Jump to content

Privatni psihijatar

• Please log in to reply
38 replies to this topic

#1 calissa

calissa

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 13 posts

Posted 22 February 2011 - 22:40

E ovako mene zanima da li je netko ikad bio kod privatnog psihijatra (Hrvatska,Osijek) ? Ja sam nasla jednu psihijatricu kod koje se pregled placa oko 3ookn,pa prilicno puno,no meni je sad jedino bed kad cu vec dati tih 3oo kn dal ce me ona poslusati kako treba a ne kao psihijatri po bolnicama gdje se ceka pregled po 2,3 sata i onda kad dodjes na red pa te poslusaju nekih 10-15 min i evo ti tablete i ajd doma!!!  Bila sam vec 3,4 puta kod psihijatra,nit mi je neka dijagnoza postavljena ma nista,uopce ne znam ni sama imam li neki poremecaj ili ne,,,,,bla,bla,,,prije bi mi ovdje netko postavio dijagnozu.
Isplati li se uopce ici kod privatnih psihijatara ili ,,, ?!??!! Ako ima netko nekakva iskustva neka mi kaze. Skoro sam se jednom bila narucila kod privatnog psihologa,ona mi je nesto rekla da cu rjesavati neke testove,osobnosti,ne znam ni ja tocno sta,da moze lakse valjda uspostaviti neku dijagnozu i valjda se onda s time ide kod psihijatra ili ???? Ne znam ni sama............
zz_banghead.gif

#2 Zoran89

Zoran89

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 22 February 2011 - 23:17

Cao callisa,Kako se osecas ? u cemu je problem,osecaji,napad,opsesivne misli  ?rado cu da te saslusam tkr. procitam biggrin.gif

#3 Macak

Macak

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,541 posts

Posted 23 February 2011 - 03:45

Nije ti problem otici kod psihologa, a nalazi psihologa mogu puno pomoci psihijatru.
Testovi nisu nikakav problem.. odgovaras na pitanja onako kako pise ili rjesavas kako najbolje znas.

Meni nije nikad bio problem rjesavati testove pa su mi utrpali i sto je trebalo i sto nije biggrin.gif

Kod privatnog psihijatra 300 kn podrazumjeva najmanje 45 minuta sa psihijatrom.
Prvi put da 300kn pa ces znati kako je. Bar ces imati vremena reci u cemu je problem.
Ako ti se ne svi?a, vise ne dodjes.

#4 calissa

calissa

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 13 posts

Posted 23 February 2011 - 12:55

Ma ne znam vise sta cu sa sobom,ehh. 2,3 godine sam bila sva u klincu,depresija,bezvoljnost,griznja savjest jer sam zeznula 2 faksa,a zeznula zbog svojih kompleksa,problem koncentracije-ne mogu sjediti mirno za knjigom,fokusirat se na nesto,samo mi misli lete, ali nisam inace hiperaktivna osoba,upravo suprotno.....hmm....onda bila jedno vrijeme (duzi period) konstantno placljiva,plakala svaki dan bez razloga,bila posesivna,mislila da me decko vara a jadnik vec mi 7 godina vjeran ne bi ni pogledao drugu,ali mene su opsjedale svakakve misli,opterecenost s njegovim bivsim curama,,,,,i sad je to odjednom sve NESTALO,,,,,ali pocele su nagle promjene raspolozenja,,,,hladna ko led,otupljena,drugi cas vesela,puna planova,pa opet se desi neki boom u glavi i nemas volje za nista,gubis nadu za sve,ne da ti se ni molbe slati za posao-ne mozes da se trgnes,,,,ne da mi se komunicirat s ljudima.,,,bila sam 2 dana na Mirzatenu-ubile me doslovno te tablete,toliko sam umorna i iscrpljena,ugl odmah sam prestala s njima.....fali mi energije,volje za zivotom,ali ako nema neke motivacije ne znam ima li tu spasa,,,znam da tablete nisu rjesenje no mozda mogu malo da te potaknu da se trgnes jer ne znam da li bi meni razgovor s nekim pomogao,,,,zbunjena sam jaaaako,,,, zz_banghead.gif  Prije nekoliko tjedana sam bila motivirana imala volje i za trazenjem posla,ali odjednom je to nestalo sad.... Stalno sam u nekim fazama a to nije dobro,uvijek neka sredina,uvijek 'mozda' nemam neku odlucnost u sebi.... Samo da mi je mozda naci odgovarajuce tablete,nista mi ne pase dovraga,uvijek zeza neka nuspojava zbog koje odustanem od svega ali moram to nekako pretrpit..... Ipak cu otici kod privatnog psihijatra i ako ni s njim ne budem zadovoljna e onda cu se morat sama nekako trgnut i borit.......

#5 calissa

calissa

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 13 posts

Posted 25 February 2011 - 13:09

QUOTE(Macak @ 23 Feb 2011, 03:45 AM) View Post
Nije ti problem otici kod psihologa, a nalazi psihologa mogu puno pomoci psihijatru.
Testovi nisu nikakav problem.. odgovaras na pitanja onako kako pise ili rjesavas kako najbolje znas.

Meni nije nikad bio problem rjesavati testove pa su mi utrpali i sto je trebalo i sto nije biggrin.gif

Kod privatnog psihijatra 300 kn podrazumjeva najmanje 45 minuta sa psihijatrom.
Prvi put da 300kn pa ces znati kako je. Bar ces imati vremena reci u cemu je problem.
Ako ti se ne svi?a, vise ne dodjes.

Sad ne kuzim stvar,kod te psihijatrice se moze doci i na uputnicu od doktora,e sad,glupo mi pitati ako platim 3ookn hoce li mi vise vremena posvetiti ili da bolje odem po uputnicu ? Nije malo tih 3oo kn,,,,kud je danas ovakva kriza,,,hmmm

#6 Macak

Macak

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,541 posts

Posted 25 February 2011 - 17:10

Ako je zaista gadna lov?ana kriza onda zaboravi privatnog psihijatra jer jedan odlazak privatnom psihijatru ti sigurno nece pomoci.

#7 calissa

calissa

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 13 posts

Posted 25 February 2011 - 22:04

QUOTE(Macak @ 25 Feb 2011, 05:10 PM) View Post
Ako je zaista gadna lov?ana kriza onda zaboravi privatnog psihijatra jer jedan odlazak privatnom psihijatru ti sigurno nece pomoci.

haha,ma nisu problem pare,ima para,nego sam ja samo malo krta,samo ne znam ima li kakve razlike,platila ili ne platila,mozda prije dodjes na red ako platis,,,,ma vidjet cu  necu!.gif

#8 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 112 posts

Posted 11 March 2011 - 07:53

Jako dobro iskustvo imam sa privatnim psihijatrom....
"ono" u bolnici se ne ra?una. Istina je da ?e te samo posluati 10 minuta a i pitanje je ho?e li ti dati pravu dijagnozu i ljekove.Svaka ?ast iznimkama.

#9 ciplica

ciplica

Još malo pa MASTER

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPip
  • 371 posts

Posted 11 March 2011 - 17:57

ja imam jako loe iskustvo s privatnim psihijatrima... sad se lije?im kod psihijatra u bolnici i bolje mi je... sve ti to ovisi na koga nai?e. nema pravila...

#10 ORACLE

ORACLE

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 839 posts

Posted 12 March 2011 - 00:20

Apsolutno i veliko DA,elem ode u privatnu kliniku,elem ti daju i ?aj ili sok ili kafu da popije,tretiraju se prema tebi kao prema ljudskom bi?u a i nemora da ?eka i da se nervira ve? odmah ulazi na pregled apsolutno nealim niti jedne marke to sam dala privatnom psihologu.

A najve?i fazon je to sam mogla da u?em na stranja vrata klinike da me niko neprimjeti...

#11 brbljavko

brbljavko

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 375 posts

Posted 13 March 2011 - 14:47

potpisujem ovo gore sto je oracle napisala.drukcija je prica kod privatnika i kad ides preko zdrav. osiguranja...ovi s zdravstvenog os. lijece ljude kao na traci 15 minuta meni 15 minuta njemu i to je to i bez razgovora naravno samo tablete kad sam izasao iz ordinacije odmah sam se pokupio kod privatnog covjek mi skinio s 4 kutije tableta na jednu i osjecam se savrseno...kad smo vec kod psihijatra fak ostao sam bez tableta moram kod njega a nemam vremena posao

#12 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 112 posts

Posted 16 March 2011 - 07:25

QUOTE(brbljavko @ 13 Mar 2011, 02:47 PM) View Post
potpisujem ovo gore sto je oracle napisala.drukcija je prica kod privatnika i kad ides preko zdrav. osiguranja...ovi s zdravstvenog os. lijece ljude kao na traci 15 minuta meni 15 minuta njemu i to je to i bez razgovora naravno samo tablete kad sam izasao iz ordinacije odmah sam se pokupio kod privatnog covjek mi skinio s 4 kutije tableta na jednu i osjecam se savrseno...kad smo vec kod psihijatra fak ostao sam bez tableta moram kod njega a nemam vremena posao

to?no tako...traka ! sjedne i pri?a a on tipka i usput odre?uje ljekove.(to vie-bolje). ?ak sam imao osje?aj i da mu se neda ba sluati i raditi. A i teko mu do?i na posao u 7 ujutro.Pla?e u zdravstu su "male"  zz_banghead.gif

#13 angela_delamorte

angela_delamorte

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,039 posts

Posted 16 March 2011 - 08:26

isti je sve to kurac
ako sebi ne eli da pomogne ne moe ti niko pomo?i
a s druge strane manje drkanja i lepi ambijent kod privatnika
ali privatnici deru novce, znam kada je moja mama radila privatnu praksu nosila je najbolje cipele

#14 ORACLE

ORACLE

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 839 posts

Posted 16 March 2011 - 10:06

Kod nas u BiH ta?nije gdje ja ivim pregled se kre?e od 20 do 30 maraka ili da vam prevedem u eure 10 do 15 eura.
E sad jedina prednost dravnih psihijatara je to ljekove dobija na recept pa budu neto povoljniji kad ih uzima na knjiicu.

Ja se sje?am da sam Seroxat pla?ala 28 eura dok sam ga troila.

#15 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,116 posts

Posted 16 March 2011 - 19:31

Ne treba generalizovati kad su privatnici u pitanju, ima i njih koji odradjuju posao,
daj samo lovu i ne boli ih mnogo uvo, gledaju samo da ne predje koji min. preko terapeutskog sata i sl.

Na zalost, psihoterapija je postala luksuz sad.gif

#16 brbljavko

brbljavko

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 375 posts

Posted 20 March 2011 - 22:04

ja placam 300kn ..angela svi kuze da izljecenje zavisi od nas samih ali treba ti netko ko ce te usmjerit...ipak mi lakse bude kad ja sjednem i kad mi kaze da nisam lud .

#17 lmaster

lmaster

They say I'm trippin'

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,178 posts

Posted 20 March 2011 - 22:44

Privatni psihijatri su samo pokondirene tikve, ne sumnjam da ima dobrih, ali nista njih ne razlikuje od ovih po drzavnim ustanovama.

Niko Vam nece pomoci sem Vas samih i lekova. NIKO.

Samo Vi sami i Lekovi!

#18 hello kitty

hello kitty

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 143 posts

Posted 20 March 2011 - 23:09

Hm...ne bih se slozila sa tobom.Zapravo da sam ovo procitala pre nego sto sam otisla kod novog psihijatra rekla bih da si potpuno u pravu.Ali...Konacno sam nasla nekog ko je ZAISTA zainteresovan da mi pomogne.E ovako,pre njega isla sam kod jednog koji je na glasu,kao super je,najbolji,i placala 50e.Da ti ne pricam da sam jednom bila kod njega 10min,kao super si ti ,aj' idi kuci.
Naravno promenila sam ga.Ovaj novi,ja samo imam reci hvale,prvo niti jednom nije pogledao na sat.Zadrzala sam se i duze nego sto je trebalo.Broj mobilnog imam,kaze u svakom trenutku mogu da ga okrenem,makar to bila glupost.Ono sto me je odusevilo je njegova recenica:SAD SAM JA ODGOVORAN ZA TVOJE PONASANJE!Sledeci termin mi je rekao da ce mi zadati zadatke,da svi moraju biti ispunjeni,a onda mi pravi plan za fakultet,da polako privodim isti kraju.Dakle tacno je 50% je lek,a drugih 50% on i ja.

#19 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,116 posts

Posted 22 March 2011 - 14:04

Kitty,
aj' mi posalji kontakt od tog psihijatra na pp.

#20 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 680 posts

Posted 22 March 2011 - 18:23

Tako?e, molim te.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users