Jump to content

Trnjenje glave-iskustva,resjenje problema

trnci

• Please log in to reply
42 replies to this topic

#1 ThE-G

ThE-G

Član

• Members
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 02 April 2012 - 05:39

Sinoc kad sam legao pocela je citava glava da mi trni pecka neznam ni ja sta vec i ja ustanem ono prodje ja legnem ono se vrati,mijenjao sam pozicije lijevo desno gore dolje samo jos naglavcke nijesam pokusao :) citavu noc nijesam oka sklopio sad sam premoren jer evo nespavam drugo vece zaredom guglam u nadi da ne nadjem rjesenje ali nista,molim vas za pomoc !

#2 milla85

milla85

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 472 posts

Posted 02 April 2012 - 07:06

Meni je neko vrijeme trnulo desno uho, i nekad bi mi na poslu bilo kao da mi trne i cijela strana lica. I onda sam u panici nazvala mamu, mislila sam da ce  me mozdani strefiti :D Kaze mama to ti je jer cijeli zivot spavas na desnom boku. I tako je i bilo, cijelo to trnjenje uha (lice je utrnulo samo jednom) je od spavanja. Sada kad si vise ne brijem mozdani u glavi, ne trne nista :)

#3 Xsandzy

Xsandzy

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts

Posted 02 April 2012 - 11:31

ThE-G, on 02 April 2012 - 05:39 , said:

Sinoc kad sam legao pocela je citava glava da mi trni pecka neznam ni ja sta vec i ja ustanem ono prodje ja legnem ono se vrati,mijenjao sam pozicije lijevo desno gore dolje samo jos naglavcke nijesam pokusao :) citavu noc nijesam oka sklopio sad sam premoren jer evo nespavam drugo vece zaredom guglam u nadi da ne nadjem rjesenje ali nista,molim vas za pomoc !

Proveri krvni pritisak, ja imam nizak i onda kada naglo skoci dobijem osecaj kao da ce mi se glava rasprsnuti u milion komadica i uz to obavezno krece tahikardija. Nije to nikakav bol ali je neprijatan osecaj, cini mi se kao da mi je glava sva u trncima, uvek pomislim kako cu dobiti mozdani udar -_- . To moze da bude i posledica napada panike, nagomilanog stresa... Bar je tako kod mene.

#4 Violinska

Violinska

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 314 posts

Posted 02 April 2012 - 13:57

Ja sam uz razne simptome anksioznosti imala i trnjenje lica i "obruč" oko glave i to mi je jedan od najmučnijih simptoma, uz osjećaj gušenja i propadanja. Valjda je to sve posljedica hiperventiliranja, ne znam ni ja. Uglavnom, imala sam to sto puta i prije 100 godina, i znam da je od anksioznosti.

#5 Dead Like Me

Dead Like Me

Član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 02 April 2012 - 22:39

I ja, pisala sam vec o tome. Od hitne pomoci preko opste prakse, kardiologa, neurologa ido psihijatra. Kada mi je receno da je od anksioznosti, prestalo je. Od kada sam na ovoj terapiji (seroxat, xanax) dogodilo mi se samo jednom ponovo - vrlo neprijatno - tada mi je povecana doza lekova po drugi put.

#6 ThE-G

ThE-G

Član

• Members
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 02 April 2012 - 23:56

Macka, on 02 April 2012 - 11:31 , said:

Proveri krvni pritisak, ja imam nizak i onda kada naglo skoci dobijem osecaj kao da ce mi se glava rasprsnuti u milion komadica i uz to obavezno krece tahikardija. Nije to nikakav bol ali je neprijatan osecaj, cini mi se kao da mi je glava sva u trncima, uvek pomislim kako cu dobiti mozdani udar -_- . To moze da bude i posledica napada panike, nagomilanog stresa... Bar je tako kod mene.

Mjerio sam i bio je  malo manji nego obicno, to vece 110/73 a inace trnjenje mi se javlja kad god ostanem malo duze budan  a umoran,meni je najgore sto mi se cini da intenzitet trnjenja raste iz sekunde u sekundu..A i ja ponekad mislim da cu dobit mozdani,a ponekad me bas boli briga kazem sebi ''da bi vise da me pogodi taj mozdani da se ne sjekiram vise'' :) A ja sam ubijedjen da ce me kad tad pogodit taj crni mozdani udar. -_-

Ljudi a kako uspijevate da ne razmisljate o tome?? Ja pokusavam ali nikako ubijaju me razne misli i vrate me na pocetak..Iz dana u dan sve vise mislim da je ova anksioznost sizifovski posao.... :(

#7 Xsandzy

Xsandzy

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts

Posted 03 April 2012 - 12:22

ThE-G, on 02 April 2012 - 23:56 , said:

Mjerio sam i bio je malo manji nego obicno, to vece 110/73 a inace trnjenje mi se javlja kad god ostanem malo duze budan a umoran,meni je najgore sto mi se cini da intenzitet trnjenja raste iz sekunde u sekundu..A i ja ponekad mislim da cu dobit mozdani,a ponekad me bas boli briga kazem sebi ''da bi vise da me pogodi taj mozdani da se ne sjekiram vise'' :) A ja sam ubijedjen da ce me kad tad pogodit taj crni mozdani udar. -_- Ljudi a kako uspijevate da ne razmisljate o tome?? Ja pokusavam ali nikako ubijaju me razne misli i vrate me na pocetak..Iz dana u dan sve vise mislim da je ova anksioznost sizifovski posao.... :(

Prvo idi kod lekara i proveri da li tvoje tegobe imaju neki fizicki uzrok a ako svi rezultati budu u redu onda je uzrok verovatno psihicke prirode. Jedino sto mozes u tom slucaju da uradis je da prihvatis stvari koje ti se desavaju i da se ne nerviras zbog toga. Sto pre pocnes to da ignorises pre ce prestati. Verovatno si imao neke stresne situacije u skorije vreme ili pre mesec, dva, tri... Ponekad posledice stresa nastupe mnogo kasnije.

#8 Violinska

Violinska

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 314 posts

Posted 03 April 2012 - 12:44

uf evo meni danas, na lijevoj strani iznad uha trnci.....isprepadali ste me s tim moždanim, a imala sam ovo i prije pa mi nije ništ bilo. Trebala sam naravno na EEG ali nikad nisam otišla....pod stresom sam, slabo sam spavala, napeta užas....boli me i mišić na vratu, može bit da sam spavala u ružnom položaju. Ma sva sam nikakva.

#9 Xsandzy

Xsandzy

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts

Posted 03 April 2012 - 14:36

Violinska, on 03 April 2012 - 12:44 , said:

isprepadali ste me s tim moždanim, a imala sam ovo i prije pa mi nije ništ bilo.

Nemoj da se brines, to je poenta price. Mozdani udar nije sigurno, njega prati snazan i iznenadni bol, gunitak ravnoteze, vida, osecaja u rukama i nogama... Niko od nas nece dobiti mozdani udar, bar prema vasim (i nasim :) )simptomima to tako ne izgleda.

#10 Violinska

Violinska

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 314 posts

Posted 03 April 2012 - 14:41

Macka, on 03 April 2012 - 14:36 , said:

Nemoj da se brines, to je poenta price. Mozdani udar nije sigurno, njega prati snazan i iznenadni bol, gunitak ravnoteze, vida, osecaja u rukama i nogama... Niko od nas nece dobiti mozdani udar, bar prema vasim (i nasim :) )simptomima to tako ne izgleda.

Ma ja se inače bojim svega i svake bolesti, tako da ni jednu ne isključujem nikad :). A dan mi je baš katastrofa, umor, nervoza, napetost, još taj pritisak i mantanje, a i vrijeme je "krasno", sve se sastavilo, a ja imam obaveza, moram sad na probu, ne znam kako ću izdržat.

#11 Vodafone89

Vodafone89

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 604 posts

Posted 03 April 2012 - 14:45

Hm..Ovaj nije mozdani sigurno..
Ne bi se ti trnci tako javljali niti bi tako izgledali...
Otidji kod lekara, da ti se umire misli i bice super.. Moze biti neki nerv, nezgodno spavanje ili polozaj glave ili sta god...
Veruj mi, znam, to nije mozdani ;) Osetio bi se mnooooooooogo drugacije da je mozdani.. I znao bi da je to..
I prijateljski savet, nikada vise sebi nemoj reci neka me strefi da se ne sekiram vise... Veruj mi, znam sta ti pricam.....

Samo moram da se umesam, ne prati ga snazan bol, gubitak vida i ostalo.. bar ne tako plasticno opisano :) Malo je komplikovanije od toga...

#12 Xsandzy

Xsandzy

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts

Posted 03 April 2012 - 15:04

Vodafone89, on 03 April 2012 - 14:45 , said:

Hm..Ovaj nije mozdani sigurno..
Ne bi se ti trnci tako javljali niti bi tako izgledali...
Otidji kod lekara, da ti se umire misli i bice super.. Moze biti neki nerv, nezgodno spavanje ili polozaj glave ili sta god...
Veruj mi, znam, to nije mozdani ;) Osetio bi se mnooooooooogo drugacije da je mozdani.. I znao bi da je to..
I prijateljski savet, nikada vise sebi nemoj reci neka me strefi da se ne sekiram vise... Veruj mi, znam sta ti pricam.....

Samo moram da se umesam, ne prati ga snazan bol, gubitak vida i ostalo.. bar ne tako plasticno opisano :) Malo je komplikovanije od toga...

Verovatno si u pravu, ja zaista ne znam kakav je osecaj doziveti mozdani (i nadam se da necu saznati), cisto pisem ono sto sam procitala negde i sto su mi neki ljudi koji su ga doziveli rekli. Mada, kao sto ti kazes, tesko je opisati takvo stanje. Cak i posle obicnog panicnog napada nisi bas siguran sto posto sta ti se dogodilo, ne moze se to potpuno tacno opisati.

Cinjenica je da decko koji je zapoceo topic moze da se opusti jer sigurno nece doziveti mozdani udar, bar ne sada.

#13 Vodafone89

Vodafone89

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 604 posts

Posted 03 April 2012 - 15:14

Pa tako nekako :)
Nisam imala losu nameru, nego kao neko ko je prosao kroz to znam da nije 100% pa cisto da pomognem...izvinjavam se ako je zvucalo nekako pogresno ali zaista sam imala najbolju nameru :)

#14 dzimandzi

dzimandzi

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 62 posts

Posted 03 April 2012 - 16:32

jos jedna budala koja strahuje od mozdanog,a radila sam cak i magnetnu rezonancu. Mene ziga glava a kada dodje panicni ja osetim slabost u rukama neke vrele pa hladne talase po telu,lelujanje,uzas...

vodafone89 kako znas da nije mozdani,i ako sam radila MR mogu li biti mirna? Pitam te jer kazes da si upucena.

#15 Vodafone89

Vodafone89

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 604 posts

Posted 03 April 2012 - 17:12

Naravno da mozes biti mirna ako si radila MR i on je ok. mozdani ostavlja oziljke koji se vide i na obicnom skeneru a kamoli na MR...
Znam da nije mozdani jer sam imala, pa znam kako izgleda ;)

#16 dzimandzi

dzimandzi

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 62 posts

Posted 03 April 2012 - 17:27

vodafone89,pa sta je uzrok tome? Je l ti ovo u nicku godiste???

#17 ThE-G

ThE-G

Član

• Members
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 03 April 2012 - 18:00

Macka, on 03 April 2012 - 12:22 , said:

Prvo idi kod lekara i proveri da li tvoje tegobe imaju neki fizicki uzrok a ako svi rezultati budu u redu onda je uzrok verovatno psihicke prirode. Jedino sto mozes u tom slucaju da uradis je da prihvatis stvari koje ti se desavaju i da se ne nerviras zbog toga. Sto pre pocnes to da ignorises pre ce prestati. Verovatno si imao neke stresne situacije u skorije vreme ili pre mesec, dva, tri... Ponekad posledice stresa nastupe mnogo kasnije.
Ada ja sam bio prije 7 mjeseci na neurolosku kliniku i tu sam imao sve simptome ali takodje sam sve zivo pregledao i nista...ali tu me je nazalost anksioznost dokrajcila bio sam 15 dana u intenzivnu sobu(zbog toga sto nije bilo mjesta u obicne sobe) sve ljudi koji su dozivjeli skoro mozdani udar i svako vece dolaze novi
,neki su cak i umirali...sve su to strasni prizori i pojedinima kojima se govor povratio preko dana bi me strasili njihovim simptomima a uvece bi na sav glas plakali i pricali stvari kao ''Majko sto me ostavi''!! i da se razumijemo to su bili ljudi od 50 god...Strasni prizori koji su moje stanje doveli do jedne nepondnosljive tacke... :(

#18 dzimandzi

dzimandzi

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 62 posts

Posted 03 April 2012 - 18:07

the-G sta si radio od pregleda? Ja sam dopler,eeg,ct skener i magnetnu sa angiografijom i sve je ok a ja i dalje strahujem.

#19 ThE-G

ThE-G

Član

• Members
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 03 April 2012 - 18:18

CT,magnetnu,kolor dopler ,oftamoloski pregled sam isto obavio,snimio pluca,snimio srce,lumbalna punkcija,bio cak i u infektologiju ,i nista isto kao ti strahujem....

#20 dzimandzi

dzimandzi

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 62 posts

Posted 03 April 2012 - 18:30

zacarani krug...i ja sam pregledala srce,radila test na koksaki uzas... A koje simptome imas ili si imao?

Also tagged with trnci

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users