Jump to content

Praksiten 15 i ovisnost

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2 replies to this topic

#1 Guest_Josip (Gost)

Guest_Josip (Gost)
  • Guests

Posted 16 March 2005 - 15:44

evo ovako
pijem antidepresive.

ali moje pitanje je sljedece.
ja uzimam praksiten 15 (benzodiazepin) vec mjesec i pol, to me spasava od anksioznosti.
ispocetka sam pio po 4 tablete dnevno a sad 1 - 2-je.
tj stanje mi ide na bolje (vise nemam grcenje misica i dr. simptome)
ali li neki su jos tu, doduse u puno manjem intenzitetu.
sto mislite koliko bih dugo ja smio uzimati te tablete a da ne postanem
ovisan( s obzirom da su to dosta lagane tablete ) i ako postanem
ovisan kako se s njih skinuti.?

P.S. cuo sam iskustvo jedne osobe koja ih je pila 2 i pol mjeseca i
nisu joj stvorili ovisnost.

#2 kassad

kassad

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 16 March 2005 - 18:48

Sve suuper, ali nisi napisao koje antidepresive (vjerojatno nisi mislio na Praxiten o kojem pi?e? jer ne spada u antidepresive, već anksiolitike. Benzodiazepini se koriste isključivo kao anksiolitici i hipnotici).
U knjizi "Kako se zauvjek rije?i?iti droga" od Dorsmana kopirao je istra?ivanja ovisnosti jednog poznatog neurologa koji je ovisnosti potrpao u index 1-5 (od kojih je 5 NAJTE?I)

1 - kokain, LSD, grass isl.
2 - ...
3 - barbiturati, ...
4 - HEROIN
5 - psihodepressori (benzodiazepini -> prema tome i tvoj Praxiten  dddrrr5 )

No, no, bez brige, za razliku od mene npr., ti nisi ni izbliza zagrizao toliko debelo u anx. tabl. pa se jo? nema? zbog čega zabrinjavati. Ti si jo? svjetlosnu godinu od toga da će? u mračnim uličicama pitati bakice "Ej, o'? kupit ciglu?" i trčati u 0-24h ljekarne po jo? Praxitena na već izlizani recept  :mellow:.
Eh, da počnem, nakon ljubavno-emocionalnog-break-down-a kad sam imao 21-22 god. (sad imam 28), psiholohginja me poslala psihijatru, a on mirne ruke i veselog lica napisao nalaz specijalista da uzmem 3mg Lexaurina (bromazepamum) prije spavanja i da laganim korakom zaboravim tu KUČKU koja me je varala 3 tj.
OK doc.! Probat ću!
Dobio sam sivi recept po kojem sam mogao dizati lijekove do mile volje sve dok platim teti u bijelom 18Kn po kutiji od 30 tbl. ALI!! Sa svojim problemom nisam iza?ao na kraj. Ličnost, bitak ono premodijalno-blah-blah JA (kako god hoće?) nije nalazilo rje?enje problema i pucalo je na sve strane, a ja sam te rupe pa?ljivo/nepa?ljivo krpao sa sve većom i većom dozom Lexaurina.
Uzimao sam Lexiće isprva po jedan svaki put prije spavanja, a nakon 1.5godine, zavr?io na dvije kutije svaki prokleti dan.

Dijagnoza: F13 Disfunctiones spiriti propter sedativum

Sada, (imam 28), za okladu uzmi fitness-majstora sa 110kg i mene. Neka on i ja pozobamo 4x30 kutije praksitena. Za (kako moj psihijatar dr.G. A. ka?e) 20-40min. njemu će otkazati mali mozak, a s time i disanje/kucanje srca, a ja ću se ceriti i pobijediti te u Brigdgeu/Pikadu, popiti par Karlovačkih i odspavati 3-4 sata, a ujutro ću pitati "'Ko ima 4Kn za kavu"  addadadaa

Ja se malo raspisao.. He, he! Nema? brige, dodu?e, malo me pla?i? s tim "..to su dosta lagane tablete..". Probaj tra?it doktora Normabel od 1mg. ili Helex od 0.25mg (ako vozi? auto). Čim si napisao da si skinuo na 1-2 to je jaaako dobar početak (javi nam se svima kad bude? lomio tbl. na pola/dnevno (one crte na tbl. slu?e upravo tome))

+ molim te, daj se registriraj - odaberi neko cool ime (ne mora bit cool) po kojem te nitko neće na internetu naći, jer najvi?e mrzim kad navratim na forum kad pi?e na dnu da su na site-u 13 unregistered i kassad jadna ja budala koja je dala sve podatke (čak i promjer lijevog testisa)  addadadaa

#3 Draga

Draga

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 16 March 2005 - 19:11

Evo Kassad je to onako sve lepo i zanimljivo napisao ;)/>

A ja bih samo dodala da te tablete nikako nisu "lagane" i da su izuzetno teske za skidanje a problem je sto cesto puta nisi ni svestan da si se navukao. Vec ranije sam pisala o svom iskustvu pa cu samo ukratko ponoviti; ja sam se tako svojevremeno navukla na Bensedine. U pocetku je stvarno bilo "melem za dusu", posle je polako prestajalo da deluje i ne samo to vec mi je bilo i sve losije (!). Dok sam ja shvatila sta se dogadja i zasto mi, recimo, svako jutro drhte ruke vec je bilo kasno. E sad, mozda bi sve bilo lakse da sam se skidala postepeno kao sto to strucnjaci savetuju, ali ja sam odlucila da jednostavno prestanem. Nekih mesec dana meni je bilo kao u paklu. Posle toga sam sebi obecala da nikada vise necu sebi dozvoliti tako nesto, ma kako tesko bilo. Ono, tesko je odrzati to obecanje jer su u odredjenim situacijama te tablete za smirenje jedino sto zaista pomaze - pa kako onda ne uzeti?! Posle sam dobila antidepresive i uz to Lorazepam (benzodiazepam). Lorazepam sam uzimala samo i iskljucivo po potrebi, 0.5mg sto je zaista mala doza i to nikako svakodnevno. Najgore kod tih tableta jeste ako se naucis da ih uzimas svakodnevno.