Jump to content

Kombucha

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
11 replies to this topic

#1 Miša

Miša

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,561 posts

Posted 13 May 2006 - 19:55

Ako ste u prilici, nabavite kobucha caj. Ukus uopste nije neprijatan, a od njega se covek oseca puno bolje, kako fizicki, tako psihicki.

Koliko znam, a vi mozete da se raspitate malo vise, kombucha je plesan cija kultura u razvijenom obliku podseca na gljivu, pa zbog toga je cestom pogresno tako i nazivaju. Ova plesan se najbolje gaji na crnom caju ili mleku. Ako se gaji na mleku, onda se dobije nesto kao sir 0 video, ali nisam probao, a ako se gaji na caju, dobije se fermentirani, blago kiseli i blago gazirani, osvezavajuci napitak. Doprinosi opstem well-beingu, potpuno je prirodno, nema sporednih dejstava i cak moze da bude prijatno pice. Najbolje je kupiti gotov napitak, mada se moze raditi i kod kuce, ali u tom slucaju postoji opasnost da se upetljaju tu i druge bakterije. Kombucha je iz Japana dosla u Kinu, iz Kine u Rusiju, a iz Rusije krenula svuda po svetu. Ima i jedna firma u Austriji koja pravi ovaj napitak i prodaje po obicnim radnjama, gde mu je cena za 0.7 L jednaka ceni Coca Cole od 1,5L, a slozicete se da je razlika u korisnom efektu velika.

#2 siouxsie

siouxsie

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 33 posts

Posted 13 May 2006 - 20:00

vindija proizvodi (la je) kombuchu..u varijanti soka? ako je to "to" to sam pila, jako ukusno. na nivou rauchovog zelenog ?aja

#3 Miša

Miša

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,561 posts

Posted 13 May 2006 - 20:06

Kazu da pomaze ciscenje toksina iz organizma....mozda je dobro za nas koji pijemo toliko lekova i tako dugo vreme.

#4 siouxsie

siouxsie

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 33 posts

Posted 13 May 2006 - 20:10

za detoksikaciju organizma jako je efektivan bancha ?aj

#5 saki

saki

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 168 posts

Posted 13 May 2006 - 20:31

View PostMisha, on 13 May 2006, 08:55 PM, said:

Ako ste u prilici, nabavite kobucha caj. Ukus uopste nije neprijatan, a od njega se covek oseca puno bolje, kako fizicki, tako psihicki.

Koliko znam, a vi mozete da se raspitate malo vise, kombucha je plesan cija kultura u razvijenom obliku podseca na gljivu, pa zbog toga je cestom pogresno tako i nazivaju. Ova plesan se najbolje gaji na crnom caju ili mleku. Ako se gaji na mleku, onda se dobije nesto kao sir 0 video, ali nisam probao, a ako se gaji na caju, dobije se fermentirani, blago kiseli i blago gazirani, osvezavajuci napitak. Doprinosi opstem well-beingu, potpuno je prirodno, nema sporednih dejstava i cak moze da bude prijatno pice. Najbolje je kupiti gotov napitak, mada se moze raditi i kod kuce, ali u tom slucaju postoji opasnost da se upetljaju tu i druge bakterije. Kombucha je iz Japana dosla u Kinu, iz Kine u Rusiju, a iz Rusije krenula svuda po svetu. Ima i jedna firma u Austriji koja pravi ovaj napitak i prodaje po obicnim radnjama, gde mu je cena za 0.7 L jednaka ceni Coca Cole od 1,5L, a slozicete se da je razlika u korisnom efektu velika.

View PostMisha, on 13 May 2006, 08:55 PM, said:

misa gde ovde mgu da kupim taj caj mislim u kojim radnjama

#6 astro-riba

astro-riba

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,548 posts

Posted 13 May 2006 - 20:40

Nije li  se tako zvala ona gljiva koja se prije x godina pila sa mlijekom i djelila dalje. A taj ?aj  sam ?ini mi se ?ak vidla negdje u du?anu.

#7 saki

saki

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 168 posts

Posted 13 May 2006 - 20:49

ja nemam pojma sta je to ! mislim da sam videla reklamu za sok

#8 Miša

Miša

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,561 posts

Posted 13 May 2006 - 20:50

View Postsaki, on 13 May 2006, 09:31 PM, said:

misa gde ovde mgu da kupim taj caj mislim u kojim radnjama

Imas gde hoces, U Coop-u, Denner-u, Carrefour-u. Jedino mislim da nema u Migrosu. Ja kupujem u Coop-u jer oni jedini imaju u plasticnim bocama od 0.5L, dok ostali imaju samo u staklenim, velikim bocama, a ovo ne bi trebalo da dugo stoji otvoreno. Pakovanje od 4 boce od pla litra u Coop=u ti je 4.8 CHF. A, evo ti i slika: [attachment=2320:attachment]

View Postastro-riba, on 13 May 2006, 09:40 PM, said:

Nije li  se tako zvala ona gljiva koja se prije x godina pila sa mlijekom i djelila dalje. A taj ?aj  sam ?ini mi se ?ak vidla negdje u du?anu.

Verovatno jeste. Video sam negde da je gaje na mleku.

#9 saki

saki

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 168 posts

Posted 13 May 2006 - 20:52

e hvala ti bas cu u ponedeljak otici da kupim

#10 MikiF

MikiF

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 83 posts

Posted 10 June 2006 - 22:08

Bambucha

#11 Yvonne

Yvonne

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 82 posts

Posted 28 November 2006 - 12:18

Prije desetak godina pila ju je moja mama, mislim da se gljiva stavljala u ruski ?aj...napitak je bio fin, ali onda joj dosadilo, ?inilo joj se da nema u?inka...i tako bacila i gljivu i odustala i tek poslije shvatila kako joj je bila od koristi, izme?u ostalog nije imala tvrdu kou na stopalima...rado bih nabavila opet gljivu...

www.kombu.de

http://www.kombu.de/...e2.htm#croatien
ovdje je link gdje moete vidjeti kontakt informacije gospodina iz Zagreba koji poklanja gljivu.

http://www.kombu.de/suche2.htm#serbia
link sa informacijama za nabavak kombuche u Beogradu

#12 kefir

kefir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,464 posts

Posted 27 February 2007 - 20:40

Ja to pijem stalno jer mi je ukusno ali nema na mene nikakav psihicki ucinak, mozda ce sad imati placebo