Jump to content

vrtoglavice mantanje

vrtoglavica

• Please log in to reply
43 replies to this topic

#1 zanadodik

zanadodik

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 13 posts

Posted 01 December 2011 - 13:46

Moj problem je vrtoglavica ili bolje rečeno nestabilnost i slabost u nogama koje osećam već više od godinu dana. Naime, neprestano imam osećaj laganog ljuljanja (kao na brodu), blago zamagljen vid i osećaj slabosti u nogama („kao da nisu moje“). Zbog toga već dugo kada hodam nekako neprestano balansiram i imam utisak da mi se svakoga časa može desiti da padnem,,jako se bojim,,imama 24 godine i proslu godinu sam bila pod jakim stresom i imala sam ceste napade panike,,,takodjer imam wpw sindrom i nemam ceste napade tahikardije pijem sotalol,najmanju dozu,,,i imam oslabljen protok krvi na lijevoj strani vrata ostali nalazi su mi u jako dobrom stanju,,,,zanima me od cega mogu biti ove konstantne vrtoglavice i ovaj osjecaj slabosti i zasto mi nije cisto u glavi,imam osjecaj da cu pasti ili se onesvjestiti svakog casa,,,sta se desava pomozi mi molim te,,bojim se jako,,jel to sve od srca i te aritmije ili????

#2 Formingus

Formingus

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 01 December 2011 - 14:04

View Postzanadodik, on 01 December 2011 - 13:46 , said:

Moj problem je vrtoglavica ili bolje rečeno nestabilnost i slabost u nogama koje osećam već više od godinu dana. Naime, neprestano imam osećaj laganog ljuljanja (kao na brodu), blago zamagljen vid i osećaj slabosti u nogama („kao da nisu moje“). Zbog toga već dugo kada hodam nekako neprestano balansiram i imam utisak da mi se svakoga časa može desiti da padnem,,jako se bojim,,imama 24 godine i proslu godinu sam bila pod jakim stresom i imala sam ceste napade panike,,,takodjer imam wpw sindrom i nemam ceste napade tahikardije pijem sotalol,najmanju dozu,,,i imam oslabljen protok krvi na lijevoj strani vrata ostali nalazi su mi u jako dobrom stanju,,,,zanima me od cega mogu biti ove konstantne vrtoglavice i ovaj osjecaj slabosti i zasto mi nije cisto u glavi,imam osjecaj da cu pasti ili se onesvjestiti svakog casa,,,sta se desava pomozi mi molim te,,bojim se jako,,jel to sve od srca i te aritmije ili????

Ovako Pre Svega svako on Nas pokusava da pomogne iz svog iskustva ali ti i svi drugi trebali bi da znaju da nasi predlozi dolaze posle Lekarskih Pregleda tj kada su Lekarski Nalazi Uredni.

Ovo Sto ti kazes se i meni desava vec nekoliko meseci plus je meni nekakvo zujanje u glavi povremeno i pogotovu kad legnem da spavam ko da mi vetar duva u levo uvo.

Pre Svega Nestabilnost je tacna a vrtoglavica nije Sigurno, sto se mene tice  tebi dolazi od straha jer gledano sa realne strane tebi i meni dodje ko da cemo da padnemo , pa do sada bi pala i ti ja da je stvarna nestabilnost a nikako da padnemo.Menije je povisen krvni Pritisak ali i kad mi je ok ja osecam tu nestabilnost.Slabost u nogama moze doci od milion razloga ali bitno je da proveris calcijum u krvi.Sedenje predugo pred kompjuterom ili bilo koji profesionalni posao moze da preuzrukuje nestabilnost.Tu su Spondiloza i tako te stvari.Ali po mom misljenju znaj da su na prvom mestu Strah , Panika , Stres i umor pa tek onda ostale Varijante

Pozdrav

PS Meni je vec Bolje od kada se borim protiv opsesije u mojoj glavi a ne da tragam sta i zasto

#3 zanadodik

zanadodik

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 13 posts

Posted 01 December 2011 - 14:35

najgore mi je to sto imam konstantnio strah od smrti i sve sto radim mislim da mi je zadnje,,zbog tog leleujanja nemam snage ni vjerovanja dda mi moze biti bolje kad bi mi se glava razbistrila smo na jedan dan ja mislim da bi dobila volju za zivotom,,ali ovako konstantno mi je zamuceno i pijana sam da tako kazem,,ako izadjem vani stalno s epridrzavam za nesto jer imam osjecaj da cu pasti,,onda napadi znojenja i vrucine su mi stvarno dotuzili,,nekad se pitam zasto bas meni imam 23 godine i vec sam zavrsila sa zivotom,,ali valda je to sudbina,hvala na odgovoru cijenim to

#4 mala depresivka

mala depresivka

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 401 posts

Posted 01 December 2011 - 14:47

ja sam ove simptome imala... prije nego što sam došla do psihijatra... prethodno sam obišla sve i fizijatre i neurologe i kardiologe..kod svih sve ok... išla čak i na fizikalnu terapiju...ni ona nije pomogla... i kad sam već došla do psihića spomenem i to... taj konstantni strah da ću pasti, nemam pravu vrtoglavicu nego kao morsku bolest... nisam smjela na stolicu da se neaslonim jer mi se činilo kao da me neko pomjera i kao da ću pasti... kad sam počela piti seroxat kao i većina simptoma i taj je nestao...  e pošto sam završila s terapijom i četiri mjeseca sam ""čista" ponekad mi se javi taj isti osjećaj, ali se onda sjetim da sam milijardu puta mislila da ću pasti,a nisam pala...  
ali,naravno,ovo ti govorim samo svoje iskustvo..ne može zamijenit mišljenje ljekara...

#5 pipika

pipika

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 332 posts

Posted 01 December 2011 - 15:58

Evo da ti se javi  "kraljica ljuljanja" :)  Ljuljam se već par godina..s maim pauzicama ali nikad nisam pala..dakle,vjerojatno nećeš ni ti. Pila sam lijekove,pokušavala bez njih i dok se nije dogodio čarobni klik u mojoj glavio..nije mi bilo pomoći . Danima sam se bojala izaći iz stana,šetati u gužvi,biti sama s djecom....i redovno sam dobijala napade panike od straha da se ne srušim. Ubjeđivali su me i objašnjavali...ali ništa nije vrijedilo dok u ludoj glavi nije nastao "kratki spoj" . Sama sam sebi rekla : pa šta ako se ljuljam..neću pasti..kozo jedna  gubiš dragocjeno vrijeme na iščekivanje pada u nesvjest koji nikako da se dogodi. Sad idem normalno ..pa kad padnem - pala sam!
I tako sam se počela ponašati kao da se ne ljuljam i s vremenom sam se naučila..ili ignorirati ili je ljuljanje uistinu nestalo..neznam..ali znam da sada ne čekam nešta što nemam pojma hoće li se dogoditi. znam kad se nanerviram da će me zaljuljati i da ću ostati bez zraka..pa šta! neko psuje..neko se zacrveni..a ja se ljuljam i gušim ...ali sve to stane.....i onda opet idemo dalje....
jedno vrijeme mi je apaurin pomagao (koja glupa podsvjest) a onda sam si objasnila kako mi tako može pomoći i tc-tac :) i uistinu..sve je to u našim glavama....

#6 bost

bost

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 406 posts

Posted 01 December 2011 - 17:33

Meni su se takvi simptomi javljali uvek uz anksioznost ili prisilne misli, socijalnu fobiju etc.
Mnogo zajebani osecaji mogu reci. Ono sto sam ja znao od starta je da nije problem u mojim nogama i sl. vec u anksioznosti, prislilnim mislima, soc. fobiji etc.  :glasses:
Sto je dalje znacilo da kakav god simptom da imam trebam raditi na sirem pojmu, a to je anksioznost, prisilne misli, soc. fob. etc.
Znaci nisam se dao prevariti i odvojiti te simptome od anksioznosti, prisilnih misli, soc fob.
I dalje sam znao gde je krivac  :cloud9:  Tako da bolje znam sta mi je ciniti.

Znam i da lekovi nisu resenje, jer od panike, anksioznosti i strahova covek ne moze pobeci, moze nauciti sta da radi sa njima , a to lekovi ne uce  <_<

#7 neprilagodjena1

neprilagodjena1

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 129 posts

Posted 01 December 2011 - 18:29

Nisi zavrsila sa zivotom, pa tvoj zivot tek pocinje. Ja nemam toliko izrazene simptome ali cesto mi se desava da kad sam pod stresom noge mi se oduzmu i imam osecaj da cu pasti. I to je toliko realno da pomislim da stvarno nesto nije u redu. A kad prodje stres simptomi jednostavno nestanu :whistling:

Pretpostavljam da su i kod tebe uzroci psihicke prirode, i sama si rekla da si prosle godine bila pod stresom. Mislim da bi ti psihoterapija pomogla da se izboris sa stresom i naucis da se nosis sa situacijom.

#8 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,272 posts

Posted 01 December 2011 - 19:37

View Postzanadodik, on 01 December 2011 - 13:46 , said:

kako divno pisu ovi divni ljudi sa foruma... meni je zao sto se ljuljas tj sto imas te osecaje. Ja ih na zalost nemam, ali mogu da zamislim koliko je to neprijatno i strasno. Pipika je divno opisala svoj "slucaj" i kako se izborila sa osecajem ljuljanja...
Moguce je da je sve to od panicnih napada i stresa...
A mene brine sto ti imas slabiji protok krvi sa leve strane. S obzirom da si mlada i da nemas druge simptome tj fizicke, i imas WPW sindrom (jel Wolf Parkinson White sindrom, sa nepredvidjenim tahikardijama i zadrzavanjem krvi u pretkomori?), pitam se samo jel su ti radili dopler ultrazvuk karotidnih arterija? To je bila prilicno dobra metoda za odredjivanje precizne protocnosti karotida, pa se nadam da su ti to uradili. Ima i neki lek koji se daje jer selektivno povecava dotok krvi u mozak tim karotidnim putevima i iskoriscenje krvi u mozgu, nekakav betaserc ili Urutal, to je kao bilo super dobro... Jel treba da pijes neke te lekove oko srcA?
Ako su te detaljno ispitali onda nemoj da brines zbog WPWa jer to moze da bude a i ne mora... nije bas jasno definisano kako izgleda i koliko cesto se desavaju promene. Ali verujem da pravi kardiolog moze da ti sve objasni.
Ako si ispitala te "fizicke" stvari onda preostaje psihoterapija i rad na sebi...
ti si tako mlada i mozes sve to da pobedis ocas posla. Samo ako resis. Da se  izboris za bolji i veseliji zivot, da zujis, letis, zaljubljujes se, da se zaljuljas od ljubavi i strasti a ne od panike... da dises punim plucima!
Od srca ti to zelim!!! :srculenca:

#9 Kalista

Kalista

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 533 posts

Posted 02 December 2011 - 00:39

Ja isto mislim da,ako si već obavila sve preglede i nalazi su u redu,onda preostaje samo da je sve na nervnoj bazi. Provjeri još,da nisu u pitanju vratni pršljenovi,mogu od toga da se javljaju vrtoglavice.
Ali,najvjerovatnije je da ti je to sve od anksioznosti,kao i većini na ovom forumu,a i šire. Jedan moj drug je tako godinu dana imao glavobolje i vrtoglavice,jedva je hodao ulicom. Obavio je sva moguća ispitivanja i sve je bilo ok. Tek je uz psihoterapiju shvatio u čemu je problem.

#10 pipika

pipika

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 332 posts

Posted 02 December 2011 - 09:56

sinoć sam se pošteno nanervirala..i pogodite....ljulja li me? ljulja.naravno :(
dan tmuran..noge slabašne..najbolje je zavući se u krevet i čekati da prođe.....

#11 Formingus

Formingus

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 04 December 2011 - 11:59

View Postzanadodik, on 01 December 2011 - 14:35 , said:

najgore mi je to sto imam konstantnio strah od smrti i sve sto radim mislim da mi je zadnje,,zbog tog leleujanja nemam snage ni vjerovanja dda mi moze biti bolje kad bi mi se glava razbistrila smo na jedan dan ja mislim da bi dobila volju za zivotom,,ali ovako konstantno mi je zamuceno i pijana sam da tako kazem,,ako izadjem vani stalno s epridrzavam za nesto jer imam osjecaj da cu pasti,,onda napadi znojenja i vrucine su mi stvarno dotuzili,,nekad se pitam zasto bas meni imam 23 godine i vec sam zavrsila sa zivotom,,ali valda je to sudbina,hvala na odgovoru cijenim to

HEHE Znas kad pises a ja citam nekako mi se cini ko da sam ja napiso to pismo posto u vecini slucajeva simptomi su isti.I sama mozes da vidis koliko nas pisu iste stvari a niko od nas jos nije pao.
Strah od Smrti agrrrrrrrrrr tako je pocelo i kod mene ti se zalis u 23 meni je to pocelo u 19 :) Tezak je o osecaj traje dugo ali nekako izbledi tako da kasnije naviknes i nesmeta mnogo.

Ponavljam ti jos jednom ako su lekaski nalazi uredni tebi je 100% od Prevelikog razmisljanja tj Stresa i Straha i nista drugo
A sto se Tice Straha od Smrti kako sam ja to izlecio

Ovako : Treba malo vremena ali efikasno je. Jednostavno utuvis sebi u glavi da jednog dana svi cemo neko ranije neko kasnije ali sudbina je pisana tako da se to nemoze izbeci.Cula si Ne umiru Bolestni niti Zuti vec onome kome je pisano.Neki moji prijatelji se nisu ljuljani bili crveni zdravi a sada nisu vise a ja se ljuljam zut i tako zutujem i evo me pokusavam da utesim tebe dok se i sam borim protiv ove vragolije

Zadnje nesto sto bi posavetovo tebe i ostale

OVAKO KAKO MI ZIVIMO UMIREMO SVAKOG DANA
UMRI JEDNOM NEMOJ SVAKOG DANA ALI DOK SI ZIV ILI ZIVA ZIVI TAJ PREDIVAN ZIVOT KAKO JE NAJBOLJE
AKO USPES DA IGNORISES LOSE MISLE NA POCETKU SE CINI DA NEMA EFEKTA ALI U KRATKO VREME UVIDECES DA TVOJE POZITIVNE MISLI SU SVE JACE I JACE

PREPORUCLJIVO JE DA SE PRIHVATIS KNJIGE

MOC SADASNJEG TRENUTKA -ECHART TOOL
MOC JE U NAME -LUIZA L HAY
PANIC AWAY - ZABORAVIO SAM PISCA

AKO ZELIS TE KNJIGE U PDF FORMATU PREVEDENE SA ENGLESKOG POSALJI MI MAIL POKUSACU DA TI POMOGNEM

UDANI DUBUKO I NASTAVI DA ZIVIS TVOJ ZIVOT KAKO JE TO NAJLEPSE MOGUCE POSTO ZIVOT JE PRED TOBOM

POZDRAV SVIMA I SRY ZBOG CAPS LOCK NEKAKO SAM SE INSPIRISO DOK SAM PISO :)

#12 Kitty

Kitty

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 19 January 2012 - 19:08

Pozdrav!

Izvinjavam se na unapred dužem postu ali moram objasniti hronološki situaciju.
Naime, pre godinu i po dana imala sam prvi napad panike. Nisam znala šta me snašlo dok nisam konačno nakon nesnosnih svakodnevnih tegoba posetila doktora (vrtoglavica toliko jaka da sam se na poslu hvatala rukama čvrsto za sto jer sam imala osećaj da padam, propadam i onesvešćujem se, lupanje srca, znojenje, osećaj da ću umreti)... Čim sam joj ispričala koje simptome imam, kako se osećam i koliko to traje, pitala me zašto odmah nisam došla i zašto sam čekala dva meseca i trpela sve to... Pepisan mi je zoloft (1 ujutru) i rivotril (2x1.4 ujutru i uveče)...
Nakon terapije, odmah mi je bilo bolje... vremenom sam prestala uzimati zoloft jer sam osetila veliko poboljšanje po pitanju depresije, ali što se rivotrila tiče, nisam se usuđivala čak ni smanjiti terapiju (to sam doktorki rekla na svakoj narednoj kontroli), nekih godinu dana... 2x1.4 i bilo mi je ok. Tu i tamo sam imala manje panične napade koji su bili kratkotrajni i to je sve.
Međutim, 6 meseci unazad , počela sam sama sebi da smanjujem terapiju, sa čim se doktorka složila, tako da sam počela uzimati 1/4 rivotrila svaki dan... Imala sam recimo slučaj da sam bila na godišnjem odmoru, doktorka takođe, ostala sam bez rivotrila i 7 dana izgurala ne uzimajući ga uopšte. Nakon toga, rekla mi je da nastavim sa tom 1/4, samo kad osetim potrebu i dala mi je bromazepam od 1.5mg. Pokušala sam sa tom terapijom, ali organizam se već suviše navikao na rivotril...pa sam nastavila sa 1/4 ponekad i 1/8...
Sad, prvi napad panike se po mom a i dr. mišljenju, desio kao akumulirani stres... dosta godina unazad, od mog ranog puberteta (sad imam 30), preživljavala sam jako stresne situacije u porodici... U mojoj 28. godini, mislim da sam doživela nervni slom i imala sam mesec dana "apsolutnog mraka" kako ga ja zovem, odnosno teške depresije izazvane situacijom sa tadašnjim momkom (neprestano danonoćno plakanje, spavanje 3-5 sati, agorafobija, nevoljnost, tuga i samo tuga...) Pre godinu i po dana, prilikom prvog paničnog napada imala sam stres tog dana i to je bio okidač da organizam popusti i kaže: "dosta je bilo"...
Poslednjih 6-7 meseci mi se izdešavalo užasno puno stresnih situacija. Raskid dugogodišnje vanbračne veze, selidba, probemi na poslu, dajem otkaz na poslu, selim se u drugi grad, menjam sve... prijatelje, dečka, navike, posao... I sve kreće na bolje. Živim lep život bez stresa, srećna sam, zadovoljna... pijem 1/4, nekad i zaboravim da je popijem, nekad se opustim sa društvom pa malo i popijemo...
Sve do pre 10-ak dana, kada su opet počele nesnosne vrtoglavice kao i prvi put... vrtoglavicu prati strah šta će se sledeće desiti, a zatim kreće erupcija panike koju sam doduše naučila da kontrolišem kad sam u društvu, pa retko ko i primeti da nešto nije u redu sa mnom u tim momemtima...
Više je osećaj propadanja i zanošenja nego sama vrtoglavica, i kako dan odmiče, sve je gore i gore... zatim kreću crne misli, a nakon njih panika da ću umreti. 2/4 rivotrila mi pomažu da mi bude bolje.
Moje pitanje je da li je moguće da moj organizam definitivno "zahteva" 2/4, iako sam voljna da smanjim na 1/8 i u potpunosti postepeno prekinem uzimanje ovog leka... ? Zašto su mi se iste vrtoglavice javile kao na početku, da li je moguće da je u pitanju opet akumulirani stres jer sam u poslednjih 6 meseci napravila drastične promene u svom životu?... Čitala sam da vrtoglavice može izazvati gomila drugih bolesti, i iskreno, malo me plaši pomisao da bih morala 3 meseca da idem od lekara do lekara proveravajući krvnu sliku, ravnotežu, krvne sudove, srce, ušni živac, kičmu, vrat... Iz tog razloga me zanima da li je moguće da mi stres sve ovo radi i zašto se nesvestice pogoršavaju kako dan odmiče... Pritisak mi je normalan, mada je većinu dana niži (90/60).

Hvala unapred...

da dodam: dok sam fizički aktivna, čini mi se da nemam vrtoglavice... nemam ih ni kad naglo promenim položaj tela ili glave... najgore mi je kad sedim recimo za kompjuterom, ili čitam... dakle kad sam fizički neaktivna.

#13 Džudi

Džudi

CARICA

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,066 posts

Posted 19 January 2012 - 19:28

"Moj problem je vrtoglavica ili bolje rečeno nestabilnost i slabost u nogama koje osećam već više od godinu dana. Naime, neprestano imam osećaj laganog ljuljanja (kao na brodu), blago zamagljen vid i osećaj slabosti u nogama („kao da nisu moje“)."

Da li si išla kod neurologa, ako nisi - pod hitno uzimaj uput i idi. Moj jedini savet, najdobronamerniji, HITNO kod neurologa!

Psihičke probleme i panične napade i sve ostalo što se tiče psihe, rešava psihijatar, i dobro je, ideš kod njega, ali...zbog nekih simptoma neophodan je neurološki pregled.

Samo hrabro i javljaj kako si.

#14 Formingus

Formingus

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 06 April 2012 - 09:47

View PostKitty, on 19 January 2012 - 19:08 , said:

da dodam: dok sam fizički aktivna, čini mi se da nemam vrtoglavice... nemam ih ni kad naglo promenim položaj tela ili glave... najgore mi je kad sedim recimo za kompjuterom, ili čitam... dakle kad sam fizički neaktivna.

Vidis odgovoricu ti samo na dodato (da dodam).

Znaci kao i ranije. Citaj moj Savet Ako su Lekarski naredni uredni

Ja sam u istim vodama , i ovo nase ne bi nazvao vrtoglavicom vec nestabilnost kao da te nesto lulja , gura , ko da ces da padnes slicna morskoj bolesti.

I Meni je pocelo dok sam sedeo za kompjuterom, ustanem i za malo da padnem tu ti se uplasim i upssssss pocelo - sta, kako, zasto,  sta mi je.

Svi imaju crtu zabrinjenja vezano za zdravlje ali neko on nas recimo ja i ti smo vise nego potrebno zabrinjeni i to stvara taj krug straha sto nam se vraca i neda da da se lako izvucemo.

Kazes Dok si Aktivna nemas je :) pa normalno i nemozes da je imas kad ne mislis na nju :) , mozak je opterecen aktivnoscu tako da nemoze da misli na dve stvari ujednom.

Ja bi zeleo samo da te pitam nesto:

Dok citas nase poruke i vidis kako ti neko pise da i on-ona  imaju iste simptome dali je tebi vec tu lakse ?

Ako jeste kod tebe je samo pitanje straha i nista drugo strah se hrani strahom i nastaje taj krug panike.

Pozrdrav

#15 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,290 posts

Posted 09 April 2012 - 23:23

Milan Stjepanović kiroprakticar-fizioterapeut.
Ordinacija za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju Activo Beograd
Dr Dragoslava Popovica br. 12, lok.3 Palilula,                                                                                              
tel. 011 322 4305, 063 239 355.
Kazu ljudi da vraca iz mrtvih,ne mora da se zakazuje,radi od 9-17h radnim danima,potrebno je samo poneti rengenski snimak vratnog dela kicme.Ja cu da idem cim mi se malo zivci smire,malo ova panika utihne i ja odoh,dovoljno je jednom do dva puta...nije skupo,rekao mi covek od 1000-2000 din.Tako da vi koji ste u Beogradu idite odmah pa javljajte..

Milan Stjepanović kiroprakticar-fizioterapeut.
Ordinacija za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju Activo Beograd
Dr Dragoslava Popovica br. 12, lok.3 Palilula,                                                                                              
tel. 011 322 4305, 063 239 355.
Kazu ljudi da vraca iz mrtvih,ne mora da se zakazuje,radi od 9-17h radnim danima,potrebno je samo poneti rengenski snimak vratnog dela kicme.Ja cu da idem cim mi se malo zivci smire,malo ova panika utihne i ja odoh,dovoljno je jednom do dva puta...nije skupo,rekao mi covek od 1000-2000 din.Tako da vi koji ste u Beogradu idite odmah pa javljajte..

#16 Violinska

Violinska

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 314 posts

Posted 10 April 2012 - 14:10

View Postzanadodik, on 01 December 2011 - 14:35 , said:

Sve prošla i još prolazim.....posebno taj strah od smrti i bolesti, i dani kad ne mogu da hodam a da se ne držim za nešto i pritisak u glavi, otežano disanje, mantanje, osjećaj opijenosti....posebno pod malo većim stresom ili od slabijeg spavanja....jako budem onda ljuta na sebe, jer moram obavljati svakodnevne dužnosti a ja se osjećam kao zombi....i čim stres popusti, prođu i ti simptomi. nevjerovatno šta mi sebi radimo svojim mislima.

#17 vihor

vihor

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 247 posts

Posted 11 April 2012 - 19:57

imam i to jebeno matanje,ne bas ko vrtoglavica klasicna negoo kao da lebdim,mutnina u glavi

#18 zanadodik

zanadodik

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 13 posts

Posted 12 April 2012 - 12:59

kazu svi da je psiha i da se pomirim s tim,,ali lakse bi se iskreno pomirila s nekim bolom nego s ovom nestabilnoscu i ovim pritiskom u glavi jer zivim koda nisam ja obavljam sve poslove mehanicki sve mi ej mutno,koda sanjam i tezina u glavi koda imam neki balon unutra koji raste pa mi pritisce koru glave,,boze sacuvaj,,nemogu s epomiriti s ovim i neznam kud dalje stvarno ovo traje predugo,,nekad kazem da mi s ehoce nesto desiti da padnem razbijem se il da se onesvjestim pa da odem doktoru i da lupim sakom i da kazem e vidis sad da mi je nesto,,,ma ovo je patnja nista drugo,,neznam samo cime sam to zasluzila,,,neki ljudi s eboje psa,zmija,auta ali kad su kuci kad to ne vidjaju oni su ok i nemoraju tonikad vise vidjet,,,ja se bbojim same sebe ja preispitujem svoje tjelo svake sekunde i osluskujem ga,,,bojim se smrti,,ali en radi sebe vec radi drugih ljudi kako ce to podnijet,,ma joj nekad mi bude smijesno akd ovako pisem,,,da mi je ko pricao o ovome prije dvije godine i rekao da ima ove simptome i d aje stao sa zivotom samo bi se nasmijala jer je nevjerovatno,,ja neznam dokad cu ovo moc trpiti i plakati i muciti samu sebe jer nevidim pomaka,poludit cu skroz....

#19 pipika

pipika

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 332 posts

Posted 13 April 2012 - 13:28

nećeš poluditi ..vjeruj..da se od toga ludi,ja bi sad bila luda ko cipela-a nisam ( barem ne klinički luda :) )znači, na sigurnom si terenu. uistinu je najlakše to čudnovato mantanje ignorirati . vjeruj. znam da nije lako ali pokušaj. i jedno je bitno..ne dozvoliti da te taj osjećaj zarobi u kući...e,tad nastaju problemi....(ja probala i tako )

#20 zanadodik

zanadodik

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 13 posts

Posted 13 April 2012 - 14:51

ma joj ja sam nekako najsigurnija u kuci ,nikud mi se neide ssve odgadjam,,nevolim ni kod roditelja vise da idem i kod njih ma hvata panika jer se bojim da mi se sta pred njima ne desi,,sav drustveni zivot sam svela na minimum nit volim da mi ko dodje nit volim kud ici i onda se zatvorim u kucu i samujem,,a onda kad izadjem vani nakon sedam ili vise dana onda opet shok one boje ljudi raznolikost samo mne jos vise zbune ma joj ludnica.....:(((

Also tagged with vrtoglavica

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users