Jump to content

ne znam sta da radim

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 angela_delamorte

angela_delamorte

CAR

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,994 posts

Posted 11 December 2011 - 22:10

vec  5 neseci nemam menstruaciju, cak ni u najavi. ne znam sta da radim. isla sam svaki mesec na neke preglede i doktor kaze da je sve u redu, samo ako ne dobijem za dva meseca dace mi neki lek. da li je neko imao slicno iskustvo?
moja mama misli da je to zbog mrsavosti, tj 11 kilograma koje sam izgubila (naglasicu-postepeno) od porodjaja do dana danasnjeg. nisam drzala dijete, samo izbacila slatko i puno se krecem, imala sam neke povisene tempertaure, skoro 41, a bez simptoma gripe, tu je otislo sveukupno 6 kila, ostatak na dete trci gore-trci dole, pijaca, kolica plus teret, uspavljivanje i to rucno, izbalansirana ishana (uglavnom niskokaloricno -voce i povrce, nedeljom i kolaci).. ne bih da se ugojim, a ni ne mogu, mislim da nece pomoci. mozda zato nemam ciklus? ima li neko sa iksustvom? savetom? poludecu ako budem morala da pijem JOS neki lek za to sranje.

#2 Kalista

Kalista

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 533 posts

Posted 12 December 2011 - 01:34

Mislim da je to na psihičkoj bazi. Ako ti je doktor rekao da je sve ok,onda ne može biti ništa drugo. Meni se dešava da mi izostane jedan mjesec,ali to baš kad sam pod stresom. Prije nekoliko godina sam smršala,oko 10 kg. i tada mi se poremetio ciklus,nisam dobijala 2-3 mjeseca. Isto tako je bilo postepeno,samo promijena ishrane,nikakvo gladovanje. To ti je svo moje iskustvo s takvim stvarima.
Ne znam,nisam stručnjak,gubitak nekoliko kilograma ne bi trebalo da utiče,ali kad je preko 7-8 onda mislim da može da poremeti sve u organizmu. A,može biti da su ti hormoni podivljali... Baš sam od pomoći. :rolleyes:
Prije koliko si se porodila?

#3 angela_delamorte

angela_delamorte

CAR

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,994 posts

Posted 12 December 2011 - 07:55

porodila sam se pre 14 meseci ;) dojila sam 8 meseci, pa je mala prestala da sisa, tokom dojenja sam izgubila 5 kg ukupno, mozda i vise jer sam imala neke temperature, kao gripa, visoka temperatura, ali bez nekih simptoma koji inaceidu uz gripu, posle toga sam postepeno izgubila jos 7, u principu sam se vratila na staru kilazu, onu koju sam imala pre trudoce. mozda je zbog tog naglog gubitka tih 6 kila.. ne znam. ne dobijam vec 5 meseci

#4 fortuna

fortuna

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 85 posts

Posted 12 December 2011 - 10:09

Ja bih rekla da je definitivno zbog tog naglog gubitka kilograma.Znam par slucajeva di se to dogodilo zbog nekih drasticnih dieta..ili naglog gubitka kilograma zbog stresa.Mislim da nemas razloga za brigu s obzirom da ti je lijecnik rekao propisati tablete ako ne dobijes u roku 2 mjeseca,te tablete bi ti trebale unormalizirati sve to.Ipak,ja bih potrazila vise profesionalnih misljenja..mozda se netko nece sloziti s njim, mozda je potrebno da ih vec sada pocnes piti.

#5 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,057 posts

Posted 12 December 2011 - 12:54

A da probas sa nekim cajem?

#6 angela_delamorte

angela_delamorte

CAR

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,994 posts

Posted 13 December 2011 - 08:44

cajevi su uvek najzdravije resecnje :)
najbolje da sacekam ta dva meseca, da ne razmisljam o tome pa sta bude bice. glavno da nije neki rak

#7 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,057 posts

Posted 13 December 2011 - 19:47

Ja uopste nemam redovnu menstruaciju :( ali pijem cajeve koji mi koliko toliko sredjuju, ili su bar zdravi za nase zenske organe.

Ma kakav rak, angela, daleko bilo.

#8 angela_delamorte

angela_delamorte

CAR

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,994 posts

Posted 14 December 2011 - 08:30

ja sam ozbiljna kategorija, znas, meni ne pomazu cajevi. samo lekovi, l e k o v i.
i onda me neko pita zasto idem uvek iz krajnosti u krajnost? zasto sam ekstremista? pa, brate, ja mislim da niko nije imao toliko mleka kao ja, niko na svetu. pa to je bilo strasno, a mala ostavila sisu, hoce mesa i jaja, slanine :P
i TRI PUTA Sam pila jebeni bromokriptin za zaustavljanje jebenog prolaktina, i tek iz treceg puta je uspelo.. treca sreca.. MAGARECA! i sad, naravno nemam mendzu, jete, i to pet meseci. i naravno, sve je ok, nema anomalija, sve kul.. samo, eto, mendze nema. osecam da ce, kada je dobijem, biti krvarenje kao pokolj. ne, ne moze kod mene nista da ide normalno. a koji sam broj dobila u porodilistu? 69! hahahahahahahahahaha eto!

pahahah nadam se da necu dobiti neke hormonske tablete pa da i narastu brkovi.. doduse, nije to lose mozda me na pijaci shvate ozbiljnije

#9 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,057 posts

Posted 14 December 2011 - 20:54

Ipak, probaj i sa cajevima..sto da ne..ne mogu da ti skode, zdravi su da se piju i preventivno..;)

#10 angela_delamorte

angela_delamorte

CAR

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,994 posts

Posted 15 December 2011 - 08:18

inace, obozavam cajeve, tako da cu da probam! :)

#11 majaaaa

majaaaa

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 52 posts

Posted 15 December 2011 - 09:38

ja nisam imala menstr.dok sam dojila djecu. Poslije drugog djeteta, čak i nakon prestanka dojenja, nisam imala , čini mi se, dva mjeseca. Onda sam popila jednu tableticu i nakon tri dana dobila. nakon toga imam redovno sve do sada.

#12 angela_delamorte

angela_delamorte

CAR

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,994 posts

Posted 15 December 2011 - 17:55

izgleda da je to ta tableta koju cu  ja dobiti od lekara
nego, kako si prestala djiti, naglo ili?
moja mala je prestala u 8. mesecu zivota, samo ostavila i nije htela da sisa. morala sam da se izmuzavam, medjutim uzalud, pa sam pila bromokriptim koji zaustavlja lucenje tog prolaktina, bilo mi muka od njega, ostavila posle 10ak tableta, pa mi dr rekao da moram opet, pa sam nastavila samo sa tom terapijom, popila jos koliko treba da bih kao zavrsila celu kutiju od , cini mi se, 30 tableta... i opet mleko, i onda haha PONOVO bromokriptin.. sve ukupno 2 meseca na leku, opet nesto nadoslo mleka, ali nisam dirala i stalo je. to je bilo u septembru mesecu. sad je kraj godfine, ja i dalje nemam ciklus.ha!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users