Jump to content

Hipohondrija

hipohondrija

• Please log in to reply
2316 replies to this topic

#2241 Violinska

Violinska

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 314 posts

Posted 22 April 2012 - 18:05

Bobmajstor89, on 22 April 2012 - 11:08 , said:

Eto svi smo tu jedni za druge,znaci niste same,tacnije nismo sami!!!JA znam kako je to biti hipohondar,osecati se lose,ne smeti izaci iz kuce,ja se sa tim godinama borim!Ali lakse mi je kad vidim da nisam sama,da ima jos ljudi koji pate od toga.A ti sto vam se smeju,ili vas ne razumeju.E pa ne dao Bog da oni osete to sto i mi,to ne bi pozelela ni najgorem neprijatelju!Drziite se cure  moje,sve je to u nasim glavama,sve se da resiti!I oni bolesnici sa najgorim bolestima ne gube nadu vec se bore,tako i mi treba da se borimo,zbog nas,,zbog nase dece,osoba kojima je stalo do nas!Pisite i meni svi slobodno kad god osetite strah i tjeskobu i zapamtite da niste same!!! :heart:

Slažem se, najbolje razumijemo jedni druge i ne možemo uostalom ni očekivati razumijevanje od okoline koja nije ni upućena u takve stvari, a kamoli da je nekad doživjela nešto slično. Ja mislim da nisam klasični hipohondar jer oni obično vise kod ljekara....ja idem samo kad moram, mrzim ići i bojim se nalaza. A jako se bojim svih bolesti, nekad mi se uvrti neka boleština, postane mi opsesija. Da li se vi bojite bakterija i virusa? Ja užasno, a često sam u javnosti, takav i posao radim, među puno ljudi, gdje se pije i jede iz boga pitaj kakvog posuđa, i često mi se vrti u glavi ko je sve iz te čaše pio, a ja imam slab imunitet, najveće šanse da će na mene nešto itd itd. Koje sve opsesije sam imala, trebalo bi mi 50 stranica da vam napišem. Također imam hroničnu upalu krajnika, kad sam guglala o tome nema šta nisam saznala, između ostalog i da se može preko glave od toga. Google je zlo, toga se svi moramo riješiti, hitno. Najviše utiče na naše strahove, jer uvijek ćemo naći neki članak gdje je i najobičnija prehlada smrtonosna. Scenu sam imala kad mi je od jedne od najboljih prijateljica momak dobio zaušnjake, sretnem ja nju, nisam htjela da se pozdravljam s njom da mi ne bi prešlo jer je i ona izložena virusu. Zvala me tu noć da izađemo, ja nisam radi toga, i sad je ona ljuta na mene jer mi se ne javlja od tad. Kako da nas ljudi razumiju, zaista..

#2242 Bobmajstor89

Bobmajstor89

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 15 posts

Posted 22 April 2012 - 18:36

Ne idi na google,jer ces se samo jos vise umisliti bez ikakvog razloga,veruj mi,to sam i sama radila!Kao sto sam rekla sve je to u nasim glavama.Npr meni pritisak osilira od 135\90 do vak 180 \125,merila sam svakih 5 min digitalnim meracem,moj doktor kaze da je to nemoguce,a ja sam se umislila da cu dobiti srcani,da ce mi popucati neke vene i sta sve ne,plasila sam se da gubim pamcenje i ostalo!!!A u sustini ljudi moji,kad uradite kks(kompletnu krvnu sliku)i ako je tu sve ok,nema razloga za paniku,jer da ima pa doktor bi vas odmah uputio na dalja ispitivanja!Ne plasite se,okrenite se zivotu,radite ono sto vas veseli,a sve negativlne ljude izbacite iz svoje okoline!!!KAd god vam zatreba pomoc ili savet pisite mi slobodno!

#2243 malaiva

malaiva

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 146 posts

Posted 23 April 2012 - 12:05

jagged_little_pill, on 22 April 2012 - 07:42 , said:

Vi ste divni,svi ste tako puni podrške i razumijevanja,zato sam vam se i odlučila pridružiti! :wink4:
Jelly,u potpunosti te shvaćam(zapravo sve vas),i samoj mi je grozno.što da vam kažem,hipohondar sam otkad znam za sebe,sve je počelo kad mi je bliska osoba umrla od teške bolesti prije više od deset godina.Otada sam jednostavno opsjednuta zdravljem,točnije raznim boleštinama koje kod sebe svakodnevno "pronalazim".Ne prođe ni jedan jedini dan da me nešto ne boli i da se ne opterećujem takvim stvarima,postalo mi je neizdrživo sve to.Imam kao i ti kroničnu upalu krajnika,više mi ni ne smeta toliko ta bol,već spoznaja da bi u pitanju moglo biti nešto ozbiljno.Evo,zadnjih par dana me strašno boljela desna noga i trnce sam osjećala,već sam sebi u glavi zamislila najcrnji scenarij.Od mučnina patim već godinama,a tek glavobolje koje su me prije na dnevnoj bazi doslovno ubijale-takvo nešto ne bih poželjela nikome. :thumbdown:
Ne mogu se na ništa više skoncentrirati,samo odgađam obveze i vrtim se u krug.Nema bolesti čiji simptom nisam kod sebe pronašla.I kad me zaboli nešto,automatski pomislim na ono najgore umjesto da najprije razmotrim postoji li neko jednostavnije,logičnije objašnjenje.Doktori mi se smiju jer stalno visim na nekakvim pretragama,mislim da im pozli kad me vide u čekaonici.Okolina naravno ne razumije,ne zamjeram im to jer oni ne znaju kako je to kad te svaki dan boli drugi dio tijela i kad se osjećaš potpuno bespomoćno u vezi s tim.Netko je tu već rekao da je nama hipohondrima googlanje najveći neprijatelj.S tim se također slažem,ali ne mogu si pomoći...Kad gledam dr. Oz-a,skroz se izbezumim,cijelo vrijeme se preznojavam i hvata me panika.Sve to me dovelo do teške kliničke depresije od koje se liječim više od 2 godine.Kad sam došla ovamo,osjetila sam takvo olakšanje jer vidim da ima ljudi kojima je stalo i koji doista shvaćaju.Zaboga,ja možda umišljam bolesti,ali simptomi koje osjećam su itekako stvarni i koče me u bilo kakvom napredovanju.Drugi mi se smiju i pitaju me kakvih ja to problema mogu imati ovako mlada.što da vam kažem,trudim se biti tolerantna i očekujem da mi ljudi uzvrate na isti način,ali dosad nisam imala puno pozitivnih iskustava.
Evo,lijepi pozdrav svima koliko god vas ima,malo sam istresla što mi je na duši i želim da znate da u meni uvijek možete naći rame za plakanje,vraćate mi vjeru u ljude(sad sam se i raznježila). :srculenca:
Pozdravljam sve, jagged nema plakanja na ramenu. Moramo nesto drugo da smislimo s obzirom na to da ne nailazimo na razumevanje okoline. Mene interesuje na osnovu cega su vasi doktori postavili dg hipohondrije. Pitam upravo sto znam kako simptomi koje imamo unazadjuju zivot do besvesti, i ne bi niko ostao ravnodusan kad bi ih osetio. A sto se tice krvne slike iz nje moze i ne mora da se vidi nista, tj. nije dovoljna za postavljanje neke psihijatrijske dijagnoze, i zato koliko god isli po lekarima ne treba da vas bude sramota jer je i to sastavni deo dijagnoze, ako je ispravna. Licno ne volim da idem po lekarima, da li to znaci da sam hipohondar ili ne, ne znam. Kao sto ne znam od cega me bole ruke, oko, glava, misici, zglobovi. Ali znam da me je do skoro glava bolela dva puta godisnje, a pored glave nista vise, mogla sam "konju rep da iscupam". Sad vise nije tako, a ja ne znam zasto. I ne razumem jos jednu stvar, a ne znam kako to da promenimo. Odes kod lekara zbog bola i vratis se kuci sa bolom! I tako opet i opet. Sta to znaci? I mene lece od somatoformne depresije, znaci AD i anksiolitici, a moje stanje je identicno, ako ne i gore, uz ubedjivanje od strane dr. da to nije nista, samo na osnovu krvne slike. I kako da verujemo u to. Ipak se trudim da poverujem, pa cekam taj dan da me prodje ovo moje stanje.
Violinska, kad god citam tvoje postove, spominjes slab imunitet. Da li si preduzela nesto da ga popravis. Naravno mislim na alternativu. Ima puno toga na trzistu, ne znam kome da verujemo, a ima stvari koje mozemo i kod kuce sa malo novca da pokusamo. Ono sto je meni pomoglo, kada me je to snaslo bio je preparat od aloje i imuno glucan-skup je. Pored toga cesto koristim srebrnu vodu i aktivni kiseonik za sprickanje grla nosa itd. a tu su i cajevi, ako ih podnosis, ali pravi prirodni. Kao i povrce-najbolje sveze , ako mozes. Ja nesto mogu a nesto ne ide nikako. Vredi probati, iako mislim da vec jesi, ali hajde ponovo.
Toxic, u pravu si. U moj zivot je odavno usao neko ko ga je promenio, imam troje dece, radim, druzim se, citam knjige, bavim se aktuelnim temama, reiki sam prakticar, trudim se da gledam filmove, serije-Mucke narocito, govorim jedan strani jezik, a nisu mi losa jos dva, ucim neke druge stvari, vrlo sam realna po prirodi, dan od 24 sata mi je kratak za moje obaveze i potrbe- i opet boli,drma, trese, udara, zanosi. Sta reci, nekome to deluje razmazeno, hipohondarski ili sta vec. Veruj, ne ide svima lako. A raduje me sto postoje i ljudi poput tebe koji su to lako resili. Tako cemo valjda i mi. Ni ja ne zelim ostatak zivota da provedem u ovim mukama. A ne zelim to ni vama.
Sve u svemu, i ja sam tu za sva pitanja, i drago mi je a i puno lakse kad se druzim sa vama. Bilo bi lepo i uzivo, uz kafu, kome kafa ne smeta.
Ljubim vas i drzite se.

#2244 jagged_little_pill

jagged_little_pill

Član

• Members
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 23 April 2012 - 15:52

Mojoj je doktorici bilo "sumnjivo" što svako toliko dolazim s drugim simptomima.Nakon obavljenih potrebnih i nepotrebnih pretraga,ustanovila je da je moje stanje povezano sa psihom.Tad sam još bila dijete i nisam ni sama shvaćala što mi se zapravo događa.Psihijatru sam otišla tek prije dvije godine(nevezano uz hipohondriju) i tada mi je ustanovljena teška klinička depresija.Prepisala mi je AD i anksiolitik koji su mi neko vrijeme stvarno pomagali.Međutim,trenutno se osjećam kao da sam opet na početku,tonem sve dublje i očito ću morati promijeniti terapiju.Moji problemi s hipohondrijom također postaju sve izraženiji i svaki dan se budim sa strahom jer ne znam koji će me dio tijela zaboljeti i koliko će dugo trajati...Ukratko,sve je to jedan vrtlog,doslovno začarani krug iz čijih se ralja ne uspijevam izbaviti ma koliko god se trudila.Svi koji su to prošli vjerojatno znaju o čemu pričam i kakve su to muke.Drago mi je što sam vas pronašla,cijenim svaki savjet i nadam se da ćemo svi uspjeti prebroditi teškoće i početi ponovno uživati u životu.Iskreno se nadam da je to moguće...

#2245 Violinska

Violinska

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 314 posts

Posted 23 April 2012 - 17:15

malaiva, on 23 April 2012 - 12:05 , said:

Pozdravljam sve, jagged nema plakanja na ramenu. Moramo nesto drugo da smislimo s obzirom na to da ne nailazimo na razumevanje okoline. Mene interesuje na osnovu cega su vasi doktori postavili dg hipohondrije. Pitam upravo sto znam kako simptomi koje imamo unazadjuju zivot do besvesti, i ne bi niko ostao ravnodusan kad bi ih osetio. A sto se tice krvne slike iz nje moze i ne mora da se vidi nista, tj. nije dovoljna za postavljanje neke psihijatrijske dijagnoze, i zato koliko god isli po lekarima ne treba da vas bude sramota jer je i to sastavni deo dijagnoze, ako je ispravna. Licno ne volim da idem po lekarima, da li to znaci da sam hipohondar ili ne, ne znam. Kao sto ne znam od cega me bole ruke, oko, glava, misici, zglobovi. Ali znam da me je do skoro glava bolela dva puta godisnje, a pored glave nista vise, mogla sam "konju rep da iscupam". Sad vise nije tako, a ja ne znam zasto. I ne razumem jos jednu stvar, a ne znam kako to da promenimo. Odes kod lekara zbog bola i vratis se kuci sa bolom! I tako opet i opet. Sta to znaci? I mene lece od somatoformne depresije, znaci AD i anksiolitici, a moje stanje je identicno, ako ne i gore, uz ubedjivanje od strane dr. da to nije nista, samo na osnovu krvne slike. I kako da verujemo u to. Ipak se trudim da poverujem, pa cekam taj dan da me prodje ovo moje stanje.
Violinska, kad god citam tvoje postove, spominjes slab imunitet. Da li si preduzela nesto da ga popravis. Naravno mislim na alternativu. Ima puno toga na trzistu, ne znam kome da verujemo, a ima stvari koje mozemo i kod kuce sa malo novca da pokusamo. Ono sto je meni pomoglo, kada me je to snaslo bio je preparat od aloje i imuno glucan-skup je. Pored toga cesto koristim srebrnu vodu i aktivni kiseonik za sprickanje grla nosa itd. a tu su i cajevi, ako ih podnosis, ali pravi prirodni. Kao i povrce-najbolje sveze , ako mozes. Ja nesto mogu a nesto ne ide nikako. Vredi probati, iako mislim da vec jesi, ali hajde ponovo.
Toxic, u pravu si. U moj zivot je odavno usao neko ko ga je promenio, imam troje dece, radim, druzim se, citam knjige, bavim se aktuelnim temama, reiki sam prakticar, trudim se da gledam filmove, serije-Mucke narocito, govorim jedan strani jezik, a nisu mi losa jos dva, ucim neke druge stvari, vrlo sam realna po prirodi, dan od 24 sata mi je kratak za moje obaveze i potrbe- i opet boli,drma, trese, udara, zanosi. Sta reci, nekome to deluje razmazeno, hipohondarski ili sta vec. Veruj, ne ide svima lako. A raduje me sto postoje i ljudi poput tebe koji su to lako resili. Tako cemo valjda i mi. Ni ja ne zelim ostatak zivota da provedem u ovim mukama. A ne zelim to ni vama.
Sve u svemu, i ja sam tu za sva pitanja, i drago mi je a i puno lakse kad se druzim sa vama. Bilo bi lepo i uzivo, uz kafu, kome kafa ne smeta.
Ljubim vas i drzite se.

probala sam svašta, pomogne to ali kratkoročno. Nakon izvjesnog vremena opet iste muke, i naravno da mislim da je to sve izazvao stres i jednim dijelom ishrana, kojom se baš ne mogu pohvalit. mada znam mnoge koji ne jedu povrće nikako pa su opet zdravi. Ipak je to do organizma, apsorbcije određenih minerala i vitamina, genetika možda ne znam. Sad trenutno pijem Sensilab željezo + c vitamin, male su doze ali ne smijem ni s tim pretjerivati, ljetos sam pila Tothemu i od nje mi se baš popravila krvna slika, ali sve to kratko traje kao što rekoh. Ne mogu cijeli život piti preparate, ne znam više šta da radim. Bezvoljna sam, umaram se, nemam energije, ne mogu izdržati jednu noć da ne spavam, budem kao bolesnik, a prije sam mogla bez problema. A onda i nervoza, depresija, stalna razočarenja u sve oko sebe....sve to utiče.

#2246 vihor

vihor

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 247 posts

Posted 24 April 2012 - 11:08

isto je i meni ljudi moji,svaki dan cekam koji ce me simptom drzaqt vec sam luda od svega

#2247 goga1809

goga1809

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 33 posts

Posted 23 May 2012 - 09:04

hipohondri di ste????

#2248 goga1809

goga1809

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 33 posts

Posted 28 May 2012 - 19:30

da li vam se dešava da konstantno od jutra kada se probudite pa do noći stalno razmišljate o boleštinama,naravno,kod mene se periodično mjenjaju,zadnje vrijeme misli su mi bile na jetri,ali me brzo prošlo,ali jednjak  i želudac me već dugo drže,imala sam sve simptome,čak mi se počelo podrigivati,a prije nikad,jednostavno me te bolesti ubijaju,inače pijem AD pa je to sve neki lakši oblik,ali nikako je uništiti.
moje drugo ime je hipohondar!!!!

#2249 vihor

vihor

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 247 posts

Posted 28 May 2012 - 21:01

Ja,sve isto od jutra do mraka,opet sam na neuroloskim

#2250 goga1809

goga1809

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 33 posts

Posted 30 May 2012 - 17:06

na neki starim postovima bila je jedna forumašica mislim Ina,njeni postovi kao da čitam svoje,žena je legenda!

#2251 vihor

vihor

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 247 posts

Posted 30 May 2012 - 22:15

Gdje da nadjem te postove draga?

#2252 goga1809

goga1809

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 33 posts

Posted 31 May 2012 - 12:13

postovi su ti na hipohondriji,ovdje,pogledaj stranice na početku negdje 5  stranici itd.

#2253 mIrSooo

mIrSooo

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 14 June 2012 - 17:58

Pozdrav svima.
Ni sam ne znam kako da pocnem jer me u ovom trenutku bas, bas spucao napad panike.
Naime, prije 3-4 god Dg. mi je anksioznost sa tendencijom panicnih napada. Uz dosta truda, pomoci psihijatra i Ansilala nekako sam to savladao i poceo zivjeti normalnim zivotom. Jeste da se nekad napad javio al vrlo, rijetko.
E sta je sada problem. Prije 3-4 mjeseca sam se kupao i slucajno sam na testistu primjetio neku malu  kvrzicu. I hajde sve OK al ja pametnjakovic reko da vidim na net-u sta moze biti i ... Sve je pocelo ...
Prvo sto sam vidio je bilo RAK TESTISA. Noge mi se u tom trenutku odsjekle ... Ni na sta drugo nisam mislio nego bio ubjedjen 100% to je to ... I onda dalje googlaj i nadjem kad metastazira da bole ledja itd ... Mene su istog momenta zaboljela. Iz dana u dan osjecao sve simptome. Vec se vidio na kemoterapiji i ... I sta cu jednu noc me toliko izludio bol u donjem dijelu stomaka da sam zavrsio na CUM-u ... Pita DR sta je reko boli me stomak, ledja, ne mokrim redovno itd ... Zena pipa stomak, uradim krvnu sliku nalazi vise nego dobri ... Znaci svi moguci parametri OK ... I dalje, nadjem na net-u da kad imas rak krvna slika moze biti OK i opet strah ... Sta cu, odem privtniku da mi uradi UZ svih mogucih stvari bubrega, mokracnih kanala, besike, testisa itd ... Nalazi OK ... Hajde ja se smirim ...
Ma nije proslo ni 10 dana ja napipam kvrzicu na ruci koja stoji sigurno tu vec nekoliko godina a ja je "tek skontam" i opet glupost, citam na net-u ... Milion nekih sarkoma, ....., palaca ... Odem DR kaze pukla fascija misica, nista strasno ...  I hajde da vas ne zamaram pored ovoga umislio da imam rak na grlu, plucima ...
I nekako se borio sa tim, tesko, bas tesko ...
Ono sto je prelilo casu je odlazak oca u bolnicu ... Imao neku plucnu infekciju i ode u bolnicu ... 4 mjeseca je lezao kuci bez DG, imao povisenu temperaturu a nisu znali od cega dok eto nisu otkrili ...
I prije nekoliko dana mene peku oci, izmejrim temperaturu 37.0 ... Odem DR gleda me, pipa, kaze sve OK, to je normalna temperatura ako nije stalna i dugotrajna, pogotovo ljeti ... Uz to napipam i da mi je malo otekao limfni cvor pod pazuhom i haos ... Stalno mjerim temp. kad je OK smirim se, a cim bude 37.0 haos ... Uz to da napomenem da nekako kad hocu da je 37.0 i bude, vjerujte ... Nekako sam sebi je stvorim ...
Ne mogu vise, ne mogu se boriti sa ovim ... Izludi me nervoza, znojenje dlanova, tabana, nervoza u zeludcu, milion negativnih misli o bolestima ...  Od nervoze ne mogu da jedem, radim, normalno funkcionisem ... DR opce prakse mi je dao da pijem MISAR 0,25 po potrebi ali ne pomaze toliko ...
Vjerujete u ovom trenutku mi suze liju jer ne mogu vise, ne znam sta da radim ... Imal ko kakav savjet? ... Hvala svima ...

P.S. Moram da napomenem nesto veoma vazno i sto mislim da je uzrok ovome, prije godinu mam mi je operisala karcinom na dojci, amidja karcinom na mokracnoj  besici ... I eto sad otac u bolnici ...

#2254 malaiva

malaiva

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 146 posts

Posted 14 June 2012 - 18:09

mIrSooo, on 14 June 2012 - 17:58 , said:

Pozdrav svima.
Ni sam ne znam kako da pocnem jer me u ovom trenutku bas, bas spucao napad panike.
Naime, prije 3-4 god Dg. mi je anksioznost sa tendencijom panicnih napada. Uz dosta truda, pomoci psihijatra i Ansilala nekako sam to savladao i poceo zivjeti normalnim zivotom. Jeste da se nekad napad javio al vrlo, rijetko.
E sta je sada problem. Prije 3-4 mjeseca sam se kupao i slucajno sam na testistu primjetio neku malu  kvrzicu. I hajde sve OK al ja pametnjakovic reko da vidim na net-u sta moze biti i ... Sve je pocelo ...
Prvo sto sam vidio je bilo RAK TESTISA. Noge mi se u tom trenutku odsjekle ... Ni na sta drugo nisam mislio nego bio ubjedjen 100% to je to ... I onda dalje googlaj i nadjem kad metastazira da bole ledja itd ... Mene su istog momenta zaboljela. Iz dana u dan osjecao sve simptome. Vec se vidio na kemoterapiji i ... I sta cu jednu noc me toliko izludio bol u donjem dijelu stomaka da sam zavrsio na CUM-u ... Pita DR sta je reko boli me stomak, ledja, ne mokrim redovno itd ... Zena pipa stomak, uradim krvnu sliku nalazi vise nego dobri ... Znaci svi moguci parametri OK ... I dalje, nadjem na net-u da kad imas rak krvna slika moze biti OK i opet strah ... Sta cu, odem privtniku da mi uradi UZ svih mogucih stvari bubrega, mokracnih kanala, besike, testisa itd ... Nalazi OK ... Hajde ja se smirim ...
Ma nije proslo ni 10 dana ja napipam kvrzicu na ruci koja stoji sigurno tu vec nekoliko godina a ja je "tek skontam" i opet glupost, citam na net-u ... Milion nekih sarkoma, ....., palaca ... Odem DR kaze pukla fascija misica, nista strasno ...  I hajde da vas ne zamaram pored ovoga umislio da imam rak na grlu, plucima ...
I nekako se borio sa tim, tesko, bas tesko ...
Ono sto je prelilo casu je odlazak oca u bolnicu ... Imao neku plucnu infekciju i ode u bolnicu ... 4 mjeseca je lezao kuci bez DG, imao povisenu temperaturu a nisu znali od cega dok eto nisu otkrili ...
I prije nekoliko dana mene peku oci, izmejrim temperaturu 37.0 ... Odem DR gleda me, pipa, kaze sve OK, to je normalna temperatura ako nije stalna i dugotrajna, pogotovo ljeti ... Uz to napipam i da mi je malo otekao limfni cvor pod pazuhom i haos ... Stalno mjerim temp. kad je OK smirim se, a cim bude 37.0 haos ... Uz to da napomenem da nekako kad hocu da je 37.0 i bude, vjerujte ... Nekako sam sebi je stvorim ...
Ne mogu vise, ne mogu se boriti sa ovim ... Izludi me nervoza, znojenje dlanova, tabana, nervoza u zeludcu, milion negativnih misli o bolestima ...  Od nervoze ne mogu da jedem, radim, normalno funkcionisem ... DR opce prakse mi je dao da pijem MISAR 0,25 po potrebi ali ne pomaze toliko ...
Vjerujete u ovom trenutku mi suze liju jer ne mogu vise, ne znam sta da radim ... Imal ko kakav savjet? ... Hvala svima ...

P.S. Moram da napomenem nesto veoma vazno i sto mislim da je uzrok ovome, prije godinu mam mi je operisala karcinom na dojci, amidja karcinom na mokracnoj  besici ... I eto sad otac u bolnici ...
Svaku rec ti verujem I moja anxioznost se produbila kao i tvoja pomocu tudjih boledti i operacija. Ja nisam mogla ni da placem Tada sam otisla kod psihijatra i uz anx. dobila i AD. Sada je bolje. Strasno je kad ti dani prolaze u magnovenju. Moras otici kod specijaliste tj psihijatra po pravu terapiju ako vec sam ne mozes da se izboris sa tim. I jos nesto cu ti od srca a iz iskustva preporuciti BEZ GOOGLANJA.
Sve ti pricam iz licnog iskustva, nista iz knjiga i sa sajtova, a ima ih jos takvih ovde. Tek si nam se pridruzio cuces i ostale.

#2255 mIrSooo

mIrSooo

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 14 June 2012 - 19:22

malaiva, on 14 June 2012 - 18:09 , said:

Svaku rec ti verujem I moja anxioznost se produbila kao i tvoja pomocu tudjih boledti i operacija. Ja nisam mogla ni da placem Tada sam otisla kod psihijatra i uz anx. dobila i AD. Sada je bolje. Strasno je kad ti dani prolaze u magnovenju. Moras otici kod specijaliste tj psihijatra po pravu terapiju ako vec sam ne mozes da se izboris sa tim. I jos nesto cu ti od srca a iz iskustva preporuciti BEZ GOOGLANJA.
Sve ti pricam iz licnog iskustva, nista iz knjiga i sa sajtova, a ima ih jos takvih ovde. Tek si nam se pridruzio cuces i ostale.

Drago mi je da sam nasao ovaj forum ... Evo citamo ostale price ... Nekako je lakse kad znam da nisam sam ... Da ima i ostalih koji imaju ovaj poremecaj :/ ...

#2256 goga1809

goga1809

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 33 posts

Posted 14 June 2012 - 21:57

kad čitam tvoj post,kao da vidim sebe,mislim da sa posnimala sve organe koje sam mogla,krv vadila tisuću puta,novaca i novaca ostavljala kod raznih specijalista,naravno privatnih,jer me već sramota bila ići svoj dr.kada zamislim neku bolest imam sve simptome,sad imam sve tegobe želučanih bolesti i ja ih ZAISTA OSJEĆAM,ali najgore od svega je što ih proizvodi naš mozak,
dobar psihi.će ti pomoći i ja pijem ad pa je sve puno lakše,ali ponekad se ta luda hipohondrija javi.biće dobro!!!

#2257 jagged_little_pill

jagged_little_pill

Član

• Members
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 15 June 2012 - 00:57

Kao da sebe slušam,pogotovo s ovim kvržicama.Svakodnevno se opipavam po vratu,isto mi je oteknut limfni čvor ispod pazuha i to već godinama.Svi kažu da umišljam,a ja ludim.Nedavno sam imala groznicu i sve su me kosti boljele,trenutno kašljem bez ikakvog razloga i planiram opet na pretrage jer je situacija nepodnošljiva.Naravno,kad googlam simptome,uvijek ispadne leukemija,limfom,rak dojke ili pak neka deseta teška bolest.Boli me i u prsima i leđima,prva pomisao je da je tumor(koji god bio) metastazirao i već sam mami rekla da mi nije ostalo još puno života...Grozno se osjećam,ne mogu ni učiti za ispite jer po cijele dane razmišljam o boleštinama i već vidim sebe u bolničkom krevetu dok moji prijatelji uživaju u životu i mladosti.Tablete jednostavno ne pomažu i već sam umorna od svega.
Uglavnom,želim reći da nisi sam,vidim da dosta ljudi ima slične probleme i definitivno je lakše kad ih podijeliš s nekim...Najvažnije je da ne tražimo simptome na netu,mislim da je to najgore što sami sebi možemo učiniti....
Pozdrav!

#2258 malaiva

malaiva

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 146 posts

Posted 15 June 2012 - 10:58

http://www.vaspsihol...na-anksioznost/

ovo je za nas!

#2259 jagged_little_pill

jagged_little_pill

Član

• Members
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 15 June 2012 - 16:59

malaiva, on 15 June 2012 - 10:58 , said:

Super je članak,u detalje opisuje ono što prolazimo.Ako nađeš još nešto korisno,samo postaj ovdje,mislim da nam ovo svima barem malo olakšava muke,znam da meni pomaže...

#2260 mIrSooo

mIrSooo

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 16 June 2012 - 16:24

jagged_little_pill, on 15 June 2012 - 16:59 , said:

Super je članak,u detalje opisuje ono što prolazimo.Ako nađeš još nešto korisno,samo postaj ovdje,mislim da nam ovo svima barem malo olakšava muke,znam da meni pomaže...

Imam i ja jednu knjigu ... A ne znam sta da kazem o njoj ... Nije losa ... Evo link ;)
http://www.scribd.co...ti-Duh-i-Tijelo

Also tagged with hipohondrija

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users