Jump to content

Bolovi u predelu jetre

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Zona

Zona

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 11 December 2010 - 22:36

Od pre neki dan ispod desnog rebarnog luka imam neki bol ..nije jak, vise imam osecaj kao da me "zulja" jetra  wacko.gif

Dugo vremena sam na antidepresivima, sedativima..izmedju bilo i alkohola..a i kombinacija jednog i drugog...

Sada sam u panici da nije doslo do nekih promena na jetri..i da li jetra uopste boli?
Napominjem da drugih organskih promena i problema nemam.

#2 Sebastianne

Sebastianne

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 247 posts

Posted 12 December 2010 - 00:29

moda su crijeva?

#3 brbljavko

brbljavko

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 366 posts

Posted 12 December 2010 - 01:22

ja samo znam da kad jebtra zahebava da zna bolit stomak i to jakooo ovo malo moze biti cisto nahlada  wink.gif

#4 grumbler

grumbler

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 28 posts

Posted 12 December 2010 - 07:45

QUOTE(Zona @ 11 Dec 2010, 10:36 PM)  
Od pre neki dan ispod desnog rebarnog luka imam neki bol ..nije jak, vise imam osecaj kao da me "zulja" jetra  wacko.gif

Dugo vremena sam na antidepresivima, sedativima..izmedju bilo i alkohola..a i kombinacija jednog i drugog...

Sada sam u panici da nije doslo do nekih promena na jetri..i da li jetra uopste boli?

Mozda imas problema sa zuci i zucnom kesom. Probaj jedno nedelju dana da jedes ne masne stvari. Izbegavaj przeno, cips, kikiriki, sir i slicno.

#5 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,240 posts

Posted 12 December 2010 - 08:25

QUOTE(Zona @ 11 Dec 2010, 10:36 PM)  

zdravo Zona
nadam se da ti je bolje...
Jetra na zalost ne moze da boli. Boli omotac jetre, boli pritiskanje uvecane jetre na druge organe, najvise dijafragmu, trbusnu maramicu itd. Ali tvoji su simptomi kao da imas upalu ili kamenje u zucnoj kesi, kao sto ti je vec Grumbler napisao ili napisala.
Dakle, najbolje da odes do lekara i das krv na analizu, to ce pokazati dal imas neki upalni proces i kakvo je stanje masnoca u krvi, A mozda da ti urade i ultrazvuk, to je potpuno neinvazivno, dakle samo da se vidi i jetra i zucna kesa, i eto, onda ces znati.

I nemoj da se plasis, ne verujem da je doslo do nekih ostecenja koja bi bas bila opasna... Ma jetra se odlicno regenerise i kazu da bismo mi mogli da zivimo i sa jednom petinom jetrinog tkiva, jer bi se ona brzo oporavila i poraslo bi sve sto treba.
Nedaj se, kod doktora je najbolje da odes, i zbog psihickog mira...
ipak ti lekari ponekad necemu i sluze....
sve najbolje!!!!

#6 Zona

Zona

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 12 December 2010 - 09:44

Hvala vam puno na odgovorima.

Kod lekara nisam otisla upravo iz razloga jer se plasim dijagnoze. icon_blushing.gif ..znam ljude sa potpuno unistenim jetrama i to je strasno..valjda sam se zato opteretila.
Uglavnom, smirila sam se sada..otici cu za koji dan lekaru ako se nesto ne promeni.

ljubim vas srculenca.gif

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users