Jump to content

Pani?ni poreme?aj i radna sposobnost

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
9 replies to this topic

#1 miskoo

miskoo

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 105 posts

Posted 02 June 2006 - 00:00

Imam 40 godina a niti 5 godina radnog staža. Prili?no mi je vremena trebalo da završim faks(pauziranje par godina zbog teške anksioznosti i depresije) a zatim sam jedan i morao napustiti zbog teših smetnji. Još sam uvijek na tabletama(Cipralex, Lorsilan, Helex), situacija sa poslom u Hrvatskoj je strašna, veze nemam a imam i dalje (iako puno rije?e, manje intenzivne )strahove pa i pani?ne napade.Upravo se spremam zatvoriti svoj vlastiti posao jer nažalost ne ide, raditi me košta više para nego da ne radim ništa. Mogao bih re?i da sam daleko sposobniji za rad sada nego prije 3-4 godine no niti sada nebih mogao npr. raditi 12 sati uzastopno, problem bi mi bio raditi na visokim katovima, sa puno ljudi okolo i sl. Najradije bih negdje na nekom tihom mjestu, 4-6 sati pa makar i za manju pla?icu. Kakva su vaša iskustva, moji poštovani supatnici :dance:  :meda:  :hmmm:

#2 petraa07

petraa07

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 914 posts

Posted 02 June 2006 - 00:08

Dobrodošao! :srculenca:

Još ne radim, tek sam diplomirala......tako da ne znam....ali znam da me strah od same pomisli kako ?e to izgledati kad ?u trebati po?eti......
Nisam ti puno pomogla, u biti sam ti samo htjela poželjeti dobrodošlicu....

#3 Sunshine

Sunshine

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 963 posts

Posted 02 June 2006 - 05:34

Hej Miskoo!
Pa bas sam se pitala gdje si..jedno vrijeme si bio aktivan i odjednom se sklonio..Drago mi je da si opet tu.
Jako mi zao sto ti biznis nije isao, pisao si mi o tome..Mozda bolje da odmah znas na cemu si nego da se jos dugo vremena zavlacis a rezultata nema. Koliko je hrabar korak uci u svoj biznis toliko je hrabriji ostaviti ga na vrijeme pa ti cestitam i na toj odluci! Izgleda da si realna osoba da znas da analiziras situaciju u svakom trenutku i od svega napravis najbolje moguce, tako sam uvjerena da ce tvoj sljedeci korak biti onaj pravi...
Ja sam isto imala period kad sam prekinula posao, vratila se na njega da bi ubrzo dobila otkaz i tek sada iz ove perspektive kad ne radim mi je jasno u kakvom sosu sam u stvari bila....Dobro je sto razmisljas realno:"Moram da radim ali kako da to ipak postignem a da se ne ubijam pshicki?"..Ne znam, nemam ni sama za sebe trenutacni odogovor ali uvjerena sam i u tvom i u mom slucaju ako znamo koliko mozemo i sto je najvaznije ne-mozemo, ako ostano dosljedni sami sebi nesto ce se pozitivno i desiti....
Kako je beba? Sada ces barem imati malo vise vremena za porodicu.
Sve najbolje ti zelim
Sunchi

#4 mina

mina

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,038 posts

Posted 02 June 2006 - 09:04

ne radim,sama pomisao mi dodje nemoguca,pomislim kad mi je lakse da bi mi posao i bio mozda olaksavajuci,al na par sati,i po mogucnosti da bude negdje po podne,tako se stidim svoje nesposobnosti koju ni muzu ne smijem priznati,a moja dr mi je rekla da ja svoju dijagnozu ustvari zelim imati kako bih se opravdala zbog svog ne rada,a ja jedva da mogu i razmisljati dok ovo pisem,rijetki su trenuci moje normalne i trezvene svijesti,i kad sam naj ne vjerujem,sve je to kao u nekom snu,nesto,ne mogu objasniti,kao da pisem po sjecanju...

#5 miskoo

miskoo

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 105 posts

Posted 02 June 2006 - 22:38

View Postmina, on 2 Jun 2006, 10:04 AM, said:

ne radim,sama pomisao mi dodje nemoguca,pomislim kad mi je lakse da bi mi posao i bio mozda olaksavajuci,al na par sati,i po mogucnosti da bude negdje po podne,tako se stidim svoje nesposobnosti koju ni muzu ne smijem priznati,a moja dr mi je rekla da ja svoju dijagnozu ustvari zelim imati kako bih se opravdala zbog svog ne rada,a ja jedva da mogu i razmisljati dok ovo pisem,rijetki su trenuci moje normalne i trezvene svijesti,i kad sam naj ne vjerujem,sve je to kao u nekom snu,nesto,ne mogu objasniti,kao da pisem po sjecanju...
Hay suns:-)!
Evo me opet malo pokušavao sam i pokušavao pokrenuti posao(još pokušavam) ali to jednostavno ne ide a košta, tako da 90% do kraja 7. mjeseca klju? u bravu i na burzu, opet. :whistling: Možda uhvatim kakvu vezicu za neki posao, naravno bez puno ljudi, cca 6 sati...Malac je O.K., nadam se da ?e uskoro prohodati. -Strašno ga volim i kad sam malo lošije on me raspoloži. Moje  :srce: kuca za njega :srculenca:  
Mina, razumijem te, mislim da mnogi doktori ne shva?aju. Nisu ni neki moji bližnji dok ih i same to nije pogodilo.

#6 Mya

Mya

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 445 posts

Posted 02 June 2006 - 23:59

joj miskoo, pa gdje si ti? ja se isto pitam to u zadnje vrijeme.
zao mi je zbog posla. ja studiram i od kad imam depresiju nisam ni imala neke ozbiljnije poslove, ali s faksom sam koma u zadnje vrijeme, a strah me da ce tako biti i sa poslom...samo eto tjesim se da ce uskoro prestati sve ovo...a jos mi nije niti malo bolje  :-(

nisam znala za bebicu  
cestitam tebi i mami. bas mi je drago   :dance:
:baby:  :baby:  su zakon

#7 Mya

Mya

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 445 posts

Posted 03 June 2006 - 00:39

zaboravila sam reci...
ja se vec par mjeseci lijecim. idem na psihoterapiju i redovito pijem ljekove...a ne dogada se nista...nema napredka. sve cesce od doktorice dobivam odgovor kako mi ljudi jos najbolje znamo naci opravdanje za sebe same. kao da ocekuje da sad ima novog pacijenta...poceo se ljeciti...i sve ide po špagi. zna se za koliko dana je pacijent u kojoj fazi. da bar. i ja bi to voljela. odmah na po?etku lje?enja znas kad bi trebao biti gotov, ako sve bude islo kako treba  -_-

#8 mers

mers

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 22 posts

Posted 05 June 2006 - 14:45

EVO OVAKO. MISLJENJA SAM DA JE BOLJE RADITI NEGO SEDETI KOD KUCE. NESTO NAJGORE JE BITI SAM PO CEO DAN SA SVOJIM MISLIMA I SLUTNJAMA. :misc-type:  :misc-type:  :misc-type: OVO SAM JA!!I VERUJTE MI DA NE ZNAM NI SAMA KAKO MI SVE TO USPEVA,ALI EVO RADIM. DOKTORKA ME JE PITALA HOCU BOLOVANJE. MOJ ODGOVOR JE NARVNO BIO NEEEEEEEEEZATO SAMO NAPRED. IMATE MOJU PODRSKU. _.::  _.::  _.::

#9 miskoo

miskoo

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 105 posts

Posted 05 June 2006 - 22:59

View Postmers, on 5 Jun 2006, 03:45 PM, said:

EVO OVAKO. MISLJENJA SAM DA JE BOLJE RADITI NEGO SEDETI KOD KUCE. NESTO NAJGORE JE BITI SAM PO CEO DAN SA SVOJIM MISLIMA I SLUTNJAMA. :misc-type:  :misc-type:  :misc-type: OVO SAM JA!!I VERUJTE MI DA NE ZNAM NI SAMA KAKO MI SVE TO USPEVA,ALI EVO RADIM. DOKTORKA ME JE PITALA HOCU BOLOVANJE. MOJ ODGOVOR JE NARVNO BIO NEEEEEEEEEZATO SAMO NAPRED. IMATE MOJU PODRSKU. _.::  _.::  _.::
Hvala Mya, eto, ?ovjek ne dolazi na forum ili kad mu je puno bolje ili kad mu je jako loše -_- , Ja sam ipak bolje, žao mi je da ti nisi. No, uz dobru terapiju (lijekove) ali i vrijeme(kronologiju) ipak do?u i bolji trenuci :P

Mya, ne mora doktorica (pogotovo op?e prakse ali i psihijatrica) uvijek bit u pravu. ako ti lijekovi ne pomažu ni nakon dosta vremena (anksiolitici moraju pomagati odmah po uzimanju) potraži BEZ ?EKANJA  drugog doktora!

#10 ritm

ritm

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,011 posts

Posted 06 June 2006 - 07:55

meni covjek dok radim nesto zatrazi a ja se bojim dali sam ga dobro culaali rad me spasi ma koliko tesko bilo.sve i svasta sam radila.I ja sam imala svoj ducan i radi ove bolesti ga zatvorila,na vrijeme i sretna sam radi toga.pa sam radila druge poslove i mucila se i onda da se povucem od ljudi,racuna..........jednu sezonu sam radila kao sobarica.jer raditi volim,moram.....a taj posao mi je to ljeto bio jedini moguc za moju glavu.sada sam opet u svom biznisu u dugovima do grla tj.preko glave ali to me drzi dok radim samo me vrijeme UBIJA!nadam se da ce sve biti ok do kraja ljeta,i da ce biti posla ali mi je onda rad od 10-24h SVAKI DAN u ljeto uz djecu sa sobom na poslu i bla blaali bolje sam kad se osjecam korisno osim sta znam prokuhati u glavi pa kad navale 30 njih odjednom narucivati dodze mi da se izderem na njih i sve posaljem u PM.lani sam izdrzala taj ritam,ovu god.sam starija ali pametnija addadadaa pa se nadam izdrzati jos bolje :angry: