Jump to content

* * * * * 1 votes

Shizoafektivna psihoza F 25

• This topic is locked This topic is locked
1390 replies to this topic

#761 Hyperdrive

Hyperdrive

All I want for Christmas is food.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,386 posts

Posted 01 September 2017 - 19:39

Gender-fluid? Izvinjavam se zbog direktnosti.

#762 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,198 posts

Posted 02 September 2017 - 11:22

Freak elixir, svaka ti cast na tvom uspehu, radujem se zbog tebe, i zelim ti puno, puno srece i uspeha, eto :)  ti si dokazao da se i sa psihozom moze uspeti, bravo! sve najbolje ti zelim. :) :)

#763 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,198 posts

Posted 02 September 2017 - 11:38

Ljudi, zdravo svima, nije me dugo bilo, radila sam, i Bogu hvala dobro zaradila, i u petak idemo na more.( koje smo sami zaradili, niko nam nije dao)
zato hrabro ljudi sve se moze kad se hoce!  
ja sam proglasena za invalida zbog psihoze, ali verujte, ne osecam se tako, zivim kao zdrava, zaradjujem, radim u kuci, citam,druzim se, setam, plivam,idem u crkvu, kuvam, idem kod mame,,sve najnormalnije, i zasto bi onda moj muz i ja ziveli ko da smo invalidi?! pa sve radimo sta i zdravi ljudi, uz Boziju pomoc naravno, hvala Mu i slava za sve!
psihicki se oboje osecamo super, i ne trebaju nam nikakve psihoterapije i ostale slicne stvari, najbolja terapija je raditi nesto konkretno i korisno, a ne samo sedeti i gluvariti, sto nazalost mnogi rade. sede puse i piju kafu po ceo dan.

a svi koji nas znaju, ispostavilo se da nam nisu pravi prijatelji- ljubomorni su i zlobni na nas sto idemo na more! pa cekaj, manje pusi, nesto radi i zaradi, bilo sta pa ces ici i ti, nijedan posten posao nije sramota niti greh, sramota i greh je krasti, varati, i slicno.
ja kad sam studirala bila sam podjednako ljubazna i fina i sa dekanom fakulteta i sa spremacicom! znaci nema sramote ako posteno zaradjujes svoj hleb...( u nasem slucaju more)

zato svima zelim ljudi da budete dobro i da vam se ostvare vase zelje, svako dobro svima, i veliki pozdrav! :) :) :)

#764 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 689 posts

Posted 02 September 2017 - 12:56

Jess,gender-fluid sam :) bravo.

#765 kicavac

kicavac

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 390 posts

Posted 02 September 2017 - 19:30

Cao, mij brat pije leponex, sad je u bolnici, hoce da mu daju neki noviji lek. Koji bi mogli da mu daju?

#766 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,198 posts

Posted 02 September 2017 - 22:03

Kicavac, najbolji je olanzapin, pogotovu ako ima halucinacije, a ako ima sumanute ideje, dobar je bipodis, ja ih pijem oba zbog istih simptoma.
zelim mu brzi oporavak, pozdrav :)
ps. i pruzi mu maksimalnu podrsku

#767 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,198 posts

Posted 02 September 2017 - 22:12

Dosla sa posla, sada je 23h a ja sam od 14h na nogama, ljudi moji kako sam umorna...
jos sutra radim, a onda konacno da se odmorim i spremim za more. svaka me koscica boli,,,znaci strasno,
ali necu da kukam...Bogu hvala sto imam priliku da zaradim,i ja i moj muz samnom.

#768 kicavac

kicavac

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 390 posts

Posted 02 September 2017 - 23:38

Hvala, on dugo pije leponex, najvise ga muce prisilne misli i kompulzivne radnje i preterana religija po svom.

#769 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,198 posts

Posted 03 September 2017 - 11:07

Kicavac, koju dg. on ima? ja imam f25 shizoafektivnu psihozu, i imam iste simptome kao tvoj brat plus i halucinacije, ali prisilne misli vec 20 godina, a i radnje i isto religiozne ideje da sam gresna, da cu otici u pakao, zato potpuno razumem tvog brata i problem koji on ima, zaista mu zelim da mu bude bolje, pozdrav tebi i bratu :)

#770 kicavac

kicavac

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 390 posts

Posted 03 September 2017 - 13:00

Imao je 23.9, pa f60.3 i f29

#771 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,198 posts

Posted 03 September 2017 - 19:34

To je isto jedna od sizofrenih psihoza, sve od f20- f29 su vrste shizofrenije, tj tipovi iste.
nadam se da ce mu biti bolje, najvaznije je da redovno pije lekove i da bude potpuno iskren sa psihijatrom.
svako dobro mu zelim :)

#772 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,198 posts

Posted 03 September 2017 - 19:42

danas sam zadnji dan pred put radila, preforsirala sam se, i skoro da mi je pozlilo.
kad dodjem sa mora radicu umerenije, sada sam preterala, ali sta da radimo trebaju nam pare a nema odakle da nam ; padne: moramo sami da se snadjemo.
psihicki sam dobro Bogu hvala, al na poslu mislila sam da cu se srusiti...jbg.
ipak nisam ja dzabe proglasena nesposobnom za rad, pa bolesna sam! jbg.
al raduckacu po malo...

#773 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,198 posts

Posted 03 September 2017 - 19:51

Prokleta drzava, proglasili me invalidom a nisu mi dali invalidsku penziju jer nemam staza, dali mi socijalnu pomoc od 9500 din. pa moram da radim, mamu im jebem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#774 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,198 posts

Posted 03 September 2017 - 19:56

Napravoili socijalni slucaj od mene pa da ne bi bila jebeni soc. slucaj moram da se snalazim, da nismo zaradili ne bi mogli na more, i moj muz ima neku sitnu invalidsku penziju, pa sve u svemu moramo da radimo i ako ne mozemo, ali eto moramo da postignemo cak i nemoguce, al postigli smo vala za inat pickama !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#775 Hyperdrive

Hyperdrive

All I want for Christmas is food.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,386 posts

Posted 03 September 2017 - 21:58

Oni očekuju da neko može da živi sa tom crkavicom?

#776 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,043 posts

Posted 03 September 2017 - 22:34

To je strašno koliko su male te pomoći, nemam reči... :(  bolestan čovek mora da radi, svaka ti čast Cako :)

#777 kicavac

kicavac

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 390 posts

Posted 04 September 2017 - 01:43

View Postcaka 41, on 03 September 2017 - 19:34 , said:

To je isto jedna od sizofrenih psihoza, sve od f20- f29 su vrste shizofrenije, tj tipovi iste.
nadam se da ce mu biti bolje, najvaznije je da redovno pije lekove i da bude potpuno iskren sa psihijatrom.
svako dobro mu zelim :)/>
Hvala, takodje.

#778 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,198 posts

Posted 04 September 2017 - 07:06

Hvala ljudi sto me razumete, eto i to, bolestan covek mora da radi! svaka me koscica boli od stajanja, i grlo od urlikanja da ljudi kupe novine, plus jos moras da se kezis i budes ljubazan sa musterijama a dozivljavas razna ponizenja, znate vec kakvi su ljudi. ( mada ima i dobrih, pa cak i onih koji se oduseve sto bolesni radimo) ali vise je onih koji te grubo odbiju ili te ne fermaju, i onda se osecas ko govno.
ali znam ljude koji imaju invalidsku penziju, znate koliko iznosi?! 11- 13 hiljada! to je ponizenje, pa nisu ti ljudi krivi sto su bolesni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  ajde plati komunalije, hrani se obuci sa tom crkavicom!
mi smo ljudi najvise stigmatizovani od svih grupa populacije. jbg.

juce su mi klecale noge, sva sam drhtala, vrtelo mi se u glavi od napora, pa da do kraja budem iskrena- cak sam se i rasplakala. dali su mi med i vodu i stolicu da sednem pa sam dobila i slatkis da mi bude bolje, ima i dobrih i plemenitih ljudi, Bogu hvala.cak su i pitali jel imamo prevoz do kuce e bar zbog takvih vredi ziveti, :)

#779 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,198 posts

Posted 06 September 2017 - 10:17

Prekosutra putujemo na more u Grcku, kako se radujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
idemo na Eviu, Pefki, a ako Bog da obicicemo Atinu, Skiatos, Vulkanska ostrva, itd...
jedva cekaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :) :) :) :) :) :)
isplatilo se rintanje :D

#780 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,043 posts

Posted 06 September 2017 - 10:34

E ako baš, zaslužili ste da idete a i da niste, a ja se radujem zbog tebe kao da i sama idem na more :D
Lepo se provedite i da vam bude lepo vreme :d_sunny:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users