Jump to content

Opsesivne misli, anksioznost, depresija

• Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 Koral

Koral

Baby

• Members
  • Pip
  • 13 posts

Posted 30 November 2011 - 22:31

Izvinite, zaista ne znam u koju temu sve ovo da stavim.
Pre 7 godina sve je pocelo sa depresijom i anksioznoscu. Pila sam Zoloft, Seroxat, zadnje 3 godine pijem Cipralex i Bromazepam. Pre mesec dana bio je pokusaj ukidanja Cipralexa. Prisilne misli su mi se u naletima javljale 3-4 puta u jacoj formi, a izmedju su bile slabijeg intenziteta. Istog su sadrzaja - da cu izgubiti kontrolu, poludeti, povrediti nekog ko je blizu mene... Plasim se ostrih predmeta, pa istim ne prilazim uopste. Kad vidim bilo koji ostri predmeti tada srce pocinje jako da mi lupa. U zadnje vreme te misli da cu nekoga povrediti su nepodnosljive. Jednostavno mi ometaju redovan tok misli i ucenje. Vise mi stvarno nije nidocega, sve mi se pomutilo u glavi , ne znam sta se samnom desava, jesam li ja neki monstrum? Za dve nedelje kilaza je opala jer je jako tesko boriti se sa istim. Plasim se da te misli nekako ne preuzmu kontrolu, ne smem ni da spavam kako treba. Depresija se pojacala, gubim na kilazi, a i stvarno nekako nemam volje... Cak mi se i na koncert omiljene grupe ne ide... Cipralex je vracen u terapiju pre 3 dana. Molim one koji su imali nekakvog slicnog iskustva da me upute sta da radim, jer ja od panike vise ne znam za sebe. Hvala unapred

#2 janica

janica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 287 posts

Posted 30 November 2011 - 23:15

Meni je,za sve ovo sto si napisala dat tolvon.Pijem ga nedelju dana.Uveo me u sedaciju i cool mi je.Za nedelju dana necu vise biti sedativna,te cu imati pravu sliku.Svi koji su ga pili rekli su mi da su se izlecili od ovih simptoma!

#3 Koral

Koral

Baby

• Members
  • Pip
  • 13 posts

Posted 30 November 2011 - 23:59

Hvala na odgovoru! Sad sam se setila da sam ovaj lek pila u maloj dozi pre osam godina,  da, jeste dobar, ali tada nisam imala simptome OKP-a.

#4 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,162 posts

Posted 01 December 2011 - 00:42

View PostKoral, on 30 November 2011 - 22:31 , said:

Pre 7 godina sve je pocelo sa depresijom i anksioznoscu. Pila sam Zoloft, Seroxat, zadnje 3 godine pijem Cipralex i Bromazepam. Pre mesec dana bio je pokusaj ukidanja Cipralexa. Prisilne misli su mi se u naletima javljale 3-4 puta u jacoj formi, a izmedju su bile slabijeg intenziteta. Istog su sadrzaja - da cu izgubiti kontrolu, poludeti, povrediti nekog ko je blizu mene... Plasim se ostrih predmeta, pa istim ne prilazim uopste. Kad vidim bilo koji ostri predmeti tada srce pocinje jako da mi lupa. U zadnje vreme te misli da cu nekoga povrediti su nepodnosljive. Jednostavno mi ometaju redovan tok misli i ucenje. Vise mi stvarno nije nidocega, sve mi se pomutilo u glavi , ne znam sta se samnom desava, jesam li ja neki monstrum? Za dve nedelje kilaza je opala jer je jako tesko boriti se sa istim. Plasim se da te misli nekako ne preuzmu kontrolu, ne smem ni da spavam kako treba. Depresija se pojacala, gubim na kilazi, a i stvarno nekako nemam volje... Cak mi se i na koncert omiljene grupe ne ide... Cipralex je vracen u terapiju pre 3 dana. Molim one koji su imali nekakvog slicnog iskustva da me upute sta da radim, jer ja od panike vise ne znam za sebe. Hvala unapred

Ništa pa čak ni tvoje unutarnje misli te ne mogu natjerati da učiniš nešto što ne želiš. One te samo plaše. To je njihova jedina realna moć. Obmana, laž je sve što imaju i jedino putem čega tobom upravljaju. Da si monstrum uvjeravam te, ne bi bile prisilne, bile bi ugodne, ne bi o njima promišljala na ovaj način, ne bi ih se plašila i ne bi željela da ih nema... Bori se za realnost kako god znaš i umiješ, ljekovima, tehnikama, čime god želiš. Pusti obmane da procure kroz tvoj mozak, kao voda kroz sito... Ne zanima te obmana, zanimaju te njoki koje si netom skuhala... Javim ti se još u inbox.... Pozdrav

#5 Koral

Koral

Baby

• Members
  • Pip
  • 13 posts

Posted 01 December 2011 - 00:51

Hvala na odgovoru!

#6 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,240 posts

Posted 01 December 2011 - 07:31

View PostKoral, on 30 November 2011 - 22:31 , said:

draga, nadam se da ti je lekar prepisao taj Cipralex koji pijes ponovo tj da si se obratila lekaru i objasnila ove misli koje imas... to je uzasno, uzasno ali moras da znas da ce proci. to je sada, u ovom trenutku tako. ali nece uvek biti ovako lose.
mozda da probas da opet odes kod lekara i potrazis neki anksiolitik, slicno bromazepamu ali drugacije malo, jer si ovaj pila 3 godine pa zbnog navikavanja treba da promenis... ili da probas neke vezbe sa dubokim disanjem ili nesto, neki trik da izvedes kad ti dodju crne misli, strahovi ... ja ponavljam u sebi "proci ce, proci ce" a kad je mnogo gadno ja ponavljam naglas isto "Proci ce, proci ce2 i tako pricam dok reci ne izgube smisao, onako, dok se prisilno nekako ne umirim... nekad idem ulicom s posla npr i uhvati me to i ja ulicom sapucem i hodam... i dodjem do kuce... posle placem malo ili malo vise i prodje me malko, onako, popusti... pa se vrati.
dok ne pocnu da nam deluju antidepresivi... moramo d aprobamo nekako da izdrzimo.
Iskreno, neznam da ti kazem zasto ali znam i osecam da moramo.
Proci ce, draga moja, proci ce...

imas i nekoga pored sebe, nekog zivog kome mozes da to kazes i ko bi te zagrlio? bolje je kad ima nekoga... ja nemam doduse... ali evo, saljem ti kompjuterksi zagrljaj i ponavljam za tebe "Proci ce, proci ce..."

#7 Koral

Koral

Baby

• Members
  • Pip
  • 13 posts

Posted 01 December 2011 - 12:42

ruzza, hvala puno  :love:
Ima ljudi pored mene, ali ne mogu ovo da im kazem :( Nikad nisam ni mogla :( To je dodatan problem, samo psihoterapeutu govorim... Hvala ti puno, znacilo mi je ovo!

#8 Kalista

Kalista

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 533 posts

Posted 01 December 2011 - 13:02

Ja sam tako jednom pokušala da pričam s nekim o tome,i mada se trude da razumiju,ipak ne shvataju. Već mi pričaju nešto kao:"Daj,ne tripuj se više! Ako tako budeš razmišljala,stvarno će ti se to desiti." Što mene još više uznemiri,jer ne želim da mi se ostvare te misli.  Zato izbjegavam da pričam ikome. Zato imamo ovaj forum. ;)

Ne mogu ti mnogo pomoći,i sama ću uskoro početi da pijem AD,ko zna kako ću proći taj period navikavanja. Ali,mogu ti reći da te misli služe samo da te ubace u haos i potpuno iscrpe. Grozne su,ali neće se ostvariti. To su samo misli koje padaju na pamet svakom čovjeku,samo što se neki ljudi uhvate za njih i užasavaju se,a neki ih puste da dođu i odu. Pročačkaj malo neke starije teme na forumu o OKP-u,možda će ti pomoći kad pročitaš šta su ljudi sve prolazili. Mene je to dosta smirilo.
I,nisi monstrum. Monstrumi nikada ne pomisle da su monstrumi i ubjeđeni su da su njihove misli ispravne.
Drži se! Proći će...  :)

#9 janica

janica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 287 posts

Posted 01 December 2011 - 13:04

Zaboravila sam ti reci da pijem flunisan,poznatiji kao prozak.On je direktno zaduzen za okp.Tolvon to resava posredno,tako sto smiruje anksioznost.No,posto jos nije utvrdjeno u nauci kako konstatovati odakle dolazi okp,od straha ili somatskog poremecaja,onda se ovi lekovi piju zajedno.
Tako uvece pijem tolvon,a ujutru flunisan.Krajnje je ok.
Nemoj gubiti nadu,nemoj padati u euforiju,ovo je samo trenutno.Vreme je tesko i to svi osecamo,kroz teske epizode depre i anksioznosti!
Obrati se lekaru i budi strpljiva.Jasno ti je da kod nasih lekova prvi vidljivi rezultati budu tek za koju sedmicu njihovog uzimanja!

#10 lafica

lafica

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 21 posts

Posted 10 December 2011 - 13:42

Da malo podignem temu:)

Dragi moji sapatnici:), da li vam se povećava anksioznost vikendom?
Meni da!Kao nekakvo svođenje računa...
Onda mi u ponedeljak nekako lakše, kao neki nov početak...
Pila sam cipralex, ali već 2 godine ne, zbog trudnoće i dojenja.U trudnoći, usled hormona, mislila sam da ću da flipnem, govorila sebi izdrži, proći će...I, znate šta?Izdržala sam!I sad mi nije frka, počeću opet da ih pijem, ali bez frke da MORAM.

Došla sam do zaključka da sam kroz najteže trenutke, isključivo sopstvenim snagama uspela da smanjim anksioznost.

Lekovi su pomagalo, i tako ih treba shvatiti-ovo pričam za prisilne misli, nemam fizičke reakcije.
Ni jedan dan ne može biti "ravna linija", ali mora se naučiti živeti sa tim.Ja sam mišljenja da se ne može čarobnim štapićem otkloniti problem, ali se može smanjiti na razumnu meru.Ako se neko potpuno izlečio od anksioznoti, nek napiše!
Ali to je situacija kao sa kilogramima:godinama se reklamiraju tablete, flasteri, dijete kojih ima milion...I, jel bilo šta od toga pomoglo?U protivnom bi problem bio rešen, a taj neko bi zgrnuo milijarde!
Ili daje privremene rezultate, ali ljudi neće to da priznaju.Mišljenja sam da dok sam čovek u okviru svojih snaga i znajući svoj problem ne dela, ali konstantno-samo bez prisile, u tome je trik, problem se ne može rešiti, ili bar smanjiti.

Idemo dalje!

#11 Koral

Koral

Baby

• Members
  • Pip
  • 13 posts

Posted 11 December 2011 - 21:10

Vikendom, ujutru i uvece je najgore - kad se nista ne radi...
Veoma mi je drago da cujem nekoga ko je uspeo da izdrzi bez Cipralexa odredjeno vreme, posto ja jos nisam uspela da duze vreme budem bez leka.
I ja bih najvise volela neki carobni stapic :(

#12 vitez Koja

vitez Koja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 163 posts

Posted 15 December 2011 - 23:08

ehheheheheheheh jojjj kad se samo setim da sam sve ovo proziveo lelleeee pa bice bolje opusteno

#13 Koral

Koral

Baby

• Members
  • Pip
  • 13 posts

Posted 25 December 2011 - 23:55

Evo opet mene, osecam se malo bolje, pretpostavljam da je zbog lekova i teranja sebe da izadjem napolje svaki dan.
U jacoj sam depresiji, koju su, po misljenju moje doktorke izazvale o.misli. Inace kod te doktorke idem privatno vec godinama. Zbog ovoga sto mi se dogodilo, stekla sam utisak (pomenula je par puta) da bi me ona najradije prebacila kod drugog doktora u drzavnoj sluzbi, najjednostavnije je zbog lekova, itd...Problem je sto tesko sticem poverenje u nove ljude. Uznemirilo me i to sto je rekla da mi je gore u odnosu na njen prvi dolazak kod nje. Kao, simptomatologija se tokom godina razvila. Vecinom mi je posle terapije bilo bolje, danas se osecam uzasno. Ispalo  je da su se svi ovi problemi javili jer mi se blizi veca promena u zivotu - imam jos par ispita do kraja fakulteta. Priznajem, uzsavaju me promene. Ali dodatno se obeshrabrim kada mi terapeut kaze da cu tesko naci posao (mislim, to jeste realnost, znam to i sama). Neko mi je negde napisao da je uzrok mojih sadasnjih muka nezalecen okp. Terapeutu dugo nisam pominjala okp, ali kada jesam, nije pomenuta opcija o nekom dodatnom nacinu lecenja tog poremecaja, samo se u obzir uzimaju lekovi. U velikoj sam nedoumici. Da li da idem kod sadasnjeg terapeuta dok me ne posalje nekom drugom ili da sama potrazim novog u privatnoj praksi?

#14 bost

bost

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 406 posts

Posted 26 December 2011 - 02:12

samo jedna od opcija

http://www.ilovepanicattacks.com/

#15 Koral

Koral

Baby

• Members
  • Pip
  • 13 posts

Posted 03 January 2012 - 19:11

Hvala bost, moze da se nadje korisnih stvari ovde!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users