Jump to content

MAGNEZIJUM SUMECI ; VASA ISKUSTVA

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,689 posts

Posted 25 October 2011 - 15:15

Dans kad sam dosla na posao vec su svi znali sta je bilo juce samnom  jer i muz radi tu
svi su me zezali za pritisak i glavobolju koja danas nije jaka u zatioku ali je na tjemenu i kao da me pece  taj dio cas lije cas desno, sto bi jedan nas sapatnik rekao kao da mi neko pospe rakiju na ranu tako me pece
Ali dans svi su mi predlozili da probam da pijem sumeci magnezijum kaze nije samo dobar za glavobolju , nego i srce nerve i svasta nesto
Interesujeme da li je neko od vas vec koristio magnezijum i da li stvarno ima efekta

#2 ocean_soul

ocean_soul

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 410 posts

Posted 25 October 2011 - 20:20

Ma kakve te šuškalice otidji kod psihijatra Zore

#3 Alien

Alien

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,897 posts

Posted 25 October 2011 - 21:33

Meni je psihijatar u Beogradu prepisao sumece tablete magnezijuma, jer magnezijum povoljno utice na smanjenje napetosti, stresa i nekontrolisane mozdane aktivnosti.

Ono u cemu gresim jeste sto ga ne pijem redovno, tako da ne mogu da dam neku objektivnu ocenu.

#4 Kalista

Kalista

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 533 posts

Posted 26 October 2011 - 12:32

Jesam ja.  :aha: Magnezijum i kalcijum. Ali,ili nema nekog efekta,ili ja to ne osjećam.  :) Valjda je to u glavi-ako misliš da djeluje,onda djeluje. Tim "prirodnim" ionako moraš dati više vremena,prije nego vidiš da li se nešto mijenja.

#5 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,689 posts

Posted 26 October 2011 - 18:41

Ja sam odlucila da probam , oicu ga redovno najmanje mjesec pa da vidimo

#6 ciplica

ciplica

Još malo pa MASTER

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPip
  • 371 posts

Posted 26 October 2011 - 22:16

Ja pijem neke minerale medu kojima je i magnezij. Pomaze.

#7 Strelac

Strelac

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 930 posts

Posted 28 October 2011 - 18:38

Moje skromno, laicko iskustvo sa magnezijumom je da ga je dobro unositi u organizam...ali konstantno, redovno.
Posebno oni koji rade fizicki teske poslove, zbog misicne mase, on je hrani i daje snagu.A isto tako i oni koji imaju problema sa vratnim delom kicme, kao ja, e' oni obavezno treba da uzimaju magnezijum.Problemi, bolovi ili simptomi od tog dela kicme jako lice na simptome anksioznosti, ( vrtoglavica, slabosti, i slicno), potom se jel' da, nadovezuje i strah, briga, kao pod obavezno, itd...a magnezijum deluje i opustajuce na nervni sistem, pravi taj neki balans u tom hemijskom procesu i pomaze...Pomaze zasigurno, ali treba biti disciplinovan i uzimati ga redovno, stalno u tim nekim potrebnim dnevnim kolicinama, redovno...
Ni ja, koji ga koristim (samo kada je frka-nazalost), nisam siguran koliko je od pomoci ali tvrdim da moze samo pomoci nikako odmoci...
Pricam sa sigurnoscu jer o magnezijumu mi je doktor dosta toga objasnjavao, upravo ovo sto sam napisao.
On licno ga uzima redovno i zna...Samo pomaze, stete nema, i kod bolova a samim tim i relaksirajuce deluje na nervni sistem.Opusta ga, opusta misicnu masu i pomaze da se osecamo bolje.
E sad...koliko bolje?
Treba ga uzimati, pa ce se videti...

#8 Kalista

Kalista

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 533 posts

Posted 02 November 2011 - 12:53

View Post22s67z, on 28 October 2011 - 18:38 , said:

Moje skromno, laicko iskustvo sa magnezijumom je da ga je dobro unositi u organizam...ali konstantno, redovno.
Posebno oni koji rade fizicki teske poslove, zbog misicne mase, on je hrani i daje snagu.A isto tako i oni koji imaju problema sa vratnim delom kicme, kao ja, e' oni obavezno treba da uzimaju magnezijum.Problemi, bolovi ili simptomi od tog dela kicme jako lice na simptome anksioznosti, ( vrtoglavica, slabosti, i slicno), potom se jel' da, nadovezuje i strah, briga, kao pod obavezno, itd...a magnezijum deluje i opustajuce na nervni sistem, pravi taj neki balans u tom hemijskom procesu i pomaze...Pomaze zasigurno, ali treba biti disciplinovan i uzimati ga redovno, stalno u tim nekim potrebnim dnevnim kolicinama, redovno...
Ni ja, koji ga koristim (samo kada je frka-nazalost), nisam siguran koliko je od pomoci ali tvrdim da moze samo pomoci nikako odmoci...
Pricam sa sigurnoscu jer o magnezijumu mi je doktor dosta toga objasnjavao, upravo ovo sto sam napisao.
On licno ga uzima redovno i zna...Samo pomaze, stete nema, i kod bolova a samim tim i relaksirajuce deluje na nervni sistem.Opusta ga, opusta misicnu masu i pomaze da se osecamo bolje.
E sad...koliko bolje?
Treba ga uzimati, pa ce se videti...

A,kakve probleme sa vratnim dijelom kičme imaš? Zato što ih imam i ja,pa ne znam osjećam li slabost zbog toga,ili je u pitanju nešto ozbiljnije.  :unsure:
Mislim da ću otići po taj magnezijum,odmah sada odmah...

#9 ocean_soul

ocean_soul

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 410 posts

Posted 02 November 2011 - 23:01

Da po kante uzimas ujutro i navece nema tu vidljiviih pomaka.
Te suskalice pomazu samo prije nastanka bolesti-da se ne razvije ili u ranim fazama.

#10 Alien

Alien

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,897 posts

Posted 03 November 2011 - 18:04

Stalno mi je boolo oci kad @ocean napise: "Suskalice, suskalice..".

Tek sad sam ukapirala i zasto.

Zaboravila sam da pomenem jednu "sitnicu": meni je prepisan infuzioni rastvor Mg-a i kompleksa vitamina B, tako da sam to trebala da dobijam intravenski.
E, moja dr. opste prakse u rodnom mi gradu, kao i niz farmaceuta koje smo obisli, nije imao pojma da takvo nesto uopste i postoji dddrrr5 .

Vrlo dobro se secam da sam tu i neke druge infuzije dobijala kad sam lezala u dr. Vorobjev.

Kako nije bilo izbora, kupila sam "suskalicu" Mg-a, ali kao sto rekoh, ne koristim to redovno, ali ne vidim da bi ti skodilo da ga uzimas.

#11 Alien

Alien

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,897 posts

Posted 03 November 2011 - 18:35

Tako da, izvini, sto sam ti dala pogresnu informaciju, eto, greska...

Sto se tice vratnog dela kicme, mislim da smo vec pricale o tome davnih dana.

Deo ramena ispod vratnog dela kicme je mesto na kome se "nakuplja" stres. Verovatno ti prija da ti neko masira taj deo, kao i vratni deo kicme, jer dolazi do opustanja dok tela koji je u grcu zbog nakupljenog stresa.
Svojevremo sam to resavala kod fizijatra i fizioterapeuta: radili su mi tretmane laserom, nekom niskofrekventnom strujom i davali mi vezbe da radim kod kuce.

Dobijala sam lek Myoflex (evo ti link: http://www.centar-zd...pt/myoflex-178/), ali sam negde procitala da ga Pliva vise ne ispurucuje, no, to proveri. Bromazepam je i misicni reklasans,, no, da ne izigravam nekog dr.-a (jer to nisam), konsultuj se sa fizijatrom.

Svakako ti je jasno da je uzimanje lekova samo tretiranje simptoma, ali da uzroke neces izleciti na taj nacin.

#12 Ninche

Ninche

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,091 posts

Posted 24 April 2013 - 11:05

Pozitivno iskustvo skroz. Pijem ga vec nekoliko meseci redovno i mogu da kazem da jako dobro deluje i na imunitet.. Pije ga i moj brat i mislim da ga je on izvukao iz jake prehlade.. Toplo ga preporucujem onima koji se osecaju kao da ih obuzima prehlada, da im je pao imunitet, ili da imaju oslabljen. Meni je i ginekolog to preporucio da pijem 3 dana pred menstruaciju, ili prva tri dana mens, ne secam se.. kad sam imala jake bolove.

#13 dzejvi

dzejvi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 113 posts

Posted 12 August 2014 - 13:36

magnezijum ume da pomogne nekad za koncentraciju i to, ali to je samo sitni dodatak stvarima koje treba da me lece zapravo

#14 Shone

Shone

Ministar :)

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts

Posted 12 August 2014 - 16:45

Magnezijum je jedan od vitamina/minerala koji su izrazito potrebni organizmu jer osim sto jaca imunitet,dobar je za koncentraciju,srce,misice,bubrege i tesko je unijeti potrebnu dnevnu dozu Mg-a putem hrane pa je zbog toga sumeci odlicna stvar ali ne treba pretjerivati sa tim suplementima,1 tableta je sasvim dovoljna dnevno.

#15 Ninche

Ninche

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,091 posts

Posted 13 August 2014 - 01:19

View PostShone, on 12 August 2014 - 16:45 , said:

Magnezijum je jedan od vitamina/minerala koji su izrazito potrebni organizmu jer osim sto jaca imunitet,dobar je za koncentraciju,srce,misice,bubrege i tesko je unijeti potrebnu dnevnu dozu Mg-a putem hrane pa je zbog toga sumeci odlicna stvar ali ne treba pretjerivati sa tim suplementima,1 tableta je sasvim dovoljna dnevno.

Pila sam dugo po jednu sumecu dnevno, sve do nedavno, jer sam zaboravila da ih kupujem i sad osecam da mi nedostaju. Najverovatnije cu sutra da ih kupim.

#16 kruška

kruška

MEGA-MASTER

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPip
  • 335 posts

Posted 13 August 2014 - 20:50

Te šumeće tablete su loše za zube, barem sam čitala tako. Zašto uopće unositi magnezij u obliku tableta vrlo je rasprostanjen u hrani. Recimo dnevna potreba je 280-300 mg dnevno za žene, a 350-400mg za muškarce. A u 100gr sjemenki bundeve ima 530mg magnezija, bademi 300, kikiriki 183...

#17 Apoptosis

Apoptosis

Psychotico

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,887 posts

Posted 14 August 2014 - 09:26

Meni je neurologinja prepisala Magnezijum, ali ne šumeći, nego u tabletama.
Preporučila mi ga je zbog oštećenja mozga.

#18 matilda

matilda

Smooth Moderator :)

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,115 posts

Posted 14 August 2014 - 16:49

Bolji je taj u tabletama, mada naj je onaj sto je u prahu u kesicama. Sumeca je poslednji izbor :)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users