Jump to content

Ima li kraja?

• Please log in to reply
49 replies to this topic

#21 Nedja

Nedja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts

Posted 24 May 2012 - 22:57

Pozdrav svima!

O, kako se pronalazim u vasim postovima...
ovako sam i ja mislila..i mislim joos ali pokusavam to da promjenim.
ne, zivot definitivno nije prosao za vas. shvatila sam da su kvalitetnij osobe one koje su kasnije odrasle, kasnije pocele zivjeti. one "face" iz sredenje skole su davno pocele zivjeti...oni ce se nazivjeti uskoro, sve ce im dosaditi, madi ce uci u brak...
mi tek upoznajemo zivot i tek cemo se nauciti da uzivam u njemu. iskreno se nadam !!!

#22 Izgubljenadevojka

Izgubljenadevojka

Član

• Members
  • PipPip
  • 42 posts

Posted 25 May 2012 - 12:46

Aham to je tacno ko jako rano pocne izlaziti taj vec sa 23,24 nije vise ni za sta sad cu sad 21 sa 4 meseca,i nisam se  uopste izivela i naizlazila posteno,blejala sam po kraju sa 14-15-16,sa 17,18 sam isla na osamnaeste a sa 19,20 sam se smorila do te mere da nisam isla ni na predavanja kako treba jedva da sam neki ispit polozila.Ne znam nekkako za dve-tri godine zavrsavam fax jeste malo glupo razmisljati o kraju fakulteta neki mi cak kazu da mladost pocnije tek tad kad postanes svoj covek ali ipak...

Nedjo koliko imas godina ako smem da pitam

#23 Izgubljenadevojka

Izgubljenadevojka

Član

• Members
  • PipPip
  • 42 posts

Posted 25 May 2012 - 13:08

Cula sam da mladost traje do 30 jel ti tacno :)

#24 J.Costello

J.Costello

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 738 posts

Posted 25 May 2012 - 16:01

Mladost traje onoliko koliko sama zelis da traje :glasses:

#25 Nedja

Nedja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts

Posted 25 May 2012 - 16:25

Izgubljenadevojka, on 25 May 2012 - 12:46 , said:

Nedjo koliko imas godina ako smem da pitam

naravno...imam 23. (kad prije? :blush: :P )
meni je doktorica rekla da se covjek formira do 25., zvanicno, a da ona smatra da taj period formiranja traje i do 30.. Ona kaze da je tek ostvarila sebe kad se zaposlila, udala i rodila dijete.

#26 Izgubljenadevojka

Izgubljenadevojka

Član

• Members
  • PipPip
  • 42 posts

Posted 25 May 2012 - 23:02

A pa dobro slicnih smo godina,kakva je situacija kod tebe

Ne razumem sta to znaci ostvariti sebe

#27 ckode12

ckode12

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 26 May 2012 - 01:21

Znam kako ti je,i to veoma dobro.Ja sam još mlađi,znam kako bi trebao izgledati život i kako ume biti lep da ne postoje ta prokleta stanja nalik Depresiji.Od emocija i osećanja zavisi sve u životu,svi se vodimo njima.Raspoloženje je sastavni deo dana.Nama je sve to preteško,besmisleno,crno.A kada na to dodaš sećanja od pre upada u duboku rupu i kakvu sreću ,doživljaje si imao bude ti još gore.Ti barem možeš zaplakati isto je to neka vrsta emocija,tuga enormno loše ali kada si skroz prazan kao duh,leden prosto još ti misli ,razmišanje,mašta,karakter,humor,stav,ponos i sve što si imao pre nemoguća misija.Tolika nauka,toliko umova postoje na ovom svetu a serotonin i čitavi sastav rešavanja problema mora ići extra sporo to je katastrofa.
Svi mi deluju nekako superiorno nadamnom jer su jednostavno živi ljudi.I meni je toliko muka od svega ali ipak guram nekako jer gledam šta ostavljam za sobom .Ima nade,ona poslednja umire ako se pre toga ne probude ostale vrednosti života u nama.Ipak razmisli samo jedno kada bi se to desilo BILA BI JAČA NEGO IKADA.Pozdrav svima ortaci.

#28 Nedja

Nedja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts

Posted 26 May 2012 - 23:10

Izgubljenadevojka, on 25 May 2012 - 23:02 , said:

A pa dobro slicnih smo godina,kakva je situacija kod tebe

Ne razumem sta to znaci ostvariti sebe

ja se borim...ali nije lako. znam biti dobro i puna optimizma i naidju dani, kao sad, da mislim da nikad necu biti dobro....

ostvariti sebe u smislu, uciniti nesto u zivotu i osjecati se srecnim u vezi sa tim...tako nekako, nadam se da rzumijes :)

#29 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,093 posts

Posted 27 May 2012 - 13:12

Nedja, on 26 May 2012 - 23:10 , said:

ja se borim...ali nije lako. znam biti dobro i puna optimizma i naidju dani, kao sad, da mislim da nikad necu biti dobro....

ostvariti sebe u smislu, uciniti nesto u zivotu i osjecati se srecnim u vezi sa tim...tako nekako, nadam se da rzumijes :)

Nedjo, nije lako...
posebno to sto kazes "ostvariti sebe"...

Moras da imas cilj ili ciljeve, moras da prisilis sebe da priznas sebi sta ti zaista zelis u zivotu, i kako bi volela sebe da vidis za npr 10 godina ili 20 godina?
sta radis? imas li porodicu? Muza? Decu? Gde zivis? Imas li stabilnost? KAko izgledas? Da li imas prijatelje i kakve? Sta sve organizujes za svoju decu, ako ih vidis i zelis u buducnosti? Sta ti radis za sebe? Ides li na fitness ili na skijanje? Ides li porodicno na letovanje? Koliko dugo radis dnevno, 8 ili vise sati?

tako nekako, pitanja nanizes i napises sebi sta ti zelis.
Ako imas ciljeve, onda znas otprilike sta da radis da bi ih ostvarila.
Tako se, valjda, planira zivot.
Ja znam to pouzdano jer nikada nisam to radila, pa znam kakav je rezultat, a znam neke prijateljice koje su planirale pa vidim kako zive. Tj odlicno.
Planiraju i kada i kako i za kakvog otprilike coveka da se udaju. Ozbiljno. Znam da zvuci nehumano ali deluje i ima logike. Trazis tip licnosti koji tebi najbolje odgovara. I samo takve primecujes u vidokrugu. Osim ako nije u pitanju "jaka ljubav"...

mozda sve ovo zvuci glupo, i naravno da svi vi vec sve to znate i mozda ste i probali, ali to je, svedeno na bottom line, ono sto zaista treba uraditi da bi mogao da se ostvaris.
Moras sam sebi da stvoris neku osnovu, u sebi i oko sebe, iz koje ces krenuti da gradis dalje, i sebe i druge ljude oko sebe.
Moras dakle da postavis dobar temelj i da se onda polako, prilagodjavajuci se iznenadnim dogadjajima koje donosi zivot sam po sebi, gradis i ostvarujes... da pridjes sto blize svojim ciljevima.

Ako npr neznas sta hoces, ili ima previse opcija koje su ti privlacne... onda pocnes od onoga sta sigurno neces u zivotu, pa na tal, eliminatoran nacin, pravis plan.

I onda, ako postujes svoje ciljeve, nakon nekoliko godina mozes da se pogledas u oci i kazes "uradila sam ono sto sam ja licno mogla. svaka meni cast" a koliko je toga ostvareno zavisice i od drugih faktora... ali osecaces se bolje i snaznije i spremnije da dalje planiras...

zelim ti, i svima drugima koji se s ovakivim teskim pitanjima bore, svu snagu i srecu u sopstvenom "reprogramiranju" i buducnosti!!!!

#30 Izgubljenadevojka

Izgubljenadevojka

Član

• Members
  • PipPip
  • 42 posts

Posted 28 May 2012 - 13:43

Nisam udata i nemam decu,nemam ni jednog prijatelja a ni neko drustvo.Studiram i zivim u Beogradu.Ne znam sta da radim sad sam malo pre bila na fakultetu i komunicirala sa jednom devojkom a pre neki dan srela jednu iz kraja ne znam kako mi to uspeva da komuniciram sa ljudima s obzirom na to da sam propali slucaj od devojke koja u 20 godna nista nije postigla u zivotu,nasla pravo prijateljstvo,drustvo,djak nikakav nisam bila i nisam se bavila sportom,nikada decka nisam imala.U takvoj sam situaciji zbog lenjosti i histericnih napada koje sam imala.A za zivo cudo nisam u depresiji i uopste ne znam kako sam jos uvek normalna.

Osecam se kao najvece govno na svetu,

#31 housemd

housemd

Napredni član

• Banned
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 30 May 2012 - 03:52

Izgubljenadevojka, on 28 May 2012 - 13:43 , said:

Nisam udata i nemam decu,nemam ni jednog prijatelja a ni neko drustvo.Studiram i zivim u Beogradu.Ne znam sta da radim sad sam malo pre bila na fakultetu i komunicirala sa jednom devojkom a pre neki dan srela jednu iz kraja ne znam kako mi to uspeva da komuniciram sa ljudima s obzirom na to da sam propali slucaj od devojke koja u 20 godna nista nije postigla u zivotu,nasla pravo prijateljstvo,drustvo,djak nikakav nisam bila i nisam se bavila sportom,nikada decka nisam imala.U takvoj sam situaciji zbog lenjosti i histericnih napada koje sam imala.A za zivo cudo nisam u depresiji i uopste ne znam kako sam jos uvek normalna.

Osecam se kao najvece govno na svetu,
Ja sam ubedjen da ti mirises. Nisi jedina vidis i sama dosta nas ima pricu slicnu tvojoj. Dobro je to sto mislis da nisi u depresiji i da nisi u pravu, lakse ti je, kad znas da jesi i ne preduzimas nista sam tones dublje.

#32 Izgubljenadevojka

Izgubljenadevojka

Član

• Members
  • PipPip
  • 42 posts

Posted 30 May 2012 - 15:29

Hvala bogu nisam u depresiji,ne znam kako sam to uspela ne verujem da iko ima pricu nalik mojoj

#33 Izgubljenadevojka

Izgubljenadevojka

Član

• Members
  • PipPip
  • 42 posts

Posted 30 May 2012 - 15:46

Nisam u depresiji samo sam malo tuzna zbog gresaka koje sam pocinila u mladosti,bila sam kod psihologa i rekao mi je da mi je jedini problem ispoljavanje emocija i nista vise :)

#34 neprilagodjena1

neprilagodjena1

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 119 posts

Posted 30 May 2012 - 16:07

Izgubljenadevojka, on 30 May 2012 - 15:46 , said:

Nisam u depresiji samo sam malo tuzna zbog gresaka koje sam pocinila u mladosti,bila sam kod psihologa i rekao mi je da mi je jedini problem ispoljavanje emocija i nista vise :)
Kojoj mladosti, pa tvoje vreme tek dolazi.. greske, pa ko ih ne cini, mi smo samo ljudi niko od nas nije savrsen i bezgresan. O.k. je biti tuzan zbog nekih gresaka, ali iz njih se uci. Dobro je sto nisi u depresiji, i pokusaj da se ne obazires previse na ono sto je bilo, niti na ono sto moze da se dogodi u buducnosti, nego zivi sada.

#35 Izgubljenadevojka

Izgubljenadevojka

Član

• Members
  • PipPip
  • 42 posts

Posted 30 May 2012 - 16:35

Koje vreme gledam ljude vec sa 23,24 se uozbilje i nisu vise ni za sta a ja cu u septembru 21,znaci haoss i za dve-tri godine diploma a posle...

#36 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,093 posts

Posted 31 May 2012 - 19:52

Izgubljenadevojka, on 30 May 2012 - 16:35 , said:

Koje vreme gledam ljude vec sa 23,24 se uozbilje i nisu vise ni za sta a ja cu u septembru 21,znaci haoss i za dve-tri godine diploma a posle...

a da imas 46? godina... i da nemas nikakav plan za dalje? a imas dvoje dece koja samo od tebe zavise. Dva andjela. Ni kriva ni duzna?
Ili da si rodjena nedaj Boze u Avganistanu? ili da imas 35 a nisi zavrsila fakultet?
ima mnogo gorih zivotnih kombinacija...
samo malo podigni glavu i kreni napred. Nemoj da gledas unazad, jer je besmisleno.
Samo unapred.
Ti imas mnogo vise vremena pred sobom nego iza sebe...
Malo samo hrabrosti i malo samo snage i bice sve bolje...
casnu rec dajem!

#37 Izgubljenadevojka

Izgubljenadevojka

Član

• Members
  • PipPip
  • 42 posts

Posted 31 May 2012 - 22:14

Da li se mladost zavrsava zavrsetkom faxa i da li je zivot grozan posle njega

#38 Dead Like Me

Dead Like Me

Član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 31 May 2012 - 22:32

Zašto uopšte razmišljaš o tome? I ja ću isto napuniti 21 godinu u septembru, pun kofer grešaka i raznih problema psihičkih, zavisničkih i kakvih sve ne i ne nadam se svetloj budućnosti nego jednostavno živim dan za danom. Jedino se lenjosti i pasivnosti moraš osloboditi, jer zbog njih možeš nastaviti da propuštaš dobre stvari.
Hej, ionako će sve proći... svi koje volimo će verovatno otići, život će biti kučka, maćeha ili majka, kakav jeste, bez obzira na ono što mi zamislimo. I isto će biti budeš li očekivala najbolje od života ili strepela još sad zbog onoga što te čeka posle faksa. I, šta znači uopšte to "uozbiljiti se"? Jel to mora, treba ili šta...? Čista ispiračina mozga, obrazac po kome treba da se živi nametnut od strane društva.
Carpe diem! Ne opterećuj se previše unapred... Mladost se završava onda kad ti odlučiš da je uskratiš sebi a život je onakav kakav je, na tebi je hoćeš li ga shvatiti kao groznan ili izvući iz njega najviše što možeš.

#39 Izgubljenadevojka

Izgubljenadevojka

Član

• Members
  • PipPip
  • 42 posts

Posted 01 June 2012 - 09:38

Isto smo godiste izgleda jesi li devica ili vaga u horoskopu

#40 Dead Like Me

Dead Like Me

Član

• Members