Jump to content

probadanje u grudima

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15 replies to this topic

#1 progoran

progoran

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 posts

Posted 03 August 2006 - 22:13

evo vec sest dugih godina se nalazim u ankioznosti i sve sto sam sumnjao ispitao sam, sve tegobe koje su me snalazile preziveo i konacno uvideo da sam shatio, ili bar tako mislim, da jesam da je sve to iz glave i splet mojih reagovanja niza neispoljenih osecanja i mog brzog tempa odrastanja shvatanja zivota i sazrevanja, medjutim desava se da me s vremena na vreme, promena vremena ili neznam sta, probada po ceo dan u grudima na sred grudne kosti. Ostri bolovi po ceo dan na sekundu traju i prodju "tezina"  u grudima ostaje i onda se sveceri izgube te reakcije. Izmerim pritisak po par puta na dan dobar je udahnem naglo duboko zaboli me sta se desava ne razumem zbunjen sam :D

#2 tonka

tonka

CARICA

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,931 posts

Posted 03 August 2006 - 22:16

Vjerojatno ti se dešava spazam miši?a,ili gr?.
Meni se to isto dešavalo s vremena na vrijeme.To je isto od anksioznosti.
Jako me probadalo pri udahu i izdahu.Bol je prili?no jaka ali nemoj se bojati nije ništa.
Ako ?e te smiriti,po?i dr. pa slikaj plu?a,ali ja vjerujem da nije ništa koliko god djelovalo bolno.

#3 una

una

una

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,629 posts

Posted 04 August 2006 - 01:26

I mene, potpuno isto! Nadam se da ne treba da brinemo :D

#4 Makica

Makica

ÄŚlan

• Newcomers
  • PipPip
  • 30 posts

Posted 04 August 2006 - 02:04

ja to otprilike to stalno imam....nekad jace, nekad slabije...zgrci mi se taj misic i kad je prejako popijem jednu od 1.5 mg Bromazepam i bude lakse...ali to je stvarno retko. Eh ta anksioznost... :smrk:

#5 una

una

una

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,629 posts

Posted 04 August 2006 - 02:05

Gadan osjecaj..Bas gadan. Imas osjecaj da ces riknuti koliko je jak bol...:D

#6 Sinty

Sinty

medjimurka

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,487 posts

Posted 05 August 2006 - 11:57

Ja mislim da tu vrijeme ima najve?i utjecaj.Prvo 40 stupnjeva,pa naglo 20.
I mene isto zna tu i tamo probadati,ali ne zamaram se time,jer vidim da se i "zdravima"oko mene doga?a isto(mom mužu,recimo)

#7 Nenad

Nenad

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,380 posts

Posted 14 August 2006 - 08:38

ma to se desava svima ..nije to nista..ja ne pridajem veliku paznju tome..

#8 Veronica

Veronica

Napredni ÄŤlan

• Members
  • PipPip
  • 48 posts

Posted 14 August 2006 - 20:49

Meni se to cesto desava... ponekad to samo pospesuje moje anksiozno stanje i tako u krug.
pre nedelju dana sam se vracala iz inostranstva i u avionu je pocelo strasno probadanje,odvratn bol, nije prolazio satima, i kada bih udisala i izdisala bilo je najgore, ali vec sam bila na anksiolitiku i zapravo sam bila toliko umorna i istraumirana od puta da sam uspela i pored toga da zaspim. onda je proslo samo od sebe...
par dana pre mog puta isla sam kod kardiologa ,pozalila sam se na bol u grudima i objasnila moj "slucaj", anksiozni poremecaj itd.  Ona mi je rekla da su ta probadanja zapravo reakcija misica... kako sam razumela to ima veze sa stresom, tj te silne anksiozne epizode grce misice i iscrpljuju ih...ili vec tako nesto,... takodje mi rece da sam asteticna?? :blink:
kaze da nemam muskulaturu uopste(sto je istina) tako da je to probadanje i posledica mog mlohavog tela :smrk:  danas sam isla da kupim tegove :haha:  da dizem malo!!!!!! :(

inace,napala sam doktorku, sva izbezumljena  pitanjima tipa: da li moje srce moze da stane od preteranog rada za vreme anksioznih napada?  
uveravala me je da je tako nesto ne moguce i rekla: ti zaista moras na terapiju.....

#9 laura40

laura40

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,028 posts

Posted 21 August 2006 - 20:12

View PostVeronica, on 14 Aug 2006, 09:49 PM, said:

Meni se to cesto desava... ponekad to samo pospesuje moje anksiozno stanje i tako u krug.
pre nedelju dana sam se vracala iz inostranstva i u avionu je pocelo strasno probadanje,odvratn bol, nije prolazio satima, i kada bih udisala i izdisala bilo je najgore, ali vec sam bila na anksiolitiku i zapravo sam bila toliko umorna i istraumirana od puta da sam uspela i pored toga da zaspim. onda je proslo samo od sebe...
par dana pre mog puta isla sam kod kardiologa ,pozalila sam se na bol u grudima i objasnila moj "slucaj", anksiozni poremecaj itd.  Ona mi je rekla da su ta probadanja zapravo reakcija misica... kako sam razumela to ima veze sa stresom, tj te silne anksiozne epizode grce misice i iscrpljuju ih...ili vec tako nesto,... takodje mi rece da sam asteticna?? :o
kaze da nemam muskulaturu uopste(sto je istina) tako da je to probadanje i posledica mog mlohavog tela :smrk:  danas sam isla da kupim tegove :haha:  da dizem malo!!!!!! :D

inace,napala sam doktorku, sva izbezumljena  pitanjima tipa: da li moje srce moze da stane od preteranog rada za vreme anksioznih napada?  
uveravala me je da je tako nesto ne moguce i rekla: ti zaista moras na terapiju.....
Uh, ovo zbilja li?i na moju pri?u...Ja isto imam stalnih problema sa probadanjem u grudima i to naravno nekad podnosimo bolje, a nekad me primi panika...Od tih stalnih napetosti i napadaja panike ja mislim da svi miši?i na tijelu stradaju...Uglavnom ja imam neku dijagnozu neke autoimune bolesti a radi se o okoštavanju ki?me, ali mene taj dio nekako baš i ne mu?i previše, ali me zato stalno bole svi miši?i na tijelu...Znam se dignuti ujutro sa takvim bolovima u miši?ima kao da sam recimo dan prije vježbala pa su mi se upalili svi miši?i...To traje ve? dugi niz godina i ja sam se nekako navikla na te bolove...Eh, kad sevrijeme mijenja, onda mene lupa sve od panike, do bolova u  miši?ima i svega ostalog što se može u tu kombinaciju izmiksati...A ta bol u grudima je jedna od zbilja najgorih...?esto kad me naprijed reže, ja iza na le?ima na?em neku to?ku koju stiš?em pa se smire i ti bolovi naprijed...Ili nekako izvijam tijelo da bi si olakšala tu bol i disanje...A što se ti?e vježbi, ja se bojim vježbati da ne bih umorila srce...Grozno...Bojim se svega... -_-

#10 tea26

tea26

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 806 posts

Posted 22 August 2006 - 11:20

treba vježbati ,sve je to do stresa

#11 dish5

dish5

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 26 August 2006 - 13:08

Imam 30 godina i anksiozna sam odkad znam za sebe, a ek prije par godina sam doznala za rijec anksioznost. Borim se s tim vec cijeli zivot na neke svoje nacine po principu -baci se u duboko more i sigurno ces nauciti plivati- ali sto se godine vise gomilaju to mi se taj nacin cini sve manje ucinkovitim.
Probadanje u prsima uz konstantnu bol u predjelu srca kad god se nadjem u nepoznatom drustvu ili osobe suprotnog spola koju nalazim privlacnom je vec dio foklora mog zivota koji rezultira verbalnom blokadom i onih par nesuvislih rijeci koje ipak uspiju naci izaci na vidjelo rezultiraju kod drugih nekom potpuno drukcijom slikom mene od onoga sto zbilja jesam.  :o
Tabletama nikad nisam vjerovala, a u slicnu kategoriju stavljala sam i psihijatre, jednostavno nastojeci ne pridodavati preveliko znacenje tim simptomima i okrivljujuci sebe kao slabu osobu. :smrk:

Ono sto me zanima je da li je anksioznost izljeciva i da li je itko od vas ili nekoga koga znate odlazio na terapiju od pocetka do kraja i da li je imao uspjeha? :D

#12 laura40

laura40

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,028 posts

Posted 26 August 2006 - 16:45

View Postdish5, on 26 Aug 2006, 02:08 PM, said:

Imam 30 godina i anksiozna sam odkad znam za sebe, a ek prije par godina sam doznala za rijec anksioznost. Borim se s tim vec cijeli zivot na neke svoje nacine po principu -baci se u duboko more i sigurno ces nauciti plivati- ali sto se godine vise gomilaju to mi se taj nacin cini sve manje ucinkovitim.
Probadanje u prsima uz konstantnu bol u predjelu srca kad god se nadjem u nepoznatom drustvu ili osobe suprotnog spola koju nalazim privlacnom je vec dio foklora mog zivota koji rezultira verbalnom blokadom i onih par nesuvislih rijeci koje ipak uspiju naci izaci na vidjelo rezultiraju kod drugih nekom potpuno drukcijom slikom mene od onoga sto zbilja jesam.  :o
Tabletama nikad nisam vjerovala, a u slicnu kategoriju stavljala sam i psihijatre, jednostavno nastojeci ne pridodavati preveliko znacenje tim simptomima i okrivljujuci sebe kao slabu osobu. :smrk:

Ono sto me zanima je da li je anksioznost izljeciva i da li je itko od vas ili nekoga koga znate odlazio na terapiju od pocetka do kraja i da li je imao uspjeha? :D

Ovako ja sam nekako sli?na tebi, jer sam uglavnom svoju dugogodišnju paniku rješavala po principu "sam svoj majstor", odnosno prvih godinu dana sam išla na psihoterapiju, onda više nisam vidjela smisla u tim razgovorima, pa sam tako živjela dugi niz godina, pa mi se desilo da mi se svi simptomi povuku na par godina( taj period je bio :cloud9: mrak) i onda su se opet ove godine svi ti simptomi vratili...Sad sam u nedoumici da li da pijem nekakve lijekove ili da ostanem i dalje u borbi sa tom nemani na principu kad me primi da popijem koju tabletu za smirenje i da se pokušam othrvati koliko god je to mogu?e daljnjim napadajima...Ne znam što bih rekla da li je mogu?e izlje?enje, vjerojatno je mogu?e djelomi?no, ali ja mislim da osoba koja je jedanput iskusila napadaje panike i straha uvijek visi negdje nad ponorom, tj. jako je malo potrebno da se ?ovjek sruši sa te litice...To mogu re?i iz vlastitog iskustva, jer nakon što sam 4 godine bila oslobo?ena svih tih odvratnih simptoma, oni su se isto tako nenajavljeno i vratili u svoj svojoj žestini...Ujedno mislim da nema nekog jedinstvenog rješenja za sve ljude koji pate od ove bolesti, jednostavno kao i kod drugih bolesti, nekom ?e nešto biti dobro, nekom ?e nešto drugo pomo?i i tako dalje...Dakle, svatko od nas treba na?i najbolji i najlakši mogu?i na?in kako da iz sebe izgura ovu neman i svaka metoda koja bilo kome pomogne da mu bude lakše je pozdravljena i dobro došla...Dakle ja nemam odgovor na tvoje pitanje, ali mislim da su se tu ljudi javljali kako su se riješili napadaja straha, samo vidiš to je isto relativan pojam, jer da sam ti se ja prije godinu dana javila ja bih rekla kako je bolest 100% izlje?iva, jer sam par godina bila bez ikakvih simptoma...

#13 Nenad

Nenad

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,380 posts

Posted 30 August 2006 - 21:20

mene probada od sinoc po lijevoj strani i jos traje ..ne pusta..al mi savrseno puca k za to..

#14 Sinty

Sinty

medjimurka

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,487 posts

Posted 30 August 2006 - 22:24

View PostNenad, on 30 Aug 2006, 10:20 PM, said:

mene probada od sinoc po lijevoj strani i jos traje ..ne pusta..al mi savrseno puca k za to..
Nenade,i meni isto.Zna me onak pošteno stisnuti,da imam osje?aj kao da me srce"boli",kao da ?e me infarkt šuknuti.Ali,i meni puca k za to. ^_^

#15 Nenad

Nenad

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,380 posts

Posted 01 September 2006 - 00:16

hahaha ..tako je...eto proslo je i ziv sam...ne damo se zivi:)

#16 tea26

tea26

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 806 posts

Posted 01 September 2006 - 07:57

PROŠLO JUTRO RANO JA NA POSLU HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
HVALA BOGU ALI MALI STRAH JE TU