Jump to content

Vrucina i anksioznost

• Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,689 posts

Posted 04 August 2013 - 09:56

Dragi moji.Kako se nosite sa ovim vremenom i ovim vrucinamaJa sam jos zakacila neki stomacni virus i,ako je proslo 5 dana jos me hvataju mucnine.Jednostavno mi se cini ne mogu vise izdrzati Srce lupa, preskace pravi pauze ,znojim se nenormalno kad otvorim prozor jos gore ulazi topao zrak.Jos evo 2 mjesec dobivan na tacno 21 dan jos mi je to sad trebalo na sve ovo.Mlim vas k , sa lpanjem srca i onim kad srce napravi pauzu pa jace udari pa preskoci Strah me vise ne znam sta da radim

#2 Dr. Psiho

Dr. Psiho

MISS I PO

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,107 posts

Posted 04 August 2013 - 11:00

Nakljukaš se lepo sedativa i odeš da spavaš :P
Ako si spavalica onda može i bez sedativa :D
A imaš i čajeve za smirenje pa mogu smiriti i mučnine :D

#3 betty_blue

betty_blue

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 699 posts

Posted 04 August 2013 - 11:24

Prava tema za mene :) Meni je užasno kad su ovakve nenormalne žege. Još ako je i sparno budem ko pijana. Ne znam za sebe. Mutnoća u glavi, slabost, kao da mi cirkulacija otkazuje i krv ne dopire do mozga, jedva stojim na nogama, gušim se...  jedva držim oči otvorene. Užas, kao polumrtvac se osjećam.

Baš mi se pogoršavaju simptomi anksioznosti znatno na ovakvim vrućinama... Tu jutros u 10 sati +30C... Što će biti popodne, ne želim ni misliti... Srećom, sad sam na godišnjem, pa ne moram iz kuće, ali i u stanu se jedva rashladim, uglavnom horizontala, i puno mineralne, lagana  hrana itd. Jutros prala kosu, mislila sam da ću se onesvijestiti od feniranja i vrućeg zraka iz fena. Kao da su mi oči natečene, baš sam nikakva... Mrzim ovakve ekstremne vrućine i čudim se ljudima koji ih relativno dobro podnose. Strašna patnja, jer sam i meteoropat, niskotlakaš, a kad me još anksioznost raspali, onda tek ne znam za sebe... :(

A to sa crijevnom virozom mora da je užas. Ja sam imala pred deset godina baš u ovo ljetno doba salmonelu, užas živi, smršavila 5 kila (ionako sam mršava), jedva sam došla k sebi, nakon ozdravljenja iscrpljenost se vukla još čitavo ljeto. Katastrofa je imati crijevne viroze ljeti. A prošlo ljeto me uhvatila neka ljetna viroza na jedan dan, samo sam pčela povraćati po kući iznenada, onako po stepenicama, vrtu, užas, bilo bi smiješno da nije žalosno. Nadoknađuj elektrolite svakako i tekućinu po malo uzimaj, da ne dehidriraš na ovim vrućinama, to ti je najopasnije!

Užas je što ni prozor ne možemo otvoriti, imaš pravo, kao da je pećnica ispred pa ulazi kipući zrak i neka vrelina. A ako je zatvoreno gušim se -- klimu nemam. Ne mogu ni spavati više po noći ni po danu. Sva sam iscrpljena, a taman mi je bilo bolje kad je u jednom periodu vrućina bila malo popustila...

#4 nonamesarajevo

nonamesarajevo

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 183 posts

Posted 04 August 2013 - 14:54

Grozno vrijeme. Nema zraka a meni pritisak grozno nizak. Cijeli jutro sam se borila sa tim tako sto sam prala prozore u ribala zaluzine :-) a oko mene sve kao da lebdi.

#5 Paulina*

Paulina*

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 806 posts

Posted 04 August 2013 - 17:22

Danas se s ovom vrućinom jednostavno nikako ne nosim.
Vrti mi se, nisam za ništa, teško mi je misliti.... :blink: :blink:
A ne podnosim to stanje truljenja po kući i krajnje neaktivnosti....

#6 betty_blue

betty_blue

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 699 posts

Posted 04 August 2013 - 17:51

Uzas. A kazu da ce biti jos gore do petka. Mrzim taj osjecaj malaksalosti. Slabost i vrtoglavica ujutro, osamucenost i umor. Jedva se dovucem do ducana, onda tamo teturam... Samo sto me panicni ne strefi. Jedva se dise... Imala sam zatvorene skure i stakla do maloprije, a u stanu 28! Fuj ljeto, fuj!

#7 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,082 posts

Posted 04 August 2013 - 18:12

Grozno..inace ne volim vrucine ali kad me jos uhvati ogromna anksioznost...ne znam gde cu..:(

#8 AntiAnexaity

AntiAnexaity

Baby

• Members
  • Pip
  • 19 posts

Posted 04 August 2013 - 19:10

Izludi me ovo.....nemam volje nizasta.

Taman sam se poceo boriti protiv agorofobije i poceo šetati svako jutro, ali kako vrijeme prolazi i kako su temeperature sve gore izgubio sam volju :wacko:
Najveci problem mi je spavanje... inace volim da rano legnem i rano ustanem.

#9 betty_blue

betty_blue

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 699 posts

Posted 04 August 2013 - 19:29

Identicno kod mene. Vrucine su uzas za nas anksiozne agorafobicare.

Sto se spavanja tice, i ja rano lijezem i ustajem. Ali sad se sve poremetilo, nisam ni naspavana ni odmorena po danu. Onda me od umora hvata slabost i vrtoglavica. Na to krene agorafobija i tako u krug. I taj uzasan nedostatak energije...
Kao da zivim u pecnici. Uzas. Evo, sad je +32, u pola 9 navecer... Ni tusiranje mi bas nije puno pomoglo.

Antianxiety, meni ne odgovaraju jutarnje setnje kad je vruce, jer mi je nizak tlak, pa mi bude lose, zato idem predvecer. Da probas tako? Meni je to bolja opcija...

#10 angela_delamorte

angela_delamorte

CAR

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,030 posts

Posted 04 August 2013 - 20:04

ubija
ne znam da li anksioznost ili vrucina, oba istim intenzitetom

#11 Rodja

Rodja

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 284 posts

Posted 05 August 2013 - 11:32

Mene vrucina nervira jedino jer se znojim k'o konj :D ne mogu ni da se skoncentrisem na simptome anksioznosti od brisanja znoja...

#12 betty_blue

betty_blue

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 699 posts

Posted 05 August 2013 - 15:39

Je li isao tko van danas? Ja se maloprije vratila, nakratko morala izaci obaviti nesto -- mislila sam da cu umrijeti nasred ulice. Nema nista gore od hiperventiliranja po ovoj vrucini i to dok se penjete uzbrdo. Kakav uzasan osjecaj nestajanja. Gubljenja tla pod nogama... Uvijek mislim da je samo meni tako. Vidim ljudi hodaj vecinom opusteno kao da je +20... Zasto je nama ovako?!? Uzas. Kako cu na more... Samo se izlezavam, do kad ce to tako?

#13 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,082 posts

Posted 05 August 2013 - 17:10

grozno..grozno..jos kad vidim naredne dane (bar za Bgd)...

#14 Paulina*

Paulina*

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 806 posts

Posted 05 August 2013 - 17:55

meni je, što se vrućine tiče, danas skroz OK!!
mislim, ubitačno je, ali nemam vrtoglavicu i smantanost
jučer sam valjda doživjela maksimalni stadij pregrijavanja, pa ako sam to preživjela, mogu i ostalo....

#15 betty_blue

betty_blue

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 699 posts

Posted 05 August 2013 - 18:23

Pa, je, Paulina*, i meni se cini da je danas malo lakse nego jucer. Iako sam danas prvi put nakon nekoliko dana izisla usred dana , po najvecoj zegi i to me dotuklo. Ali sad sam bila u setnji po prirodi i bilo mi je OK... Moze bit da mi je bolje jer sam strusila drugu kavu oko 4 sto inace ne cinim... Navodno ce u cetvrtak biti vrhunac toplotnog udara :-|

Btw, kupila nekidan u DMu one jastucice s gelom koje stavim hladiti u frizider pa ih malo drzim na zilama po rukama i kratko na celu i zatiljku... Pomogne malo. Ne znam ni sama vise kako si pomoci. Nemam pojma kako cu do mora doci i kako cu tamo izdrzati po ovim zegama... :-|

#16 cappiplfoks

cappiplfoks

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 132 posts

Posted 06 August 2013 - 14:56

Vrućina , vrućina , malaksalost , vrućina  , sparina , sparina , pa nemože da se zaspe , pa znojenje  tokom spavanja  a ujutro kad se ustanem .... , pa sve ponovo

#17 vanesasa

vanesasa

Baby

• Members
  • Pip
  • 19 posts

Posted 06 August 2013 - 19:25

Najgore od svega je sto se znojim a na nogama hladno pa mw nekad kad je najveca vrucina ja hladna iako mi je vruce xD da li i to mozda anksioznost?

#18 betty_blue

betty_blue

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 699 posts

Posted 07 August 2013 - 12:29

Lupa me na uzasnu nervozu vrucina danas :-|
Vanesasa, je, to je anksioznost. Meni i dlanovi znaju biti hladni...

#19 Hypo Kondor

Hypo Kondor

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 281 posts

Posted 07 August 2013 - 13:43

View Postvanesasa, on 06 August 2013 - 19:25 , said:

Najgore od svega je sto se znojim a na nogama hladno pa mw nekad kad je najveca vrucina ja hladna iako mi je vruce xD da li i to mozda anksioznost?

Mnogo si mlada da "Ulaziš" u tu priču, previše obraćaš pažnju na te stvari. Ako ubediš sebe da si anksiozna, to ćeš i postati.  A kad se "točak pokrene" posle ga je teško zaustaviti. Uživaj u raspustu, u društvu, mani se obraćanja pažnje na sitnice i detalje, ne osluškuj previše svoje telo. trust me :)

#20 betty_blue

betty_blue

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 699 posts

Posted 08 August 2013 - 15:15

Ispalit cu na mozak danas. Vani 40 u hladu. Ja na moru u gostima, nisam glavu povirila van citav dan. Ljudi ce mislit dasam luda. Cak sam ih tlakomjer trazila jutros :-| tlak bio normalan. Muka mi je nekako nisam spavala citavu noc od vrucine a kad nisam naspavana sve mi jos teze pada. Bas sam lose. I ne mogu vise izdrzavati ovu pecnicu. Bojim se da mi ne pozlije, mutez u glavi strasan.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users