Jump to content

Da li ste ikada imali ovakve misli?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
20 replies to this topic

#1 69eyes

69eyes

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 118 posts

Posted 02 March 2005 - 02:36

Neznam kako da ovo zapocnem ali nekako se osjecam usamljeno sto se tice ovih misli..
Nekoliko puta tj otprilike 3-4 u zadnjih 10 mjeseci sam dozivio tako ruzan panicni napad ne tako jak ali sa svojim sadrzajem je cak i gori od onih najtezih koje sam ja imao..
Otprilike se desi ovako:
Krene kao standardan panicni napad nevoljnost, bolovi u trbuhu, nervoza, otezano disanje ali ne ide dalje. nego najgore sto je u svemu tome da me obuzmu tako ruzne misli.. Npr. da kad bi me neko neko u tom trenutku dotakao da bi najvjerovatnije tu osobu izubijao, izudarao na smrt takoreci, onda misli o tome da nekog ozlijedim pa mi onda se citav film razvije u glavi.. Npr. kad bi to uradio dosla policija odvela me itd itd. tako ruzno i odvratno nemogu da vam opisem. A poslije toga me nastavi gaziti nevoljnost, nervoza.. dok kroz jedno pola sata ne prodje mada ostavi posljedice tipa citav dan mi se spava, nemam snage ni za sta i to je uglavnom to.
Skoro sam poceo piti Seroxat koji mi je prepisao psihijatar i samo inicijativno sam dodao Lexaurin (bromazepam) od 1.5mg da bio odrzao nekakvu ravnotezu.. Tako se osjecam usamljen i ogorcen sto se tice takvih odvratnih misli.. Da li ima ko kakav savjet ili slicnih dogadjaja da ima podijeliti tako bi mi bilo drago da znam da nisam sam :wub:/>
VOLIM VAS SVE! ako mi je iko pomogao u mojim najtezim momentima onda ste to vi..

I jos nesto danas mi se nesto odvratno desilo sto nisam ni sam mogao vjerovati.
Ugledao sam neku pjesmu na TV-u i htio zapisati ime da kasnije skinem MP3 sa neta ali nisam mogao! Ruka mi je tako ruzno drhtala i takoreci nisam imao snage da napisem :D/>
Eh Eh nadam se da je sve to vezano za ovo moje stanje...

POZDRAV SVIMA!!!  <_<

#2 ASTROLAB

ASTROLAB

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 904 posts

Posted 02 March 2005 - 10:36

Meni su se desavale slicne misli i to najvise kada sam bio u bas teskoj depresiji.
Strah da cu nekog da povredim.Javljale su mi se slike kako ja nekog povredjujem.

Kada bi cuo na tv ili procitao u novimnama, da je neko nekog sta zna povredio, ubio onda mi se javlja strah da bi ja mogao isto tako nesto da uradim.

Jeste, stvarno je strasan osecaj.Strah i od gubitka kontrole nad sobom, da ces nesto nenormalno da uradis.

Sada mi je totalno ok, to sam prevazisao.Vazno je da shvatis da sigurno neces nikog da povredis ili da neces nikom nista lose da uradis i da pustis vreme da prodje da lekovi pocnu da deluju.

Ja inace sam pio  i jos pijem Flunirin, i on mi je pomogao ali tek posle mesec,dva
i cinilo mi se kao i tebi da nikad nece proci, ali evo sada sam mnogo bolje.

Samo izdrzi, koliko ti god bilo tesko i bice bolje veruj mi.

Pozdrav!!!

#3 coma

coma

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 253 posts

Posted 02 March 2005 - 11:43

Secam se da je neko (ne secam se ko) nesto slicno vec postirao.
Znaci, to nije nesto neuobicajeno.
Meni to lici na onaj osecaj kada se neko strasno uzruja pa mu bilo ciji dodir smeta.
To je, po meni, nervni sistem nekako suvise spreman da reaguje.
Ti zato i pijes lekove.
Mislim da doza Lexiliuma uopste nije velika.
Bilo bi dobro da to kazes i svom dr, ukoliko bi ti takva stanja potrajala (sto ne verujem jer pijes lekove).
Bice bolje!
pozdrav,
coma

#4 69eyes

69eyes

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 118 posts

Posted 02 March 2005 - 18:01

Hvala na podrsci. :D/> i ASTROLAB drago mi je da znam da nisam sam sto se tice takvih uzasnih misli :D/> :)/>.. Ma moram biti optimistican to je najbitnije.
Ako jos ko ima ovakvih slicnih problema tj. razmisljanja bilo bi mi drago pa nemora biti isto ali ako je priblizno volio bi cuti i druge.

POZDRAV SVIMA!  <_<

#5 tonka

tonka

CARICA

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,931 posts

Posted 03 March 2005 - 13:43

Uh meni se takva stanja vrlo cesto dogadaju,pogotovo kada ne mogu disati,sve me boli ili imam mucninu.U takvim situacijama ne podnosim nikakve podrazaje,koncetracija mi je na nuli,ne zelim citati,gledati televiziju,ne zelim nikoga u svojoj blizini a kamoli da me dira ili mi nesto govori.Kada se smirim sve se vrati u normalu ali tada osjecam sram,kajanje sto sam takva ali opet mi je lakse ako ljudima dam do znanja da nisam za komunikaciju jer stvarno imam osjecaj da bih mogla eksplodirati,ne bih nikoga fizicki ozljedila ali mislim da bih mogla u takvim trenucima vikati.Pozdrav

#6 Draga

Draga

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 03 March 2005 - 20:26

Ja nisam bas imala misli tipa da cu nekoga da povredim ali sam definitivno imala svakakve druge ruzne, odvratne misli ukljucujuci misao da cu sebe da povredim, odnosno neka razmisljanja o samoubistvu. A sto se tice toga da su ti ruke toliko drhtale, meni su se znale toliko tresti da ne bih uspela da prinesem ustima casu vode. Ma, celo telo mi se znalo tresti a ne samo ruke. Svako jutro, prosto nisam mogla stajati na nogama koliko su se tresle. Sacekaj da vidis kako ce ti Seroxat delovati, ako se nista ne bude menjalo nakon par nedelja (u proseku mesec dana) probaj s drugom vrstom antidepresiva.

#7 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts

Posted 09 March 2005 - 04:57

69 eyes,
sve ce to proci samo si trebas dati vremena i imati strpljenja.Tek si poceo sa terapijom i trebace vremena da osjetis djelovanje seroxata to vjerovatno i sam znas.I meni su se prosle godine u ovo vrijeme svakojake ruzne i crne misli motale po glavi pa malo pomalo i evo vise ih uopste nema!Dosta nas je ovdje koji smo prezivjeli tesku depresiju i anksioznost pa ces to sigurno i ti uspjeti ^_^

#8 69eyes

69eyes

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 118 posts

Posted 10 March 2005 - 00:29

Hvala vam na svemu to iskreno mislim. Ali i sami znate da je tesko proci te sve faze pa vjerovatno ste i svi vi trazili tudja misljenja ili pomoc. Vi ste mi najveci poklon nakon jos jednog provedenog dana :)/>. U zadnje vrijeme osjecam se koliko toliko OK ali ima perioda tako ruznih kao sto sam vec gore naveo :(/>, ali nadam se da ce proci hehe. I sto mi se desilo par puta pa evo i danas tj. maloprije, uhvatio me nekakav cudan strah, mislim vec je iza ponoci i kad se spremam malo da surfam po netu, procitam sve nove postove :)/> inace mi se to desi. Strah tipa: Da ima nesto u sobi mojoj heh malo smijesno zvuci ali nekad mi se ucini da sam ugledao "nesto" kako proleti sa strane, onda me spopadne neki strah :(/> ne traje tako dugo zato sto se uvijek bacim na nesto da uradim, da procitam pa da ne mislim o tome. Sjecam se samo jednom mi je bilo kriticno kad je trajalo takoreci citavo vece. Da li se to kome desavalo? eh eh sve ce to proci, valjda ce proci.

Oh i sretan 8 mart svim pripadnicima ljepseg spola, izvinite za kasnjenje ali kao sto kazu nikad nije kasno za prave stvari.

POZDRAV SVIMA!  <_<

#9 69eyes

69eyes

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 118 posts

Posted 10 March 2005 - 00:48

I da jos nesto dodam :)/>
U zadnjih par mjeseci samo relativno ok kad bi se poredilo sa periodom prije ali ima par simptoma koji nikako da prestanu a to su:
Derealizacija(neprestano),   konstantna nervoza(mislim stvarno konstantna) ako nije treskanje nogama, onda je nemirne ruke(to je kad sam ok :)/> a kad nisam heh),    onda nemir u vratu hmm kako da to opisem, kostantna doza napetosti u vratu i strah od toga da mi nece slucajno se javiti neki nekontrolisani pokret, trzaj glave (mada se nikad nije nista takvo desilo) ali je konstatno,
Pred kocenje vilice kad kazem pred kocenje isto tako i mislim ( kao da ce mi se desiti) ali se ne desi  :(/> ,  onda susta suprotnost Labavost vilice hahah to je i meni smijesno kao da ce mi otpasti smijesno zar ne? :)/> ,   nemir usta uh to je jedno od najtezih kad sam u drustvu ili moram nesto zvakati ili moram pricati konstatno ili moram imati nesto u ustima (pusiti cigaru, rapidno piti caj, kafu, sok sta vec) i ne znam to je uglavnom to. Sto mogu sam zakljuciti je da sam nevjerovatno nervozan (kao sto mi je i psihijatar rekao  :(/> ).

Poenta ovoga svega je da razumijete odprilike kako se osjecam mada znam da ce se mnogi naci ovdje nego pitanje je slijedece:

Da li je uvijek ovako ili barem slicno ?
Da li se mora proci kroz sve ovo?
Da li se vama ovo desavalo?

Zelio bi da mi odgovore oni koji imaju malo vise "staza" sa Anti-Depresivima i ovome svemu, mada zelio bi cuti i druge..
Ovo malo se pretvori u puno :)/>

POZDRAV SVIMA!  <_<

#10 Draga

Draga

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 10 March 2005 - 20:55

Evo ja mogu da ti kazem kako je meni bilo u najgorim danima, pre nego sto su antidepresivi poceli delovati:
Konstantno drhtanje ruku a zamisli i nogu(!)
Konstantan bol u vratu i ramenima. Bas jak bol.
Stalne glavobolje. Presecanje u glavi. Nikad kraja.
Ostar bol u ocima. Svaki dan.
Krvave oci. Kao da nisam godinama spavala.
Suva usta.
Bol u vilici.
Non-stop znjojenje ruku.
Preskakanje i stalno ubrzano lupanje srca.
Mucnina. Mucnina. Mucnina. Ceo dan.
Neprospavane noci. Svake noci budjenje po par puta s napadima panike.
Bezvoljnost.
Strasan i tezak umor.
Vrtoglavice. Pa onda vuce na levu stranu. Pa opet vrtoglavice.
Gubitak apetita. Omrsavila sam toliko da je bilo prosto strasno za videti. Ali, ja nista nisam mogla jesti.
Strah, strah i ogroman strah. Navece legnem, taman u momentu kad konacno pocnem da tonem u san ja skocim sva uplasena i posle toga ne mogu da se vise smirim. Kad se konacno smirim, opet pocnem tonuti u san - ista prica - skocim sva uplasena. Skakala sam na najmanji zvuk. Telefon zazvoni - ja se uplasim.
Doslo je do toga da se nisam smela sama tusirati. Mislila sam pascu. Mislila sam svasta a nista dobro.
Onda to prividjanje nekih senki - kao da je nesto proslo kraj mene, ili upravo na neki nacin dobijem osecaj nesto ce se strasno dogoditi. I nema niko da me ubedi da nece - toliko sam bila uverena. Kao da s vremena na vreme neka senka prodje kraj mene a kad se okrenem nema nista (to su izuzetno napeti zivci).
A tek bolesti - sve moguce sam imala. Nije bilo toga sto nisam imala, ma sve mi se cinilo da imam. Rak, epilepsiju, leukemiju..svasta nesto.
Na kraju, ja sam odlucila da pocnem s antidepresivima iako sam dugo bila protiv toga. A da ne kazem da sam se i toga bojala. medjutim, bila je to moja zadnja sansa - tj. tako sam ja to dozivela. Mislila sam ako to ne pomogne onda nema druge nego sam sebi pomoci i skratiti te muke. Da, da, to sad i meni zvuci smesno ali ja sam ceo plan imala sta i kako to uraditi. I dan danas ja mislim da je bolje umreti nego ziveti tako kako sam ja tada zivela. Ja u stvari nisam ni imala klasicne napade panike sto traju, kako to oni kazu, 10-ak minuta. Moji su cini mi se trajali 24 sata na dan. Vise nigde nisam izlazila. Nista nisam mogla raditi. Bila je to za mene prava nocna mora.
A onda polako pocela sam s antidepresivima. Pomalo Lorazepam, ali pazljivo. Psihoterapija. Pa neki prirucnici za samopomoc. Konstantno ubedjivanje da treba misliti pozitivno. Mislim da mi je trebalo oko dva meseca dok sam konacno osetila sve beneficije antidepresiva. Sad je vec skoro 8 meseci kako ih uzimam. Neverovatno, ali sve to za sta sam mislila, ma bila uverena da nikada nece proci - zaista je proslo. Prosto da ne poverujem ali meni je sad dobro. Ponovo izlazim, druzim se, idem na posao, na fakultet, ucim, radim jogu, idem na plivanje, slusam muziku, citam i da stvar bude jos bolja zaista uzivam u tome. Ne moram se terati da prosetam - ja sad zelim prosetati. To je jedan divan osecaj i samo oni koji su bili na "drugoj strani" znaju kako je to divan osecaj slobode, koliko mnogo nama koji smo prosli kroz to sto jesmo znace tako neke male, mozda nevazne stvari. Ali, meni to znaci sve na svetu. Zahvalim Bogu za svaki dan mira. Onog mira sto ponovo mogu osetiti u sebi. Lagala bih kad bih rekla da su AD cudotvorni. Nisu i treba vremena dok pocnu delovati. Ali, uz njihovu pomoc i tebi je lakse da se boris, radis na sebi i resavanju barem nekih problema koji su te doveli tu gde jesi. Ponekad jos uvek osetim nervozu. Ili bezvoljnost. Ponekad cak dobijem i kraci napad panike. Ali, pokusavam na to da gledam kao na nesto normalno, na jedan spor proces ozdravljenja. Uostalom, iako nam se ponekad tako cini, nismo ni mi dosli do depresije i napada panike u jednom danu. Bilo je to nesto sto se u nama izgradjivalo godinama da bi na kraju jednog dana isplivalo na povrsinu. Treba samo volje. I puno optimizma. Medjutim, jos uvek sebe ne smatram zdravom. Dokle god sam na antidepresivima. Ovih dana razmisljam da prestanem. Ali sama pomisao na ono kako je bilo ne dozvoljava mi da se odlucim na taj korak. Mislim da je sve jos uvek sveze u uspomeni. Treba vremena. I ja ti garantujem da ce proci.

#11 una

una

una

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,629 posts

Posted 14 March 2005 - 13:06

onda nemir u vratu hmm kako da to opisem, kostantna doza napetosti u vratu i strah od toga da mi nece slucajno se javiti neki nekontrolisani pokret, trzaj glave (mada se nikad nije nista takvo desilo) ali je konstatno,

Meni se to isto dogadjalo...+ vecina od onog sto se desavalo Dragoj...Dakle, vrtoglavce, vuce me u lijevooooo (zasto uvijek u lijevo???Mada mi ne bi bilo lakse ni da je u desno:)
Drhtanje ruku, a i nogu (posebno nocu, kad ne mogu da spavam i sva raspamecena sto puta ponavljam iste stvari ne bih li se kako smirila i zaspala)...
Uzasne fobije i frke...Agorafobija, socijalna fobija, ma sve moguce, panike, napadi, nesanice, haooooooooos...

ja sam tek pocela uzimati AD, dugo sam se opirala i nekako sam uspijevala, ali imala sam uzasan stres nedavno, tako da sam odustala, treba mi nesto da mi pomogne, snaga moje volje je sve slabija, zalihe su isrcpljene...
sve to predugo traje...

ne daj se...

sta da ti kazem, i ja sam u haosu, valjda ce sve to nekako proci, treba vjerovati...
nekako...
love, UNA

#12 vanja_

vanja_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 139 posts

Posted 04 September 2005 - 09:02

una, on 14 Mar 2005, 01:06 PM, said:

onda nemir u vratu hmm kako da to opisem, kostantna doza napetosti u vratu i strah od toga da mi nece slucajno se javiti neki nekontrolisani pokret, trzaj glave (mada se nikad nije nista takvo desilo) ali je konstatno,
Meni se to isto dogadjalo...+ vecina od onog sto se desavalo Dragoj...Dakle, vrtoglavce, vuce me u lijevooooo (zasto uvijek u lijevo???Mada mi ne bi bilo lakse ni da je u desno:)
Drhtanje ruku, a i nogu (posebno nocu, kad ne mogu da spavam i sva raspamecena sto puta ponavljam iste stvari ne bih li se kako smirila i zaspala)...
Uzasne fobije i frke...Agorafobija, socijalna fobija, ma sve moguce, panike, napadi, nesanice, haooooooooos...

ja sam tek pocela uzimati AD, dugo sam se opirala i nekako sam uspijevala, ali imala sam uzasan stres nedavno, tako da sam odustala, treba mi nesto da mi pomogne, snaga moje volje je sve slabija, zalihe su isrcpljene...
sve to predugo traje...

ne daj se...

sta da ti kazem, i ja sam u haosu, valjda ce sve to nekako proci, treba vjerovati...
nekako...
love, UNA

View Post

E ovo je isto kao i meni sve osim nesanice,ja spavam kao luda.

Sto se tice vrtoglavice mene vuce u desno(a sto nekad ne povuce u levo)hahaha
kao da mi u glavi nesto preteze u desno,mozak kao da se okrenuo...

Una citala sam tvoje postove i oni su mi dali volju da pocnem da se lecim.Stvarno kad je tebe sve proslo valjda ce i mene :unsure:/>

POZDRAV

#13 SRETNA

SRETNA

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 720 posts

Posted 04 September 2005 - 10:26

vanja_, on 4 Sep 2005, 09:02 AM, said:

E ovo je isto kao i meni sve osim nesanice,ja spavam kao luda.

Sto se tice vrtoglavice mene vuce u desno(a sto nekad ne povuce u levo)hahaha
kao da mi u glavi nesto preteze u desno,mozak kao da se okrenuo...

Una citala sam tvoje postove i oni su mi dali volju da pocnem da se lecim.Stvarno kad je tebe sve proslo valjda ce i mene :unsure:/>

POZDRAV

View Post

Evo Vanja isto je i kod mene, i ja sam jedino dobar spavac.A sto se tice da me vuce na neku stranu bas i nisam primjetila ali sam skuzila da na poslu , a radim na telefonu 4 sata, mogu slusalicu drzati samo na ljevoj strani jer me inace pocne isto vuci !
Ja Vanja isto jos nisam s nikakvom terapijom zapocela i isto sve sada cu sada cu.
Una, kako si sada , nakon nekih ako sam dobro izracunala 4 mjeseca terapije?
Ima li jos ikakvih simptoma ili je sve nestalo?

#14 vanja_

vanja_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 139 posts

Posted 04 September 2005 - 12:44

Sretna,vidim ja da ti i ja moramo kod lekara da bi sto pre poceli da vodimo normalan zivot.Ja cu sutra ako me prime bez uputa.

POZDRAV

#15 enter

enter

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 98 posts

Posted 04 September 2005 - 13:11

69eyes,potpuno te razumijem.isto se i meni doga?a ali na na?in ne da drugoga elim povrijediti nego sebe.
ju?er sam dobila napadaj panike i trajao je oko dva sata.kod mene ne pale pri?e da pani?ni napadaji traju oko 10min.meni se to rastee kroz cijeli dan sve dok ne zaspim.
prvo po?inje mu?nina,zatim se po?nem tresti,zatim osje?aj vrtoglavice,zatim ono najgore,da si ne?u neto napraviti,da ne?u "puknuti" ili poludjeti.
jako strano.
i te misli me prate svaki dan godinu i pola dana.pokuavam sa svim mogu?im pozitivnim mislima si odvratiti panju od tih runih misli ali rijetko kad uspijevam.
69,mislim da ti seroxat nije dobra terapija.mislim da ti treba uvesti jedan antipsihotik za to to ti se doga?a,zatim seroxat i po potrebi neka tableta za smirenje kada ti se to desi.
ja tako uzimam.
nakon to mi se panika desi,popijem xanax i smirim se za pola sata i potpuno sam druga osoba.
probaj razgovarati sa psihijatrom o promjeni terapije.
dri mi se i znam da ti nije lako.ja jo ivim u strahu da si ne?u neto napraviti i to me jako dugo prati,nekad slabije nekad ja?e izraeno. :unsure:/>

#16 vanja_

vanja_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 139 posts

Posted 04 September 2005 - 13:52

Enter ja mislim da tu glesis kad kazes da posle napada panike popijes tabletu i smiris se.Ti si tako stalno u iscekivanju(kao i ja i mnogi drugi)panicnog napada.Stvar je u tome iskoreniti to,spreciti vise da se ponavljaju ti panicni napadi.Iz ovih prica na forumu sam shvatila da je najbolja terapija lekovima ad+nesto za smirenje dok ad ne pocne da deluje.

69eyes se mozda sad dobro oseca.Kad je pisao svoj post bio je 10 mart.

Pozdrav

#17 una

una

una

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,629 posts

Posted 04 September 2005 - 14:29

Vanja, sretna sam sto su ti moji postovi pomogli da vjerujes da ce ti biti bolje :----: I zaista ce ti biti bolje, samo treba da istrajes i da vjerujes u svoju terapiju i u sebe. <_<  Ponekad ne vjerujem koliko sam lose bila. Uhvati me strah da ce se sve vratiti, ali valjda je to normalno, pa mi smo carevi fobija i strahova. Sreca da ti je spavanje ok. To je jako bitno, imas bar fizicke snage za borbu. Cuvaj se i javljaj se, ovo je najtoplija kuca na svijeta!!! :----:

#18 Guest_Guest_mejs_* (Gost)

Guest_Guest_mejs_* (Gost)
  • Guests

Posted 16 September 2005 - 08:58

Mah nisi sam Mene takve misli ubise zbog toga i strahujem hehe U jednom momentu mislim da cu poceti vristati na sred ulice ko kakva budaletina,i to naravno bez nekog posebnog razloga Uhvati me frka kad se okrenem i pogledam oko sebe gdje sam,sta sam  pogubim se totale u realnosti tipa "sve oko mene je cudo"kao da sve prvi put vidim :)/> pa ondaa straaah maaamaaa a misli sto na sat ko da cu fatak da skrenem s pamecu Jaoo kako je ovo sve uzaaas!!!Drz se nisi sam :(/>

#19 69eyes

69eyes

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 118 posts

Posted 22 September 2005 - 16:00

Pozdravljam puno. Nije me bilo dugo ali citam postove kad mogu samo pokusavam da se ne unosim vise u sve pa ne komentarisem. Osjecam se fine to moram priznati, mada ima jos uvijek "repova" moje anksioznosti, mrzim to ali eto izdrzim. U zadnje vrijeme sam malo se i udaljio sto se tice foruma. Valjda me je ASTROLAB potakao na to. Kada je pricao da mu se to sve vratilo a bio covjek "ozdravio". Bas zbog tog svog unosenja u svaki problem.
Ja se osjecam dobro i nedam da mi ANKSIOZNOST BUDE PRIMARNA! Razmisljam o mnogim drugim stvarima i nedam se.
Jos uvijek pijem 20mg seroxata i ponekad lexaurina kad mi dodje ono bas lose ali eto uglavnom mi ne treba.

Pozdravljam puno  <_<

#20 Suzanna

Suzanna

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,468 posts

Posted 23 September 2005 - 20:28

Hej 69eyes, pa ti si nam dobro :P/> e da zna kako mi je drago to ?uti jo da mi je znati kako ljubav i je li sve na mjestu na tom planu <_<