Jump to content

Emetofobija

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 nnnn

nnnn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 530 posts

Posted 17 December 2010 - 08:56

Novi sam ovdje od svega sto me muci ovaj strah me sve vise tjera u kut i vise ne znam kako se nositi sa time. Zima je sve je okruzeno raznim virusima koji uzrokuju povracanje, bojis se izaci iz kuce da se ne zarazim, ovo je prestrasno. Uz to imam jos i anksioznost, veliki sam hipohondar (stalno provjeravam da li sam bolestan) i blagu socijalnu fobiju, prije sam imao i depresiju ali sam je uz lijekove i samouvjeravanje nekako uspio skinuti sa liste. Najvise me muci ova emetofobija za koju nikako bas nikako ne mogu naci rjesenje. Ovo postaje neizdrzivo ne spavam nocu stalno mjerim temperaturu perem ruke jako puno izbjegavam dodir sa bilo cim sumnjivim a sve da se ne zarazim. Inace kad me uhvati jaka anksioznost popijem pola tabletice praxitena od 10 mg. Prije sam pio protiv depresije cipralex. Drago mi je sto postoji ovakav forum bas mi je ovo trebalo da se mogu ispovjedati negdje a da me nitko ne poznaje. Oprostite sto sam previse sumnjicav prema vama ali socijalna fobija radi svoje, nadam se da ce mi biti s vremenom bolje, ovo sve me muci 5-6 godina. Citao sam vase postove dosta godina i znam da smo svi ovdje vecinom ne svojom krivnjom i vama zelim svima sretno i da sto prije ozdravimo i ojacamo. Toliko za sada, ako imate neko pitanje postavite a ako budem smatrao da je preosobno da odgovorim u temi, odgovorit cu vam na pp.

#2 legat

legat

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 13 posts

Posted 30 March 2011 - 05:43

Ovo je druze jedna od najozbiljnijih fobija - objasnicu zasto, a govorim iz licnog iskustva jer je meni upropastila zivot ali bukvalno.

Svaka druga fobija - agarofobija, akvafobija, karcinofobija, dementofobija, pirofobija i da ne nabrajam dalje se mogu izbeci ili ublaziti prostim izbegavanjem odredjenih situacija koje trigeruju fobiju. Emetofobija je opasna kao zmija zato sto je non stop u glavi, non stop je prisutna i akutna, 24h dnevno ne daje mira, a iz nje onda proilzilaze razne socijalno/drustvene fobije, i stvara se mracni krug. Za rasterecenje glave i odmor od fobije (ne izlecenje) bih ti toplo preporucio kombinaciju sledecih lekova koji su meni u prvoj fazi jako pomogli (naravno uz konsultaciju sa svojim doktorom ih uzmi)

3x pola karbapin
3x maprotilin
2x largaktil

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users