Jump to content

ZIVCANI SLOM

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
205 replies to this topic

#21 hypnotic poison

hypnotic poison

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 174 posts

Posted 11 September 2008 - 21:43

a ja sam uvijek mislila da je to trenutak,ali samo trenutak u kojem pukneš,vrištiš,plačeš, režeš vene,skačeš s mosta...
mislila sam da je to moment kad iz tebe izađe ONO
imala sam jednu takvu situaciju kad sam udarala šakama u vrata,vrištala,vikala da ću se ubit,nije me bilo briga ko me čuje...to je bio rub.
za mene je to-to

#22 kefir

kefir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,464 posts

Posted 11 September 2008 - 21:57

Zivcani slom u medicinskoj terminologiji ne postoji. Zaniam me pod kojim se pojmovima skriva. Ako se radi u trenutku neuracunjivosti onda se ne skriva pod burn out-om.

#23 Sputnik

Sputnik

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 33 posts

Posted 11 September 2008 - 23:45

QUOTE(kefir @ 11 Sep 2008, 10:57 PM) View Post
Zivcani slom u medicinskoj terminologiji ne postoji. Zaniam me pod kojim se pojmovima skriva. Ako se radi u trenutku neuracunjivosti onda se ne skriva pod burn out-om.

ne postoji ne postoji - moj doktor je F: 41.2 nazvao- živčani slom
živčanost je jedno - nervni slom je - draga moja- slom živaca, nervnog sistema- to boli mozak...to je gadno..
nije lupanje vratima...meni se dogodio godinu dana nakon što sam lupala glavom o zid...neka vrst post traume...brn out- kojem predhodi dugotrajno izgaranje. nije trenutan..

a to što slom živaca nazoveš kad prebiješ dijete- nije slom živaca...to je živčanost

fizički slom živaca- mozak funkcionira  drugačije- nervi informacije spajaju drugačije...scenu iz psiha kada žena skače po krevetu, možeš tumačiti kao opsjednutost vragom, a možeš i nekontroliranim nervima...
http://bs.wikipedia....i/Nervni_sistem

nije svaka psihička bolest šizofrenija...dakle psihoza...mada joj dosta njih- dakle - neuroza-  sliči

QUOTE(vila @ 14 Nov 2006, 11:26 PM) View Post
iz knjige Mayo Clinic;o depresiji
termin slom živaca često se rabi među laicima za opis osobe koja se nalazi u stanju teške psihičke bolesti,obično teške depresivne epizode ili manije.
simptomi su jako izraženi ,značajno onesposobljavaju osobu u svakodnevnom životu,te često zahtijevaju bolničko lječenje.
zbog kadkad nagle pojave simptoma ,osoba može izgledati da se "slama". teška depresivna ili manična epizoda može biti praćena halucinacijama i deluzijama.

to je slom živaca F:41.2 kombinirani anksozno depresivni poremećaj - možda ima još neuroza koje se mogu tako nazvati...u svakom slučaju- nije psihoza.

Još neš...sjećam se jedan dan se nisam mogla dignuti iz kreveta- kao da mi netko zabija iglice u i oko srca, boli me i plačem.
Kad sam se ustala povratiti...kad sam napokon progledala...sve žilice na tijelu...kapilare- sve sam vidjela- prozirna sam postala..bila sam modra. Sad gledam tu knjigu anatomije kako smo građeni...nervni sistem je kao mreža pod našom kožom sa centrom u mozgu. Pred sam kraj- više nisam gledala- reagirala sam na toplinu, vidjela rendgenski...to je samo jedna od beskrajno mnogo tih- krivih kombinacija- kad se slomi sistem.

#24 globus hystericus

globus hystericus

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 286 posts

Posted 12 September 2008 - 08:23

E sad znam sta je nervni slom:
To je pre trenutak nego proces, isto kao sto je trenutak kad se slomi noga ili ruka. Za razliku od noge, slomu nerava i prethodi i sledi proces. Prethodi mu verovatno brnout, gomilanje stresa, velika psihicka iscrpljenost, a sledi oporavak koji podrazumeva psihicki i fizicki odmor. Sta kazete?

#25 balthazar

balthazar

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,177 posts

Posted 12 September 2008 - 08:44

Meni reč nervni slom / živčani slom nije uopšte ružna, a mislim da je i drugi ljudi bolje prihvataju i razumeju, nego medicinske nazive, koje ih samo zbunjuju.. Ja sam bio baš u psihozi i stvarno ne znam da li se to može nazvati nervnim slomom, ali mislim da može jer sam tako nešto našao u knjizi "Novi primalni krik", Dr Artur Džanov. Jednom ću je citirati, ali danas za to nemam vremena.

@Sputnik, čitao sam i ranije  tvoje postove, danas sam samo bacio pogled na njih i setio ih se, a i nick ti znam.

O burn outu ne znam ništa, ali ću kad budem imao vremena potražiti šta je to, naravno na internetu. Po samom značenju te reči, sagoreo, izgoreo, ako se ne varam, kod mene je to moglo biti.

Ja sam se isto osećao potpuno izgoreo i sagoreo, i danima sam manje više ležao nepomično, gledajući u ne znam ni sam šta, nekad i u jednu tačku. Nisam hteo da razgovaram sa ljudima, u glavi mi je bio užasni, ali zaista užasni bol, udovi  mlitavi opušteni, vrat otromboljen. Glava je strahovito bolela, odnosno pola mozga. Druga polovina mozga pokušavala je da ukapira šta mi je, i vrtela je misli kao turbo mašina. Bujica misli, tolika da i danas mislim da je meni pretio moždani udar, i da je zato mozak počeo da proizvodi suviše, ne znam ni ja čega, verovatno endorfina, kako bi se zaštitio od pucanja kapilara, prskanja i samog moždanog udara. U već pomenutoj knjizi,  našao sam da je to što pišem moguće, ali kažem, danas nemam vremena da ni to citiram.

Ipak ja živim u ubeđenju, da sam trebao da doživim moždani udar, i da je mozak, da do toga ne bi došlo, prebacio se na nervni slom.

To je tako trajalo skoro 3 meseca, onda su me odveli kod psihijatra. Ja sam već potpuno bio izgubio realnost, ali nisam bio agresivan.

Još dugo posle toga, iako su me vratili svesti, mesecima sam se osećao izgorelo, sagorelo ...

P.S.

A da dijagnoze koje dobijamo, u suštini nisu uopšte bitne, i da se potpuno bespotrebno opterećujemo njima, o tome ću pisati malo kasnije, polazeći naravno od sopstvenog primera.

#26 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 12 September 2008 - 09:00

Nađoh ovo guglajući

#27 balthazar

balthazar

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,177 posts

Posted 12 September 2008 - 09:06

Posle ta tri meseca psihoze, dobio sam prvu psihijatrijsku dijagnozu F29 Nespecifična neorganska psihoza. Kad sam se posle petnaestodnevne intezivne terapije vratio svesti, počeo sam da se opterećujem rečju "neorganska". Istraživao sam šta znači ta reč, i  naravno, opteretio kao i svi mi, činjenicom da sam bio takoreći lud.

Danas znam da su sve psihijatrijske bolesti organske. Iako to nigde ne piše, logika govori da to samo ljudi još nisu dokazali, jer ako nama pomažu lekovi da se vratimo u normalno stanje, kako onda išta može biti neorgansko ?

Pre samo sto godina sve psihijatrijske bolesti su svrstavane u isti koš. Danas se već zna da se neke psihijatrijske bolesti se čak i  virusom mogu dobiti. Šta će biti za 100 godina ?

Klasifikacija psihijatrijskih bolesti je zastarela i nije reorganizovana. Ovo nisam izmislio nego sam pročitao.

Takođe lekovima se leče i neuroze. Laici misle da lekovi samo smiruju nervozu. To naravno nije tačno. Ja npr pjem antidepresiv koji mi pomaže i kod kompulzije, pošto usled svega mi je ostalo još malo kompulzivnog ponašanja. Malo kompulzivnosti sam imao ceo život, ali manje nego sada.

I druge neuroze se leče lekovima. Ako postoji neorganska bolest ????, kako onda lekovi pomažu ?

Znam da je izmišljen izuzetno efikasan lek za depresiju, ali da košta koliko i mercedes. To mi je rekao taj prvi psihijatar.

#28 balthazar

balthazar

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,177 posts

Posted 12 September 2008 - 09:52

Evo našao sam prvi deo iz knjige Dr Arthura Janova "Novi Primalni krik", koji govori o nervnom slomu.

Um i pogrešne kapije

Pogrešne kapije skoro uvek postoje kod nervnog sloma. Sada znamo šta je nervni slom. Ne slamaju se nervi, već odbrana. Kad se, usled upotrebe droga, slomi sistem kapija, osoba može da poludi; to se još češće događa kad život postane suviše surov. Da bi se zaštitila od prevelikog bola iz detinjstva, osoba koristi preopterećeni  korteks. Daje sve od sebe, ali to nije dovoljno. Osoba počinje da priča bez veze, postaje iracionalna, i zamišlja stvari koje ne postoje. One u stvari postoje, ali ne možemo da ih vidimo; to su stara, pogubna sećanja. Osoba ne zna odakle potiču, ali oseća opasnost, i smatra da se nalazi spolja. Ako lekar ne poznaje izvor opasnosti, i on će se usredsrediti na ponašanje, i pokušaće da odvrati pacijente od ideacije. U međuvremenu, i lekar i pacijent pokušavaju da shvate nešto što već ima smisla, samo treba otkriti skriveni izvor. Svaka posledica ima svoj uzrok, bez obzira koliko čudno izgledao. Ljudski sistem je izuzetno racionalan.

Za vreme nervnog sloma, osoba silazi u niži nivo svesti. Kad bi samo znala to, njena napetost bi popustila i ne bi bila toliko luda. Ako su njene opsesije i napetost potpuno misteriozne, ona je još više uplašena. Možda sve vreme plače ne zato što je poludela, već zato što je konačno u kontaktu sa svojom ranom, sa tužnim bićem, kome je potrebno da plače. Psihotici su često izuzetno osećajni, puni uviđavnosti i perceptivni ljudi, zato što nemaju odbrambeni sistem. Zbog toga intelektualni neurotik ne može da vidi ono što opaža ludak. Neurotiku je potreban dokaz za ono što ne može da opazi.

#29 kefir

kefir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,464 posts

Posted 12 September 2008 - 10:08

Danas znam da su sve psihijatrijske bolesti organske. Iako to nigde ne piše, logika govori da to samo ljudi još nisu dokazali, jer ako nama pomažu lekovi da se vratimo u normalno stanje, kako onda išta može biti neorgansko ?

Ne pomazu svima lijekovi. Nemaju svi kemijsku neravnotezu u mozgu. Dapace nekima je serotonin i sve skupa u savrsenom redu i opet su u komi. A da je svako psihicko oboljenje organsko (u cmeu se nimalo ne slazem) svima bi lijek pomogao. Mozda ne prvi lijek ali neki bi. Naime ja vjerujem da su sve bolesti i psihicke i fizicke neorganskog uzroka. Vjerujem u psihosomatiku i mi ljudi bjezimo u bolest, imas stres na poslu - dobijes cir na zelucu, godinama si tuzan, nesretan i ocajan - prije ili kasnije ce doci i neka fizicka bolest. Prvo dolaze psihicke tegobe koje ignoriramo a onda tijelo kaze - o.k. sad cu ti poslati nesto sto neces moci ignorirati pa da vidimo. Prosla sam tesku fizicku bolest i posve sam uvjerena da je korijen iste bio u dugotrajnoj tuzi i bolu kroz koji sam prolazila a nisam lijecila i preradjivala.

LJudi vole radije imati organska oboljenja. Onda je to nesto izvan njihove domene, nesto za medicinu jel. Neorgansko znaci da je mnogo vise u nasim rukama i da je na nama nase ozdravljenje. Mnogo ljudi koje znam uopce ne zele tu odgovornost.

Koji bi to lijek za depresiju bio a da kosta kao mercedes? Dapace znam neke ljude koji bi si ga mogli kupiti ali ne vjerujem u postojanje istoga.

Vratiti cu se napisati ostatak, sad dolaze gosti pa moram ici.

#30 balthazar

balthazar

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,177 posts

Posted 12 September 2008 - 10:42

U drugom delu ove knjige govori se da kada organizam doživi veliki stres, da bi se mozak zaštitio od konačnog pucanja, možda moždanog udara, mozak stvara prirodnu supstancu, sličnu zamislite čemu - morfijumu, pa otud potiče čudno ponašanje individue.

Izgleda da pošto serotonina više nema dovoljno u mozgu, mozak proizvodi ovaj endorfin, tako da počne da preteruje sa njegovim stvaranjem, pa se ponašamo kao drogirani.

Endorfini: prirodni lekovi protiv bolova

Kako potisnuti ili zagrađeni bol ostaje potisnut, a ne nestaje? Odgovor na to pitanje leži u postojanju prirodne supstance koju telo proizvodi da bi kontrolisalo bol i upravljalo njime.
Znamo da kapije bola zatvara i električni sistem i hemijski element, a oni deluju zajedno. Kada u mozak mačke stavimo elektrodu, u strukturi koja se zove periakvaduktalna siva masa električna simulacija otklanja osećaj bola. Zatvaranje može da se spreči ubrizgavanjem hemikalije koja izaziva proizvođenje supstance slične morfijumu. Električna stimulacija dovodi do proizvdnje te supstance u gornjem delu mozga. Količina te supstance kao da je srazmerna jačini bola.

Supstanca nalik morfijumu izolovana je hemijskim procesom, i ima molekularnu strukturu identičnu morfijumu. Zove se endomorfin ili endorfin. Endorfini i drugi inhibitorni molekuli zatvaraju kapije bola i usmeravaju ga. (Ja ću se koncentrisati na endorfine, a zanemariću ostale vrste molekula.) Postoji velika porodica endorfina, i svaki od njih drugačije funkcioniše. Endorfini i njihovo delovanje održavaju potiskivanje bola.

Endorfini su otkriveni tek pre desetak godina, i predstavljaju najuzbudljivije naučno otkriće iz ove oblasti. U stvari, pre nego što su otkriveni molekuli endorfina, otkriveni su njegovi receptori. Hans Kosterlic i Džon Hjuz (Škotska) otkrili su receptore za opijate u mozgu. Godine 1973. Solomon Snajder i negov saradnik Kertis Pert ukazali su na prvu neverovatnu vezu u lancu: telo ima čitav niz receptora za koje mogu da se zakače droge poput morfijum. Ti receptori omogućuju da na nas deluju te droge. Bez receptora, droge bi prošle kroz sistem ne prianjajući.

To otkriće značilo je da ako je ljudsko telo opremljeno receptorima čija uloga je da prime i vežu droge tipa morfijuma, onda telo mora da prozvodi sopstvene (unutrašnje) supstance nalik morfijumu. Zaista morfijum i heroin imaju efekta samo zato što njihova molekularna stuktura imitira molekularnu strukturu tih opijata koje proizvodi samo telo.

Endorfini se proizvode u celo mozgu, ali naročito u područjima koji se bave preradom i skladištenjem bola. Ova činjenica je značajna zbog toga što bol ne samo što je u stanju da proizvede svoju suprotnost, svog "protivnika" već to čini u svojoj kući. Kad osećamo veliki bol područja receptora endorfina, mogu da se umnože kako bi smestili sakupljeni teret. Dugotrajni stres može da iskoristi celokupnu zalihu endorfina, bez obzira koliko ih mi proizveli.

QUOTE(kefir @ 12 Sep 2008, 11:08 AM) View Post
...
Naime ja vjerujem da su sve bolesti i psihicke i fizicke neorganskog uzroka.
...

O'cay kefir nađimo se da su sve bolesti i psihičke i fizičke istog uzroka.

Vjerujem u psihosomatiku i mi ljudi bjezimo u bolest, imas stres na poslu - dobijes cir na zelucu, godinama si tuzan, nesretan i ocajan - prije ili kasnije ce doci i neka fizicka bolest. Prvo dolaze psihicke tegobe koje ignoriramo a onda tijelo kaze - o.k. sad cu ti poslati nesto sto neces moci ignorirati pa da vidimo.

I ja verujem u psihosomatiku, ali nisam baš toliko isključiv da drugi uzrok ne postoji. Ali zar ne vidiš da je priča opet ista, bilo ovako, ili onako ?

LJudi vole radije imati organska oboljenja. Onda je to nesto izvan njihove domene, nesto za medicinu jel. Neorgansko znaci da je mnogo vise u nasim rukama i da je na nama nase ozdravljenje. Mnogo ljudi koje znam uopce ne zele tu odgovornost.

Nisam to tako mislio

Koji bi to lijek za depresiju bio a da kosta kao mercedes? Dapace znam neke ljude koji bi si ga mogli kupiti ali ne vjerujem u postojanje istoga.

Veruj mi da mi je tako rečeno, ako su lagali oni lažem i ja.

Vratiti cu se napisati ostatak, sad dolaze gosti pa moram ici.

Čekam te.

#31 kefir

kefir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,464 posts

Posted 12 September 2008 - 12:07

Pa evo mene bi zanimao taj lijek, jer da ga ima vec bi on dosao u reklamiranje i vec bi svi ti slavni bogati a depresivni bili izlijeceni.  wink.gif

#32 globus hystericus

globus hystericus

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 286 posts

Posted 12 September 2008 - 12:14

QUOTE(kefir @ 12 Sep 2008, 01:07 PM) View Post
Pa evo mene bi zanimao taj lijek, jer da ga ima vec bi on dosao u reklamiranje i vec bi svi ti slavni bogati a depresivni bili izlijeceni.  wink.gif

Da, a ljudi bi ga mozda uzimali i na kredit.

#33 balthazar

balthazar

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,177 posts

Posted 12 September 2008 - 12:31

QUOTE(kefir @ 12 Sep 2008, 01:07 PM) View Post
Pa evo mene bi zanimao taj lijek, jer da ga ima vec bi on dosao u reklamiranje i vec bi svi ti slavni bogati a depresivni bili izlijeceni.  style_emoticons/default/wink.gif

QUOTE(globus hystericus @ 12 Sep 2008, 01:14 PM) View Post
Da, a ljudi bi ga mozda uzimali i na kredit.

Dobro, dobro, slažem se, i meni je malo čudno, možda sam malo uprskao stvar, zaboravimo na taj lek.

Ali vratimo se na suštinu mog posta da je sve zasnovano na organskoj, ili je sve zasnovano na neorganskoj, važno je da je sve zasnovano na istoj bazi.

Ti Kefir kažeš, citiram:

"Ne pomazu svima lijekovi. Nemaju svi kemijsku neravnotezu u mozgu. Dapace nekima je serotonin i sve skupa u savrsenom redu i opet su u komi. A da je svako psihicko oboljenje organsko (u cmeu se nimalo ne slazem) svima bi lijek pomogao. Mozda ne prvi lijek ali neki bi."

Ja verujem da se svi mogu zalečiti, što znači da svi mogu funkcionisati sa lekovima (ili nečim drugim) sasvim dobro, baš kao da su zdravi. U ovom trenutku ja sam zalečen, jer sasvim dobro funkcionišem na svim životnim poljama.

Budem li ikad uspeo da se (uz dozvolu lekara) skinem sa lekova bit ću i izlečen.

Jesam li sad jasan ?

P.S.

Da li ću piti lekove ili ne, savršeno mi je svejedno, sasvim mi je dovoljno da budem zalečen. Ako budem jednog dana i izlečen, čista čar.

Kapito ?

#34 kefir

kefir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,464 posts

Posted 12 September 2008 - 20:22

Ja verujem da se svi mogu zalečiti, što znači da svi mogu funkcionisati sa lekovima

Ja to ne vjerujem. I broj forumasa koji poslusno piju lijekove a ne rade na sebi i padaju iz krize u krizu ide u prilog teoriji koju zastupam.

Jesam li sad jasan ?

Ti si i prvi put bio jasan sto ne znaci da se ja moram sloziti s tobom. Razumijem tvoju argumentaciju ali se ne slazem s istom. Zaista izlijecen ces biti kad naucis konacno voljeti sebe, to sa skidanjem sa lijeka ima malo veze.

#35 Sputnik

Sputnik

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 33 posts

Posted 13 September 2008 - 13:01

super, nekako mi se cini da smo se zaista takli zivcanog sloma..
Zaista izlijecen ces biti kad naucis konacno voljeti sebe, to sa skidanjem sa lijeka ima malo veze.

Ne znam...previse sam puta ponovila da nisam za ikakve ljekove- tj da mi se cini da oni prolongiraju depresivna i psihoticna stanja na drustveno prihvatljiv nacin...
Voljeti sebe je stvarno nuzno. Voljeti svoju epizodu sloma...strah je veliki neprijatelj svakog zdravlja...

moja prva tema na ovom forumu je - strah od psihoze? - tek kad sam prevladala sva ta stanja...usudila sam se otici u bolnicu, pogledati odjel gdje su me smjestili, razgovarati sa doktorom i on mi kaze da nisam bila psihoticna- vec slomljena.
evo bas danas jedna djevojka u mojoj blizini, ne znam joj tocnu dijagnozu, ali....izgubila se... mislim se kako su nam tanke linije... ne znam. Pod velikim emotivnim pritiskom samo mi padaju na pamet te traume...pa si sapnem: ajde ajde...najgore je iza tebe.

PS.
Jos nes...gledam tu klasifikaciju bolest    F: ovo ono
od njih sto sam si diagnosticirala pedeset...i? sta sad.
ko ce da mi sudi i prisiljava me da bunem nes sta nisam.

u onom upitniku sto su mi dali kad su me hospitalizirali...ima pitanje
Stajes li na crtu dok prelazis ulicu ili izbjegavas liniju...i mislim se ja. Nekad stajem, nekad ne- kakve to veze ima sa zivotom.
Brojis li stepenice? Nekad da nekad ne...
sta je to...bolest? brojat stepenice? to je nadasve korisno, kad ih moras preci u mraku.

malo su si ti psihijatri dali oduska...ispiranje mozga- a nesigurni ljudi im vjeruju- ko sto neke bake vjeruju svecenicima i opuste se, kazu, lezim jer sam bolestan, pijem lijekove...
ma, zaboravi.
Moje iskustvo je tablete u wather closet, motiku u ruke

#36 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 13 September 2008 - 13:12

Nisu li živci i nervi isto ili baljezgam. Mada živci su više spominjani.

#37 Sputnik

Sputnik

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 33 posts

Posted 13 September 2008 - 13:20

nervni slom=zivcani slom=slom zivaca

#38 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 13 September 2008 - 13:24

Dobro onda.

#39 kefir

kefir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,464 posts

Posted 13 September 2008 - 13:26

Brojis li stepenice? Nekad da nekad ne...
sta je to...bolest? brojat stepenice? to je nadasve korisno, kad ih moras preci u mraku.

Ako netko MORA nesto brojati inace ne moze zivjeti bez tog brojanja, to bi bio znak opsesivno kompulzivnog poremecaja.

malo su si ti psihijatri dali oduska...ispiranje mozga- a nesigurni ljudi im vjeruju- ko sto neke bake vjeruju svecenicima i opuste se, kazu, lezim jer sam bolestan, pijem lijekove...
ma, zaboravi.
Moje iskustvo je tablete u wather closet, motiku u ruke

Ne slazem se da nesigurni ljudi vjeruju psihijatrima. Vjeruju oni koji se zele izlijeciti. Ali ujedno znaju da pola toga u izlijecenju moraju napraviti sami. Dakle ja sam prva protiv polaganja sve moci u ruke psihijatra ali i prva koja depresivnu ili ne daj boze sizofrencinu osobu ne bih poslala sa motikom negdje.

Dakle vjeruje doktorima ali vjeruj i sebi i nadji zlatnu sredinu izmedju toga, ti si otisla u drugi ekstrem - doktori ne znaju nista, a po meni ekstremni su losi.

To ti je kao kad ides kod zubara i on ce ti izlijeciti karijes ali znas ako i dalje nastavis jesti lose stvari i ne odrzavati higijenu usta da ces opeti dobiti problem. Mozda zaista mozes uzeti motiku umjesto otici zubaru recimo, ali ja radije biramo ovo drugo.

I ljuti me pomalo kad ljudi ne bi dosli na ideju da sami sebi operiraju nos ili ne znam idu lijeciti diajbetes ali svi misle da je lijecenje psihe peace of cake i da to moze svatko. Zato i ima toliko godinama bolesnih ljudi jer misle da za to ne treba pomoc.

#40 Sputnik

Sputnik

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 33 posts

Posted 13 September 2008 - 13:52

da idem u ekstrem, sto ne znaci da ne perem zube...tj da ne radim na sebi, al ovaj put bez "Njihove pomoći" jer niti imam para...niti oni imaju vremena koliko meni treba. Jebiga, jedna sam od onih koja ne ide u frizera pa si sama pravim frizuru, ponekad pogrjesim... kosa naraste...
al da cu se dati u ruke mesaru da me sisa, pa da mi skine skalp. necu.

A psihijatrija ...kul ovo ono...to je najmladja i najetericnija medicinska disciplina.
Vidim da si jedna od onih koja ce sizofrenicara zatvoriti na odjel s drugim sizofrenicarima..da ne vide svjetlo dana, da ne osjete dodir zemlje, da ne vide biljke kako rastu, vec da mirisu dezinfekcijska sredstva i spavaju... jadno.
Omalovazavanje ljudi.
Kad bi ja bila psihijatar, otvorila bi bolnicu na nekoj farmi, pa da se neizljecivi slucajevi osjecaju ko ljudi...kako tovec rade u razvijenim zemljama.
ali ne, ovo je balkan...jesi bolestan? jesi. Umri u mukama.i nikad vise ne radi

Ajme, znas...evo bas ta cura danas koja se pogubila ima nes psihozu il sizofreniju...dosla je ovdje na odmor i zato sto joj je pofalila struktura..izgubila se. Kaze- "znas Odmor je izvrsna ideja, al nije za mene- skodi mi." Ide natrag u "bolnicu"...dakle na farmu raditi.