Jump to content

Aktivin H

• Please log in to reply
39 replies to this topic

#1 Joso

Joso

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 17 March 2005 - 21:13

Aktivin H...
Zanima me da li je netko koristio ovaj biljni antidepresiv (na bazi gospine trave) ?
Ako jest, zanima me da li pomaze i da li je moguce da za vrijeme njegove uporabe dobivam pogorsanja na kozi (akne, crvenilo) ?

#2 Draga

Draga

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 17 March 2005 - 22:32

Ja sam koristila. Od toga neces dobiti nikakvo crvenilo, akne ili bubuljice ali nece biti ni mnogo pomoci u vezi depresije. Pomaze u jako blagim stanjima, prilikom nekog neraspolozenja i tome slicno ali nista vise od toga.

#3 Guest_Matko (Gost)

Guest_Matko (Gost)
  • Guests

Posted 17 March 2005 - 23:57

bog. ja pijen aktivin h i meni jako pomaze .
doduse u kombinaciji sa uljem od gospine trave
i praksitenom ...

bio sam u srednjoj depresiji (iako ja mislim da sam bio u cak i malo tezoj)
ali naspram situacije od prije mjesec i pol sad sam super...

zahvaljujuci toj kombinaciji ljekova.

uzmi u obzir da je svaki covijek individua za sebe ...

ali hvala bogu meni se stanje u kratkom roku dosta poboljsalo.

jos uvijek to pijem i namjeravam i dalje jer jako brzo i dobro napreduje.

nuspojava nemam nikakvih.

#4 Guest_-Gost-nitto (Gost)

Guest_-Gost-nitto (Gost)
  • Guests

Posted 23 March 2005 - 13:23

Matko, on Mar 17 2005, 11:57 PM, said:

bog. ja pijen aktivin h i meni jako pomaze .
doduse u kombinaciji sa uljem od gospine trave
i praksitenom ...

bio sam u srednjoj depresiji (iako ja mislim da sam bio u cak i malo tezoj)
ali naspram situacije od prije mjesec i pol sad sam super...

zahvaljujuci toj kombinaciji ljekova.

uzmi u obzir da je svaki covijek individua za sebe ...

ali hvala bogu meni se stanje u kratkom roku dosta poboljsalo.

jos uvijek to pijem i namjeravam i dalje jer jako brzo i dobro napreduje.

nuspojava nemam nikakvih.
ej,bas me zanima jel uz to jos pijes kakve antidep?i koliko popijes praksica dnevno,ja ih ponekad pijem samo po potrebi,i uvijek se trudim da to bude sto rijede jer se bojim da se ne navucem(benzodijazepen i to...?
unaprijed hvala

#5 Angel Heart

Angel Heart

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,352 posts

Posted 29 November 2005 - 20:46

Kako su svi antidepresivi manje-više imaju relativo jake nuspojave i relativno su toksi?ni, a djelovanje im je dvojbeno tako se danas sve više radi na tome da se lagani simptomi depresije i depresivni poreme?aj tretira lijekovima biljnog porijekla.
Hipericin je glavni sastojak ekstrakta biljke gospina trava (Hypericum perforatum). Djeluje dvojako - s jedne strane lagano blokira monoaminoksidazu (poput MAO-inhibitora), a s druge strane lagano blokira ponovni unos serotonina (poput SSRI antideopresiva).
Hipericin poboljšava raspoloženje otklanjaju?i potištenost, osje?aj tuge, melankolije i tjeskobe, nervozu, razdražljivost, malodušnost i bezvoljnost (nezainteresiranost za doga?aje i osobe iz svakodnevnog života) kao i prate?e pojave: nesanicu, ?este krize pla?a, umor, poja?an ili smanjen apetit i sli?no. S obzirom da djeluje i sedativno dobar je izbor kod laganih depresivnih poreme?aja koje karakterizira (uz depresiju) i nemir i tjeskoba.
Unato? ?injenici da je hipericin naj?eš?e dekleriran kao "prirodni lijek" ne treba se zavaravati i smatrati ga bezazlenim. Naime, hipericin ?ini kožu jako osjetljivom na UV zra?enje sunce stoga je pove?ana opasnost od jakih opeklina tijekom izlaganja suncu. Nadalje, postoje izvješ?a o pojavi serotoninskog sindroma u osoba koje su uzimale pripravke na bazi biljke gospina trava. Tako?er, primje?eno je da pripravci na bazi hipericina mogu izazvati gubitak kose, a postoje brojna izvješ?a o opasnim interakcijama hipericina s ostalim lijekovima.
Stoga hipericin treba favorizirati u odnosu na klasi?ne antidepresive, ali se treba striktno pridržavati ljekarni?kih i lje?ni?kih uputa.

#6 dunja

dunja

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 299 posts

Posted 16 January 2006 - 13:02

Ja sam danas kupila ove kapsule da si probam malo pomo?i u borbi protiv depre na prirodnoj bazi. ?ine mi se OK, nema nuspojava, samo me brine što piše da može do?i do neželjenih interakcija s oralnim kontraceptivima. Što bi to trebalo zna?iti? Da mogu po?eti krvariti, ili da kontraceptivi ne?e imati djelovanja (to mi se nekako ?ini nemogu?e, ali šta ja znam). Jel trebam prestati piti kontracepcijske pilule?

Molim, ako je neko pio ovaj lijek, i zna nešto o tome, da odgovori. Pitala sam tetu u apoteci, ali ta nema blage veze ni o ?emu  :unsure:/> , samo je ?itala s onog papiri?a (kao da to ne mogu i sama)...

#7 DUBY

DUBY

ORGANESSA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,504 posts

Posted 16 January 2006 - 14:22

dunja, on 16 Jan 2006, 01:02 PM, said:

Ja sam danas kupila ove kapsule da si probam malo pomo?i u borbi protiv depre na prirodnoj bazi. ?ine mi se OK, nema nuspojava, samo me brine što piše da može do?i do neželjenih interakcija s oralnim kontraceptivima. Što bi to trebalo zna?iti? Da mogu po?eti krvariti, ili da kontraceptivi ne?e imati djelovanja (to mi se nekako ?ini nemogu?e, ali šta ja znam). Jel trebam prestati piti kontracepcijske pilule?

Molim, ako je neko pio ovaj lijek, i zna nešto o tome, da odgovori. Pitala sam tetu u apoteci, ali ta nema blage veze ni o ?emu  :unsure:/> , samo je ?itala s onog papiri?a (kao da to ne mogu i sama)...

Dunji?,

ja mužu kupujem Gospinu travu i pomogla mu je. Ne mogu ga pitati za kontracepcijske pilule  :P/> ali znam da je dosta forumašica koristilo taj preparat, sigurno ?e ti savjetovati.
Da, i znam da ga se ne smije miješati sa ad.

:cmook:

#8 marioneta

marioneta

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 952 posts

Posted 16 January 2006 - 15:35

Molim, ako je neko pio ovaj lijek, i zna nešto o tome, da odgovori. Pitala sam tetu u apoteci, ali ta nema blage veze ni o ?emu  http://www.depresija.org/forum/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif , samo je ?itala s onog papiri?a (kao da to ne mogu i sama)...

Dunjice, to pise na uputstvu i od AD, a mnogi ih piju sa antibebi pilulama bez ikakvih posljedica.. Ne sekiraj se nista..  :kiss:

#9 Draga

Draga

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 16 January 2006 - 17:00

Ja sam uzimala Aktivin H ili Gospinu travu (jos poznato kao kantarion) i meni to nista nije pomoglo. Cak naprotiv, najgora me je depresija zdrmala bas u vreme dok sam to uzimala sto ce reci da na mene nije imalo neko delovanje. Toliko ljudi prica kao to je dobro i pomaze, mozda i pomaze ali u zaista blagim slucajevima. -_-/>

#10 nikaaa

nikaaa

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 218 posts

Posted 18 July 2006 - 14:40

Ja sam jucer kupila aktivinH. Prema onomu sto pise u uputstvu trebao bi biti odlican. Ionako sam prestala sa ADom pa da vidimo kako priroda djeluje :blink:

Jedino me brine ono neizlaganje suncu?! Jel ima 'ko iskustva?

#11 petraa07

petraa07

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 914 posts

Posted 19 July 2006 - 00:06

Ja sam pila jedno 2 mjeseca i bilo mi je ok.....ali sam onda prestala jer sam htjela napraviti pauzicu....i taman u vrijeme pauze me zgrabila užasna vrtoglavica (uspostavilo se da je vjerojatno od ki?me) tako da sam ih jednostavno smetnula s uma i nisam ih više ni kupovala.....

Treba jedno 10 - 14 dana da po?nu djelovati...a kod nekih još i dulje....

Što se ti?e onoga o suncu mislim da se za to ne trebaš bojati.....mislim da se to odnosi na one koji ga dugo piju....

#12 nikaaa

nikaaa

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 218 posts

Posted 19 July 2006 - 21:05

Ok, znaci nitko nije imao nikakve nuspojave od izlaganja suncu...i ja sam tako mislila ali eto tek da provjerim...tnx!

#13 papaver

papaver

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 10 September 2006 - 15:00

Pred par godina koristila sam Aktivin-H i mogu re?i da mi je dosta pomoglo. Znam da se ovde spominje kao preparat za blaže oblike depresije i budu?i da je na prirodnoj bazi važi kao prihvatljiviji (barem ve?ini ljudi). Nažalost nakon godinu dana prestala sam ga koristiti jer sam se dosta bolje osje?ala, ali kao što to biva moja depra se nakon nekog vremena vratila. Budu?i da si ne mogu priuštiti dobrog psihologa, a moja doktorica je jedna od onih 'popijte ?aj i opustite se'  sama sam si ponovo prepisala Aktivin-H. Nažalost, budu?i da sam svjetlije puti ovaj put se pojavila alergija - osjetljivost na sunce, crvenilo i nesnosan svrabež. Sada sam u situaciji da sam bez ikakve pomo?i i ako je moja depra bila blaži oblik sada mi se ne ?ini tako. To je moje iskustvo sa gospinom travom i svakako bi je preporu?ila premda ima još nešto što me još uvijek zbunjuje u vezi njenog djelovanja pa ako mi netko može objasniti. Naime, uz ostale blagodati ovog preparata primjetila sam da mi se regulirao i ciklus mjese?nice (bez pms i razdražljivih stanja)što povezujem sa njegovim o?itim utjecajem na hormone pa me zanima u kakvoj je vezi hipericin sa reproduktivnim organima i zašto se povezuje sa neplodnoš?u (u narodnoj medicini se navodno preporu?a ženama ukoliko imaju poteško?a sa za?e?em, a isto tako brani se trudnicama da ne bi došlo do poba?aja – malo kontradiktorno) pa ako netko zna odgovor…
Ja sam trenutno u potrazi za nekim sli?nim preparatom kojeg je mogu?e nabaviti bez recepta pa ako netko zna i to…Barem dok ne pro?u sun?ani dani.

#14 LIQ

LIQ

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 105 posts

Posted 10 September 2006 - 19:03

Prepisujem s uputstva Aktivina H:
1 kapsula sadržava .......... 0,5 mg hipericina.

A našao sam i ovo(u knjizi):
Danijel G. Amen  "Kako radi vaš mozak" str.92 pri dnu.
"Pljuskavica ili hipericum biljka je koja, kako se pokazalo,pozitivno utje?e na depresiju i hladi
duboki limbi?ki sustav. U Europi je u upotrebi ve? mnogo godina i to je naj?eš?e propisivani antidepresiv,
s najmanje popratnih efekata. Za odrasle propisujem 500 miligrama pljuskavice, dvaput dnevno, koja
sadržava 0,3 posto hipericina.  ........   Uzimate li pljuskavicu, mislim da biste se trebali posavjetovati s
psihijatrom".

Sad ti vidi:
500mg dvaput je 1000mg a 0,3posto to je sve skupa 3mg dnevno (po dr. Amenu)
Da bi dosegnuo istu koli?inu hipericina treba uzeti 6 kapsula Aktivina H, a uputstvo dozvoljava dvije.

Imam filing da je to premalo.

Pljuskavica je isto što i Gospina trava, je isto što i Kantarion, je isto što i Hypericum perforatum.

#15 papaver

papaver

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 12 September 2006 - 14:29

Zna?i nitko ne zna za nešto sli?no?

#16 zvrk

zvrk

ÄŚlan

• Newcomers
  • Pip
  • 24 posts

Posted 14 September 2006 - 16:24

Upravo je i meni psihijatrica propisala Aktivin H,kupila sam ga,ali jos nisam pocela piti. Upozorila me je da ne razmisljam o trudnoci i da se pazim izlaganju suncu. Sto se tice opasnosti koristenja u trudnoci, to mi je poznato i kod drugi biljaka, npr.kadulja. A u svezi preporucene doze,meni je psihijatrica rekla da bi ih se trebalo piti cak 6 do 9 dnevno, zasad mi je propisala prvih 10 dana 1,1,0, a nakon toga 2,2,0.

#17 sada

sada

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 17 posts

Posted 11 December 2006 - 17:00

Joso, on 17 Mar 2005, 09:13 PM, said:

Aktivin H...
Zanima me da li je netko koristio ovaj biljni antidepresiv (na bazi gospine trave) ?
Ako jest, zanima me da li pomaze i da li je moguce da za vrijeme njegove uporabe dobivam pogorsanja na kozi (akne, crvenilo) ?

pila ga neko vrijeme (par mjeseci) ...on ti pomaže kod blaže depresije...meni pomoglo malo...nisam baš oduševljena..nesmiješ se izlagat suncu zbog mogu?nosti iritacija (osipa) na koži..

#18 zelenka

zelenka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,757 posts

Posted 12 December 2006 - 00:24

Molim, ako je neko pio ovaj lijek, i zna nešto o tome, da odgovori. Pitala sam tetu u apoteci, ali ta nema blage veze ni o ?emu  :) , samo je ?itala s onog papiri?a (kao da to ne mogu i sama)...

GOSPINA TRAVA ponistava djelovanje kontracepcijskih pilula, dakle moze doci do trudnoce.

nisam pitala nego sam cula  na televiziji kada su govorili o tome.

glupo da to nisu naveli na uputama, nego daju tako dvosmislene izjave...

#19 anchi

anchi

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 516 posts

Posted 06 February 2007 - 20:22

evo i ja sam danas kupila aktivin h da mi malo digne raspoloženje, pa ?u pisat ako bude što poboljšanja

#20 Michael Madsen

Michael Madsen

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,115 posts

Posted 08 February 2007 - 13:52

ja sam uzimao taj Aktivin prije par godina... al kao i svi lijekovi na prirodnoj bazi, nije mi nista pomogao  -_-

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users