Jump to content

Bu...Checkmate!

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 scorpio

scorpio

Član

• Banned on request
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 12 May 2013 - 18:23

Mislila sam da mogu sama...,,Ne treba meni strucna pomoc. Niti lekovi! Ja sam jaka! '', mislila sam. A posle sam uvidela kako mi ni sve to, cak i mnogo vise, ne moze pomoci. Mesecima sam isla kod psihijatra, pila lekove, citala knjige i savete drugih koji su prolazili kroz depresiju. I kada ni rec pravog prijatelja, partnera, porodice i strucnih lica nije dala efekta okrenula sam se opet starim misljenjima. Pisala sam vise nego ranije u nadi da cu prokopati dovoljno duboko u svoju podsvest i doci do srzi problema. Kada sam nasla to sto sam trazila bilo je gore nego u pocetku. Osim spoznaje, dobili smo osobu preku i nervoznu, nespremnu da se suoci sa svim onim sto je godinama gurala pod tepih. Kazu, najgore je imati pa nemati. A ja sam imala sve. A covek ima sve samo dok se svakim atomom snage bori da ima sve. Uspeh i samoostvarenje bili su mi omiljeni beg. I bila sam iskreno srecna. Nisam zelela niti sam volela izlaske i ludorije kao moji vrsnjaci. Imala sam prave prijatelje sa kojima sam delila najdublje emocije. Imala sam porodicu. Kakva god da je, oni su moja porodica, i osecala sam se dobro. I kako sam mogla znati da ce jedna osoba koja se iznenada uvukla u moj zivot uspeti, kada bude odlazila, da sa sobom na prevaru odvuce svu energiju neophodnu za dalje zivljenje? I ostala sam tako sama, naga, bez icega sem svojih misli. Zivela sam mesecima u fizickim tegobama. Bilo je to jedino sto mi je ta veza donela. I pocela sam da shvatam sve. Problemi koje sam od malena skrivala u fioke i koje nisam zelela ni da pogledam, iskakali su sada iz svog zatvora bez pitanja. A ja sam bila previse slaba da ih po ko zna koji put odbacim od sebe i uguram natrag. Shatila sam kako nista nema smisla. Ni ovo sto vam sada pisem. To narocito nema smisla! Ili sam ja sve to samo umislila? Mozda previse trazim od sebe? Mozda svi mi vodimo jedan univerzalni, sizifovski zivot? Mozda sam htela da odudaram. Da verujem. Da budem posvecena svojim prijateljima i porodici. Da budem uspesna i srecna. Da se borim. Da volim! A onda iznenadni sah-mat . Stavljena je tacka na bilo koju od prica koje sam volela da slusam pred spavanje. I ostao je samo mrak. Vecni mrak i tisina.

#2 lana3

lana3

Još malo pa MASTER

• Banned on request
  • PipPipPipPip
  • 109 posts

Posted 12 May 2013 - 18:59

Izgleda da je u pitanju taj univerzalni Sizifovski zivot neko ima malo patnje neko malo vise i tako...

#3 kremirana kokica

kremirana kokica

MISS

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,036 posts

Posted 25 May 2013 - 22:57

NIsta nije vecno, pa ni depresija :) ....Zapamti to ...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users