Jump to content

- - - - -

Moje iskustvo sa psihozom,molim za savet.

f 23 psihoze

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
9 replies to this topic

#1 Nema predaje

Nema predaje

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 3 posts

Posted 29 April 2014 - 23:08

Zdravo,pre od prilike tri meseca jedan sasvim obican dan za mene zavrsio se nekakvim prebacajem tj psihozom,bio sam u kaficuu par sati popio 2 kole i dve kafe dok sam bio vani je pao mrak,kad sam krenuo kuci negde oko 23 00 krecu napadi panike da me neko prati,proganja,da neko hoce da me likvidira,dolazim nekako do kuce i sve otprilike ok raygovor sa ocem i idem na spavanje,medjutim od spavanja nista krecu tripovi nocne more uzivo nisam smeo da izadjem ispod pokrivaca i tako do jutra.Ujutro ustajem otac doruckuje,ja ne znam gde sam jesam ziv mrtav pocinjem ubacivati garderobu u sporet,gubim vezu sa realnoscu.odvode me na psihijatriju gde sam bio hospitalizovan dva dana i dve noci...
Pukom srecom zadrzavaju me samo dva dana,odlazim na kucno le;enje majka mi je dostra pomogla od lekova pijem riset nocu i bensedin a largaktil danju dva puta prvi mesec drugi mesec largaktil jedan umesto dva i evo sad treci pola umesto jednog celog.Trenutno se osecam da bi mogao bez tableta,ya par dana imam kontrolu inace sifra je f 23.0.Ne ynam sta da radim ako mi propise riset jos da pijem da li da sam prekinem ili sta da kazem svom psihijatru,osecam da mogu bez lekova.

#2 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 29 April 2014 - 23:21

Imaš li poverenja u tog psihijatra?

#3 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,503 posts

Posted 29 April 2014 - 23:23

F23 je akutna psihoza koja sam i ja imao kod prve psihoze.Nemoj nista prekidati na svoju ruku.Nek psihijatar to odluci.Ja pijem risset 9 godina i puno mi je pomogao i ne vidim razloga da te muci sto ga pijes.Sretno.

#4 Guberevac

Guberevac

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 723 posts

Posted 30 April 2014 - 01:00

A dopuni jos malo lecenje razgovorima sa psihologom ili jos bolje psihoterapeutom da se vide jos neke dimenzije tvoga stanja...'

#5 Nema predaje

Nema predaje

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 3 posts

Posted 30 April 2014 - 01:27

Iskreno i imam i nemam poverenje u psihijatra.Ne vidim razlog da se riset pije toliko dugo ako se dodje do sebe i do nekih zaključaka,šta ako ne budem pio riset psihoza će mi se vratiti.Ja mislim da me je riset vratio na ono stanje prije psihoze i da je satim on svoje odradio.Zadnja moja kontrola kod psihijatra vje bila samo sa pitanjem jesi dobar,ova sledeca za koji dan ako bude opet slično i ako jne vidim tu hemiju izmedju mene i nje ja ću da promenim doktora jer ne nemam nameru piti lekove do kraja zivota ,imao sam akutnu psihozu,znam šta me je i dovelo do nje,ovi lekovi me pretvaraju u zombija ato neću da budem.U svakom slučaju hvala na savetima.

#6 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 30 April 2014 - 01:51

Znaš kako, neki piju ceo život lekove za srce a neki se bodu insulinom. A neki piju antipsihotike ili antidepresive.
Ja ti savetujem da ako ikako možeš potražiš mišljenje i nekog drugog lekara, on je svakako mnogo stručniji od nas na forumu.

#7 WANNABE

WANNABE

gabrijelin rob

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,638 posts

Posted 30 April 2014 - 18:40

Ja bih ti savetovao da  nastavis sa Risetom dok te psihijatar ne  skine sa njega. Taj lek nije bas poznat po tome da izaziva zombi efekat, tako da je verovatno u pitanju taj drugi AP ili/i bensedin.
Uostalom, panicis bez razloga, mozda te psihijatar odmah skine.

#8 FollowTheSun

FollowTheSun

Baby

• Members
  • Pip
  • 14 posts

Posted 03 May 2014 - 11:39

Nemoj ništa prekidati na svoju ruku. Meni je psihijatrica ukinula Risset na moj zahtjev i nepuna dva mjeseca kasnije ponovno sam završio u psihijatrijskoj bolnici sa rasplamsanom psihozom. Imam istu dijagnozu kao i ti, F 23.

#9 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 03 May 2014 - 12:02

Ovako, ja ne znam tacan protokol, jer se stalno menjaju i dopunjuju, koliko se dugo piju antipsihotici posle jedne epizode psihoze, ali je sasvim sigurno da se NE PIJU DOZIVOTNO. Strpi se, pitaj doktora koliko dugo treba da ga pijes, ja sam pitala svog i sve mi je lepo objasnio. Problem je taj, ako se epizoda psihoze ponovi, lekovi se piju duze, a ako se desi i treci put, kraj, piju se dozivotno. Poslusaj lekara, ispostuj protokol kakav je, takav je, jer to ti je najveci garant, da ako se budes drzao saveta, psihoza ponovo ne vrati.

#10 Guberevac

Guberevac

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 723 posts

Posted 05 May 2014 - 07:19

Ja koliko god znao ili ne,nisam prekidao terapiju,vec sam uvijek konsultirao psihijatra ili drugog psihijatra (drugo mišljenje) jer oni su  vidjeli stotine pacijenata i kliničkih slučajeva i dijagnoza i isprobali tolike komplijansičke kombinacije da možemo imati koliko-toliko povjerenja....Nauka uvijek jedan dio ostavi nejasnim,u životu pa i u liječenju ima puno toga što neće bit kako sto mi željeli odmah....treba imati vjere i nade...