kad sam ovako bzvz... Sta bih uradila time? Terala sebe da zivim zbog njih, a u sebi bih bila duboko nesrecna, a to bi se svakako osecalo i uticalo i na njih (jer ja to ne umem da krijem, oseti se)... A sta- prosetati i sl. su stvari koje me ne motivisu.... jedino kad bih imala decka i nasla se u depresiji, mislim da bih nekako lakse podnela sve to...ali jbg. nemam ga, a ne bih zelela nikom da se zabavlja sa mnom kad sam u ovom stanju....

#19 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 671 posts

Posted 04 August 2010 - 19:24

Ja znam ovo stanje.
Kada sam malo bolje analizirala, shvatila sam par stvari.
Meni ivot ima smisla, meni i moj ivot ima itekako mnogo smisla... Sve dok verujem da mogu da ga popravim, da ostvarim ono to me ?ini sre?nom... Kada mi nada u to opadne, onda mi moj ivot i nema smisla, onda mi ivot uopte nema smisla...
Ovo sve nije tako jasno dok ste obuzeti mrakom.
Ja za sebe mogu da kaem... meni moje trenutno stanje nema smisla, a ako gubim veru da to mogu da promenim, onda mi ivot uopte nema smisla.

#20 Tetreb

Tetreb

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Posted 04 August 2010 - 21:26

A kako naci to sto te cini srecnim?
Nisam siguran da tako nesto uopste i postoji za mene...
Kad bi postojalo nesto sto me cini secnim, sve bih batalio sto trenutno radim, i okomio bih se na to!
Ali nema toga sto bi mene usrecilo...
Tj ja ne znam sta je to...
Jedino da krenem da radim sve i svasta pa mozada naletim na nesto sto mi odgovara...
Stvarno nemam drugu ideju.......

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users