Jump to content

anksioznost

• Please log in to reply
47 replies to this topic

#1 mala plava

mala plava

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 234 posts

Posted 14 December 2010 - 17:59

NAPAD PANIKE NE MOZE DA IZAZOVE INFRAKT ILI PRESTANAK RADA SRCA
Ubrzan rad srca i palpitacije tokom napada panike mogu da budu zastrasujuce senzacije, ali one nisu opasne. Vase srce sacinjeno je od veoma snaznih i gustih misicnih vlakana i moze da podnese mnogo vise nego sto bi mogli da pomislite. Prema misljenju Kler Vikers, zdravo srce moze da otkucava 200 otkucaja u min danima, cak i nedeljama, a da ne pretrpi nikakva ostecenja. Znaci, ako vase srce pocne ubrzano da kuca,jednostavno dopustite da tako rad,verujuci da to ne moze da izazove nikakvu stetu i da ce se ono u nekom trenutku smiriti.
Postoji znacajna razlika izmedju onog sto se desava sa vasim srcem tokom napada panike i onoga sto se desava kod srcanog udara.Tokom napada panike,vase srce moze ubrzano da kuca,lupa i povremeno propusti ili otkuca vise otkucaja.Neki ljudi cak prijavljuju i bolove u grudima,koji brzo prolaze,u gornjem levom delu grudi.Nijedan od ovih simptoma ne pogorsava se prilikom kretanja ili povecane fizicke aktivnosti.Tokom pravog srcanog udara, najcesci simptom je kontinuirani bol i osecaj pritiskanja ili cak lomljenja u sredini grudnog kosa.Moze da se javi ubrzan rad ili lupanje srca ali bol je primaran.Stavise,bol i pritisak pojacavaju se pri naporu i mogu se pogorsati kada stojite mirno i smanjiti kad se krecete.
U slucaju bolesti srca,vidljive abnomalije u srcanom ritmu vide se na zapisu koji se zove elektokardiogram EKG .Dokazano je da tokom napada panike nema abnomalnosti na EKG zapisu,osim ubrzanog rada srca.
Da rezimiramo:nema osnove za povezivanjem napada panike sa infraktom.Napadi panike nisu pogubni za vase srce.

NAPAD PANIKE NIKAD NECE DOVESTI DO GUSENJA I PRESTANKA DISANJA
Uobicajeno je da tokom napada panike osecate kako vam se suzava grudni kos i da otezano disete,sto moze da dovede do iznenadnog straha od gusenja.Pod stresom,vasi vratni i grudni misici stegnuti su,zbog cega je smanjen kapacitet disanja.Budite uvereni da je sve u redu sa vasim disajnim putevima i plucima,i da ce osecaj stezanja proci.Vas mozak poseduje urodjeni refleksni mehanizam koji ce vas neterati da disete ako ne dobijate dovoljno kiseonika.Ako ne verujete u ovo,probajte da zaustavite dah na jedan min i posmatrajte sta ce se dogoditi.U odredjenom trenutku,oseticete snazan nagon da udahnete jos vazduha.Isto se dogadja i kod napada panike ako ne dobijate dovoljno kiseonika.Automatski cete posegnuti za vazduhom i duboko udahnuti mnogo pre nego sto dodjete do tacke kada mozete da se onesvestite zbog nedostatka kiseonika.Cak i kad biste se onesvestili istog trenutka pocecete da disete.
Da rezimiramo:dozivljaji gusenja i stezanja tokom napada panike,koliko god da su neprijatni,nisu opasni.

NAPAD PANIKE NE MOZE DA DOVEDE DO TOGA DA SE ONESVESTITE
Vrtoglavica,koju mozete da osecate tokom napada panike,moze da izazove strah da cete se onesvestiti.Ono sto se dogadja jeste da je dotok krvi u vas mozak nesto umanjen,najverovatnije usled toga sto brzo disete.To nije opasno i moze da bude otklonjeno sporijim i ravnomernim abdonimalnim disanjem,ako je moguce kroz nos.Moze biti od pomoci da malo prosetate,cim vam se ukaze prilika za to.
Pustite da se osecaj vrtoglavice pojaca i povuce bez pokusaja da se sa njim borite.Posto vase srce kuca jace i zapravo pojacava cirkulaciju,malo je verovatno da cete se onesvestiti(osim u retkim slucajevima kad ugledate krv,a imate fobiju od krvi).

NAPAD PANIKE NE MOZE DA DOVEDE DO TOGA DA IZGUBITE RAVNOTEZU
Ponekad se, kada nastupi napad panike,mozete osecati nestabilno.Moze biti da napetost utice na polukruzni sistem kanala u vasem unutrasnjem uhu,koji regulise ravnotezu.Nekoliko trenutaka osecate vrtoglavicu ili vam se cak cini da se stvari oko vas vrte.Ovaj osecaj sigurno ce proci.Nije opasan i malo je verovatno da ce biti toliko intezivan da cete izgubiti ravnotezu.Ukoliko nesvestica potraje duze od nekoliko sekundi,bilo bi dobro da se konsultujete sa svojim lekarom,po mogucnosti otorinolaringologom,kako biste proverili da se ne radi o infekcijama,alergijama ili drugim poremecajima koji su vezani za unutrasnje uvo.

NECETE PASTI ILI IZGUBITI SPOSOBNOST HODA KADA OSETITE "SLABOST U KOLENIMA" TOKOM NAPADA PANIKE
Adrenalin koji se oslobadja tokom napada panike uzrukuje suzavanje krvnih sudova u vasim nogama,sto dovodi do nagomilavanja krvi u misicima nogu i slabije cirkulacije.Ovo moze da stvori osecaj slabosti ili osecaj da su van "noge od zelea", na sta mozete reagovati strahom da necete moci da hodate.Budite uvereni da je ovaj osecaj samo to,osecaj, i da u vasim nogama,kao i uvek ima dovoljno snage da vas nose.One se nece predati.Samo dopustite da ovaj osecaj drhtanja i slabosti prodje i pruzite svojim nogama sansu da vas odnesu tamo gde treba da odete.

NE MOZETE POLUDETI TOKOM NAPADA PANIKE
Smanjen dotok krvi u mozak tokom napada panike posledica je suzavanja arterija i normalna posledica ubrzanog disanja.Ovo moze da dovede do dozivljaja dezorijentisanosti i nestvarnosti koji mogu da budu zastrasujuci.Ukoliko se ovi dozivljaji jave,podsetite se da su oni jednostavno posledica privremeno smanjene cirkulacije krvi u vasem mozgu,i da nemaju nikakve veze sa gubljenjem razuma,bez obzira na to koliko cudno i neprirodno delovali.Niko nikada nije poludeo od napada panike i ako je strah od toga uobicajen.Koliko god da je neprijatan,ovaj dozivljaj nestvarnosti proci ce i potpuno je bezopasan.
Mozda ce vam pomoci da znate da ljudi ne lude iznenada i spontano.Psihicki poremecaji koji ukljucuju ponasanja koja su oznacena kao "luda" (kao sto su sizofrenija ili manicno-depresivna psihoza) razvijaju se veoma postepeno godinama i ne proizilaze iz napada panike.Niko nikada nije poceo da halucinicira ili cuje glasove tokom napada panike (osim u retkim slucajevima kada je napad panike izazvan upotrebom tzv. rekreativnih droga kao sto su LSD ili kokain). Ukratko,napad panike ne moze da dovede do toga da "poludite", bez obzira na to koliko neprijatni i uznemiravajuci njegovi simptomi mogu biti.

NAPAD PANIKE NE MOZE DOVESTI DO TOGA DA IZGUBITE KONTROLU NAD SOBOM
Posto tokom napada panike dozivljavate tako snazne reakcije,lako je zakljuciti da mozete potpuno izgubiti kontrolu nad sobom.Ali sta zaista znaci izgubiti kontrolu nad sobom? Ostati potpuno paralizovan? Ponasati se impulsivno,nekontrolisano ili trcati unaokolo?  jipi.gif Ja nemam podatak da se to nekad dogodilo.Ako nista drugo,tokom napada panike,vasa svest i sula izostrena su i usmerena ka jednom jedinom cilju:bezanju.Jedini nacin na koji mozete nekontrolisano da se ponasate jeste da bezite ili pokusate da bezite dok panicite.Potpuni gubitak kontrole tokom napada panike naprosto je mit.

Prvi korak u suocavanju sa panicnim reakcijama jeste u tome da shvatite da one nisu opasne.Posto su telesne reakcije koje prate paniku tako snazne,lako je pomisliti da su opasne.Medjutim,u stvarnosti nema opasnosti.Fizioloske reakcije koje su u osnovi panike prirodne su i imaju zastitnu funkciju.Vase telo zapravo je konstruisano da panici kako bi ste uspeli brzo da pobegnete iz situacija u kojima je vas zivot stvarno ugrozen.Problem se javlja kada se ove prirodne reakcije,koje sluze ocuvanju zivota,jave izvan konteksta bilo kakve neposredne ili ocigledne opasnosti.Kada se ovo dogodi,mozete da napravite napredak u savladavanju panike tako sto cete nauciti da ne vidite opasnost tamo gde je nema.

Ovo je odlomak iz knjige koju citam pa ako budete zeleli nastavicu da pisem i dalje jer imaju i nacini na koje da prevazidjemo paniku.

#2 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,971 posts

Posted 14 December 2010 - 19:42

Mala plava,
iz koje je ovo knjige?

(da nije iz dr. Starcevica, mada nisam sigurna hmmm.gif)

#3 mala plava

mala plava

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 234 posts

Posted 14 December 2010 - 20:26

Nije,ovo je iz knjige Prirucnik za prevazilazenje anksioznosti i fobija od Edmunda Borma.

#4 betty_blue

betty_blue

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 668 posts

Posted 14 December 2010 - 20:47

Mala plava, super da si to postala za one koji ne znaju to im se doga?a.

Evo, potvr?ujem sve po redu -- nakon svih napadaja panike, jo sam iiiivaaaa  cool.gif

#5 mala plava

mala plava

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 234 posts

Posted 14 December 2010 - 20:57

Kad sam ovo procitala prvi put odmah mi je bilo lakse i prestala sam da se brinem za srce,imaju i tamo nacini na koji da prevazidjemo anksioznost,paniku,agorofobiju i opsesivno-komplusivni poremecaj, ali meni recimo vise odgovara da sama stvorim svoj nacin i malo po malo da se resavam panike i agorofobije.

#6 betty_blue

betty_blue

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 668 posts

Posted 14 December 2010 - 21:04

QUOTE(mala plava @ 14 Dec 2010, 08:57 PM)  
Kad sam ovo procitala prvi put odmah mi je bilo lakse i prestala sam da se brinem za srce,imaju i tamo nacini na koji da prevazidjemo anksioznost,paniku,agorofobiju i opsesivno-komplusivni poremecaj, ali meni recimo vise odgovara da sama stvorim svoj nacin i malo po malo da se resavam panike i agorofobije.

Ma, otkrit ?e ti ve? sama neku ?arobnu kombinaciju za sebe, uop?e ne sumnjam u to. Ve? je velika stvar da si po?ela raditi na tome smile.gif Svaka ?ast! Nadam se da ?e upaliti.

#7 mala plava

mala plava

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 234 posts

Posted 14 December 2010 - 22:13

hvala ti draga na lepim recima,ma obe cemo se ovoga resiti,u to sam sigurna.  eusa_dance.gif

#8 bost

bost

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 405 posts

Posted 14 December 2010 - 23:01

mala plava >>> "ali meni recimo vise odgovara da sama stvorim svoj nacin i malo po malo da se resavam panike i agorofobije. "
deluje mi kao da u sustini skupljas hrabrost, odnosno nisi u potpunosti poverovala u laz svojih simptoma, cak ni u citanju!?
ako pak za neke simtpome ne znas da li su panika, fobija, anks. i sl. onda si moj ortak, a ja jos i lenj i da sednem i porazmislim o svemu, a osecam da bi mi itekako znacilo.

zanima me sta kad znam da cu da se uznemirim, ne zelim to, ipak idem, smirujem se iz petinih zila, malog mozga, ali vremenom mi i snage mozdane ponestane?
nekad sta god radio ne mogu da se smirim, a sta mi prolazi kroz glavu, uf... to je anks. pretpostavljam, ili neki od kompleksa, vrag ce ga znati.
nisam neko ko je prema osecaju stida ravnodusan, pa ce to verovatno biti najbitniji rad za mene.
sta sam ja sad rekao? Pisi! ima ko da procita smile.gif

od kad je knjiga? jel ima neka novijeg izdanja?

#9 mala plava

mala plava

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 234 posts

Posted 14 December 2010 - 23:29

Vidi,ja sam tek skoro shvatila da sam anksiozna,da imam tu paniku i da sam jos i zbog toga dobila agorofobiju...a do tada sam tri god na sve i svasta pomisljala. cim sam shvatila sta mi je meni je verovao ili ne toliko laknulo i onda sam znala sa cime treba da se borim. Prvo sam citala neke forume,kupila par knjiga i vecina simptoma me je proslo,kao sto sam napisala,prestala sam da se brinem za srce. Naravno da imam jos simptoma koji me uplase ali se odmah setim da je to samo panika i isto momenta sebe smirim. Sad teram sebe da odem da izvadim krv jer sam pre bila nesto anemicna i trenutno me muci pitanje sta ako? da nisam poremetila secer,holesterol itd svojom panikom. Vec su mi drugi dragi ljudi ovde napisali da je njima to ok i da im nije panika nista ostetila. Mislim da je knjiga nova,ja sam je preko interneta kupila.Ukucaj onaj naziv sto sam napisala pa ces videti neke odlomke
Kad je tebi sve ovo pocelo? Kakve simptome imas?

#10 bost

bost

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 405 posts

Posted 15 December 2010 - 00:36

Pocelo je pre 3god, tu negde. Pocelo je, siguran sam, jos mnogo ranije, samo sam tada shvatio da nesto nije u redu, odnosno napad je eksplodirao kao nikad. Takodje nisam znao sta je, godinama sam mislio to je anks., a o istoj nisam znao nista, uopste nisam citao o tome, a psihijatar mi uopste nije ni objasnjavao, vise je bila uopstena prica. Tek sam nakon dosta iscrpljivanja, poceo da citam po netu i od tada sam u principu bolje, jer imam onu pozadinsku veru "aha to je (verovatno) to i to treba ovako ili onako".
Mene nikad nisu brinuli fizicki simtpomi, tipa srca i ostalog, vise onaj psihicki deo. Od onih sam koji vole da imaju svest o situaciji i kontrolu nad istom, a kad je anks. ili panika pomuti onda bude gadno. Ne smetaju mi simptomi, nego to sto sam nemocan sa njima, a necu (jos uvek) da ih udomim. Nekako, imas osecaj sta god radio dzabe ti, simptom je simtpom pa to ti je. U stvari, dok sam imao tu neku snagu izlazio sam na kraj ok, a sada kada je nemam ostaje mi da se pomirim sa tim (tako ja to vidim), ili nesto drugo (zato i citam i dalje), a ja to po svojoj sustini ne zelim. Deluje mi da je to igra protiv samog sebe, odnosno da se moze igrati i da igra traje samo kad postoji odluka i zelja za to, kad je nema onda kao da si dao muvama da te grickaju.
I ovaj post mi je drago sto sam ispisao smile.gif

Edit: ja sam u principu socijalno anksiozan, fobican i panican smile.gif
Kako to sve funkcionise ja ne znam da opisem, teorija je u redu, a koliko sam video malo ima teorije o ovome ili je ja nisam razumeo.
Ne mogu da vidim to za knjigu jer ovaj net sto imam nije net, te kroz nekoliko dana kada budem na drugoj lokaciji cu moci nesto da uradim po tom pitanju!
Izuzetno mi je drago sto vidim entuzijazam u tebi, svaka cast, neces ti jos dugo ovde, bar ne u istom kontekstu wink.gif

#11 grumbler

grumbler

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 28 posts

Posted 15 December 2010 - 06:07

QUOTE(bost @ 15 Dec 2010, 12:36 AM)  
Od onih sam koji vole da imaju svest o situaciji i kontrolu nad istom, a kad je anks. ili panika pomuti onda bude gadno.

Hej Bost,

Cini mi se da sam u jednom tvom postu procitao kako zelis da znas sta ti se tacno desava i zasto. To se uklapa u ovu recenicu o kontroli. Ja imam slican problem i razmisljam da ta zelja za kontrolom mozda ne inicira anksioznost ili mozda i jedno i drugo imaju isti izvor?!

#12 mala plava

mala plava

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 234 posts

Posted 15 December 2010 - 12:15

QUOTE(grumbler @ 15 Dec 2010, 06:07 AM)  
Hej Bost,

Cini mi se da sam u jednom tvom postu procitao kako zelis da znas sta ti se tacno desava i zasto. To se uklapa u ovu recenicu o kontroli. Ja imam slican problem i razmisljam da ta zelja za kontrolom mozda ne inicira anksioznost ili mozda i jedno i drugo imaju isti izvor?!

Stvar i jeste u tome da ne treba drzati stvari "pod kontrolom" to sam i ja radila,npr udjem u prodavnicu i sad ja mislim kako svi znaju sta je meni i svaki udisaj,otkucaj srca sam pratila i trudila se da izgledam "normalno" a sto sam vise se trudila meni je panika bila sve veca i veca,kao sto pise u jednoj knjizi koju citam treba "plutati" kroz situaciju,tj prepustiti jer kao sto su ovde ljudi rekli strah se strahom hrani. Sve je ovo lako reci,procitati 1000 knjiga ali dok u glavi ne ukapiramo o cemu se radi necemo sebi pomoci. Meni je najbitnije bilo tokom tih tri god da saznam sta mi je,jer sam bila u ogromnom haosu.
Bost...nece te napustiti snaga,veruj mi,kad sam ja pocela da se vracam u normalu mislim da svako moze...pa ja nisam god dana nigde iz kuce izasla,celo  leto sam bukvalno u svojoj sobi provela jer sam se sve vise i vise plasila...nisam se bojala ljudi,predmeta ili neceg drugog...ja sam samo razmisljala o svom zdravlju i kad god bi cula da se neko razboleo ili umro ja bi se uspanicila da se tako nesto i meni ne desi. Ne mogu da pronadjem prave reci koje bi opisale uzas koji sam ja prolazila. Sta mislis kako je kad devojka od 21god sedi zatvorena u kuci i gleda kroz prozor kako drugi njeni prijatelji i komsije uzivaju,idu slobodno ulicom,a ja ne smem ni u svoje dvoriste da izadjem. To je sad vecim delom iza mene i nije me napustila nada da cu opet biti ona stara,zapravo ne ona stara nego sad jos i bolja jer imam ogromno iskustvo iza sebe i ako imam samo 21god,sad mi ne pada na pamet da se nerviram oko nekih gluposti. Zato i ti veruj u sebe jer ti niko ne moze u ovom pomoci koliko ti sam sebi mozes.Psihijatar moze da ti objasni neke stvari,da te saslusa ali opet ti sam moras da uradis nesto sto ce te on posavetovati.Ja nisam nist od lekova pila ove tri god jer mogu bez njih,sto ne znaci da nekom kome je potrebno ne treba da se ne obrati strucnom licu za pomoc. Ne daj se Bold,preguracemo mi ovo.  wink.gif

#13 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,971 posts

Posted 15 December 2010 - 13:28

Mala plava,
znam kroz sta si prolazila i prolazis..U pojedinim trenucima sam se osecala identicno - sedim u kuci, i gledam kako drugi ljudi slobodno setaju napolju, a ja ne smem da odem ni djubre da bacim.

Sad je bolje, ali dobar deo borbe je jos predamnom..

#14 bost

bost

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 405 posts

Posted 15 December 2010 - 14:25

@grumbler
prvi deo posta je tacan, drugi mislim da nije. Ta cuvena kontrola koju svi bombarduju nije ono "ja sam to i to i mora da bude tako kako ja hocu", ma jok, davno sam ja prestao da tako mislim, ako sam ikad i mislio na taj nacin (ne dao bog smile.gif)
To je vise u smislu znam sta mi je i znam kako da izadjem na kraj sa tim. Kada ne znam sta mi je i ne znam kako da izadjem na kraj sa tim onda smatram da sam van kontrole ili da cu biti. Tada ocenjujem da ce se desavati dramaticne stvari na koje nemam uticaj, a ne zelim scenario koji nude. E tu je taj problem, a tu bi trebala da budfe i tacka preloma!
@mala plava
to u vezi radnje znam kako izgleda, ja sam tako funkcionisao citavu svoju mladost, samo sto u pozadini nisam imao veru blisku istini. Znaci znao sam da treba da ne budem i ne ispadnem lud i ovakav i onakav, a pritom sam (tada, u mladjim danima) znao da sam i dalje normalan i ok.
E, a onda su iste situacije dobile taj bonus koji si pominjala, jer sam mogao da se poistovetim sa tim svojim mislima, zovimo ih tripovima.
Vremenom su se oni sami izbacili kroz x situacija koje su mi hteo ne hteo pokazale da se u sustini tripujem.
Sada u tom pogledu dosta normalnije funkcionisem.
Realno, sta sad vidim da mi nedostaje jeste tacka preloma, odluka za potpuno drugaciji, smeliji i iskreniji zivot, zivot potpunog i nesputanog samopouzdanja. Treba mi jos malo vere u isto, jer umem da napravim nevericu sa ovim u vezi! U sustini, nesto vise hrabrosti praceno smislenom odlukom!
Ne gubim veru, mislim i da necu, meni ta nada uvek tinja. Ja samo hocu da prekratim sve ovo, a u isto vreme malo i radim (zapravo) na tome!
Iskreno mi je drago za entuzijazam koji sam pominjao, nemoj da mislis da postoji doza "ljubomore"!

#15 mala plava

mala plava

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 234 posts

Posted 15 December 2010 - 14:50

Atina onda ti,nazalost,potpuno razumes kroz sta sam prolazila i jos prolazim ali sa poboljsanjem. Cak i mali pomak,bila to samo neka sitnica,nebitno sta treba da nas ohrabruje. Ne treba se pomiriti sa tim da cemo vecno imati te strahove. U mom barem slucaju, nisu odjednom ovako postali veliki pa ne mogu odjednom ni da prodju.Svesna sam toga i ne zurim,svakim danom malo po malo i nestace.
Bold ma kakva ljubomora,nisam ni pomislila na to. smile.gif Kad vec spominjes hrabrost pa zar mislis da svi mi,ukljucujuci i tebe nismo hrabri? Bez lazne skromnosti,sebe i druge ljude koji prolaze kroz ovo smatram izuzetno hrabrim jer samo mi znamo kako izgleda "umreti" 100 puta na dan. Zar to nije hrabro?

#16 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,971 posts

Posted 15 December 2010 - 15:09

Mala plava,
a jel imas neku terapiju, ides kod psihijatra?

#17 mala plava

mala plava

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 234 posts

Posted 15 December 2010 - 15:26

Nisam isla kod psihijatra jer nisam smela da izadjem iz kuce  biggrin.gif tako da nista i ne pijem.  A posto je najgori period iza mene necu ni ici jer vec sam pocela da izlazim iz kuce i oslobadjam se od strahova. A ti? Koliko dugo kod tebe traje?

#18 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,971 posts

Posted 15 December 2010 - 18:17

Predugo.. sadangel.gif plus mi se zadnjih god. pojavila i depra sad.gif

#19 bost

bost

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 405 posts

Posted 15 December 2010 - 18:30

@mala plava
jel to "bold" skraceno od "bolid" ili? heheheh, salim se, samo nisam bold nego bost smile.gif smile.gif smile.gif

Vidi, nije nikakva hrabrost proizvoditi te strahove, a jeste prevazilaziti ih. Zato ti drzim palceve i verujem u najlepse kad si ti u pitanju!

#20 mala plava

mala plava

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 234 posts

Posted 15 December 2010 - 19:07

Jao BOST  smile.gif izvini,hoce od ove anksioznosti covek da izlapi  brlj.gif  znas kako sam se sad ismejala  lolcina.gif

Tek sad vidim da sam svuda pisala bold,hahha jos jednom sorry.  flying kiss.gif

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users