Jump to content

Ne znam sta mi se desava

• Please log in to reply
34 replies to this topic

#1 Alien

Alien

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,897 posts

Posted 08 August 2013 - 14:36

Pre oko sat vremena sam sa mladjim detetom nesto pisala i samo su se u trenu pred ocima pojavila gomila buba koje su gamizale na sve strane. Sitne, neuhvatljive. Pitala sam dete da li ih vidi, kaze da nema nista. To je trajalo par minuta i samo nestalo. Napominjem da sam sedela, znaci nikakvo naglo ustajanje, pa promena pritiska. Sedela sam i pisala. Ja sam mislila da su te bube stvarne, nije kao sa zvucima koje cujete, ali znate da su samo u vasoj glavi, da zapravo ne postoje. Plasi me to, jako.

#2 Jox

Jox

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 119 posts

Posted 08 August 2013 - 17:10

E Alien ovo prvi put cujem..

#3 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 670 posts

Posted 08 August 2013 - 18:00

Pošto si svesna da nisu stvarne, može biti neki neurološki simptom?
A može da bude i prosto neki trik mozga, desilo se i meni da čujem i vidim nešto što nije stvarno, a svesna sam da nije, na trenutak.
Ako se ne ponovi, ne bi trebalo da brineš.

#4 PijaniPacov

PijaniPacov

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 63 posts

Posted 08 August 2013 - 18:32

View PostAlien, on 08 August 2013 - 14:36 , said:

Pre oko sat vremena sam sa mladjim detetom nesto pisala i samo su se u trenu pred ocima pojavila gomila buba koje su gamizale na sve strane. Sitne, neuhvatljive. Pitala sam dete da li ih vidi, kaze da nema nista. To je trajalo par minuta i samo nestalo. Napominjem da sam sedela, znaci nikakvo naglo ustajanje, pa promena pritiska. Sedela sam i pisala. Ja sam mislila da su te bube stvarne, nije kao sa zvucima koje cujete, ali znate da su samo u vasoj glavi, da zapravo ne postoje. Plasi me to, jako.
A imaš li problema sa vidom?
Ja sam viđao roj belih mušica, ali prođe posle pola minuta... Jesu li bube bile bele? I da li se miču u zavisnosti od pomeranja tvog pogleda?

#5 Paulina*

Paulina*

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 806 posts

Posted 08 August 2013 - 18:36

Pacove, ovo o čemu ti pričaš me podsjeća na degenerativne promjene staklastog tijela. To imam i ja; ovisno o osvjetljenju i pokretanju oka dolazi do pojave tih tzv. mušica (floaters) crne, sive, smeđe boje....Ponekad je jedna, a može i više!!

#6 PijaniPacov

PijaniPacov

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 63 posts

Posted 08 August 2013 - 18:49

E baš to, i kad pokušaš da ih uhvatiš pogledom one beže u uglove :) A bele su usled naglog pokreta nakon dužeg mirovanja.

#7 sturmer

sturmer

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 751 posts

Posted 08 August 2013 - 21:21

sljedeci put: uzmi fotoaparat i slikaj, pa pogledaj sliku

#8 Alien

Alien

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,897 posts

Posted 08 August 2013 - 21:32

Ovo su bile sitne, crne, nalik na mrave, tako su se i kretale.
Osim toga, tu je bio i moj sin, one nisu postojale. On ih nije video.
Nisu mirovale, neprekidno su se kretale.
Bojim se stvari koje, zapravo, ne postoje, jer kako mi je psiholog objasnio: ako ti zaista cujes i vidis ono sto se "desava", onda je to psihoza i moze vuci ka shizofreniji; ako ih vidis i cujes, ali znas da se sve to desava samo u tvojoj glavi, onda nije problem, onda je to igra mozga.
Tada kada se to desavalo, da sam bila sama, bila bih sigurna da se to stvarno desava, bilo je apsolutno stvarno.
Nemam zasto da slikam, pitala sam dete koje mi je lepo reklo da nicega nema.
.....

#9 cappiplfoks

cappiplfoks

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 131 posts

Posted 08 August 2013 - 21:46

View PostPijaniPacov, on 08 August 2013 - 18:49 , said:

E baš to, i kad pokušaš da ih uhvatiš pogledom one beže u uglove :) A bele su usled naglog pokreta nakon dužeg mirovanja.

I ja imam to , ne da me nervira nekad nego rastura

Kod mene u sudoperi su se stvarno pojavile male crne bube koje jako brzo hodaju i začas ih ima svuda po elementima okolo  , i nikako ih istjerati , svašta  smo sipali u sudoperu ,čistili , ribali al se uvek vrate

#10 Eden

Eden

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 posts

Posted 08 August 2013 - 21:59

Da li kojim slucajem pijes nesto za nesanicu, recimo zolpidem (ambien)?

Evo cesljam neku literaturu i pronasla sam da lekovi koji daju instant resenje za nesanicu, pogotovo ako se koriste u kombinaciji sa anti-depresivima (ali samo onim anti-depresivima koji potentiraju serotonin) rezultiraju vizualnim halucinacijama upravo onakvim kakve opisujes (citiram sa engleskog ..."seeing bugs in the room, talking to self, waving arms about").

Pronasla sam neke studije koje ukazuju na halucinogene + psihoticne nuspojave ovih lekova.

Evo par korisnih stvari (citiram):

...."five reports of prolonged visual hallucinations associated with Zolpidem. Case Reports: All five patients reported experiencing visual hallucinations lasting from 1-7 hours soon after taking Zolpidem. Most had been taking Zolpidem for less than a week and all five were concurrently taking an antidepressant: sertraline, desipramine, fluoxetine, bupropion, or venlafaxine"

These cases, plus prior case reports, suggest that a pharmacodynamic interaction between serotonin reuptake inhibition and Zolpidem may lead to prolonged zolpidem-associated hallucinations in susceptible individuals."

Izvinjavam se ako sam isuvise zargnoski ovo objasnila.
Ako treba dalje pojasnjenje, javi, mogu da ti bacim neku literaturu, bavim se srodnim laboratoriskim istrazivanjima...

#11 sturmer

sturmer

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 751 posts

Posted 08 August 2013 - 22:12

ja mislim da je nesto organski/opticki, ovo 'sitne i neuhvatljive' mi takodjer vuce na to jer ocito nii vidjela definirani oblik
nimalo mi ne djelujes kao osoba s psihozom, a i na kraju krajeva jedna halucinacija ne znaci psihoza, a cak niti psihoza ne znaci shizofrenija, ja sam imao dijagnozu psihoze pa sa sizofrenijom veze namam

zašto sam rekao da slikas? zato da u trenutku dok gledaš bube na zidu pogledaš i sliku, hoćeš li ih vidjeti i na slici...

#12 Alien

Alien

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,897 posts

Posted 08 August 2013 - 22:21

Hvala ti, Garden.
Ne pijem nijedan AD.
Pijem Karbapin (AE), Heminevrin i Melatonin.
Omakne mi se i koji Lexilijum.
Tacnije, sve mi se omakne malo vise osim Melatonina.
O ovome bas nikome ne smem nista da kazem, pretpostavljate i zasto.
Nemam zdravstvenu knjizicu...nemam je iz vise razloga, jedan od njih je da me ne bi strpali u ludaru.
Jer....znam kako bi se ta prica zavrsila.
A mozda se nece drugacije zavrsiti ni ovako....

Razumela sam te, strumer, ali sta da radim, da nosam fotoaparat ili mobilni 24/sedam i cekam da se bube pojave?
Nikada u zivotu mi se nije desilo nista slicno.
Imam neke druge probleme sa mozgom, ne znam da li to ima veze....imam cistu na mozgu i lezije (rupe) u zadnjem delu mozga.
I sad cu da placem zato sto ne zelim da zavrsim kao biljka...
Nikad nisam ni u sta vise ulagala nego u svoj mozak, ali sam izgleda negde zahebala stvar.
Ocajna sam......
Ocajna

#13 GrapeSeed

GrapeSeed

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 111 posts

Posted 08 August 2013 - 22:42

alien, a je l mozes kod nekog privatnog lekara?

#14 Eden

Eden

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 posts

Posted 08 August 2013 - 22:46

View PostAlien, on 08 August 2013 - 22:21 , said:

Imam neke druge probleme sa mozgom, ne znam da li to ima veze....imam cistu na mozgu i lezije (rupe) u zadnjem delu mozga.
I sad cu da placem zato sto ne zelim da zavrsim kao biljka...
Nikad nisam ni u sta vise ulagala nego u svoj mozak, ali sam izgleda negde zahebala stvar.
Ocajna sam......
Ocajna

Polako Alien...
Mikrolezije u vidu rupa na beloj masi mozga su jako uobicjane medju zdravim ljudima.
Kad sam prvi put videla sken zdravog mozga sa razlicitim asimetrijama, rupama i mikrolezijama bila sam sokirana...
Na kraju se ispostavilo da je to skroz normalna (neklinicka) stvar.
Mozak je kompleksan organ i dolazi u razlicitim oblicima i velicinama.
Mikrolezije bele mase su deo te price. Pogotovo kod ljudi koji ulaze u srednje doba.
Kod mladjih ljudi (18-30 god) su manje zastupljene...ali i to sam vidjala.

Buduci da spominjes rupe u "zadnjem" delu mozga, moguce je da je ovo u vezi sa tim optickim iluzijama...
Jer zadnji deo mozga obuhvata vizuelnu koru (korteks).
To je samo mogucnost.
Uzrocna veza se ne moze dokazati cak ni magnetnom rezonancom.
Stoga ne treba lomiti glavu oko toga.

Zelim napomenuti da pricam generalno iz nekog skromnog iskustva.
Svaki covek je prica za sebe.
Ako zelis kopati po ovome, ako mislis da ce ti to biti od koristi, mozda je dobra ideja da konsultujes nekog privatnika ?
Ali dobro razmisli da li ti je ovo potrebno.
Jer mozak je jako, jako neistrazena teritorija..

#15 Alien

Alien

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,897 posts

Posted 09 August 2013 - 00:00

Ne, necu da kopam. Nisam to cinila ni kad sam dobila prve rezultate MR. Nisam ni kasnijh godina, jer zbog te ciste imam obavezu da jednom godisnje radim MR. Rekli su mi da se obavezno javim, ako primetim neke nepravilnosti sa sluhom, vidom. Sad ne mogu ni to, nemam knjizicu. Kod privatnika ne mogu i necu da idem, jer znam da je isto tako vazno i KO snimke ocitava. Ovi rusi su slali moje snimke u Rusiju. Ovi tamo su rekli da su moguce neke nepravilnosti tipa otezan protok likvora i jos neke stvari, mislim epi napadi, ako me secanje ne vara. Sve, sve mogu da istrpim i Grand mal i manje napade i kojesta, ali iskrivljenu stvarnost-ne. Hvala vam svima od srca, zlatni ste...

#16 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,162 posts

Posted 09 August 2013 - 07:21

Alienka nemam ti šta savjetovati osim podjeliti sa tobom  iskustvo. Često puta neposredno prije utonuća u san ili tokom prvih minuta prilikom buđenja znala sam vidjeti paukove.Jednom prilikom je to bio ogroman pauk kojeg sam tjerala, pa se raspršio u nekoliko tisuća malih koji su išli svuda po plahti... Dali je to trajalo nekoliko minuta ili sekundi teško mi je reči, jer nikad pritom ne bi bila budna do kraja. Ja tome nisam davala toliko važnosti koliko i ti, jer neovisno o tome koliko neka halucinacija traje, ona nestane uvijek na način da vidiš da nije stvarnost. Znači i bez svog djeteta, kada bi bube odjedanput nestale, skužila biš da nešto ne štima u toj priči...

Inače ni moj EPI nije baš fensi. Pričala sam ti ja mislim jednom prilikom da sam sa 5 godina pila Tegretol, a do pete nisam noćima spavala radi jake glavobolje i noćnih mora. Ispostavilo se da to ima veze sa epileptičkim napadima (kojeg intenziteta - poima nemam) koji su se javljali svaki put kada bi zapsala. Možda i tu postoji neka paralela. Ono šta mislim je, koliko god da si prestravljena tim iskustvom, da nije riječ o ničem preozbiljnom i da je uopće upitno hoće li se i kada ponoviti. Možda si bila preumorna, a onda mozak, taj divan organ, priča svoje priče...

Još samo ovo; Moj frend ratni PTSPovac, kada mu se zalome dva puna dana bez minuta sna, hali (halucinira) sve u 16 i to gadne hale. Takav uspjeva raditi odgovoran posao i funkcionirat u društvu. Kao što je netko gore napisao, nije svaka halucinacija znak da si nepovratno prsla i da nećeš biti sposobna prepoznati šta je stvarnost, možda će ti za nešto trebati više vremena, ali nekako ne vjerujem da se tebi sa tim tvojim prekrasnim/pametnim umom može desiti išta više od toga. Ljubim/mašem

#17 Alien

Alien

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,897 posts

Posted 09 August 2013 - 12:48

Draga koki, mislim da smisao otvaranja ove moje teme i nije bila 'potraga za pomoci'. Kao sto sam rekla, nikom zivom ne smem da kazem sta se desilo, ne zbog mog nekakvog straha od buba, vec od straha da me ne strpaju iza resetaka. Mozda moj cilj i nije bio preterano human, ali zelja da saznam da li se nekom nesto slicno dogodilo/dogadja me je brzinom tornada naterala da otvorim temu. Jos kao detetu su mi radili EEG, sto u budnom, sto u spavajucem stanju. Rezultati u budnom su uvek bilg 'granicni', za spavajuce ne znam. Znam da sam pila razne AE (tada su bili moderni neki fenobarbiturati i sl.), pa nadalje sve zive. Karbapin se pokazao najboljim, jer mi je sprecio napade u snu, koje pominjes. A to, da sam videla nekakvo 'razmnozavanje' paukova, valjda bih crkla. Ne znam kako tvoj prijatelj funkcionise posle 2 dana nespavanja, ja sam posle 3 imala Grand, izujedala usta, jezik, unutrasnjost obraza. Cale kaze da mu zamalo nisam odgrizla prst (pokusavao je da mi izvadi jezik da se ne udavim-to nikad nemojte ciniti, samo okrenite osobu na kuk). Osecam se prilicno lose, ne uplaseno kao juce, vec kao da me obavija ona dobro poznata magla. Davno nije. Srecom, postoje dobri ljudi koje volim i ciju misao i rec cenim. Znas da si medju njima, draga moja kokice.

#18 qwerty

qwerty

Član

• Banned on request
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 09 August 2013 - 13:47

http://en.wikipedia....wiki/Hypnagogia

,,hipnagogne halucinacije - pojava optičkih ili akustičnih halucinacija u vreme između budnosti i spavanja, odnosno pri uspavljivanju ili buđenju, često zajedno sa hipnagognim paralizama. Mogu se javiti i kod zdravih osoba.''..   

http://www.stetoskop...31-sickness.htm

#19 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,162 posts

Posted 09 August 2013 - 14:50

View PostAlien, on 09 August 2013 - 12:48 , said:

Draga koki, mislim da smisao otvaranja ove moje teme i nije bila 'potraga za pomoci'. Kao sto sam rekla, nikom zivom ne smem da kazem sta se desilo, ne zbog mog nekakvog straha od buba, vec od straha da me ne strpaju iza resetaka. Mozda moj cilj i nije bio preterano human, ali zelja da saznam da li se nekom nesto slicno dogodilo/dogadja me je brzinom tornada naterala da otvorim temu. Jos kao detetu su mi radili EEG, sto u budnom, sto u spavajucem stanju. Rezultati u budnom su uvek bilg 'granicni', za spavajuce ne znam. Znam da sam pila razne AE (tada su bili moderni neki fenobarbiturati i sl.), pa nadalje sve zive. Karbapin se pokazao najboljim, jer mi je sprecio napade u snu, koje pominjes. A to, da sam videla nekakvo 'razmnozavanje' paukova, valjda bih crkla. Ne znam kako tvoj prijatelj funkcionise posle 2 dana nespavanja, ja sam posle 3 imala Grand, izujedala usta, jezik, unutrasnjost obraza. Cale kaze da mu zamalo nisam odgrizla prst (pokusavao je da mi izvadi jezik da se ne udavim-to nikad nemojte ciniti, samo okrenite osobu na kuk). Osecam se prilicno lose, ne uplaseno kao juce, vec kao da me obavija ona dobro poznata magla. Davno nije. Srecom, postoje dobri ljudi koje volim i ciju misao i rec cenim. Znas da si medju njima, draga moja kokice.

:heart: :heart: :heart: :heart:

#20 Alien

Alien

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,897 posts

Posted 09 August 2013 - 23:14

View Postqwerty, on 09 August 2013 - 13:47 , said:

,,hipnagogne halucinacije - pojava optičkih ili akustičnih halucinacija u vreme između budnosti i spavanja, odnosno pri uspavljivanju ili buđenju, često zajedno sa hipnagognim paralizama. Mogu se javiti i kod zdravih osoba.''..   

Upravo to sto si izdvojio.
To se desilo izmedju dva spavanja. Dnevna spavanja.
Jako mi je cudno sto si nasao bas tako simptomaticnu stvar, jer ono sto ne spominjem je da ja, zapravo, stalno spavam.
Mozda je me je konacno sustiglo to neprekidno spavanje, koje traje vec mesecima. Nije genetske prirode, niti sam ja ikada bila takva.
Imala sam dvoje male dece o kojima sam brinula i danju i nocu. Nije mi ni palo na pamet da odspavam popodne. A kamoli ceo dan.
Zasto spavam?
Zato sto ne mogu da podnesem zivot.
Zato sto je to zamena za neuspele pokusaje suicida.
Ziva sam, jesam, fizicki sam tu, deca nece nositi taj krst.
Ali mene, zapravo, nema. Ne postojim.
Zaista ti hvala za ovo, pokusavam da smanjim to (namerno izazvano) spavanje, od danas, tj. vec juce, otkad sam procitala to sto si mi poslao.
Iskreno, jako tesko ide.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users