Jump to content

Nervoza zeluca - nepodnosljivo

• Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 legat

legat

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 13 posts

Posted 30 March 2011 - 06:17

Imam 28 godina, od kad znam za sebe patim od Emetofobije, a poslednjih 10-ak godina eskalira u nesnosljivom ritmu. Po gradji sam ektomorf, vec 4 godine redovno treniram (minimum 4x nedeljno po 45 minuta), bavim se prilicno stresnim poslom, nemam sefa, sam sam svoj gazda, ipak stvari koje vidim i cujem su izuzetno stresne i opterecujuce, ali je problem sto to nikad ne mogu da iskazem to gadjenje ili nezadovoljstvo na licu mesta, vec moram da drzim u sebi.

Panicne napade imam cesto, znam da su vezani za emetofobiju i naucio sam da se nosim sa njima. 2003 godine sam imao ok terapiju koja mi je pomogla ali privremeno i prestao sam da je pijem. 2007 sam imao ozbiljan panicni napad nakog kog sam izgubio 14 kg za 3 nedelje, i onda na jednoj privatnoj klinici pronasao spas u terapiji remeronom i demetrinom na kojima sam i dan danas. Oporavio sam se za nepunih 2 meseca. Medjutim, poslednje 2 godine, ovo stanje koje imam prerasta u sve ozbiljniji psihofizicki problem. Posao kojim se bavim ne dozvoljava da budem 100% iskren u psihoterapiji, mada je doktorima verovatno jasno o cemu se radi sto mi i sami stave do znanja. Imao sam i fazu samopovredjivanja koju sam sada cini mi se prevazisao a ogledala se u pravljenju oziljaka nozem na rukama - i da, jasno mi je kako to zvuci i vrlo sam svestan toga sta sam uradio. na taj nacin sam smirivao paniku i strah koji izaziva emetofobija, a prilicno je unikatan, svaki emetofobicar ce znati o cemu pricam...

Dakle, simptomi koji su sada aktuelni, a i dalje su nekako povezani sa emetofobijom su nesnosne mucnine tokom celog dana, povremeno jaki napadi panike ponovo vezani uz to da ne povracam, gorusicu per se nemam kao ni bolove, ali imam nelagodnost u zelucu, nadimanje, podrigivanje, knedlu i grlu, tesko disanje i sve sto ide uz to (povremeno gadjenje na hranu). I dalje uspevam da probudim apetit sa pola tablete remerona ali imam utisak kao da me i on sada izdaje i da sam napravio neki ozbiljan problem na zelucu, jos neidentifikovan od strane doktora. Radio sam analize krvi, narocito helikobakter pilori, naravno nemam nista, kompletna krvna slika mi je izvanredna, ultrazvuk takodje...Napomenucu da sam poslednji put povracao u julu 1993 godine?!?!!??!??!

Ostala je jos samo endoskopija, koja, razumecete obzirom na moju fobiju ne dolazi u obzir i nije opcija ni u rubrici razno u halo oglasima. ta invazivna metoda moze da donese samo zakljucak da imam cir/gastritis sto se leci nexiumom/controlocom, i nema tu neke specijalne mudrosti. Nexium sam pio kao i gasvan- on ume nekad da mi pomogne, a nexium mora duze da se uzima, nikad nisam imao strpljenja, sada sam na petom danu tablete i ne vidim pomak.

Dakle, nesnosljiva mucnina i gadjenje na hranu, konstantan strah da necu moci da jedem/treniram, cini mi se da me vrte u krug...rekao sam, ko god da mi pomogne, ne pitam sta i koliko kosta, posao kojim se bavim mi je osim kosmara doneo i veliku materijalnu/finansijsku dobit koja koliko god da je ugodna je u isto vreme i opterecujuca. Ocito da doktori sa kojima imam uzivo komunikaciju ne mogu da ostvarim atmosferu u kojoj cemo se obojca ugodno osecati i uvek imam utisak da ne shvataju dovoljno ozbiljno moju emetofobiju nego je stavljaju u zapecak, a ja vrlo dobro znam kao na chartu kojom putanjom ona ide i sta mi stvara u mozgu, sta mogu da uradim sebi, a narocito drugima.

Svaki savet je dobrodosao.

#2 madonna6

madonna6

MEGA-MASTER

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPip
  • 469 posts

Posted 30 March 2011 - 11:28

Nisam imala ovakvu vrstu problema pa ne znam kako da ti pomognem. Nadam se da ?e se uskoro neko sa foruma oglasiti i pomo?i ti. Mogu samo da ti poelim da bude jak i istrajan u le?enju. Sve najbolje ti elim i dri se srculenca.gif

#3 pcelica Maja

pcelica Maja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 147 posts

Posted 31 March 2011 - 15:43

Eto mene sa istom situacijom...
Ogroman strah od povracanja, anksioznost, panicni i sve to zbog straha da ne povracam... Od simptoma imam sve sto i ti... i ne funkcionisem vise, nema me... i ne znam sta cu da radim...

#4 legat

legat

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 13 posts

Posted 01 April 2011 - 03:31

QUOTE(pcelica Maja @ 31 Mar 2011, 04:43 PM) View Post
Eto mene sa istom situacijom...
Ogroman strah od povracanja, anksioznost, panicni i sve to zbog straha da ne povracam... Od simptoma imam sve sto i ti... i ne funkcionisem vise, nema me... i ne znam sta cu da radim...

Meni je najbitnije da mi se otkloni sumnja da je problem fizioloske geneze. Ako je sve iz glave, to me ne interesuje, sa tim cu da se borim treningom, jelom na silu i ostalo, nema sanse da se predam. Ali ako sam ostetio stvarno zeludac od toliko stresa i vecite panike od povracanja, onda je definitivno ozbiljan problem. Ceo fazon je u tome sto pregled koji bi navodno trebao da se uradi (endoskopija) nema sanse da uradim, i opet je zacaran krug.

Ne znam da li znas, ali kod emetofoba je povracanje skoro nemoguce posto im je centar za refleks povracanja (gag reflex)koji se nalazi nesto ispod potiljka potpuno neutralizovan od godina i godina straha i odupiranja mozga ka tom cinu. Ja 17 godina nisam povracao a i dalje imam neverovatno fobije koje prerastaju u pravo ludilo...najveci je problem sto psihijatri ne shvataju to toliko ozbiljno koliko zapravo jeste. Ukoliko bilo sta saznas/cujes javi, ovo je nepodnosljivo. Imas i PM ako ti treba nesto.

#5 pcelica Maja

pcelica Maja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 147 posts

Posted 01 April 2011 - 09:39

Ej pa kao da sam ja pisala sve... Nisam znala to za centar... A gastroskopiju ne idem ni ja, verovatno iz istog razloga kao ti biggrin.gif
Ja cekam rtg zeluca pocetkom maja i mene samo zanima da nije neki problem sa zelucem... jer i ja sam poslednji put povracala kao mala, i od tad vucem strah i nije bilo ovoliko strasno kao sada... Anksiozna sam + panicni... Navukla sam i neke bzvze strahove, ne smem busom da se vozim i sl...

Jao znas koliko mi je laknulo kad sam procitala tvoj post, mislila sam da sam jedina na svetu sa ovim glupim strahom...
Javljam sigurno ako nesto cujem, saznam... :/

#6 Anci77

Anci77

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 86 posts

Posted 01 April 2011 - 09:47

QUOTE(pcelica Maja @ 1 Apr 2011, 10:39 AM) View Post
Ej pa kao da sam ja pisala sve... Nisam znala to za centar... A gastroskopiju ne idem ni ja, verovatno iz istog razloga kao ti biggrin.gif
Ja cekam rtg zeluca pocetkom maja i mene samo zanima da nije neki problem sa zelucem... jer i ja sam poslednji put povracala kao mala, i od tad vucem strah i nije bilo ovoliko strasno kao sada... Anksiozna sam + panicni... Navukla sam i neke bzvze strahove, ne smem busom da se vozim i sl...

Jao znas koliko mi je laknulo kad sam procitala tvoj post, mislila sam da sam jedina na svetu sa ovim glupim strahom...

Imam i ja probleme sa zeludcem koje ja opisujem kao tremu u zeludcu koja je tako odvratna da mi vrlo cesto izazove panicni.

#7 legat

legat

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 13 posts

Posted 01 April 2011 - 09:52

QUOTE(pcelica Maja @ 1 Apr 2011, 10:39 AM) View Post

pa sve strahove sto si navukla ti idu od emetofobije, jer se bojis da ne povracas u javnosti i da se ne obrukas. pa onda nervoza jer ne mozes normalno da jedes u drustvu, da odes normalno u restoran, sve postaje tenzija, i najmanje sitnice, i to ide u nedogled, a sve prozetno konsantnom mucninom.

kao sto sam ti rekao, emetofobija je mnogo opasna, jer ne moze da se pobegne od nje non stop je u glavi...znaci bukvalno nocna mora na javi. strasno !!!

QUOTE(Anci77 @ 1 Apr 2011, 10:47 AM) View Post
Imam i ja probleme sa zeludcem koje ja opisujem kao tremu u zeludcu koja je tako odvratna da mi vrlo cesto izazove panicni.

e pa, ja sam tako imao godinama. da bi sada ceo dan ta trema (i s razlogom i bez razloga) bila prisutna. a podmuklo je eskaliralo, da i ne primetim da mi je sve losije, nego sam samo jedan dan provalio da mi se zeludac prevrce non stop, i na najmanju sitnicu.

#8 leon29

leon29

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 01 April 2011 - 14:07

endoskopijom se ne uocava  samo nervozan zeludac  , vec  i  postojanje  Hitatus  Hernije  ,koja  moze  biti  uzrocnik  nervoze  ,podize  dijafragmu  i  ''dodiruje '' srce  koje  naglo preskoci i  onda krene  panika .  Kada se javi  neko sa  preskokom srca  ,obicno prvo provjere  srce  a  odmah potom  endospokija i trazi se  Hiatus  Hernija. Sto se tice  zeluca  , netolerantnost  ka  nekim sastojcima  hrane  mogu  biti uzrocnik meteorizma ,a  ako  osoba ima  Hiatus  ,moze  izazvati  svakodnevne dosadne probleme . Takodje , kicma  ...prikljijesteni  prsljeni  smanjuju efikasan dovod  ''struje'' sto  remeti rad  organa . Ovo  su sve  vise  stanja  ,nego  bolesti ali mogu izazvati  probleme .  Ovo govorim iz  licnog  iskustva

#9 bost

bost

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 405 posts

Posted 01 April 2011 - 17:08

QUOTE(legat @ 1 Apr 2011, 04:31 AM) View Post
Meni je najbitnije da mi se otkloni sumnja da je problem fizioloske geneze. Ako je sve iz glave, to me ne interesuje, sa tim cu da se borim treningom, jelom na silu i ostalo, nema sanse da se predam. Ali ako sam ostetio stvarno zeludac od toliko stresa i vecite panike od povracanja, onda je definitivno ozbiljan problem.

I u prvoj i u drugoj situaciji je neminovno da SAM otkrijes je li do mozga ili ne i da adekvatno postupis.
Ako je i stradao zeludac, a kako kazes od stresa, opet i uz lekove ti ces ga i dalje forsirati jer je problem u tvojoj glavi.
Razumem da ti je tvoja fobija najteza, samo ne mislim da zaista jeste. To sto je trpis po ceo dan ne znaci da je ona jaka nego ti slab da reagujes. Znam da nikad ne bih toliko tpreo, davno bi trazio resenje i radio nesto po tom pitanju. Ispucao bih sve svoje mogucnosti i ne moguscnosti, pomerao sve granice i jednostavno video da li ja TO MOGU ili fucking ne mogu.
Ne razumem poredjenje po tezini tvoje i soc. fobije kad mu dodje na isto.

#10 legat

legat

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 13 posts

Posted 01 April 2011 - 17:12

QUOTE(leon29 @ 1 Apr 2011, 03:07 PM) View Post
endoskopijom se ne uocava  samo nervozan zeludac  , vec  i  postojanje  Hitatus  Hernije  ,koja  moze  biti  uzrocnik  nervoze  ,podize  dijafragmu  i  ''dodiruje '' srce  koje  naglo preskoci i  onda krene  panika .  Kada se javi  neko sa  preskokom srca  ,obicno prvo provjere  srce  a  odmah potom  endospokija i trazi se  Hiatus  Hernija. Sto se tice  zeluca  , netolerantnost  ka  nekim sastojcima  hrane  mogu  biti uzrocnik meteorizma ,a  ako  osoba ima  Hiatus  ,moze  izazvati  svakodnevne dosadne probleme . Takodje , kicma  ...prikljijesteni  prsljeni  smanjuju efikasan dovod  ''struje'' sto  remeti rad  organa . Ovo  su sve  vise  stanja  ,nego  bolesti ali mogu izazvati  probleme .  Ovo govorim iz  licnog  iskustva

sve to ok, samo sto ima niz pregleda koji se mogu odraditi pre endoskopije a koji ukazuju u startu na to o cemu ti pricas. Barium, RTG zeluca, pa i koketiranje sa odredjenim medikamentima u cilju pronalazenja resenja bez invazivnih metoda je ono sto cini velikog lekara. jer ako neko radi endoskopiju, i daju mu nalaz, posle mu lekar i ne treba, moze sam da se leci, tacno se zna sta se uzima za ulcer, sta za gerb, sta za dispepsiju, cireve i tako dalje, to posle nije nikakva nauka...

da ne sirimo temu, ja ni ne zelim da mi doktor otkrije "nervozan zeludac" jer je jasno kao dan da ga imam, nego samo da vidi da od silnog nerviranja i straha nisam presao u psihosomatski poremecaj, a ako je i dalje sve iz glave, bogu hvala.

inace, emetofobicaru reci "idi na gastroskopiju" je slicno kao coveku sa akrofobijom kao terapiju prepisati da skace iz aviona.

#11 electra

electra

Član

• Members
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 02 April 2011 - 01:49

ja sam imala ozbiljnih problema sa zelucem i kiselinom u par navrata, a naocito jesenas. do tad sam mogla kamenje da jedem i nista mi ne bi bilo. radila sam gastroskopiju i sve je bilo ok. san, koji mi je dotad bio jedina sigurnost, postao je kosmar jer mi se kiselina vracala i gusila me. stalno sam bila na ranitidinu. relativno skoro mi je neka doktorka (pulmolog) rekla da anksiozni poremecaj cesto prati epstein barr virus i da izaziva jaku kiselinu, pa pacijenti bol u grudima pripisuju srcu ili plucima. inace ja joj ni jedan moj simptom nisam opisala. to se poklopilo i sa slezinom, koja se u tom periodu uvecala i tako ostala. bilo je tu jos par nekih simptoma, za koje sam tek ovih dana saznala da odgovaraju aktiviranom epstain barr-u. na kraju sam uradila igg i bio je pozitivan. izgleda da nije sve u glavi, ima nesto i u virusima wink.gif sta je tu je, proslo je.

#12 pcelica Maja

pcelica Maja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 147 posts

Posted 02 April 2011 - 21:27

QUOTE(legat @ 1 Apr 2011, 06:12 PM) View Post
inace, emetofobicaru reci "idi na gastroskopiju" je slicno kao coveku sa akrofobijom kao terapiju prepisati da skace iz aviona.

Upravo to al ljudi ne razumeju...

Ja ovde imam uzasne doktore, i ja prvo treba da nadjem na netu bolesti i stanja i da odem da trazim upute... Ja sam imala i helico bakteriju, tj. mozda je nisam ni zalecila... Nit me kod infektologa poslali nit nigde, vazno da je meni rekao gastroenterolog da misli da je na psihickoj bazi... Cekam taj rtg odaaavno i maj nikako ne stize a aj ne mogu vise... Samo hocu da znam jer je stvarni psiha...
Ja u busu ne smem da se vozim vise, a nikad mi to nije predstavljalo problem... Posle jela ne smem da izadjem nigde, nit u kola da udjem... I dragi doktor mi kaze pa nemoj onda da izlazis nekih 20 minuta posle jela... a ja ne mogu da mu dokazem da to stanje nije normalno i da mi to pre nije predstavljalo problem! Da se oni malo vise zalazu bilo bi ok...
A sto se tice emetofobije ja sam u uzasnom stanju zbog nje... I pre sam je imala ali ne ovako...

#13 legat

legat

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 13 posts

Posted 03 April 2011 - 03:47

QUOTE(pcelica Maja @ 2 Apr 2011, 10:27 PM) View Post
Upravo to al ljudi ne razumeju...

Ja ovde imam uzasne doktore, i ja prvo treba da nadjem na netu bolesti i stanja i da odem da trazim upute... Ja sam imala i helico bakteriju, tj. mozda je nisam ni zalecila... Nit me kod infektologa poslali nit nigde, vazno da je meni rekao gastroenterolog da misli da je na psihickoj bazi... Cekam taj rtg odaaavno i maj nikako ne stize a aj ne mogu vise... Samo hocu da znam jer je stvarni psiha...
Ja u busu ne smem da se vozim vise, a nikad mi to nije predstavljalo problem... Posle jela ne smem da izadjem nigde, nit u kola da udjem... I dragi doktor mi kaze pa nemoj onda da izlazis nekih 20 minuta posle jela... a ja ne mogu da mu dokazem da to stanje nije normalno i da mi to pre nije predstavljalo problem! Da se oni malo vise zalazu bilo bi ok...
A sto se tice emetofobije ja sam u uzasnom stanju zbog nje... I pre sam je imala ali ne ovako...

pa kako mislis da razumeju, sta ti ili ja znamo o nuklearnoj fizici? to su spanska sela za njih, a ne shvataju koji je to mrak u mozgu.

ti si imala helicobacter pylori pa imas za sta da se uhvatis da nisi skroz odlepila. prosto moguce je da imas neke blage fizioloske poremecaje koji kada se ukombinuju sa strahom i preterivanjem postaju upravo to - nesnosni krug ludila i pakla. ja apsolutno nista nemam na nalazima, ni na ultra zvuku, a bukvalno sam na ivici zileta. nepodnosljivo nesto.

i kao sto cu stoti put da ponovim, ovo sanse nema niko da razume - pa ni doktor ko nije iskusio, svaka prica je suvisla, teorija je jedno a ljudski mozak i senzacija koju on moze da proizvede nesto sasvim deseto. toliko odvratan osecaj koji ukoliko dovoljno dugo traje nema da vodi ni cemu drugom do samopovredjivanju i ne do bog suicidu.

#14 pcelica Maja

pcelica Maja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 147 posts

Posted 03 April 2011 - 09:03

A rtg zeluca nisi radio?
Ma mozda je sve krenulo zbog helico bakterije ali ovo je uzasno vise... Nisam pisala ovde na forumu jer sam znala da niko nece da shvatio to i kad sam videla tvoj post... lakunulo mi majke mi... bar neko ko zna kako je biti u oom stanju.

Ja sam odavno rekla  hvala Bogu sto ne smem da dignem ruku na sebe jer bih bila pokojna odavno... Doslo je do te mere da ne mogu da funkcionisem kao sav normalan svet, bilo je i pre straha ali ovakvog...  wacko.gif

#15 legat

legat

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 13 posts

Posted 03 April 2011 - 11:31

QUOTE(pcelica Maja @ 3 Apr 2011, 10:03 AM) View Post
A rtg zeluca nisi radio?
Ma mozda je sve krenulo zbog helico bakterije ali ovo je uzasno vise... Nisam pisala ovde na forumu jer sam znala da niko nece da shvatio to i kad sam videla tvoj post... lakunulo mi majke mi... bar neko ko zna kako je biti u oom stanju.

Ja sam odavno rekla  hvala Bogu sto ne smem da dignem ruku na sebe jer bih bila pokojna odavno... Doslo je do te mere da ne mogu da funkcionisem kao sav normalan svet, bilo je i pre straha ali ovakvog...  wacko.gif

Nisam radio rtg sto ne znaci da necu, posto nema osnove, nemam bolove, nemam gorusicu per se (kiselina i gorusica nisu isto), simptomi su skroz nejasni, a variraju od ogromnog gadjenja do toga kad popijem remeron da pojedem big veliki big mek obrok sa pola litre koka kole za 3 minute bez problema...

Ja sam imao ozbiljne faze sa sampovredjivanjem, ali posto sam pun oziljaka definitivno sam presekao da to vise necu da dozvolim ma sta se desilo...izbegavaj to jer onda osecaj krivice pravi jos losiju situaciju. Da je nepodnosljivo ovo sto se desava, mala je rec, ali isto tako se nadam da ce se neki doktor naci da resi celu sliku, jer neka nesreca ne gine, jer da nemamo nadu odavno bi presudili sebi, toliko je odvratno.

#16 pcelica Maja

pcelica Maja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 147 posts

Posted 03 April 2011 - 13:24

Uf al ja imam i simptome i uveravaju me da mi je na psihickoj bazi al sam ih namolila da radim rtg zeluca posto mi je predlozio gastroskopiju bio  zz_banghead.gif
E onda kad krenu simptomi a ja samo na povracanje mislim... uzas, i napad je zagarantovan...  zz_banghead.gif

#17 Nina Lukarevic

Nina Lukarevic

MEGA-MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 03 April 2011 - 13:53

Tvoji simptomi ukazuju mi donekle na CANDIDA SPECIES u crevima. Da li si radio koprokulturu fecesa?? Ako nisi, OBAVEZNO URADI. Ja sam kandidu sredila ishranom i probiotskim jogurtima. Nikakvi seceri, ni voce ne dolaze u obzir. A to gadjenje na hranu moze biti simptom i CANDIDA-e, ali i narodski receno da se nisi 'strunio' tj.od dizanja nekog veceg tereta ili iz dr.razloga zeludac se malo 'pomeri' iz lezista. Stavi dva prsta na pupak i oceni gde tacno ti zeludac pulsira? Javi mi se na pp. Napisacu ti na koji nacin sam se oslobodila slicnog problema, nemam tu fobiju, ali kada je ishrana u pitanju kompletno zdravlje se moze dovesti u pitanje.
Moj problem je bio jezivi bol u stomaku, candida plus ne jedenje plus fobija od trovanja hranom. Koliko sam samo hrane bacila, a koliko ljudi oko nas gladuje, neke od namirnica ni sada ne bih okusila ni u ludilu. Tripovala sam da je trihinela u suhomesnatim proizvodima koje moji prave i salju mi. Kao da su oni ludi da ne testiraju meso. Sada to jedem. Ali pizzu ne bih okusila. Btw nikada se nisam otrovala pokvarenom hranom, cak i kad sam u neznanju pojela/popila nesto cemu je istekao rok. U radnjama strogo proveravam datume proizvodnje, rokove trajanja, kao i marke namirnica, iz 'nekog' razloga haha manje poznate proizvodjace ne kupujem. Panicar sam, ali zacudjujuce, kada je u pitanju neki fizicki problem, bol i sl. kao da proradi racio i postajem neverovatno jaka i stalozena, mogu stalozeno da istrpim najgori bol. Desilo mi se kada sam imala taj problem sa crevima. Bol od kog lupas glavom od zid, vristis, ne znas gde ces. Meditacija mi pomaze kad god me nesto zaboli. Ako te interesuje mogu ti napisati na pp sve sta je meni pomoglo. Pocela sam da blagosiljam hranu koju jedem, da budem zahvalna. Neko je gladan, nema. Mada...nisam bas to u potpunosti otklonila. Nekad kada osetim nelagodu ako pojedem neku 'zabranjenu' namirnicu postupim izazivacki, 'ma ajde nek se i otrujem da vidimo i to!' Eto. Slobodno pusti poruku, napisacu ti moje metodice. Lep pozdrav!

#18 Nina Lukarevic

Nina Lukarevic

MEGA-MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 03 April 2011 - 14:15

Eh koliko razlicitih problema. A ja sam cak namerno povracala kad me spopadne preznojavanje i sulude ideje da je ono sto sam pojela otrovno, bajato, pokvareno. Da ima neku bakteriju itd. Da, meni je UZ zeluca uredan, predlagali su mi gutanje sonde i kolonoskopiju. No way. Sada zaista nemam tih problema. Bar ne u meri kao pre. To ziganje cas u stomaku, kao igla da ubode, cas ispod rebra, cas kod srca brrr, cas sa desne strane grudnog kosa - su spazmi misica koji se iznad tih organa nalaze. Od silnog stresa, psih.kriza, moji poslednji napadi bili su jezivi, sa groznim fizickim simptomima, po 5-6 napada dnevno. Uzasss. Inace moji strahovi su bili desna strana stomaka slepo crevo brrr i leva strana grudnog kosa brrr. Te strahove mi je stvarno razbila moja dr.opste prakse, ma ko psihijatar je, sjajna je, uvek bar 15-ak min popricamo o mojim 'nevoljama'. To su iracionalni strahovi. Drago mi je sto znam da mogu biti jaka osoba, sto se i pokazalo u nekoliko navrata. I divim se i ugledam na jake ljude. Desava se da dok se mi vrtimo u nasim zacaranim krugovima, pored nas zivot prolazi, tece, i to mimo nas. E pa necu to nikako. Ja sam prekinula s tim.

#19 legat

legat

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 13 posts

Posted 03 April 2011 - 14:20

QUOTE(Nina_83 @ 3 Apr 2011, 03:15 PM) View Post
Eh koliko razlicitih problema. A ja sam cak namerno povracala kad me spopadne preznojavanje i sulude ideje da je ono sto sam pojela otrovno, bajato, pokvareno. Da ima neku bakteriju itd. Da, meni je UZ zeluca uredan, predlagali su mi gutanje sonde i kolonoskopiju. No way. Sada zaista nemam tih problema. Bar ne u meri kao pre. To ziganje cas u stomaku, kao igla da ubode, cas ispod rebra, cas kod srca brrr, cas sa desne strane grudnog kosa - su spazmi misica koji se iznad tih organa nalaze. Od silnog stresa, psih.kriza, moji poslednji napadi bili su jezivi, sa groznim fizickim simptomima, po 5-6 napada dnevno. Uzasss. Inace moji strahovi su bili desna strana stomaka slepo crevo brrr i leva strana grudnog kosa brrr. Te strahove mi je stvarno razbila moja dr.opste prakse, ma ko psihijatar je, sjajna je, uvek bar 15-ak min popricamo o mojim 'nevoljama'. To su iracionalni strahovi. Drago mi je sto znam da mogu biti jaka osoba, sto se i pokazalo u nekoliko navrata. I divim se i ugledam na jake ljude. Desava se da dok se mi vrtimo u nasim zacaranim krugovima, pored nas zivot prolazi, tece, i to mimo nas. E pa necu to nikako. Ja sam prekinula s tim.

haha, slepo crevo, znam to:) meni niko ne moze da razbije taj strah jer se ljudima to desava potpuno neocekivano. a ja uvek ocekujem neocekivano...

#20 pcelica Maja

pcelica Maja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 147 posts

Posted 03 April 2011 - 14:24

Jao sto se tice roka trajanja i bacanja hrane ista sam... Jos ja prehrambeni tehnicar, ucila svasta nesto... i redovno bacam hranu koja mi je "sumnjiva" a verujem da je pola bilo dobro, i onda me grize savest...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users