Jump to content

Ubrzan puls-problem!

• Please log in to reply
37 replies to this topic

#21 Džudi

Džudi

CARICA

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,066 posts

Posted 28 October 2012 - 22:04

Ja imam stalno ubrzan puls srca. Savet-idi kod kardiologa, ne mora da znači da je to na psih.bazi..

Meni je puls od 90-105 i kada mirno sedim i kada sam pola sata, sat pre toga popila tbl. za smirenje-koju pijem kao deo terapije.

Kakav ti je krvni pritisak?

#22 SKROZRAZVALJEN

SKROZRAZVALJEN

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 82 posts

Posted 28 October 2012 - 22:07

ne znam... nemam aparat...bas me frka sad uhvatila,mada,cini mi se da sam vec ovo imao.i ne sjecam se ni kako je proslo,samo znam da smara i tripuje...

#23 dosta

dosta

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 165 posts

Posted 28 October 2012 - 22:11

probaj beta blokatore nabavit , samo sto ti dugorocno koristenje uzrokuje amneziju ali ti smiriva rad srca , tremor i slicno , uglavnom pitaj kod doktora za te tablete

#24 Guest_element8 (Gost)

Guest_element8 (Gost)
  • Guests

Posted 28 October 2012 - 22:11

Jel ti se maglio vid ?  Sta pijes od lekova?

#25 SKROZRAZVALJEN

SKROZRAZVALJEN

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 82 posts

Posted 28 October 2012 - 22:15

znaci beta,a? ok... maglio mi se vid davno prije,ne sada...a sto?

#26 Guest_element8 (Gost)

Guest_element8 (Gost)
  • Guests

Posted 28 October 2012 - 22:18

Ako pijes lekove oni rade svoje,flexibilniji si,tu su fizioloski simptomi koji prate panichni napad ali psihicke nemas upravo zbog terapije

#27 SKROZRAZVALJEN

SKROZRAZVALJEN

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 82 posts

Posted 28 October 2012 - 22:33

da,al ja glavno ne pijem...nikakav AD...ovo sto ja pijem,piju bakice prije vijesti...spustalice,obicne...

#28 dosta

dosta

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 165 posts

Posted 28 October 2012 - 22:48

ja ti kazem, odi kod doktora reci svi i pitaj da ti da beta blokere

#29 SKROZRAZVALJEN

SKROZRAZVALJEN

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 82 posts

Posted 28 October 2012 - 23:03

poci cu...nego...treba sad zaspat... mission impossible...samo da me ne rokne panicni...

#30 Džudi

Džudi

CARICA

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,066 posts

Posted 29 October 2012 - 14:16

Ja vas sve najlepše molim da NE PREPORUČUJETE lekove, jer niko od nas ovde nije lekar!

SkrozRazvaljen, idi prvo kod lekara opšte prakse, reci za ovaj simptom ubzanog pulsa-što nije nimalo naivno, i dobićeš uput za kardiologa. Lekari će ti prepisati lekove koji su ti potrebni.

Što se tiče psihičkog stanja, traži uput za psihijatra, dobićeš i lekove i psihoterapiju. Moja preporuka je da ideš u neke od klinika namenjenih za lečenje psih.poremećaja jer su lekari posvećeniji pacijentima.

Javi nam kako si...

#31 Vodafone89

Vodafone89

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 604 posts

Posted 29 October 2012 - 14:54

Apsolutno se slazem sa Dzudi.
Na sta lici preporucivati lekove tek tako kao da su u pitanju bombone?
Treba biti svestan da te napisane reci vise razni ljudi, raznih profila i da niko ne moze znati kako ce ih upotrebiti. Samim tim odgovorni ste za nesto ako im se ne daj Boze desi.
Lekovi tj. betablokatori se apsolutno nikako ne koriste na svoju ruku.
Da izazivaju amneziju, ne mogu se sloziti s time jer da je tako niko ih pio ne bi. Aman ljudi pa ovo je 21 vek..
I vec 30 put pisem isto sto Dzudi napisa iznad- NE preporucuju se lekovi. To sto je vama nesto pomoglo ne znaci da ce nekom drugom...
I vec se vodila polemika oko beta blokatora i rekla sam svoje! To nisu bombone!

#32 dosta

dosta

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 165 posts

Posted 29 October 2012 - 15:28

pa ja nisam rekao da ide na svoju ruku nega da ode kod doktora i pita za to , procitajte postove ;)

#33 SKROZRAZVALJEN

SKROZRAZVALJEN

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 82 posts

Posted 29 October 2012 - 18:51

prestravljen...

#34 pauk21

pauk21

Član

• Members
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 29 October 2012 - 19:06

Da ljudi, ja sam za neki ispit farmaceut, ne igrajte se lekovima, jedno su cajevi i slicna kozmetika, al lekovi nisu za igru. Sto se pulsa tice on moze i do 85 da se smatra normalan, ali je u stanjima straha kod fight or flight reakcija zaista ubrzan puls veoma normalna stvar, posebno ujutru, i sto je najgore sto je covek duze u strahu duze je puls visok, i nopet zacarani krug, straha za srce, a ono lupa od straha i samo u krug...

#35 SKROZRAZVALJEN

SKROZRAZVALJEN

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 82 posts

Posted 29 October 2012 - 19:23

ma meni je evo drugi dan puls oko 100,i osjecam po malo drhtavicu,ladne ruke i noge...izgleda da mi se podsvijest od neceg prepala o.O ... danas sam se sjetio,imao sam ovo prije nekih 5,6 god,i trajalo je dosta,par mjeseci i par pretraga sam radio i nestalo je... muka je sto me strah od zastojka srca vezao za kucu i odsjekao sve aktivnosti od mene...zivim kao da mi je 90 god...odoh...oce panicni da me spici (osjecam ga) ...

#36 bobo1

bobo1

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 610 posts

Posted 30 October 2012 - 00:10

Hi SKROZRAZVALJEN,

Puls (u mirovanju) mi je oko 50, osim kad sam pod stresom, tada je puno više - jednom sam za to dobio lijek, ne nije beta blokator. :)
Lance Armstrong, biciklist o kom se govori u zadnje vrijeme, ima puls u mirovanju 32-34, a max. mu je 201.

Ako si stalno na rubu paničnog, trebaš posjetiti psihijatra, to mi se čini vjerojatnije, iako nije isključeno da ti treba i kardiolog...
Ili odeš u hitnu na injekciju :)

#37 Vodafone89

Vodafone89

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 604 posts

Posted 30 October 2012 - 01:53

Dosta, nismo ni kazali tebi :) bar ja :)

Elem, vidi... Puls zavisi od zilion fizioloskih reakcija tela da ti ne nabarajam.. Ali ce svakako biti 100 ako stalno obracas paznju i pitas se zasto i nervozis se.. pokusaj da malo zaobidjes taj osecaj.. Zaboravi i na puls i na brojke... Jer.. normalan pritisak je 120\80. Knjiski. A ja znam ljud koji pod tim pritiskom sile nema da funkcionisu. Ili im je previsoko ili prenisko...
Mozda da odes kod lekara, pa ce on uzeti u obzir mnoge stvari jer  se mnogo stvari tu gleda.

#38 Nelica

Nelica

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 280 posts

Posted 30 October 2012 - 23:07

Meni je tako i poceo ovaj haos.
Ne znam kako da se izborim sa tim ludackim srcanim ritmom ( sto ubrzanim sto preskakanjem )
Nosila sam 24t EKG i tu su mi zabelezili 17 nepravilnih otkucaja a ja sam bila svesna samo za dva.
Narucili su mi UZ srca i test opterecenja pa cu videti onda a to je tek u decembru......

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users