Jump to content

seroxat i rivotril

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
28 replies to this topic

#1 progoran

progoran

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 posts

Posted 14 January 2005 - 20:41

i treci put da se javim bio sam danas kod doktora psihijatra zalio se na moje tegobe i on mi je prepisao da uz postojeci rivotril 3x1mg pijem 2x10mg seroxata i jednu uvece famotidina da mi smirizeludac sta mislite o tome kombinaciji lekova i dejstvu seroksata sta ja treba sada da uradim da pomognem sam sebi osim datih lekova pozdrav svima

#2 ASTROLAB

ASTROLAB

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 904 posts

Posted 14 January 2005 - 22:26

Ne znam nista o toj kombinaciji lekova, ali ako ti je psihijatar to dao onda ti ostaje da ga poslusas.
I ako ti ne bude brzo bolje nastavi da ih pijes.Verovatno ce se poboljsanja javiti postepeno.
Veruj psihijatru, on sigurno zna sta radi.

POZDRAV!!!

#3 Guest_lory (Gost)

Guest_lory (Gost)
  • Guests

Posted 15 January 2005 - 02:34

posto koristim seroxat, usudicu se da ti dam jedan savet kako bi sto bezbolnije podneol lek u pocetku dok ne pocne da deluju, a ti ionako vec imas stomacne probleme...
uzmi seroxat samo 10 mg i nek tako bude bar dve tri nedelje, tek onda polako uvodu drugih 10, ako ti uopste bude potrebno, ti ces osetiti to...
takodje bi na tvom mestu pocela da smanjujem rivotril za bar jednu dozu, nisam ga nikad pila znam da ga koriste ljudi sa bas jakim panicnim napadima...
ovo za seroxat je nesto sto je meni savetovao moj psihijatar i jako sam ga dobro podnela u pocetku, tek sam posle mesec ipo uvela drugu polovinu i isto sam ga pila dva puta po 10, sada sam trenutno samo na 10.

budi uporan, mi te ovde bodrimo i mislimo na tebe

poz.

#4 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts

Posted 15 January 2005 - 08:19

Ja uzimam rivotril po pola tablete od 0,5mg,psihijatrica mi je rekla da je to psihostabilizator,mada me je zbunilo kada sam na internetu procitao da je to u biti lijek za epilepsiju :D/> O ovim ostalim lijekovima ne znam nista jer ih nisam koristio ali ne brigaj previse o tome kako ta kombinacija djeluje vec ih samo uzimaj kako ti je psihijatar propisao.Sto rece astrolab ako ti jos nisu donijeli poboljsanje donijece sigurno a tada ces moci mnogo vise da pomognes sam sebi.

#5 progoran

progoran

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 posts

Posted 16 January 2005 - 14:53

nista mi nije dobro strahovi se pojacali gubitak apetita slaba ishrana dezorijentisanost steanje u grudima neznam sta da radim imam velike mucnine stegnut mi je stomak

#6 Guest_lory (Gost)

Guest_lory (Gost)
  • Guests

Posted 16 January 2005 - 17:01

da, to je normalno u pocetku uzimanja ad, ja sam imala najjaci panicni napad kada sam pocela sa seroxatom, trebalo bi da za dva tri dana bude bolje...poslusaj me i uzmi samo pola tablete dok se nenaviknes, pa tek onda uvodi drugu.

izdrzi, moras!

#7 progoran

progoran

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 posts

Posted 17 January 2005 - 19:16

LORY MUCNINA SE NE SMANJUJE CAK STA VISEPOVECAVA SE STEZANJE TAKODJE TERA ME DA POVRACAM SLABO JEDEM NEZNAM KAKO CU IZDRZATI JEDVA SAM ZA KOMPIJUTEROM I PISEM OVO PIJEM VITAMINE OLIGOVIT SAMO ME TERA DA GUTAM I PODRIGUJEM ZELUDAC MI JAKO LUPA KAD LEGNEM I OPUSTIM SE A ZELUDAC PRAZAN I ONAKO ZGRCEN LUPA STAVIM NESTO HRANE NA SILU POSLE SE I MUKE POVECAVAJU HVALA NA RAZUMEVANJU DA LI JE NEKO IMAO TAKVE TEGOBE CAK SE JAVLJA I POMISAO DA NE DOBIJEM INFARKT IS

#8 Guest_-Gost-coma (Gost)

Guest_-Gost-coma (Gost)
  • Guests

Posted 17 January 2005 - 19:30

Lory, meni ovo sa Progoranom deluje bas mucno.
Da li si ti dobila jos neki lek sem ta dva z azivce?
Progorane, lek protiv muke je Reglan (Ili Klometol, to je isto samo ovaj drugi proizvodi Galenika a prvi alkaloid).

Meni je delovalo krajnje rzuman lorin savet, tako sam uvek oprezno i ja radila.
Muka moze biti i kada si gladan.
Jedi samo ono sto ti se jede.
poz
coma

#9 tonka

tonka

CARICA

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,931 posts

Posted 17 January 2005 - 20:23

Progorane,zao mi je sto se mucis jer znam sto prolazis.Sve sto pises sam prolazila i jos uvijek mi se ponekada javlja ta grozna neizdrziva mucnina a ne mozes povratiti.Pila sam Reglan,to je lijek koji umanjuje mucninu nije pomogao,bolje mi je bilo tek kada sam se malo smirila i svoje napadaje umanjila.Znam da te to ne tjesi ali probaj jesti,jedi ono sto volis mucninu ti prazan zeludac moze samo povecati.Meni je cak i Coca-cola pomagala kod mucnine,meni koja nikada ne pije nista gazirano ona je pomagala,moras samo naci neki svoj sistem koji ce ti pomoci.Ja bih svaki dan trpila lupanje srca,gusenje znojenje,sve bas sve samo da nemam te grozna muke s zelucem i zato te potpuno razumijem ali moras izdrzati.Sretno

#10 Guest_lory (Gost)

Guest_lory (Gost)
  • Guests

Posted 17 January 2005 - 23:00

Coma, ja sam ga posavetovala sto se leka tice jer je i meni isto bilo, ljudi ne mogu vam opisati kako me je zeludac mucio, od toga je sve i pocelo...ja sam radila komletnu gastroskopiju, znajte kako mi je bilo kad sam bila spremna onu cev da progutam...nista nisu nasli...ponavljam da se stomak smirio tek posle 4 meseca seroxata, nije mi bilo konstantno lose, ali sam dugo i sa seroxatom imala faze kamenog zeludca, mucnine, lupanja srca, knedle u grlu...
i ja sam uzimala klomentol koji uopste nije reagovao, mesecima sam zivela na musliju, to mi je samo prijalo...sad je sve od toga sanirano...
neznam gorane, sto coma kaze, delujes bas mucno, neznam sta vise da ti kazem...sta kaze tvoj doktor na sve to?
sta si radio od pretraga i analiza?
jesi li siguran da nemas neki cir?
mislis li da ti je seroxat izazvao dodatne mucnine?
da li ti vitamini smetaju kad ih uzimas u tabletama?
neznam gorane, mora da postoji neko resenje, nisi jedini slucaj sa stomacnim problemima, a i ti doktori, nekako samo otaljavaju posao...bas me zanima sta kaze tvoj doktor na sve to?
pozdrav gorane, cuvaj se....

#11 coma

coma

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 253 posts

Posted 18 January 2005 - 11:41

Meni je jedino nejasno jel` to tako zbog antidepresiva?
Mislim, jel` to nuspojava leka?
Ako je to u pitanju, onde stvarno reci nemam za takav lek!

Muka i povracanje se meni smirilo (na pocetku ovoga poremecaja) od obicnih lekoav za smirenje.
Nadam se da je Progoranu bolje.
pozdrav,
coma

#12 Draga

Draga

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 18 January 2005 - 14:41

Stari, dobro oprobani recept su kisele jabuke. Pojedi kiselu jabuku i ja garantujem da ce ti se mucnina barem smanjiti ako vec potpuno ne nestane.

#13 progoran

progoran

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 posts

Posted 18 January 2005 - 23:44

od anliza sam uradio sve osim gastroskopije za koju nema potrebe jer nikada nisam povracao i nemam bolove samo imam mucnine i nadimanje primetio sam kad zaposlim mozak da se tegobe smanjuju kada se tusiram isto cak nestanu kada sam plakao nestane znaci sta sve je iz glave sto se tice toga ali strah je veliki pousavam na silu da jedem osecam se kao da se nabijam na kolac sta kaze doktor nista videcemo kroz par dana a ja sto sam izgubio 5 kg za dve nedelje nista znate sta cim se malo iznerviram ja to ne umem da apsorbujem pustim da prodje kroz mene vec to ostane u meni i pravi jedan nemir koji udara u zeludac kada bih to resio mislim da bih bio blizu izlecenja pozdrav svima

#14 coma

coma

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 253 posts

Posted 19 January 2005 - 11:03

Kada ti je muka i kada imas te udare u zeludcu, ti pokusaj da dises polako stomakom!
Trebalo bi da pomogne.
Takodje pokusaj da te sve te tegobe ne fasciniraju.
Oslabio si, pa dobro, kada se malo sredi, nabacices ponovo kilazu - bolje je tako nekako da razmisljas - vise pomirljivo.
Jedi po malo a cesce i to ono sto volis.
Grickaj bademe (oni su kaloricni a mali).
pozdrav,
danka

#15 Ljubicica

Ljubicica

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 59 posts

Posted 19 January 2005 - 14:11

Probaj sa cajevima,kad ja imam slican problem skuvam zajedno nanu i kamilicu,mozda imas gastritis zbog nervoze koju zadrzavas.

#16 progoran

progoran

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 posts

Posted 03 February 2005 - 22:55

javljam se ponovo i srecan sam sto sajt ponovo radi do danas se izdesavalo mnogo toga najpre ukinuli su mi antidepresive i ostavili na rivotril 3x1mg i predlozili mislim psihijatri da se izlazem svim neprijtnim situacijama a ne da sedim osluskujem svoje telo zatim ako mi je bas lose da popijem po jedan bromazepam od 3mg sto sam i ucinio zadnja dva dana i stvarno mi je bolje ali ljudi ja svakodnevno imam tegobe slabo jedem boli me glava stezu me grudi bezvoljan sam i sl oni kazu da to nije depresija vec stanje anksioznosti koje me obuzima stavili su dijagnozu ANKSIOZNO IZBEGAVAJUCI TIP LICNOSTI
               GENERALIZOVANI ANKSIOZNI POREMECAJ napisali su da sam razvio fobije koje su mi redukovale nivo funkcionisanja zivota samo u krugu porodice sto je i dosta tacno kada treba negde da krenem sve mi hvali npr da odem do drugog grada kolima drugim prevoznim sredstvom i ne pomisljam javljaju mi se tegobe ili me cak i zaboli zeludac pa ja pocinjem da razmisljam da nije cir da necu na operaciju i sve najgore stvarno neznam sta vise da radim POZDRAV SVIMA I NADAM SE I ZELIM SVIMA OPORAVAK PA I SEBI

#17 ASTROLAB

ASTROLAB

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 904 posts

Posted 04 February 2005 - 19:40

Progoran imas istu dijagnozu ko ja.Ima na topicu moja dijagnoza.
POZDRAV!!!

#18 69eyes

69eyes

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 118 posts

Posted 02 March 2005 - 02:17

Eh Progoran pa mogu priznati da si mene opisao 90% usvim svojim tegobama.. mada cak ja i mogu dodati neke a malo koje oduzeti. Npr. ja nema tolike mucnine mada ponekad mi dodje da nemogu staviti zalogaj u usta i kontam da cu sve povratiti ali isto kao ti natjeram se. Sto se mene tice i mog zivota u posljednjih par mjeseci, pa nemogu reci da sam imao bilo kakvu vrstu napada, ali derealizacija, NADUVENOST OGROMNA :wub:/>, i oscilirajuca nerovoza su mi konstantno prisutne. Tek prije par dana sam otisao do psihijatra navodno "jednog od najboljih" pa sam tako dugo cekao, da sam docekao da me on izivcira mada je 90% u pravu sto se tice mene, i da mi prepise Seroxat 10mg tj 1/2 tablete ujutru uz jelo.. Mada ja imam jos jedan veliki problem a to je moje spavanje, tokom zadnje godine zamjenio sam dan i noc a to je zivi uzas, sad zadnjih 7-8 dana pokusavam da vratim u normalu a tako je tesko, svjetlo mi smeta!! mozete li vjerovati?! nemogu da gledam iako sam naspavan, tu jos doprinosi seroxat kojeg pijem i iskreno ne osjecam nista pa zato moram da uzimam Lexaurin tj.(Bromazepam) 1.5 do 3.0mg da bi bio u nekoj normali :D/> i tako Progoran sta da ti kazem.. i ja sam zatvoren u kucu i moje citavo druzenje se svodi na 1-2 izlazak sedmicno a ostalo po kuci.. u krugu porodice :D/>.. Vise i nesmijem reci bice bolje nego bice kako bude a nadam se da ce biti bolje...

POZDRAV SVIMA!!!  <_<

#19 tonka

tonka

CARICA

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,931 posts

Posted 03 March 2005 - 13:33

Progorane bas u zadnje vrijeme mislim na tebe jer je iza mene tesko razdoblje i mucnine su se vratile,bolovi u trbuhu da ne mogu udahnuti,napuhanost cak i ujutro na taste...Potrazila sam pomoc kod moje psihologice i ona mi je pripisala Egnonyl 1 ujutro na taste i jednu u 4 popodne.Rekla mi je neke nuspojave koje mi se bas i ne svidaju ali isto tako je rekla da je to individualno.Isto tako moram mijenjati antidepresiv,do sada sam pila Aurorix ali bas i nakon 3 mjeseca nema nekih zadovojavajucih pomaka,spomenula je i Lexaurin ali ne znam sto je to da li je to isto sto i Helex?Da li netko od vas ima iskustvo s Eglonylom?Pozdrav svima

#20 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 15 June 2005 - 09:55

Rivotril, je CUDO OD LEKA! :(/> Bolji lek nisam u zivotu koristio, a kao privremenu pomoc pri olaksanju, a kasnije nadam se i potpunom izlecenju tegoba! :D/>
Totalno te malo smiri (sasvim dovoljno, a opet si normalan), meni se cak vise i ne spava od njega (razbudjuje me), stabilizuje me da nemam mracne misli, realniji sam, nemam anksioznost, raspolozeniji sam (onako normalno).

NAJVAZNIJE: Cini mi se da prvi put dobijam mogucnost da svakim danom posmatram zivot iz neke drugacije perspektive. Bice verovatno i prilika da se izmenim u pravom smeru. SVE U SVEMU SUPER!  :)/>

I tek sam poceo da pijem terapiju Cipralex i Rivotril u kombinaciji. Dugo sam odbijao svaku vrstu farmakoterapije izuzev nehoticnog uzimanja ponekad na svoju ruku Bensedina ili Bromazepama. Ali benovi i bromazepami, ne mogu da se uporede sa efektima Rivotrila. HVALOSPEVE CU DA PISEM O TOM LEKU! :)/>

Cak mi po prvi put sredjuje i telesnu tezinu. Spadam na granici da budem gojazan. A on mi ne da da jedem preterano. Imam cak utisak kao da sam vise jeo iz neuroze, nego sto mi je to stvarno organizam trazio. Ako ovako nastavim, doteracu liniju sigurno.

Jedine nuz-pojave koje imam su: suvoca usta posle spavanja ili u toku noci kad ides do WC-a (sto i nije neki problem, i resio sam ga flasicom vode pored kreveta), i drugi... Povremeno imam napade straha od svega. Ali su mi rekli da je to jedna nus-pojava koja moze da se javi u pocetku. Tada ne znam sta da radim, pricao bih sa nekim. Gadan osecaj. Ali prodje. Nadam se da ce biti sve redji.