Jump to content

Pomagajte narode nedostatak zraka

• Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 suads

suads

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 04 October 2012 - 17:14

Pozdrav!!!
Imam 25 godina i student sam elektrotehnike prije nekih mjesec i po dana pocelo mi se javljati ovaj problem sa disanjem nemogu da udahnem do kraja.Bio kod doktora radio Ultra zvuk srca kaze doktor sve normalno, Ekg srca radio 4 puta sve normalno, snimak ATD pluca sve normalno,spirometriju radio 2 puta isto sve uredu,IGE nalazi mala neka alergija 122 nesta pise,Nalazi krvi i urina uredu smao malo sam punokrvan,jos sam za nesta vadio krv neznam ni ja sta, radio RTG snimak sinusa i imam upalu sinusa.Dali su mi neki sprej za sinuse i onu pumpicu za astmu medjutim meni opet isto nema promjene.Nekad zavisno od dana stvarno super disem gotov svaki put uzdahnem medjutim navece me zna poceti gusiti kad hocu da legnem steze me u prsima i grlu sav drhtim imam veliki strah postanem skroz nervozan.Poceo sam trcati tad mi je nekako najlakse dnevno znam po 10 kilometara pretrcati i prilikom trcanjem mogu cak i nekad da uzdahnem, i poslje trcanja kad kuci odmaram stvarno bolje disem.

Neznam vise sta mi je ni cemu se neradujem stalno sam nervozan radi ovoga, svako jutro prije nego sto ustanem ono lezeci nit spavam nit sam budan osjecam kako normalno disem medjutim cim sam budan prva pomisao disem li normalno??? i onda opet nastane borba za zrakom.Stalno sam pospan i imam potrebu za zijevanjem i tad udahnem duboko.
Nesto sto mi je najgore stalno trazim po internetu sta mi je to me ubi??

Ja ovo nepricam roditeljima pa nemam kome da se jadim, vec sam sve gutam,izludi me.
Danas mi je stvarno lose, sav trnim i drhtim.

I da naspomenem znaci prije na 15-tak dana nego sto cu doktoru otici osjecao sam samo da nemogu da udahnem, medjutim sad pocinju i gusenja i neznam ni ja sta vise dje god pomislim da me nesto zaboli pocne me sljedeci dan boliti!!

Ovo sam piso i na drugoj temi ali ev i da ovdje otvorim!

#2 bobo1

bobo1

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 610 posts

Posted 04 October 2012 - 17:50

Hi suads,
- diši na nos (navodno više kisika)
- diši sporije
- probaj donje disanje ili trbušno, ima video u temi LECENJE DISANJEM
Dobrodošao!

#3 suads

suads

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 04 October 2012 - 18:31

Hvala na dobrodoslici i savjetima, radi cu vjezebe!!
Doktor mi je reko da je moguce do upale sinusa i da se ja onda psihicki u nervozim i tako pocnu napadi, ali sve me strah da nesto krije od mene da nece da kaze, nema na koju bolest nisam pomislo cak i ako nema veze sa ovim ja sam pomisljo da bolujem od toga.

Ovo pise u nalazima: Homogeno zasjenjenje desnog frontalnog sinusa, a diskretno rubno maskilarnih sinusa po tipu upalnih promjena.Blaza devijacija nosnog septuma.

Sad neznam koliko ovo moze veze imati sa mojim nedostatkom zraka!

Hvala jos jednom!!

#4 Sunny Light

Sunny Light

Član

• Members
  • PipPip
  • 41 posts

Posted 05 October 2012 - 01:58

Uh ja to uvek imam kada sam napeta! I kada nisam svesna toga da sam napeta ja krenem teško da dišem, kao da udahnem samo do pola, pa tako non stop! Nekad ceo dan i noć! Nekad od tog ne mogu ni da zaspim, pa krenem da zevam kako bih udahnula, pa ako ne uspem još gore! Ma tu mi onda pomogne  nešto za smirenje i znaš kako lepo prodišem :) Jedino što ja imam i nizak pritisak pa nekad tako nadisujem kada mi fali kiseonika kad mi je nizak pritisak onda uzmem pa razmutim malo šećera i soli u čašu vode i to popijem, malo se protegnem, otvorim prozor i nekako uspem da se smirim! Naime to i jeste razlog zašto sam ponovo krenula sa seroxatom, jer ja to prepoznajem kao moj prvi simptom koji me upućuje da ponovo postajem anksiozna! Pozrdavčić i srećno! Da znaš da nisi sam u tome ;)

Ps. inače nekad me toliko bole međurebarni mišići da kada pokušavam da udahnem ni  ne mogu od bola, a to je sve od napetosti!

Ps. to što je tebi navedeno može imati veze sa nedostatkom vazduha, tj. da nekad ne možeš normalno da udahneš...jer i jedna naša prijateljica ima problem sa sinusima plus devijacija nosa....pa sad treba da joj zakažu neko produvavanje inusa ili kako se to već zove i da joj urade manju intervenciju te devjacije kako bi ponovo mogla normalno da diše!

Može da bude jedno i drugo. Ali ni jedno ni drugo nije neka strašna bolest jedino što je užasno iritirajuće, ume da te istripuje i zastraši!

Pozrdavčić ;)

#5 suads

suads

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 05 October 2012 - 13:43

Hvala Sunny na lijepim rijecima, nekad mi je i ovo potrebno da se oraspolozim.
Poceo sam se zatvarat u kucu strah me je samo cekam kad cu gdje pasti, obnovio sam godinu radi ovoga sad sam mogo rahat biti apsolvent al et sta ces od Boga je sudjeno.
Takodjer i tebi sve najbolje da Ako Bog da ozdravis, nedaj se uspjecemo nekako!!

#6 jeremija vulgaris

jeremija vulgaris

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 19 posts

Posted 05 October 2012 - 14:05

Ne brini za to. nećeš se ugušiti. mene isto sinusi muče i znam radi šlajma teško disati.
rebreni mišići me već bole od konstantnih udaha svježeg zraka.
Pijem AD i to se malo primiri ali ipak moram popiti sedativ da prodišem kao i Sunny Light.
Kada odem na google, dijagnoza je rak pluća, emfizem, srćano zatajanje... a sve to potječe iz glave
ne mogu ti reći pravi savjet jer ja lijek za to gušenje nisam našla....

eto samo da znaš da nisi usamljen niti smrtno bolestan... :)
odi na kafu i opusti se.

#7 suads

suads

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 05 October 2012 - 15:11

Hvala i tebi jeremija, i hvala Bogu pa sam naso ovaj forum i vidim da ima ljudi sa slicnim simptoima!
Danas mi je bolje, i danas sam primjetio da mi je urin providan i odma sam potrco na internet da vidim sta to znaci i Hvala Bogu znaci da je organizam zdrav, nemogu da vjerujem da sam postao ovakva osoba za svaku sitnicu na meni trazim neki razlog, a prije sam bio osoba znaci umirem od bolova nekih meni je bilo svejedno znao sam da cu izdrzati i da ce proci.
Hvala i sve najbolje!!

#8 alyx

alyx

Član

• Members
  • PipPip
  • 39 posts

Posted 17 October 2012 - 19:56

Pozz Suads  problem sa disanjem tj nedostatkom daha imam več 8 godina,jako nezgodan osječaj,najviše u društvu mi je neprijatno jer hvatam vazduh kao riba na suvome,i onda dobijem neki tonus  leđni mišiča pa mi se počme kočit lijeva ruka ,to me je i dovelo do BIG anksioznosti i naravno panični napada pa poslije OKP,al sve u svemu primjetio sam da mogu malo iskulirat situaciju tj sam sebe bodrim i tako kuburim več izvjesno vrijeme bolje mi je nego prije,zato neboj se nečeš umrijeti ja sam bio na kisiku svaki drugi dan al et opet sam živ,glavu gore nisi sam i SVE JE TO U NAŠIM GLAVAMA

#9 suads

suads

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 20 October 2012 - 12:24

Pozdrav evo mene opet!!

Malo mi je bolje rjesio sam se panicnih napada i disanje se gotov vratilo, medjutim kad napolje izadjem jos uvijek me malo strah i steze u grudima.Takodjer sam imo trnce po citavom tijelu a pogotv lijeva ruka, otiso sam da me cojk izmasira i kaze da je me promaha udarila sad mi vise ne trni ruka samo imam ko mravljenje  u lijevoj nozi kad sjedim, kad hodam sve je ok samo me malo noge zabole valjda je to zboh lose cirkulacije krvi.Ruke su mi uvijek hladne i suhe i bole me zglobovi svako jutro kad ustanem i to citam da je zbog lose cirkulacije.

Interesuje me sta da jedem da ojacam zglobove i cirkulaciju, presto sam piti kafu jer sam je previse pio dnevno po litar i cigare sam smanjio kontam skroz prestat a lose sam se hranio. Ako mimaju kakve tablete vitamini da se piju, koje da uzmem??

Hvala!!

#10 bobo1

bobo1

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 610 posts

Posted 20 October 2012 - 21:06

Hi suads,
- B komplex za živčane stanice/trnjenje. Možeš uzeti puno više od dnevnih potreba.
- Željezo za bolji prijenos kisika. Ako uzmaš višak željeza, samo će se izlučiti kroz stolicu.

Cirkulacija - ginseng pomaže nekima, ali možda je kod tebe cirkulacija u redu. Za toplinu/sagorjevanje je bitan kisik, koji stiže iz dišnog sustava, znamo da ti to nije najbolje. Pokazatelj bi bio puls, ako znaš da je niži nego inače, onda je lošija cirkulacija.
Blijede usne znače anemiju, plave nedovoljno kisika u krvi (Dr. Oz).
Pale lips can signify anemia (a lack of red cells or abnormalities of red cell contents), and blue lips can indicate a lack of oxygenation of blood.

Za zglobove mislim da je sigurno mazati s nečim za masiranje (maslinovo ulje s malo eter. ulje metvice); a ako postoji otok ili crvenilo na zglobovima, reci...

Disclaimer: nisam stručnjak

#11 suads

suads

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 02 November 2012 - 23:12

Hvala bobo1!

Kod mene ide nabolje imam jos nekih simptoma sto su neki pisali, ali ide nabolje (Ako Bog da), prolazio sam kroz ludilo nema sta me nije bolilo i sta nisam osjecao.

Zelim samo da podjelim sliku sa vama!!

Posted Image

#12 bobo1

bobo1

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 610 posts

Posted 02 November 2012 - 23:27

Hi suads,
Hvala na povratnoj informaciji! Drago mi je da si bolje!
Stress je ujedno i pokretač, ne valja ni kada ga nema :)

Vidio sam nešto za zglobove u dm: Gelenk Depot-Tabletten Aktiv Plus

#13 Wild Child

Wild Child

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 21 November 2012 - 20:40

Mislim da se kod tebe radi o Hiperventilaciji,meni stvara slične i još gore simptome...

#14 mala-katastrofa

mala-katastrofa

Član

• Members
  • PipPip
  • 40 posts

Posted 21 November 2012 - 22:10

meni je od cigareta znalo bit tako da ne mogu udahnuti do kraja. nakon fizickog iscrpljivanja mi je bilo bolje jer sam imala osjecaj da su mi pluca prociscenjija. smanjila dozu i nema problema ;) a nedostatak zraka sam dozivljavala u panicnim napadima. eto super ako ti ide na bolje nadam se da će tako i ostat, pozdrav!

#15 Sabri

Sabri

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 22 November 2012 - 14:43

Dobro poznati simptom, nazalost...
Kada sam imala plitko disanje, ne mozes da udanes mislis da ces se ugusiti, pa pocne srce da lupa, e to znaci da je strah vec preuzeo svoje.

Nista ti se ne desava, nisi bolestan...
Radi vjezbe disanja, ne na pluca vec na stomak.
Lezi i stavi ruku na stomak, disi, kad vidis da ti se pomjera stomak kod udisaja, tako pravilno dises, ako ti se pluca dizu, to nije dobro.
Vjezbaj....ovo zbilja pomaze.

Pozdrav

#16 alyx

alyx

Član

• Members
  • PipPip
  • 39 posts

Posted 30 November 2012 - 15:35

veoma zanimljiva tvar,prošao sam sve moguče simtome paničnog ,socio fobiju sve riješio suočavanjem,dosta je bolje ali ovo sa disanjem ma to je užas ,najgore mi pada kad imam neki javni nastup i moram biti govornik,počinjem da hvatam zrak kao riba na suhom,onda mi crnjak da neko ne primjeti,šta ja znam nakon neke  analiza od 7-8 goina mislim da je sve od  maskirane depresije koja stvara jak tonus mišiča koji se grče i tako smanjuju mogučnost normale disanja,ako je neko riješio sa bilo kakvim prparatom al znači samo to bez ikakvi misli ili duboke depre,fobija daa nam pojasni kako.hvala

#17 suads

suads

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 01 December 2012 - 11:55

Mene je dovelo to do ovog stanja!! Malo mi je bolje ali mislim da moram prestati sa pusenjem!!

Ali sam  mislim skonto sta me je dovelo do ovog stanja, zamisli odem ja doktoru porodicne medicine radi neke infekcije prostate, to je inace moj 1 put da odem doktoru i izvadim  karton i tek se upoznajemo.
Kaze ona meni de ispruzi ruku ja ispruzim a ona ko iz topa: "Ti si srcani bolesnik" Heeej na osnovu noktiju to mi zakljuci,malo me uplasi jer je kod nas to genetski problemi sa srcem.Al haj  kontam koga jebe mlad sam jos.
Medjutim ja jedno jutro ustajem nedostatak zraka osjecam i pocne mi trniti ruka ja i dalje udri brigu na veselju nije tebi nista.

Sto me je jos vise ukopalo odem ja doktoru, odma pluca, ekg,ultra zvuk srca, i posalju me internisti koji mi jos da nekih milion nalaza i svi nalazi uredu.

Odem ja ponovo istoj doktorici sa nalazima i govorim sta je internista reko da je sve od stresa, medjutim ona odmahuje glavom i kaze "MA NIJE" i daje mi neke tablete i onaj sprej za astmu(i ako nemam astme).

Hocu da kazem da je ova glupaca na osnovu noktiju meni dala dijagnozu i ako su svi nalazi uredni.

#18 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,685 posts

Posted 12 December 2012 - 07:17

Joj Suade mane se te glupace , pa ona bas hoce da te razboli, treba je prijaviti.Vazno da si t radio sve pretrage i da je ok a nju ko sisa

#19 nina_91

nina_91

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 23 February 2013 - 17:30

Jao ljudi, da se razumijemo, nije meni drago sto vi imate te probleme, ali mi je lakse jer znam da nisam jedina :D Vec mjesecima me muci taj nedostatak zraka, kad hocu doboko da udahnem, jednostavno stane. Pocelo me ometati u svakodnevnim aktivnostima, strasno. I ubijedila sam sebe da je sigurno neki problem sa srcem, ali vidim ovdje da moguce da nije, no za svaki slucaj cu otici uraditi ekg. Inace, meni je knjiga Moc podsvijesti bas pomogla, tacnije ublazila ovaj problem, vise me ne hvata panika kad se to desi. Pa nije od viska da je procitate:) Veliki pozdrav

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users