Jump to content

VRTOGLAVICA NA NERVNOJ BAZI?

vrtoglavica

• Please log in to reply
172 replies to this topic

#1 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,290 posts

Posted 27 April 2006 - 08:54

Posto sam dosta ovde procitala da ljudi imaju vrtoglavice,zanima me da li je vrtoglavica stvarno na nervnoj bazi ili je nesto drugo u pitanju.

Moj slucaj je da pre nego sam pocela paniciti i imala taj veliki stres imala sam vrtoglavice iz cista mira.Znalo je da mi se zavrti dok sedim ili lezim onako odjednom.Ja sam u tim trenucima podigla noge,muz izmeri pritisak ono 120/80...prodje me odmah i ja ustanem nastavim sa onim sto sam radila.

E sad  zanima me da li je sve to posledica psihe ili je nesto drugo, kada je pocelo da mi se vrti non-stop ja sam pocela da panicim.....

Koliko od vas je snimilo vratni deo kicme?Cula sam da zbog tih vrtoglavica koje poticu od kicme moze da dodje do anksioznosti i drugih problema.

Vasi komentari na ovo su dobrodosli.

#2 Sinty

Sinty

medjimurka

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,487 posts

Posted 27 April 2006 - 09:49

I ja sam imala vrtoglavice iz ?ista mira.Kod mene su ina?e normalne zbog niskog tlaka,ali samo kada naglo ustanem ili okrenem glavu.Ali,kod ovog poreme?aja imala sam tako jake vrtoglavice da mi je bjealo sve pred o?ima i kad sam bila potpuno mirna.Slaem se da je to na nervnoj bazi,jer kada mi je dobro,ni v od vrtoglavice. :kiss:

#3 Adnan

Adnan

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 886 posts

Posted 27 April 2006 - 10:02

mene je to mucilo jest na nervnoj bazi mene kad uhvati vrtoglavica zvone mi i usi previse,ovako uvijek imam ono pistanje al nije jako kad se ono pojaca odma ide i vrtoglavica.sreca ne traje dugo sat dva a nekad po citav dan nemozes predvidit

#4 petraa07

petraa07

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 914 posts

Posted 27 April 2006 - 12:35

Mislim da je na iv?anoj bazi. Ja sam stalno imala vrtoglavice - ali to u biti nije vrtoglavica ve? neki ?udni osje?aj u glavi. Kako to sad znam?

Pa eto krenula sam prije 2 mjeseca na aerobic i nakon 2 tjedna sam imala toliku vrtoglavicu da nisam mogla ustati iz kreveta, ali doslovno. Mogla sam samo leati u jednom poloaju i bilo bi mi super. Ila sam slikati ki?mu - nita se  nije posebno vidjelo (malo skolioza). Otila sam par puta kod kiroprakti?ara i stvarno mi je bilo super.

Nakon toga ja sam opet po?ela raditi trbunjake i opet vrtoglavica - tak da  je to vjerojatno povezano sa vratnim mii?ima koji su slabi.

Sad to?no znam razliku izme?u prave vrtoglavice i one moje ''anksiozne''.

Pusa :kiss:

#5 Majica

Majica

Cool Frajerica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,460 posts

Posted 27 April 2006 - 14:28

Ja sam takodje snimala vratnu kicmu kad sam imala vrtoglavice...naravno tada nisam znala da sam anksiozna.Snimak je pokazao neki pocetak okostavanja i rekli su mi da od toga moze biti i vrtoglavica,glavobolja, mucnina pa cak i povracanje.Trebala sam ici na nekave fizioterapije i vezbe jer je to jedino resenje za to ali ja nisam isla i vremenom mi je nestala vrtoglavica.To znaci da je u pitanju bila samo anksioznost jer da je bila vratna kicma onda ne bi proslo samo od sebe.Jelo i kod tebe je to sigurno samo nervoza i anksioznost ali ako sumnjas onda uradi snimak kicme cisto da budes mirna.

#6 Draga

Draga

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 27 April 2006 - 15:26

Da sam na tvom mestu, svakako bih prvo otisla kod doktora i proverila da li je u pitanju neki fizicki uzrok.

Ja sam imala te vrtoglavice ali sam znala da su na nervnoj bazi iz prostog razloga sto bih uvek kad naidje vrtoglavica popila Lorazepam i onda bi vrtoglavice prestale. I mucnine. I sve ostalo. Prema tome sam zakljucila da su ocigledno u pitanju zivci jer da je bilo nesto fizicki u pitanju ne bi tek tako prestajalo od Lorazepama.

#7 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,290 posts

Posted 27 April 2006 - 20:42

Ma ja imam neke promene na vratnoj kimi tako su mi rekli.E sad dali da idem malo kod kiroprakticara da on to sredi ,mozda prestane...

#8 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,685 posts

Posted 28 April 2006 - 06:56

I ja ih imam cesto neke su od vrata to osjetim jer me zeza vrat a neke su od anksioznost  ma obje su iste

#9 balqtazar

balqtazar

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts

Posted 29 April 2006 - 12:11

Naravno, vi svi znate da ja nisam nikakav stru?njak i da samo govorim o svom iskustvu.

Ako gledam sad ceo ivot, naravno, imao sam kroz ceo svoj ivot ponekad i ose?aj muke i vrtoglavicu i ... Ma ja sam i ina?e poznati psiholoki hipohondar.

U ove tri godine sam imao sve i bukvalno svata: vrtelo mi se u glavi, perceprcija na nuli, neto mi je treptalo ispred o?iju, glavobolje, lou probavi, probadanja u telu, usporene pokrete, ma ta da ti pri?am vie ...

Ja ve? negde od 28 - 29 bolujem od diskus hernie i malo (odnosno mnogo) su mi se ti le?ni mii?i umorili, razmekali, potpuno omlitaveli. Naravno to se ose?a i na vratu i ramenima i to poprili?no, i sve te le?ne bolove odavno imam, prakti?no od kad mi je diskus "krenuo".

Ipak ja ne bih mogao da "simptome" koje sam imao ove tri godine prosto pripiem diskusu. Oni jesu po meni malo dolivali "ulje na vatru", ali ne, ja ne verujem da su takvi bolovi/"vrtoglavice" uvek i samo na psihi?koj osnovi. Ne kaem da i toga nema ponekad, ali ja ?isto sumnjam da se "te pojave" samo tome mogu pripisat'.

Vie puta u ivotu mi se desilo da su mi "boljke" pripisivali "psihi" da bi se na kraju ispostavilo da je u pitanju "organska" stvar.

Bar kad sam ja u pitanju, psiha samo zavrti tamo gde je ve? neto "trulo" na neki drugi na?in.

To naravno ne zna?i da sam protiv autogenog treninga i pozitivnog razmiljanja jer ja verujem i u to:
pozitivan stav nam moe pomo?i da se izle?imo i kada nam je najtee. Negativnim stavom nita ne dobijamo ?ak naprotiv, gubimo.

Ipak kad su vrtoglavice u pitanju ja verujem da bi ti malo sporta i rekreacije dobro dolo. Mislim da je kad su vrtoglavice u pitanju ?e?e slu?aj da smo se uleali, da ne vebamo, da se ne kre?emo, sedimo za kompjuterom, mnogo puimo i pijemo kava i tako to.

Ako me ti priupita: "A to ti onda to sve ne radi ?", re?i ?u ti da ja svoje "vrtoglavice" vie i ne pripisujem psihi. Ja ih trenutno uopte i nemam, ali ose?am umor u le?ima, vratu i ramenima. Moda ?u udariti jednu dobru masau.

Sa druge strane, to to doktori ne mogu da na?u nita "organsko" kod tvojih vrtoglavica, sa jedne strane ne zna?i nita, a sa druge mnogo.
Kako to ?

Evo ovako:
- oni nekad ni svoju glavu ne mogu da na?u,
- nekad i ne mogu da na?u sasvim opravdano jer nauka nije dotle stigla i sad ono najvanije,
- super to nita ne mogu da na?u, jer ko njima padne pod "no", jeb'o je ?vorka u lakat !

VIC:

?ovek ode kod doktora, uzme recepte, uzme ih iz apoteke i baci ih u kantu za ?ubre, vaspitan neki ?ovek.

Pitaju ga zato to radi ?

On kae:"Moram da idem kod doktora i da uzimam recepte, oni treba od ne?eg' i da ive!"
B: "Dobro, a dalje ?"
On: "Moram i da ih uzmem u apoteci i apotekari treba od ne?eg' da ive!"
B: "Dobro, a to i onda na kraju baci ?"
On:"Pa i ja treba od ne?ega da ivim, ne ?!"  :P

#10 Irreversible

Irreversible

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 892 posts

Posted 29 April 2006 - 15:13

gdje imas diskus herniu,meni je u krizima,ali ne osjecam vrtoglavice
samo mi noga trni,takoder su mi misici oslabili na jednoj strani

Ako se rad o vratnoj kraljeznici onda se javljaju vrtoglavice i glavobolje

#11 balqtazar

balqtazar

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts

Posted 29 April 2006 - 16:07

View Postnotsocool, on 29 Apr 2006, 04:13 PM, said:

gdje imas diskus herniu,meni je u krizima,ali ne osjecam vrtoglavice
samo mi noga trni,takoder su mi misici oslabili na jednoj strani

Ako se rad o vratnoj kraljeznici onda se javljaju vrtoglavice i glavobolje

Ma potpuno si u pravu, ja imam diskus hernie na lumbalno - sakralnom, valjda L4 - S1 (ak' nije obrnuto, al' misluvam da nije). Ne znam ni da li se moe imati diskus na kraljenici.

I meni je noga i da tako kaem stranjica trnula, i isto su mi mii?i oslabili na jednoj nozi.
Mislio sam prethodnim postom da kaem da sam zbog diskusa smanjio kretanje pa da mi je ceo le?ni mii?ni tonus zbog toga otiao u p.m.

Verovatno si u pravu da ko ima "ba" probleme sa vratom ima i vrtoglavice i glavobolje. To deluje tak' logi?no. Ja sam samo pisal da kod mene te' da je ita "krupno" bilo posledica hernie. Druga je stvar to ja i te "mii?ne" posledice imam, ali razlikujem ih od psihi?kih.

A kad bi samo mal' mrdnul dupite debelo, bolje bi mi bilo !

#12 dada

dada

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 44 posts

Posted 05 May 2006 - 12:17

ne znam sta da kazem za psiho bazu.ja nemam ,trenutno,stresove niti sam anksiozna,i to.u mom zivotu je sve fino i lagano.to se sredilo,ali vrtoglavice nisu.vucem ih vec 20 godina.snimali mi centar za ravnotezu,E.encefalogram ok,i vrat u to vreme bio prilicno dobar.nista.
sad bi trebalo da ponovim bar snimanje vrata,jer je nesnosno.kad sedim ako zavrti hocu da padnem sa stolice,desava se kad sasvim mirno lezim,iz sna me probudi.znaci nisu nagli pokreti i sl.
davno sam u jednom periodu pila "torekan",i to mi je pomoglo,ali sada ima samo neki madjarski koji mi ne deluje,pa ga i ne pijem.najcesce se desavaju na prolece(sada)i u jesen.ne znam zasto.imam utisak da mi je mozak ko stisnuti sundjer,muka mi je i sve mi je mutno.tada sam i nervoznija.
za lekare ,zbog male dece,nemam puno vremena.te idi zakazi,te cekaj,te snimi.to  su dani i ddani.
verujem da je vratna cirkulacija i sl.
a i ta nervna baza nije iskljucena,pa svima nam i nervi oboljevaju kao i ostalo?mislim na organsku nervnu bazu a ne na psiho.
ako neko zna kako ,nek javi.
traje 10-15 dana a onda ko da nista nije bilo,do sledeceg talasa.
kad je pocelo bila sam i mlada i sportista,a bile su jace nego sad kad se vise ne bavim toliko rekreacijom.
:)

#13 danijela26

danijela26

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 657 posts

Posted 05 May 2006 - 15:43

od svih simptoma ta vrtoglavica mi je najgora jer sam sigurna da cu da se srusim a nikada nisam.......evo bas zadnjih 2-3 dana osecam se osamucemo i povremeno mi se zavrti u glavi i moram da sednem par minuta a onda nastavim gde sam stala..........a taman sam se pondala da cu se uskoro skidati s lekova .......ocigledno nije vreme za to........ne znam kako da ignorisem te vrtoglavice .......ja se tada strasno uplasim i onda bude jos gore:(

#14 real thing

real thing

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 61 posts

Posted 09 May 2006 - 20:01

vrtoglavica ti moe biti na iv?anoj bazi vrlo lako...
pogotovo ako pije neke lijekove ( a vjerojatno pije)..
lijekovi mijenjaju kemiju u mozgu a za vrtoglavicu je zaduen mali mozak koji je neizravno povezan s centrima za "osje?aje" pogotovo s centrom za strah i tjeskobu!

(komentar budu?eg lije?nika:) pozdrav!)

#15 tonka

tonka

CARICA

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,931 posts

Posted 09 May 2006 - 20:16

Jednom prilikom psihijatrica mi je rekla da vrtoglavica na nervnoj bazi dolazi od velike nesigurnosti.
Ne znam ali mislim da neto ima u tome.

#16 DUBY

DUBY

ORGANESSA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,504 posts

Posted 09 May 2006 - 20:42

Krvne ile u vratu i glavi se uslijed stresa naglo ire i skupljaju...pa je i dotok kisika poreme?en.
Isto tako se na vratnom dijelu kraljenice (a moe i na drugim njenim dijelovima) uslijed stresa, zna?i kad nam je tijelo u gr?u, stvaraju nakupine mlije?ne kiseline- miogeloze-koje priti?u krvne ile...tako su meni pri?ali doktori...
Zna?i...vrlo je ?esta vrtoglavica uzrokovana stresom, odnosno psihom.

#17 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,290 posts

Posted 16 May 2006 - 21:39

Ja cu definitivno da poludim od ovih vrtoglavica,zamucenosti,nesigurnosti pri hodu....utanjam ljudi u krevet kad lezim i kao da imam neki pritisak na oci,kao da ce da mi iskoce.....

View PostDUBY, on 9 May 2006, 09:42 PM, said:

Krvne ile u vratu i glavi se uslijed stresa naglo ire i skupljaju...pa je i dotok kisika poreme?en.
Isto tako se na vratnom dijelu kraljenice (a moe i na drugim njenim dijelovima) uslijed stresa, zna?i kad nam je tijelo u gr?u, stvaraju nakupine mlije?ne kiseline- miogeloze-koje priti?u krvne ile...tako su meni pri?ali doktori...
Zna?i...vrlo je ?esta vrtoglavica uzrokovana stresom, odnosno psihom.
Koliko god da sam opustena meni je vrat i glava stegnuti,nesto kao da me gura nazad...uzas...

#18 petraa07

petraa07

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 914 posts

Posted 17 May 2006 - 00:11

Jesi probala oti?i kiroprakti?aru?

Mi pani?ari odmah pomislimo da je sve na nervnoj bazi a moda uop?e nije tako....

#19 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,290 posts

Posted 17 May 2006 - 09:57

Zvala sam jednog fizioterapeuta da pocne da dolazi kod mene,ali je pun pa cim bude prazno mesto eto ga.

Zasto nam zuji u usima?

#20 tonka

tonka

CARICA

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,931 posts

Posted 17 May 2006 - 12:09

Zuji ti u uima od promjene tlaka....npr. kada ti se spusti ili podigne tlak.
Ali to je normalno,i ne optere?uj se s time.
Fizioterapeut ?e ti dobro do?i,ali posjeti i kiroprakti?ara.Govorim iz svog iskustva.
Imam jednog koji me "rastavi i sastavi",nakon toga idem na medicinsku masau,onda sam ko nova.Stvarno pomae.

Also tagged with vrtoglavica

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users