Jump to content

Konstantan UMOR

umor

• Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 Apollon

Apollon

Psychotico

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,509 posts

Posted 24 June 2011 - 19:49

Nebrojeno dugo godina me muči hronični umor...
Do sada, imao sam sledeće dijagnoze :
Dečja psihoza, OKP religioznog konteksta, Hronična depresija, Psihotična depresija 2X, Šizoidni i Granični poremećaji ličnosti...

Imam dosta psihičkih problema, ali sam fizički zdrav, posebno od kad sam se trsio cigareta i alkohola...
Ali oduvek me muči UMOR, oduvek, od kad znam za sebe... Pre 2 godine sam radio analize tireo hormona, androgenih hormona, i sve je bilo u savršenom redu...
Manično se kljukam vitaminima, mineralima, ribljim uljima, što kakvim biljnim stimulansima, pa čak i nootropima, za podizanje energije, i u suštini ništa mi ne pomaže...
Patim od nesanice ne znam ni sam od kada, od kad se sećam sebe, imam taj problem da utišam podstanare u glavi kad legnem, i onda ne mogu zaspati bar sat vremena nakon odlaska u krevet, a dešava se često da ne spavam cele noći...
Uglavnom, čak i kad zaspim relativno brzo, kad se probudim, ne mogu se probuditi u suštini, koliko sam slomljen i umoran... I ceo dan, nemam koncentraciju, nemam energije, samo bih ležao, nemam volje ni snage za životom, i tek se "razbudim" oko 9 sati uveče, na sat, dva, i opet to polu komatozno stanje, a što je najgore, u tom bunilu, nikad ne mogu zaspati, iako bih najradije spavao non stop...
Čak sam koristio tireoxin jedno vreme, kao da profunkcionišem, ali me je činio još anksioznijim nego što jesam...
Dešava se naprimer nekad, da dobijem panične napade eto tako, i to su momenti kad imam energije, ali naravno, padam u nesvest od paničnog...
Sećam se, dok sam koristio Seroxat, on mi je davao energiju, ali sam bio tada hiper depresivan, pa sam užasno bio suicidalan... Fluoxetin (Prozac) mi nije koristio u tom smislu nimalo...
Nije mi problem toliko što sam depresivan i kreten od ličnosti, ali me ovaj umor tako ubija u pojam!
Sav period remisije od depresije, opet mi prođe u tom stalnom umoru, i anksioznosti...
I više ne znam šta da radim...
Kad kažem psihijatru i OP da sam stalno umoran, samo me iskuliraju...
Odradio sam sve fizičke preglede, krvnu sliku, sve sve, i nije ništa fizičko.
Osećam se kao magarac, jer sa svojih dvadesetak godina ja nisam sposoban da živim, jer sam umoran kao da imam 120 godina... Ponižavajuće...
Ispite nikad ne bih dao da se nisam dopingovao Memoaktivom i Ginkgom...
Da li neko ima sličnih problema, i kako leči to??
Kako se rešiti umora, mislim ima li neki lek, nešto?
Meni je jedino relativno koristan Chrome Picolinate, to je mineral koji ima dejstvo stimulansa, ali poznato je, da kad prođe stimulativno dejstvo, umor bude još gori... Mada me ni on nešto ne podigne, prosto mi se samo oči ne sklapaju kad ga popijem, a i dalje bi samo ležao kao mrcina.
Ne verujem da je to od depresije, jer je to tako i kad sam depresivan i kad nisam... Volim da šetam, a nekad me mrzi i da prošetam koliko mi se neda!
Svi misle da sam lenština i krmak...
Sva mišljenja i predlozi su dobro došli.
Hvala.

#2 bubika

bubika

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 162 posts

Posted 24 June 2011 - 19:55

View PostSet Wer Emnisu, on 24 June 2011 - 19:49 , said:

Do sada, imao sam sledeće dijagnoze :
Dečja psihoza, OKP religioznog konteksta, Hronična depresija, Psihotična depresija 2X, Šizoidni i Granični poremećaji ličnosti...

Imam dosta psihičkih problema, ali sam fizički zdrav, posebno od kad sam se trsio cigareta i alkohola...
Ali oduvek me muči UMOR, oduvek, od kad znam za sebe... Pre 2 godine sam radio analize tireo hormona, androgenih hormona, i sve je bilo u savršenom redu...
Manično se kljukam vitaminima, mineralima, ribljim uljima, što kakvim biljnim stimulansima, pa čak i nootropima, za podizanje energije, i u suštini ništa mi ne pomaže...
Patim od nesanice ne znam ni sam od kada, od kad se sećam sebe, imam taj problem da utišam podstanare u glavi kad legnem, i onda ne mogu zaspati bar sat vremena nakon odlaska u krevet, a dešava se često da ne spavam cele noći...
Uglavnom, čak i kad zaspim relativno brzo, kad se probudim, ne mogu se probuditi u suštini, koliko sam slomljen i umoran... I ceo dan, nemam koncentraciju, nemam energije, samo bih ležao, nemam volje ni snage za životom, i tek se "razbudim" oko 9 sati uveče, na sat, dva, i opet to polu komatozno stanje, a što je najgore, u tom bunilu, nikad ne mogu zaspati, iako bih najradije spavao non stop...
Čak sam koristio tireoxin jedno vreme, kao da profunkcionišem, ali me je činio još anksioznijim nego što jesam...
Dešava se naprimer nekad, da dobijem panične napade eto tako, i to su momenti kad imam energije, ali naravno, padam u nesvest od paničnog...
Sećam se, dok sam koristio Seroxat, on mi je davao energiju, ali sam bio tada hiper depresivan, pa sam užasno bio suicidalan... Fluoxetin (Prozac) mi nije koristio u tom smislu nimalo...
Nije mi problem toliko što sam depresivan i kreten od ličnosti, ali me ovaj umor tako ubija u pojam!
Sav period remisije od depresije, opet mi prođe u tom stalnom umoru, i anksioznosti...
I više ne znam šta da radim...
Kad kažem psihijatru i OP da sam stalno umoran, samo me iskuliraju...
Odradio sam sve fizičke preglede, krvnu sliku, sve sve, i nije ništa fizičko.
Osećam se kao magarac, jer sa svojih dvadesetak godina ja nisam sposoban da živim, jer sam umoran kao da imam 120 godina... Ponižavajuće...
Ispite nikad ne bih dao da se nisam dopingovao Memoaktivom i Ginkgom...
Da li neko ima sličnih problema, i kako leči to??
Kako se rešiti umora, mislim ima li neki lek, nešto?
Meni je jedino relativno koristan Chrome Picolinate, to je mineral koji ima dejstvo stimulansa, ali poznato je, da kad prođe stimulativno dejstvo, umor bude još gori... Mada me ni on nešto ne podigne, prosto mi se samo oči ne sklapaju kad ga popijem, a i dalje bi samo ležao kao mrcina.
Ne verujem da je to od depresije, jer je to tako i kad sam depresivan i kad nisam... Volim da šetam, a nekad me mrzi i da prošetam koliko mi se neda!
Svi misle da sam lenština i krmak...
Sva mišljenja i predlozi su dobro došli.
Hvala.
Htedoh da te pitam kako izgleda OKP religioznog konteksta? Bi li mi napisao nesto vise o tome?

#3 Apollon

Apollon

Psychotico

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,509 posts

Posted 24 June 2011 - 19:58

View Postbubika, on 24 June 2011 - 19:55 , said:

Htedoh da te pitam kako izgleda OKP religioznog konteksta? Bi li mi napisao nesto vise o tome?

Bolesna preokupiranost molitvama, odlascima u crkvu... Svaki dan 2 puta dnevno sam morao da odem do crkve, i svaki dan u ponoć, u 9 ujutru, i veći deo dana, morao sam provoditi u molitvi, inače sam bio ubeđen da će se desiti nešto neopisivo zlo i loše meni ili meni dragim osobama...
Ne bih o tome sada...

#4 bubika

bubika

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 162 posts

Posted 24 June 2011 - 20:01

View PostSet Wer Emnisu, on 24 June 2011 - 19:58 , said:

Bolesna preokupiranost molitvama, odlascima u crkvu... Svaki dan 2 puta dnevno sam morao da odem do crkve, i svaki dan u ponoć, u 9 ujutru, i veći deo dana, morao sam provoditi u molitvi, inače sam bio ubeđen da će se desiti nešto neopisivo zlo i loše meni ili meni dragim osobama...
Ne bih o tome sada...
ok! Postujem tvoju volju! hvala na objasnjenju!

#5 Crowley 666

Crowley 666

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 563 posts

Posted 24 June 2011 - 21:11

Koncentriraj se na glavni energetski centar u tijelu - dan tien (oko tri prsta ispod pupka). http://en.wikipedia.org/wiki/DantianPreporučujem ti da to radiš u ležećem položaju i da na početku držiš prst na njemu .U Qi Gongu se sve vrti oko dan tiena. Koncentriraj se na njega, redovito, tjedan dana. Osjećaćeš se bolje, sigurno.
Ne moraš vjerovat, samo probaj.

#6 Apollon

Apollon

Psychotico

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,509 posts

Posted 24 June 2011 - 21:12

View PostSFSt, on 24 June 2011 - 21:11 , said:

Koncentriraj se na glavni enerrgetski centar u tijelu - dan tien (oko tri prsta ispod pupka).http://en.wikipedia.org/wiki/Dantian Preporučujem ti da to radiš u ležećem položaju i da na početku držiš prst na njemu .U Qi Gongu se sve vrti oko dan tiena. Koncentriraj se na njega, redovito, tjedan dana. Osjećaćeš se bolje, sigurno.
Ne moraš vjerovat, samo probaj.

MNOGO TI HVALA!! Ovo mi je novost, inače sam pokušavao sa meditacijama, yogom, usklađivanjem chakri, ali nije bilo efekata, ovo ću baš da probam!
Hvala ti do neba!  :friends:

#7 Crowley 666

Crowley 666

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 563 posts

Posted 25 June 2011 - 04:43

Drago mi je ako sam uspio pomoć. :friends:
A što se tiče lokacije dan tiena: negdje ćeš nać da je lociran nekoliko cm ispod pupka, negdje 3 prsta ispod pupka (3 moja prsta su 5 cm), negdje 1.3 incha ili 3.3 cm itd. U biti, svi su u pravu jer dan tien nije veličine amebe. Tako da u biti možemo reć da je lociran negdje 2-5 cm ispod pupka. Ovo sa držanjem prsta je moj izum. Kroz praktično iskustvo sam doznao da na taj način puno bolje mogu fokusirat svjest na određeno mjesto u tijelu. Također, um mi onda ne luta. Koncentracija je maksimalna.
Zašto ležeći položaj?! Čitao sam u mnogim knjigama da se treba koncetrirat, meditirat u sjedećem položaju. Nigdje nisam našao valjan razlog za to. Ja mislim da je za većinu ljudi bolje da se koncetriraju i da meditiraju u ležećem položžaju jer se onda koncentracija ne mora gubit na održavanje položaja. Svaki put kad bi se išao koncentrirat sjedeći u padmasani, leđa bi mi se pogrbila ili bi mi se tijelo nagnulo na lijevu ili desnu stranu. Pa bi se ispravljao, ponovno nagnuo pa ponovno ispravljao. Ako si ovladao položajem za meditaciju, ako bez ulaganja napora možeš da sjediš u njemu, nepomično, s leđima, glavom i vratom u ravnoj liniji onda možeš da meditiraš i sjedeći.

#8 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,107 posts

Posted 25 June 2011 - 08:28

E mili moj! Hronicni umor je jedan od vaznijih simptoma depresije. Na zalost. I nesanica. ili poremecaji spavanja bilo koje vrste...
sta je lek? da se resis depresije, dakle, doktor bi ti s vrata prepisao neke konjske doze antidepresiva, da te se resi da vise ne dolazis, jer su doktori neka cudna sorta, ja ih bas ne volim ali sta ces, nekad su neophodni...
ali sta je stvarno lek?
da probas da sistematicno menjas zivot, da razmisljas drugacije, da ides od jednog do drugog psihijatra sok ne naidjes na nekog ko bi te zaista saslusao, da mozda neko vreme pijes neke antidepresive, mozda? ili ako volis prirodne lekove da pijes kapsule kantariona, one isto dizu nivo serotonina... i da imas dan koji je onako, po rasporedu.
Napravis neki raspored kada ces sta da radis i toga se drzis kao blesav.
I Izdrzis par meseci.
I onda vidis dal je bolje ili ne.

Naravno da si umoran, nemas volje da se mrdnes, plus nisi spavao posteno ko zna koliko godina... umoran si... a i vreme je lose, menja se cesto i hirtovtio, ova planeta ide u p.m. i to sa velikim ubrzanjem,

ali probaj da mislis i ovako: ti dajes sve od sebe. hej!!! Prestao si da pusis!!!! BRAVO!!!!!!!!!!!!!! :jipi:
Prestao da pijes alkohol!!!! SUPER BRAVO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
uzimas vitamine, zdrava ishrana, zdrave stvari, radis na tome, trudis se...
dakle, imas neke energije u sebi i postoji zelja u tebi da sam sebi pomognes. to je FENOMENALNO!!!!!! :friends:
Vidis koliko toga pozitivnog ima kod tebe, a da mozda nisi sebi dovoljno cestitao, nego to samo navodis kao neke usputne cinjenice...
Ma nisu to usputne cinjenice, to je VELIKA stvar, to je fenomelnalno!
To je znak da zelis da se izmigoljis svim tim demonima koji te prate i pobegnes na slobodu, gde njih vise nikada, nikada, nikada nece biti!!!!! A to znaci da si zakoracio na put izlecenja!!!!
Ja ti se divim, i bas sam ponosna da si uspeo da se popnes na prvu stepenicu... A polako ces i ove druge da savladas...

I nadam se da ces naci nekako nacina da se odmoris...
:srculenca:

#9 Apollon

Apollon

Psychotico

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,509 posts

Posted 25 June 2011 - 12:56

Hvala puno ruzzo, na ovom divnom postu...
Pokušaću kako god znam i umem, da se izvučem iz ovog zla, nadam se da će nešto biti od pomoći, makar morao na svoju ruku uzimati antidepresive...  :srculenca:

#10 Apollon

Apollon

Psychotico

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,509 posts

Posted 25 June 2011 - 15:13

View Postdoomed, on 25 June 2011 - 14:45 , said:

Set, 5 godina sam umorna. Svakog dana. 5 godina prizeljkujem smrt. Svakog dana. 5 godina se borim sa sobom. Svakog dana. Necu da lazem, bilo je perioda zaborava, ali nije bilo perioda odmora. Zaborav je bio vestacki izazvan, iz ocaja. Ti si u mnogo boljoj situaciji samim tim sto se nisi jos izmigoljio iz zivotnih tokova. Drzi se tog faksa i dnevnih navika, upravo su te dosadne, rutinske stvari ono sto je gro zivota i ono sto stvara iluziju desavanja.

Zivis, to znaci da si jos uvek dovoljno jak da mozes da izdrzis taj umor. Mozda imas problem sa unutrasnjom motivacijom. Znas onaj osecaj kad se zaljubis pa sve radis kao Supermen? E, pa, to je unutrasnja motivacija, tj. strast. Mozda je potrebno jos neko vreme dok ne pronadjes tu svoju strast kojom ces se baviti bez umora, rado, poletno, do kraja zivota. Bilo da je to posao, hobi, neka osoba...

Držim se, nekako...
Izgleda da je to još jedno od lica depresije, koja baš ume da uništi tiho i tajanstveno svaki segment života...
Jednom mi je psihijatar, prvi psihijatar, rekao da misli da je moj šizoidni poremećaj, ustvari nastao uz depresiju, tj da je ona doprinela formiranju te patologije...
A u pravu si... Nemam strasti, ni za čim... Čak ni za životom, baš sam flat & dead...
Pokušaću neki dogovor sa glavom, i šaku tableta... Nešto možda upali...
Nije mi drago što nisam sam u ovom problemu, jer je problem, ali mi je lakše kad vidim da nisam sam u ovome...
:srce:

#11 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,107 posts

Posted 25 June 2011 - 16:29

View Postdoomed, on 25 June 2011 - 14:45 , said:

Set, 5 godina sam umorna. Svakog dana. 5 godina prizeljkujem smrt. Svakog dana. 5 godina se borim sa sobom. Svakog dana. Necu da lazem, bilo je perioda zaborava, ali nije bilo perioda odmora. Zaborav je bio vestacki izazvan, iz ocaja. Ti si u mnogo boljoj situaciji samim tim sto se nisi jos izmigoljio iz zivotnih tokova. Drzi se tog faksa i dnevnih navika, upravo su te dosadne, rutinske stvari ono sto je gro zivota i ono sto stvara iluziju desavanja.

Zivis, to znaci da si jos uvek dovoljno jak da mozes da izdrzis taj umor. Mozda imas problem sa unutrasnjom motivacijom. Znas onaj osecaj kad se zaljubis pa sve radis kao Supermen? E, pa, to je unutrasnja motivacija, tj. strast. Mozda je potrebno jos neko vreme dok ne pronadjes tu svoju strast kojom ces se baviti bez umora, rado, poletno, do kraja zivota. Bilo da je to posao, hobi, neka osoba...

Doomed
znas kako sami biramo sebi imena, pa stavljamo slike kao sto je Munkov "Krik", pa si evo ti "Doomed" pa ... nemoj... mene su bili naterali pre par godina ovde na forumu da promenim ime u Ruzza, pa nije ispalo bog zna kako bolje ali je bolje...
Probaj ajde prvo da promenis ime, da ne budes Doomed, nego da budes npr Dummy (salim se!!!!!!!!!!!!!!...
Probaj sa imenom nekim ... smislicu ja samo da procitam jos neki tvoj post...

znas kako me dusa zaboli, 5 gofdina tvog zivota dakle stoji u nekoj ubudjaloj tegli u spajzu ljudskih ostataka, nema nikog da otvori teglu, sama si, u mraku... ja bih te uzela sad i zagrlila da ti kosti krckaju, napravila bih ti ladnu ladnu ladnu ledenu nes kafu, jakobs, led, mleko od 3,8% masti... sta mislis? ako oces i malo sladoleda od vanile ili karamele?
pa ti za veceru napravim cokoladni fondu, umaces voce u cokoladu?
pa ti pustim film "Carli i fabrika cokolade2 i gledamo zajedno, moja deca, ti i ja?
onda te ucuskam u Katarinin krevet, damo ti novu posteljinu s princezama i damo ti jednog veeeeeeeeelikog belog medu da te cuva dok spavas!
Moze?
milim na tebe...
ne daj se!!!!!
5 godina je previse da izgubis.
Sad je vreme da malo dobijas, molim te :srculenca: :srculenca: :srculenca: :srculenca: :srculenca:

#12 Jar Jar Binks

Jar Jar Binks

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts

Posted 25 June 2011 - 22:44

Da li imam slicno iskustvo? - Da.

Da li sam nasao rjesenje? - Ne.

Isto kao ti sam probao razne stvari, ukljucujuci i kljukanje vitaminima, Omega3 itd. Imam vec dugogodisnji staz. Nekad je malo bolje, nekad malo losije, ali u principu taj neki grc, umor, sta li je vec je tu. I nema cak ni nekog pravilnika. Nekoc bih znao reci da je najgore izjutra a najbolje navece i tokom noci, ali danas vise ni to ne vazi. Skroz bez neke sheme, bez pravila. Pored tog "klasicnog" koji je prisutan non-stop, ima i onaj koji ja nazivam "depresivni umor". To je kad me obuzme val umora i ja moram leci ili zaspem sjedeci za kompjuterom. Jednostavno me bukvalno obuzme uzasan umor, katkad je fizicki nemoguce drzati oci otvorene, kapci se zatvaraju. Isao sam jedno vrijeme na jogu, ali to je bilo jednom sedmicno, a nema sanse da ja sam kod kuce imam discipline za sat i nesto joge. A nije bas ni da imam mjesta i mira... kao ni vjere da ce me takvo nesto izvuci. Kraniosakralne terapije, akupunkture, fizioterapeuti, kineziolozi, snimanja glave, vilice... cak sam i kiropraktora posjetio da mi pregleda kicmu itd. Posjetio sam i zubara koji se specijalizovao za mijenjanje plombi - imao sam tonu amalgama u ustima a to mi se nije svidjalo. Prevelika kolicina teskih metala izmjerena u mokraci... Dobijem nove plombe, zubi se svi bijele... vitamin C u vene... Nista. Pio sam i razne cajeve, recimo od korjena maslacka, kazu da se ojaca od toga. Potom sok od Noni-ja. Ima jos toga, ne mogu se sjetit svega...

Najvise osjetim noge, i mozda lice/glavu. Osjetim da su mi noge umorne, ili da ima to neko titranje, skupljanje i opustanje misica, sta li. Trenutno idem kod jednog fizioterapeta koji radi za mog psihijatra u klinici... radi tako sto vrsi pritisak na neke tacke na tijelu - ponekad i dvije odjednom. Kaze da mi ruke i noge zive neki svoj zivot, da nema konekcije (ili kako on to vec kaze, strujanja energije, ne znam) izmedju njih i tijela. Pitao me da li sam se nekad docekao na prsa, sto sam mu potvrdio, te da li sam nekad povrijedio desno rame, sto nisam mogao potvrditi jer se ne sjecam eventualne epizode. Uglavnom tonu kojekakvih blokada - ja jako puno energije izgleda trosim na postojanje jednostavno... disanje mogu popraviti... ne znam za krvotok i tako neke stvari kako stoje. Jos sam visok i mrsav, valja da dodje krv do vugle, a valja i glavurdu nosit na mrsavim ledjima.

Osjecam da mi AD koliko-toliko olaksavaju situaciju, sjecam se dok sam ih odbijao uzimati da na momente bukvalno nisam mogao hodati - noge teske, gleznjevi bole, hodam nekako heravo. Ma ne znam vise sta da ti kazem. Da znam sebi pomoci proturio bih i koji savjet ovdje na forumu...

#13 Apollon

Apollon

Psychotico

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,509 posts

Posted 26 June 2011 - 09:21

@ Jar Jar Binks

:( Baš to, jako si dobro i detaljno opisao... Isti problemi... Evo jutros, budim se, i osetim kako su mi noge, članci "teški" i umoran sam a probudio sam se...
Sutra idem kod privatnog psihijatra na reviziju dijagnoza i da tražim AD ili AP ili šta god, samo da da nešto, pa bar opet da probam sa lekovima...
Nadam se da ćeš jednom uspeti ublažiti svoje probleme...

#14 Džudi

Džudi

CARICA

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,066 posts

Posted 26 June 2011 - 14:46

Set, teško mi je da napišem...ali moram, možda te ohrabrim.

Ja imam mnogo zdravstvenih problema, neuroloških i ortopedskih, ne samo psihičkih. I konstantno sam mesecima umorna.

Važno je da si fizički zdrav, da si se rešio poroka ( cigareta i alkohola ) i mislim i nadam se da ćeš rešiti i problem umora.

Sa druge strane, ja ću se teško rešiti tog problema...Eto, da znaš da od goreg ima gore...

Drži se...

#15 Apollon

Apollon

Psychotico

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,509 posts

Posted 26 June 2011 - 15:09

View PostDžudi, on 26 June 2011 - 14:46 , said:

Set, teško mi je da napišem...ali moram, možda te ohrabrim.

Ja imam mnogo zdravstvenih problema, neuroloških i ortopedskih, ne samo psihičkih. I konstantno sam mesecima umorna.

Važno je da si fizički zdrav, da si se rešio poroka ( cigareta i alkohola ) i mislim i nadam se da ćeš rešiti i problem umora.

Sa druge strane, ja ću se teško rešiti tog problema...Eto, da znaš da od goreg ima gore...

Drži se...

Hvala na podršci Džudi...
Nadam se da ćeš ti bar uspeti da umanjiš svoje probleme... Jako mi je žao što imaš dosta problema, pored psihičkih.... :(
A uvek deluješ pozitivno i puna si podrške i razumevanja za nas sa foruma...
:kiss:

#16 lmaster

lmaster

They say I'm trippin'

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,178 posts

Posted 26 June 2011 - 16:58

Moja najiskrenija preporuka je da zatrazis od psihijatra terapiju Remeronom i Rivotrilom, to je kombinacija koja je bar meni dala neverovatnu energiju i trgla me iz totalne letargije...
Ja sam se dobre 3 godine budio umoran,ma koliko dugo spavao i koliko taj san bio kvalitetan...

Pre toga sam pio Seroxat koji mi je ubio libido i to je razlog zasto sam presao na Remeron (mirtazapine) koji se pije uvece pred spavanje i poduzava REM fazu sna koja je najbitnija za coveka. Benzodiazepini i ostali lekovi za spavanje te samo uspavaju i obore ali REM faza se skracuje i to je ono sto najvise dovodi do jutarnjeg mamurluka i osecaja umora...

Meni je Remeron jako pomogao i dao mi je tu energiju koja je najpotrebnija ujutru. Kosta 980 dinara i ne izdaje se na recept u Srbiji vec se kupuje sa izvestajem od lekara... Slican je nesto starijem Tritticu koji takodje sedira ali ima nesto vise nuspojava od ovoga... Na Remeronu nisam osetio nijednu jedinu smetnju, a libido mi se vratio u neverovatnoj meri. :)

Srecno !

#17 Nina Lukarevic

Nina Lukarevic

MEGA-MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 26 June 2011 - 17:24

Nije mi problem toliko što sam depresivan i kreten od ličnosti
Zao mi je zbog obe stvari. Za prvu kategoriju leka ima, za drugu nema. Anyway..dobro je biti sklon introspekciji, to je dobar korak. Za umor recept: razbiti se od sexa, pod uslovom da imas s kim, a i s cim. Provereno, dokumentovano, naucno potvrdjeno.. Lep pozdrav od Ninice.

#18 Jar Jar Binks

Jar Jar Binks

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts

Posted 26 June 2011 - 19:58

View PostNina_83, on 26 June 2011 - 17:24 , said:

Zao mi je zbog obe stvari. Za prvu kategoriju leka ima, za drugu nema. Anyway..dobro je biti sklon introspekciji, to je dobar korak. Za umor recept: razbiti se od sexa, pod uslovom da imas s kim, a i s cim. Provereno, dokumentovano, naucno potvrdjeno.. Lep pozdrav od Ninice.

Sto se mene licno tice, razbijanje od seksa nije donijelo nikakve promjene, sto ne znaci da nece Set Wer Emnisu. Mene ja nauka izgleda zaobisla:)

View Postlmaster, on 26 June 2011 - 16:58 , said:

Moja najiskrenija preporuka je da zatrazis od psihijatra terapiju Remeronom i Rivotrilom, to je kombinacija koja je bar meni dala neverovatnu energiju i trgla me iz totalne letargije...
Ja sam se dobre 3 godine budio umoran,ma koliko dugo spavao i koliko taj san bio kvalitetan...

Pre toga sam pio Seroxat koji mi je ubio libido i to je razlog zasto sam presao na Remeron (mirtazapine) koji se pije uvece pred spavanje i poduzava REM fazu sna koja je najbitnija za coveka. Benzodiazepini i ostali lekovi za spavanje te samo uspavaju i obore ali REM faza se skracuje i to je ono sto najvise dovodi do jutarnjeg mamurluka i osecaja umora...

Meni je Remeron jako pomogao i dao mi je tu energiju koja je najpotrebnija ujutru. Kosta 980 dinara i ne izdaje se na recept u Srbiji vec se kupuje sa izvestajem od lekara... Slican je nesto starijem Tritticu koji takodje sedira ali ima nesto vise nuspojava od ovoga... Na Remeronu nisam osetio nijednu jedinu smetnju, a libido mi se vratio u neverovatnoj meri. :)

Srecno !

Moram i na ovo replicirati:) Opet samo iznosim svoje iskustvo, a svi znamo da ovakve stvari variraju od covjeka do covjeka. Mirtazapine je mene pretvorio u zombija na barem 24 sata. Vrtilo mi se u glavi, bio sam pospan. Istina, spava se jako dobro, ali meni je cilj da se osjecam frisak, ne pospan. Rivotril mislim da nisam probao, jedino sam sad nabrzaka procitao i njemu i cini se da se koristi protiv epileptickih napada, a usput cini covjeka umornijim. Ako se ne varam, Mirtazapin smanjuje nivo dopamina u mozgu, te me i iznenadilo da mi ga je psihijatar jednom propisao, ali on je ciljao na poboljsanje koncentracije. Kada sam ga pitao zasto sam umoran od mirtazapina rekao je nesto u stilu sa da se dira do histamina i da se onda to manifestuje kroz tjelesni umor. U svakom slucaju, ne vjerujem da je spustanje nivoa bilo kojeg neurotransmitera rjesenje za nas slucaj. Jedino suprotno moze biti slucaj - po mom laickom uvjerenju:)

PS: Pade mi napamet da si ti imao raznih dijagnoza sem depresije, a oko psihoza i poremecaja licnosti nisam pametan, nemam nikakvih iskustava, te ne znam sta se tu propisuje. Ovo gore je vezano isljucivo za umor koji osjecamo.

#19 Apollon

Apollon

Psychotico

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,509 posts

Posted 26 June 2011 - 20:05

Jar Jar Binks, hvala ti puno na ovom pojašnjenju o Mirtrazapinu...
Inače, ako je bilo ko pročitao bilo koji moj post, opšte je poznato da sam greška prirode i nemam seksualna niti romantična osećanja prema bilo kome, ili bilo čemu...
Nina, hvala na srdačnosti, ali neću moći primeniti tvoj savet...  :plesimo:
Imasterpio sam Rivotril sve do pre mesec dana...
Spavao sam od Rivotrila dobro, ali brzo gubi dejstvo, posle nedelju dana pijenja, trebala mi je pauza od 3 meseca da se povrati dejstvo...
A od AD sam probao Seroxat i Prozac... Oba su me uništila, terala u suicid, i nesanicu... To mi je problem veliki bio...
Sutra idem kod jednog privatnog psihijatra, po preporuci, da vidim šta će mi reći, i koje će mi tablete preporučiti...

#20 Apollon

Apollon

Psychotico

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,509 posts

Posted 08 August 2011 - 09:34

Mali update na ovu temu...

Prošlo je skoro mesec i po dana od kad sam otvorio ovu temu...
Problem se rešio (eto bar nešto da se reši), ovaj sa umorom.
Pomogle su mi mega doze Folne kiseline i C vitamin...
Zaključio sam da mi je taj zamor pojačavalo konzumiranje cigareta, zbog CO i CO2, koji naravno izgladnjavaju mozak, i pojačavaju stres kao i opšte poznata činjenica, da duvanski dim uništava B vitamine i C vitamin...
Pijem "Folnak", koji sadrži doze Folne kiseline 12 puta veće od preporučenih dnevnih...
I osećam se sjajno, nema depresivnosti, i nema umora, čak sam počeo da treniram, već nekih 2 nedelje...
Mada nesanica ostaje i dalje tu...
Ne radi se o čudotvornom lekiću ili tako nešto, otišla je depresivnost i umor, ostali problemi su i dalje tu, i još naglašeniji jer nema depresije koja me je ranije okupirala...
Svi koji imate problema sa umorom, probajte sa bar mesec dana Folnaka i B complexa dnevno po 1 tabletu.
Meni je trebalo nekih nedelju dana za prve efekte...
Kad sam napravio pauzu par dana prošle nedelje, nije mi bilo dobro, krenuo sam u potonuća opet... A zašto? Nije jasno ni doktoru, jer bi trebalo bar male zalihe Folne kiseline da postoje u organizmu, ali izgleda ja nisam te sreće...
Srećno svima.

Also tagged with umor

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users