Jump to content

Bol u grudima i gusenja, sta sad?

• Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,689 posts

Posted 26 April 2012 - 18:52

VISE SAM DOSADILA I BOGU I NARODU SA SVOJIM SIMPTOMIMA
Ali cini mi se da je ovaj put drukcije
Vec oko 3 sedmice me boli u grudima po sredini i udara u ledja i sto je jos gore gusi me Po noci me zna probuditi vise puta da skacem iz sna bez zraka , toliko sam se isprepadala da se boji leci u krevet
Prvi put sam bila kod dr kaze kiselina se vraca u jednjak pa boli Ali danas odem opet dr kad sam mu objasnila kako boli i kako me gusi u grudima , kako se zamaram nemogu uz stepenice koliko zaboli u grudima Sluasao me slusalicam dugo i rekao da sutra moram doci na ekg i test neki za pluca8 i onda kao ne obican ekg nego onaj voznja bicikla EEEEEEEEEEEEEEEEE TU JE PROBLEM JA SE PREPALA ZASTO
Sad mi jos gore pritisak mi skace gusi me i boli vise Kako cu voziti biciklo kad me boli kad hodam
Strah me da nesto nije u redu sa srcem i plucima
Dr nece nista da mi kaze do sutra, mda misli da me boli od kicme ali zasto me gusi e to ne znaJa sam kod kardiologa bila u januaro ove godine radio ultrazvuk i normalan ekg i hvala bogu bilo ok samo mi pritisak bio veci 150-90 to prepisao strahu
Sta se za 3 mjeseca moglo promjeniti
Strah me molim vas je li neko od vas imao problem sa tim bolovima u grudima iizmedju plecki i gusenjem dok spava , ono probudis se i hvatas zrak
sad me stisce u grudima i davi u vratu nemam pojma da li je od straha
Ima li neko neki savjet

#2 OsobaXY

OsobaXY

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 12 posts

Posted 26 April 2012 - 19:29

Imam isto bol u prsima koji je prouzrocen stresom. Bio sam isto u bolnici na EKG testu na biciklu zbog toga (sam se prijavio). I sve ok. Dakle, cisto stres. Problem je sto to prouzrokuje jos extra stres jer pocnes panicariti oko toga sto te boli u prsima. Jedan prijatelj mi je lijepo rekao "Pazi se, takvi ljudi zive do 50 i dovidjenja". Prvo se mislim koji k mi govori to. Ali ostalo mi je u glavi i pripazio sam malo na to sve. Odi na plivanje ili se bavi bilo kakvim fizickim aktivnostima. Pomaze. I pomaze da se generalno osjecas bolje. Izbaci/umanji stresne situacije kako god znas i umijes.

Napomenuo bi da nisam doktor, pa sa nekim odmakom poslusaj moj savjet.

Mene nije gusilo doduse i nisam imao nigdje drugdje bolove osim u prsima. Mozda nije ista stvar.

#3 Nonick

Nonick

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 26 April 2012 - 22:10

Proživljavam slične simptome, ali moji bolovi u leđima i prsima su ipak bili fizičkog karaktera tj. zbog kralježnice. Jesi poslikala kralježnicu?

#4 malaiva

malaiva

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 146 posts

Posted 26 April 2012 - 22:13

zoricaaa, on 26 April 2012 - 18:52 , said:

Vec oko 3 sedmice me boli u grudima po sredini i udara u ledja i sto je jos gore gusi me Po noci me zna probuditi vise puta da skacem iz sna bez zraka , toliko sam se isprepadala da se boji leci u krevet
Prvi put sam bila kod dr kaze kiselina se vraca u jednjak pa boli Ali danas odem opet dr kad sam mu objasnila kako boli i kako me gusi u grudima , kako se zamaram nemogu uz stepenice koliko zaboli u grudima Sluasao me slusalicam dugo i rekao da sutra moram doci na ekg i test neki za pluca8 i onda kao ne obican ekg nego onaj voznja bicikla EEEEEEEEEEEEEEEEE TU JE PROBLEM JA SE PREPALA ZASTO
Sad mi jos gore pritisak mi skace gusi me i boli vise Kako cu voziti biciklo kad me boli kad hodam
Dr nece nista da mi kaze do sutra, mda misli da me boli od kicme ali zasto me gusi e to ne znaJa sam kod kardiologa bila u januaro ove godine radio ultrazvuk i normalan ekg i hvala bogu bilo ok samo mi pritisak bio veci 150-90 to prepisao strahu
Strah me molim vas je li neko od vas imao problem sa tim bolovima u grudima iizmedju plecki i gusenjem dok spava , ono probudis se i hvatas zrak
Ima li neko neki savjet

Imala sam iste probleme. Radila sve kardioloske pretrage i bile su u redu. Kad su ih pre toga pripisali anksioznosti, naravno nisam verovala. Bol je strasan davi igusi, da nisam mogla da odredim sta me boli, a bila je u isto vreme i kiselina koja se vracala. Pretpostavljam da si slucaj kao i ja, ne brini se, ali ne propustaj pretrage, da bi se smirila. Meni je pritisak (uz terapiju) kod kuce normalan ili nizi, a kod lekara i kad decu vodim visok. Sve ti je to od nasih blistavih umova!

#5 Džudi

Džudi

CARICA

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,066 posts

Posted 27 April 2012 - 00:09

Nemoj da se plašiš te vožnje bicikla, to je jedna od metoda koje koriste kardiolozi. Nije strašno.

I nisi dosadna. Piši uvek kada te nešto muči.

Ne bi bilo loše da pored kardiologa posetiš i neurologa i da budeš mirna, da znaš na čemu si. Ovako si ankciozna i zato što ne znaš tačno da li su simptomi samo pshičke prirode ili je i nešto drugo u pitanju.

Javi šta je bilo i puno sreće na pregledima!

#6 electra

electra

Član

• Members
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 27 April 2012 - 01:23

Evo i mene. Zadnjih desetak dana me strasno bole ledja. Ne kicma samo, nego cela ledja sa obe strane. Uz to me bole i grudi, narocito leva ruka i grudi sa leve strane prema ramenu, mada boli me i desna. U zadnjih godinu i po dana sam vise puta bila kod kardiologa, bila sam i na taj test opterecenja na traci. Mislila sam da necu moci da izdrzim to, ali nije bilo nikakvih problema osim preskakanja srca jer sam se malo uplasila i to nakon testa. Rezulatati su mi bili skroz normalni. I ja imam velikih problema sa kiselinom, ali zadnjih mesec dana me to ne muci toliko. Mislim da ovo mene boli iz vise razloga, a anksioznost samo potpaljuje vatru. Sve mi se ovih dana skupilo, ove ocajne promene vremena, problemi sa kicmom, uzasan pms... Danas sam isla ulicom i nisam mogla da disem od bolova u grudima i ledjima sa desne strane. Uz sve to naravno i crne misli... Dok sada ovo pisem sve vreme kasljucam i kao da mi ponestaje dah, a nisam bolesna. Prosle nedelje sam imala jednu veoma stresnu situaciju, posle duzeg vremena. Nisam to dobro podnela. Nadam se samo da je ovo zakasnela reakcija na taj dogadjaj... jer svi znamo kako fizicki simptopmi mogu realno da deluju. Verovatno cu sutra do lekara da proverim pluca ako se ovo nastavi.

#7 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,689 posts

Posted 27 April 2012 - 06:50

Hvala vam puno svima
Cjelu noc nisam spavala  od straha i boli
Ne znam kako cu izdrzati taj test kada toliko boli kad lezim , kad hodam a ne biciklo da vozim

Cjelu noc i kad bi malo zaspala trzala bi se kao da negdje propadam , valjda od straha.Bojim se sta ako nesto ne valja kako se radi taj test za pluca, oritisak mi je bio ok a evo sada skace kao lud toga me i strah ko zna koliki ce tamo bitiBoli me gornji dio ledja jedva savijam vrat , udara u grudi rame ruku Dr mi je juce pojacao omeprazola na 2 puta dnevno 7 dana jer me kiselina bas muci Ne jedem nista samo hljeb
jos 2 sata pa imam termin, bas me strah

#8 jelly

jelly

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 61 posts

Posted 27 April 2012 - 10:20

zoricaaa, on 26 April 2012 - 18:52 , said:

Ima li neko neki savjet

jednom sam imala takav problem i trajalo je 2 tjedna....bila sam pod ogromnim stresom, a kad sam se uplašila što mi je simptomi su se pogoršali...uglavnom, razmisli malo kakvih neriješenih problema imaš u životu, što te dovodi do tolikog stresa...? vjeruj mi nije ti ništa, uvjerila sam se par puta na samoj sebi da kad smo pod stresom i strahom, naša psiha je u stanju učiniti jako lude simptome i promjene na našem tijelu, tako da opusti se, upiši jogu, idi u prirodu i obavezno osvijesti što te zapravo muči u životu. sretno ;-)

#9 Violinska

Violinska

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 314 posts

Posted 27 April 2012 - 10:58

mene par dana boli na lijevoj strani grudnog koša, zaboli prilično jako pa prođe i sve tako. Ne mogu skontat šta bi moglo biti, jel istina da od srca boli u sredini, jer mene baš na lijevoj strani? A to gušenje po noći sam ti već pisala milion puta, to su sleep apnea, ja ih imam godinama i kad sam pod stresom onda su izraženije. Dakle, jedan od uzroka može biti kiselina, ali čećše su polipi, uske nosnice, treći krajnik isl. Prestaneš disati recimo pola minute i onda ti zafali zraka pa se naglo budiš hvatajući zrak mahnito, eto tako je kod mene, i nekad mi se to zna desiti mnogo puta u noći, a nekad samo jednom-dva put. Nikad nisam saznala uzrok jer se te pretrage rade u Centru za poremećaje spavanja, a to kod mene nema. Isto je doktorica moja to prepisala stresu. Normalno je kad si pod tolikim stresom da osjećaš nedostatak zraka, pa čak i bolove u prsima. Mada mene sad ovo malo drukčije, samo na lijevoj strani i poprilično zaboli, kontam da nije šta na plućima, a ja se užasno bojim pretraga da mi nešto ne otkriju, tako da te potpuno razumijem po tom pitanju. Jel danas imaš termin kako sam shvatila? Hajde držim ti fige, iako sam ubijeđena da ti je to sve na psihičkoj bazi, vidjet ćeš....javi obavezno šta je bilo..

#10 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,689 posts

Posted 28 April 2012 - 05:46

Pozdrav za sve
Ovako juce sam bila kod dr toliko sam bila prestrasena da sam morala da cekam da se smirim jer ekg nije mogao da radi koliko sam se tresla
U sustini dr kaze da je srce ok hvala bogu ali da mi pus ide nebu pod oblake , nije htjeo da mi kaze koliki je ali je rekao da kad srce kod tolike brzine nije preskocilo , nego je radilo normalno da je to znak da je sve ok, pluca ono neko mjerenje je u granicama normale kao nije alergija
Pritisak mi je bio 140-80 a kad sam biciklo vozila 170-100
mislila sam da cu se srusiti ,e tad me bolilo u grudima i morala sam stati, onda opet ali polako i bilo je bolje
Jedino dr nije jasno zasto ni 2 minute ne mogu da vozim a  inace imam kondicije, nisam debela
To je rekao, ali da ce ce to opet  provjeriti drugi put,  ja mislim od straha jer i prije nego sam pocela da vozim bicikl srce mi je lupalo ko ludo  pa tako jos i ovaj napor  bilo mi previse ali vidjecemo drugi put
Na kraju je rekao da me grudi bole od misica i kicme , a to mi je od napetosti, Da me zagusi u noci od kiseline koja se takodje poveca od nervoze da mi udje u grlo i pluca pa ostanem za tren bez zraka , povecao mi omeprazol na 2 dnevno  7 dana pa onda opet po jedan
I naravno da me moze gusiti i na nervnoj bazi
Dugo je pricao samnom sta je to sto me muci do toliko da se ovako manifestuje
Pricao mi da moram nekako da se smirim da probleme rjesavam a ne ovako da ih gomilam pa da moram na kraju puci
Naravno rekao je da ako srce nastavi ovako da radi i ovim tempom da cu na tablete koje mi inace ne trebaju
Dugo je pricao da vise i ne znam sta je sve rekao
Sad  ja pokusavam da bar rjesim neke probleme, da bar malo sebi olaksam pa cu vidjeti sta dalje
VELIKA VAM HVALA NAJBOLJI STE
Kaze meni dr da ja sve svoje probleme i strahove manifestujem kao bolesti , ne razumijem to bas najbolje jer mene kad nesto boli , boli me Nekako tesko mi je povjerovati da je to samo psihosomatski ali izgleda da jeste
Moram sredjivati te probleme , samo ne znam kako

#11 malaiva

malaiva

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 146 posts

Posted 28 April 2012 - 15:29

zoricaaa, on 28 April 2012 - 05:46 , said:

Pozdrav za sve
Ovako juce sam bila kod dr toliko sam bila prestrasena da sam morala da cekam da se smirim jer ekg nije mogao da radi koliko sam se tresla
U sustini dr kaze da je srce ok hvala bogu ali da mi pus ide nebu pod oblake , nije htjeo da mi kaze koliki je ali je rekao da kad srce kod tolike brzine nije preskocilo , nego je radilo normalno da je to znak da je sve ok, pluca ono neko mjerenje je u granicama normale kao nije alergija
mislila sam da cu se srusiti ,e tad me bolilo u grudima i morala sam stati, onda opet ali polako i bilo je bolje
Jedino dr nije jasno zasto ni 2 minute ne mogu da vozim a  inace imam kondicije, nisam debela
To je rekao, ali da ce ce to opet  provjeriti drugi put,  ja mislim od straha jer i prije nego sam pocela da vozim bicikl srce mi je lupalo ko ludo  pa tako jos i ovaj napor  bilo mi previse ali vidjecemo drugi put
Na kraju je rekao da me grudi bole od misica i kicme , a to mi je od napetosti, Da me zagusi u noci od kiseline koja se takodje poveca od nervoze da mi udje u grlo i pluca pa ostanem za tren bez zraka , povecao mi omeprazol na 2 dnevno  7 dana pa onda opet po jedan
Pricao mi da moram nekako da se smirim da probleme rjesavam a ne ovako da ih gomilam pa da moram na kraju puci
Naravno rekao je da ako srce nastavi ovako da radi i ovim tempom da cu na tablete koje mi inace ne trebaju
Sad  ja pokusavam da bar rjesim neke probleme, da bar malo sebi olaksam pa cu vidjeti sta dalje
Kaze meni dr da ja sve svoje probleme i strahove manifestujem kao bolesti , ne razumijem to bas najbolje jer mene kad nesto boli , boli me Nekako tesko mi je povjerovati da je to samo psihosomatski ali izgleda da jeste

Super sto si zavrsila te pretrage, drago mi je sto te je dr saslusao. Nadam se da si sad bar malo mirnija. Svi imaju probleme, ali mi malo osetljiviji i odgovorniji (a mislim da nam i strpljenja fali) ih prezivljavamo tako. Sa mnom je bilo isto, samo mi je pritisak bio jos visi. Naravno da nisam verovala da je psihosomatski, pa sam dobila i lekove za pritisak i beta blokatore, kojima sam se verovatno samo uzalud trovala. Nista nam ne ostaje nego da polako prevazilazimo te probleme i nadjemo strpljenja za sve sto se desava nama i okolini.

#12 Violinska

Violinska

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 314 posts

Posted 28 April 2012 - 15:39

zoricaaa, on 28 April 2012 - 05:46 , said:

Pozdrav za sve

Svi smo u tome, i ja vrlo teško povjerujem da mi je nešto na psihičkoj bazi, kad zaista osjećam simptome, gušenje, bolove i sl. Ko bi rekao da to može od psihe u toj mjeri. Evo ja se cijeli dan perem od panike, pokušavam da se smirim ali slabo ide, morala sam lorazepam da uzmem. Svaki put kad slabo spavam i ako popijem malo više naveče sutra budem kao da me autobus pregazio. Stezanje u grudima, nedostatak zraka, "rajf" oko glave, srce zalupa, mantanje, sve se samo veže jedno na drugo, začarani krug.....kako da izađem iz ovih sranja, i ne mogu nikako da si izbijem iz glave opsesiju o svom zdravlju, loše se osjhećam i iscrpljeno i tripujem sve najgore....mrzim glupu anksioznost, zagorčala mi je cijeli život.

#13 nidina

nidina

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Posted 22 May 2012 - 17:20

eh da se i ja ukljucim oovdje i da se izjadam mozda sam dosadna  i mene boli u prisima ,imam gusenje i neku knedlu ugrlu toliko se prepadnem da cu ostati bez vazduha i onda sljedi napad panike joooj ljudi pomagajte ,mislim da cu dobiti srcani :(   a isla sam kod kardiologa i rekao mi je da je sve uredu sa srcem sve sam pretrage obavila sad se pitam od cega dolazi ovaj pritisak i bol u prsima uz to sve muci me i jaka kiselina da li je to moguce od kiseline ??????

#14 jeremija vulgaris

jeremija vulgaris

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 19 posts

Posted 24 May 2012 - 16:32

Hvala Bogu što sam našla ovaj forum i što to ne moram sve prolaziti sama. Isto sam prošla sve pretrage srca i pluća i sve je ok. Makar ja i dalje mislim da imam rak pluća ili KOPB. Čini se da i ja sve svoje strahove i frustracije isto manifestiram kao bolesti. Od svih simptoma koje imam, najgori osjećaj je kada se gužim i kada do zraka ne mogu doći. Bol je od toga podnošljivija. Pijem tbl. za alergiju i Controloc za kiselinu ali ništa ne pomaže. i dalje imam knedlu u grlu i pritisak na prsa. zrak ne može proći i ne može.

#15 Harisma

Harisma

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Posted 24 May 2012 - 18:46

Imala sam i bol u grudima i gušenje. Pola godine antipsihotika i antidepresiva i prošlo je.

#16 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,689 posts

Posted 08 June 2012 - 11:20

Pozdrav
Mene opet boli u grudima evo 2 dana, isto boli kao i prije mjesec ipo samo mi sad dodje i muka
Sta da radim panika me hvata moj dr dolazi tek u ponedjeljak
ne znam da li je kiselina jer i nju osjetim
sta da vise radim sa ovom boli

#17 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,689 posts

Posted 13 June 2012 - 06:58

Jos me boli u grudima jos imam neki slajm u grlu i moram da g ispljunem
strah me cini mi se da me najvise strah ovg bola
ljudi moji sta vise da radim , idem danas opet dr strah me

#18 globus hystericus

globus hystericus

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 286 posts

Posted 13 June 2012 - 08:35

zoricaaa, on 13 June 2012 - 06:58 , said:

Ne brini se nista, to ti je reflux-vracanje zeludacne kiseline do grla. Obicno nije praceno bolom u grudima, ali moze biti ako kiselina osteti jednjak. Ako inace imas problema sa zelucem, moglo bi biti od toga.

#19 jeremija vulgaris

jeremija vulgaris

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 19 posts

Posted 13 June 2012 - 13:30

zoricaaa, on 13 June 2012 - 06:58 , said:

Da je nešto ozbiljnije ne  bi te panika uhvatila. To sam iz osobnog iskustva shvatila. Kada sam nešto ozbiljnije bolesna onda nemam paniku jer se mirim sa nepoznatom situacijom (najvjerojatnije sam mozak već zna kako da se ponaša). A kada je bol/smetnja urzokovana panikom i anksioznošću onda sam nervozna i svi simptomi se pogoršaju maksimalno i onda imam osjećaj da ću umrijeti. Popij nekakav Peptoran, ili Rennie, i pokušaj barem malo ne misliti na smetnju. Sve bude OK :)

#20 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,689 posts

Posted 13 June 2012 - 19:02

Hvala vam dragi moji Bila samkod dr u pravu ste sve je od zeldca i anksioznsti kaze dr da su pluca ok , mada se ja plasim ne salje me dalje ali ja razmisljam da mozda opet odem specijalisti za plucaMoj dr tvrdi da moram na tablete dao mi opipramol i povecao omeprazol na 2 dnevno ka moja anksioznost trenutno je na vrhuncu i nesto se mora raditi
i ona gusenje kaze sve od anksioznosti da se opustim bice sve ok
Kave su te tablete opipramol zna li neko jesu li jaje , ja se bojim novih tableta

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users