Jump to content

paranoidna psihoza

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
32 replies to this topic

#1 sandra01

sandra01

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 17 November 2006 - 19:01

Imam  36g , prije godinu dala sam saznala da imam paranoidnu psihozu .Imala sam cudne osjecaje ..kao  naprimjer da mi se svi smiju,, da je sve protiv mene, cudna ponasanja , tako reci "fantazije"Nisam ni znala sta se dogadja samnom dok nisam zavrsila u bolnici .Takodje nisam mogla da spavam i mnoge stvari su se dogadjale samnom dok nisam dosla kod psihijatra .Pijem lijekove vec godinu dana( "risperdal"2mg, seroquel 150mg" navece)  i ujutru  (risperdal 1mg, efexor 75mg za strah ,lorazepam1mg)...
Majka sam dvije  kcerke ,imam muza koji me mnogo razumije u mojoj bolesti ..
Mene zanima koliko dugo da pijem tablete ,dali imam mogucnosti da dobijem  shizofreniju ??;jer kako vidim pijem  anti-psihotike..  :rolleyes:
dali ima iko izkustva sa takvom bolescu ,da mi pomogne ..?
Svoju psihijatricu sam pitala dali ja imam shizofrenizju , ona kaze ne- al ja se ipak bojim ,, i neznam cemu sve vodi ta bolest ,"paranoidna psihoza" .///
TRenutno se osjecam dobro , neam  fanatzija(halicunacija) ali spavam mnogo ,
Drago mi je da postoji ovaj forum i nadam se da ce te mi pomoc, da sta saznam vise.. hvala

#2 Ovca

Ovca

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,274 posts

Posted 17 November 2006 - 19:11

nemam osobno iskustvo.....ali evo pokuaj pro?itati ovo :
http://www.medicina....aj_licnosti.htm

a ima i ovdje cijeli podforum o poreme?ajima li?nosti:
http://www.depresija...hp?showforum=16

a sigurno ?e ti se javiti i netko sa osobnim iskustvom....elim ti uspjeh u lije?enju

#3 Draga

Draga

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 17 November 2006 - 21:46

Paranoidna psihoza spada pod grupu deluzionih poremecaja (F22.0) i ne spada pod sizofreniju. Kod paranoidne psihoze osoba najcesce veruje da su ljudi protiv nje/njega, da im se neko ismejava (kao sto si i sama navela), da neko planira nesto protiv njih i tome slicno. Jedna od bitnih razlika izmedju sizofrenije i paranoidne psihoze je u tome sto ljudi oboleli od sizofrenije cesto imaju kako auditorne tako i vizuelne halucinacije. Kod ljudi s paranoidnom psihozom vise se radi o raznim vrstama iracionalnih verovanja a dijagnoza se najcesce postavlja nakon tri meseca od pocetka prvih simptoma. Paranoidna psihoza i sizofrenija ne moraju biti povezane i samim tim sto imas jedno oboljenje ne znaci da ces razviti i drugo. Trenutno se osecas bolje jer uzimas antipsihotike, a moguce je da ti se zato i toliko spava jer to moze biti jedna od nuspojava antipsihotika.  Medjutim, zbog ozbiljnosti samog problema (kako za tebe tako i za blizu okolinu) lekove svakako trebas uzimati sve dotle dok dokotor ne odluci da je eventualno vreme da prestanes s uzimanjem.

#4 Real Elem

Real Elem

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 64 posts

Posted 27 December 2006 - 18:03

Pozdrav Sandra.

Imao sam dve psihoze u trajanju po mesec dana i dve teske depresije koje su nastupale posle psihoza.
Od prve do druge psihoze proslo je godinu dana a posle prve epizode lecio sam se samo mesec dana jer sam bio ogorceni protivnik lekova.
Nakon svoje druge psihoze stvar sam shvatio ozbiljno i vec je godina i po dana kako pijem Zyprexu (antipsihotic, 10mg), osecam se dobro s tim sto sam malo depresivan, ali dobro je. Bio sam naporan doktorima zeleci da znam dijagnozu.
Menjao sam doktore. Ni jedan nije rekao da imam sizofreniju, a novi doktor je rekao da imam Bipolar.
Usput receno Bipolar se pored stabiliatora (tipa Litijum) uspesno leci Zyprexom iako je Zyprexa antipsihotic.

Reci koliko je trajala tvoja psihoticna epizoda?
Da li si imala vise epizoda?
Nakon koliko vremena (u epizodi) si pocela da pijes lekove?
Kako se sad osecas sad?

Ne brini puno.

Pozdrav

#5 sandra01

sandra01

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 10 January 2007 - 21:00

View PostReal Elem, on 27 Dec 2006, 06:03 PM, said:

Pozdrav Sandra.

Imao sam dve psihoze u trajanju po mesec dana i dve teske depresije koje su nastupale posle psihoza.
Od prve do druge psihoze proslo je godinu dana a posle prve epizode lecio sam se samo mesec dana jer sam bio ogorceni protivnik lekova.
Nakon svoje druge psihoze stvar sam shvatio ozbiljno i vec je godina i po dana kako pijem Zyprexu (antipsihotic, 10mg), osecam se dobro s tim sto sam malo depresivan, ali dobro je. Bio sam naporan doktorima zeleci da znam dijagnozu.
Menjao sam doktore. Ni jedan nije rekao da imam sizofreniju, a novi doktor je rekao da imam Bipolar.
Usput receno Bipolar se pored stabiliatora (tipa Litijum) uspesno leci Zyprexom iako je Zyprexa antipsihotic.

Reci koliko je trajala tvoja psihoticna epizoda?
Da li si imala vise epizoda?
Nakon koliko vremena (u epizodi) si pocela da pijes lekove?
Kako se sad osecas sad?

Ne brini puno.

Pozdrav

Sta da kazem , ja uopste nisam upoznata sa ovim bolestima
Jedna godina trajalo je neredovno spavanje .6mjeseci bilo je sve gore , 2mjeseca trajala je psihoticna epizoda (fantazije , i halicunacije,) .Tablete sam pocela da pijem nakon pet dana provedenih u bolnici .Nisam uopste prestajala sa tabletama .Nisam imala vise  epizoda(fantazije i halicunacije,,,) .Sad se osjecam cudno .Uopste nisam ona kao prije .Ako spavam od 12 do 12 nekako izdrzim dan .A ako ustanem ranije ,citav dan se osjecam pospano ,,umorno .Samo pusim cigarete nenormalno i razmisljam o ovoj bolesti .Nemam uopste volje za zivotom .Poneki dan prodje super,,,Tesko mi je uopste nemogu da radim kao sto sam nekad radila i bila vesela .Cekam da ozdravim a neznam kada ce doci taj dan ,,dali cu biti kao nekad ... ()  ali ipak sam sretna nemam halicunacija ,fantazija,, vec razmisljam normalno .Poneka dme uhfati neki misao da neprestalno razmisljam ,to me mnogo umara .

Pozdrav svima  i zahvaljujem mnogo

#6 maxima

maxima

KRAVICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,231 posts

Posted 10 January 2007 - 21:28

ima puno razloga da ustraje u svom pozitivnom stavu prema ozdravljenju!
misli na svoje cure i mua za kojeg kae da te podrava? Samim tim ima svo potrebno naoruanje(uz lijekove i terapiju) da se izbori protiv te bolesti!

sretno!

#7 Majolina

Majolina

Queen of the Wolves

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,968 posts

Posted 10 January 2007 - 21:39

Ja samo mogu da ti kazem da strogo moras da se pridrzavas terapije! Ne znam da li ima povezanosti izmadju paranoidne psihoze i sizofrenije, ali znam iz iskustva da se moras pridrzavati lekova i da budes jaka da istrajes sa uzimanjem istih.
Ispricacu ti malu pricu, ne zeleci tim da te plasim, rec je o mom zetu koji je isto bolovao od paranoidne psihoze.
Umisljao je da ga prate, da su svi protiv njega i sl. Lezao je u bolnici kratko vreme, pio je terapije, ali mu je jednog dana nesto kvrcnulo i umislio je da je zdrav i da mu lekovi vise ne trebaju. Da bi zlo bilo vece doktori su rekli da se izlecio ali i dalje je trebalo da pije neke lekove, sto on naravno nije pio. Priznajem neko vreme je delovalo da je sa njim sve u redu, ali stanje mu se pogorsalo. Sestra mi je ostala u drugom stanju i od tada se on menje, to je sto sam ja videla, mada ona nam nikad nije pricala da li ima problema. Svaki dan je bio sve gore ali je odbijao lekove i doktore, totalno odsecen od sveta. Odselili su se u Kanadu, tamo je bilo jos gore, postao je i agresivan, dok na kraju nije zavrsio u zatvoru jer je pokusao da ubije moju sestru. Sada je u bolnici i konstatovano je da boluje od sizofrenije (ima jos neka rec ali ne mogu da se setim). Tek skoro je prihvatio lecenje i sada kao da se ne seca tog perioda.
Pouka je da moras piti terapije redovno, cim ti nesto ne odgovara od terapija javi se doktoru da nesto promeni u terapiji. Ovo ti nisam napisala da bih te plasila, vec da se shvati ozbiljnost uzimanja lekova.
Zene su "jace" od muskaraca, i pre shvataju ozbiljnost bolesti, tako da se nadam tvom skorem oporavku.
Opet kazem ne znam da li su ove dve bolesti povezane.

#8 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 254 posts

Posted 10 January 2007 - 23:06

Bok .......!
postoji paranoidna shizofrenija i ona je najce?a, ali ja bolujem od dezaorganizirane i drim se donekle
sutra idem na razgovor za posao, moda ?u i raditi,sve one misli, deluzije, vjerovanj su nestala, jedino su ostali negativnis simptomi poput bezvoljnosti, brzog umarnja depresije.Mislim da ?e lijekovima i vremenom
sve to nestaati kod tebe,samo treba biti jako strpljiv,-znam da ti nisu rekli d aima izofreniju, nisu ni meni,
samo su napisali na nalaz, nisu htjeli da znam.Nisam znao da postoji paranoidna psihoza, znam z akutnu psihozu, to su meni prvo dijagnosticirali,
Ako ti vele da nema s shizofreniju onda valjda nema, ja sam imao samo jednu psihozu pa mi nije jasno zato imam izofreniju, no dobro,valjda oni to boljr vide i procjene,Dri se, pij ljekove i ib?e ti jo puno bolje.

#9 Real Elem

Real Elem

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 64 posts

Posted 11 January 2007 - 21:12

Ne znam da li su ove dijagnoze toliko bitne i tacne. Bitno je kako se osecamo i da imamo pravu terapiju. Kad sam bio u bolnici video sam pacijenta koji i pored uzimanja lekova cuje glasove koji ne postoje i to u poodmaklim je fazama lecenja. Drugi je po celi dan sedio i gledao u jednu tacku, progovorio bi par reci za celi dan i tako mesecima - godinama.
Zajednicko svima nama na ovoj diskusiji koji smo imali psihoze je da sa lekovima nemamo ni halucinacije ni deluzje. Koliko toliko funkcionisemo, pricamo, krecemo se, uvidjamo sta nam fali, kakvi smo bili pre i stremimo ka normalnom zivotu. Sandra, bice ti sve bolje i bolje, samo polako i imadni strpljenja. Polako, dace Bog, bice sve bolje i bolje.

#10 Tana

Tana

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 370 posts

Posted 12 January 2007 - 14:05

Kao neko ko ima iskustva sa paranoidnom psihozom mislim da ona nastaje usled ogromnog stresa i previse dogadjaja u jedno kratko vreme, takodje moze doci do te bolesti ako je bilo puno stresnih situacija u detinjstvu obolelog. Mislim da je velika razlika izmedju paranoidne psihoze i sizofrenije. PP se odnosi na iracionalne strahove, nastale kao plod maste, zasnovane na pojacanim ubedjenjima i bukvalnom shvatanju obolele osobe, dok se kod sizofrenije javljaju halucinacije i nerazlikovanje stvarnog od nestvarnog. PP izaziva veliki stres i emocionalna neizdrzljivost, kao i iracionalni strah a na nastanak sizofrenije uticu geni, za ciju pojavu moze biti, ali ne mora, stres kao okidac da do bolesti i dodje. Cini mi se, ali ne mora da znaci da je to tacno, da anksiozne osobe (bez depresije) lakse oboljevaju od pp-a u odnosu na depresivne (sa anksioznoscu) koje su uz pomoc depresije zasticene od pojacavanja straha.
Naravno, verujem da blagovremeno otkrivanje prvih simptoma obe ove bolesti uz pomoc samoposmatranja i posmatranja od strane clanova porodice i psihoterapeuta moze se spreciti nastanak i dovodjenje do najtezih stadijuma bolesti. Pa i ako do bolesti i dodje, verujem da covek moze da se vrati u normalno stanje.
Pozitivno sto se desilo posle moje psihoze je da sam shvatila sta znaci ziveti, koliko je zivot vredan, koliko volim da zivim i da je jedini smisao zivota sam zivot ma koliko bio dobar ili los.

#11 Real Elem

Real Elem

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 64 posts

Posted 13 January 2007 - 07:17

Znam da se covek moze izleciti od jedne psihoze.
Ali da li se covek moze izleciti ako je imao dve psihoze u razmaku od godinu dana (usput receno, lekove kao da nije ni uzimao posle prve psihoze, jer ih je uzimao samo mesec dana sto je nedovoljno ni za sami pocetak lecenja)...zatim godinu dana posle dolazi druga psihoza.
Isti se posle druge psihoze poceo leciti, uzima lekove vec dve godine i zivi normalno.
Jedan doktor kaze da moze da prestane s lekovima.
Drugi doktor kaze da lekove treba uzimati ceo zivot.
Da li uzimati lekove celi zivot, ili koliko dugo, ili da li prestati, Tana sta mislis??????
Objasni mi Tana koliko si imala psihoza, trajanje psihoze (a), da li uzimas lekove sad, itd...

#12 Tana

Tana

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 370 posts

Posted 13 January 2007 - 13:58

Otisla sam kod psihijatra posle 2 nedelje od psihoze, tek kad su mi ostale samo neke ideje, kada sam sama shvatila da sam imala psihozu. Prvo pitanje mi je bilo: - Jel' da da ne postoji nikakav los talas u nasoj zemlji!? To sam pitala iz razloga jer su tri osobe iz moje okoline hospitalizovane sa slicnim simptomima. Cini mi se da mi nije verovao, iako sam mu rekla ime i prezime mog profesora koji je bio hospitalizovan (psihijatar je radio u bolnici), samo me je pitao: A otkud ti to znas? Rekla sam mu da znam mnogo sta sto ne bih trebala da znam.  -_- Nije mi verovao ni kako je doslo do psihoze, zato i nisam htela da idem kod psihijatra u vreme psihoze, znala sam da mi nece verovati. Isla sam 4 puta na seanse kod istog psihijatra, s namerom da mu objasnim kako je do toga doslo, a on je sve vreme mene ubedjivao kako treba da pijem lekove. Nismo uspeli ni on, ni ja.  :P  Kasnije kad sam ozdravila rekla sam da cu tuziti osobu koja mi je to uradila, a on je rekao da ostavim to iza sebe i da zivim svoj zivot. Moguce da mi ni sada ne veruje.
Psihoza je postepeno nastajala i za dve nedelje sam stigla do dna, skoro da ne znam za sebe. Onda, kada sam se prepustila strahovima i rekla bas me briga sta god da mi se desi neka bude od Boga (krstila sam se kad sam vec bila potpuno oslabela, interesanto je da je i svestenikova cerka imala psihozu te iste godine!), pocela je da popusta, a sama sam pocela da razvezujem stvari i da me ne interesuje vise ko, sta i sa cim je povezan, prepustila sam se totalnom odmoru, naravno nisam mogla da donosim zivotne odluke vec sam to prepustala drugima, jer vec me je bila uhvatila teska depresija, koja je morala da usledi posle psihoze, depresija pri kojoj se organizam odmara. Psihijatar je rekao da iako je prosla psihoza moram da pijem 2 godine antipsihotik (artane i metoten ili leponex, koji manje steti od ova dva leka). Iako sam kupila lekove, odbila sam da ih pijem (zapravo pila sam ih samo 2 dana), naravno odbila sam na svoj rizik da ponovo dodje do psihoze.
Eto, proslo je vise od tri godine i psihoza se nije vratila. Bila sam u pravu, mada, tada nisam bas 100% bila sigurna u to. Inace, trajala je intenzivno 10-15 dana kada sam se osecala kao da stalno imam napad panike, sto je pojacalo totalno odbijanje bilo kakve hrane.
Mnogo mi znaci sto sam shvatila sta je to paranoja, sta je derealizacija, sta je nezaustavljivi strah, kako dolazi do tih problema i ne dozvoljavam da mi se javljaju neosnovane sumnje, i ako osetim veliku napetost i kad sam pod stresom popijem malu dozu anksiolitika i to mi pomaze. (Moja paranoja je krenula od osnovane sumnje od osobe za koju znam da je sposobna da uradi takve stvari kakve je uradila drugima, a kad sam se ja opteretila da otkrijem sta i kako je uradila preko interneta dovela sam sebe do neizdrzljivog stresa, pa zatim do realnih sumnja, pa realnog straha, koji je presao u nerealni, pa zatim do nerealnih sumnja i psihoze. I, iako mi se cini da malo ko veruje da moze tako nesto da se desi, ja znam da moze. )
Ako je psihoza nastala iz cista mira, onda se slazem sa tim da treba piti lekove 2 godine i ako posle tog perioda nema nikakvih simptoma psihoze, prestati sa uzimanjem lekova. Ako covek ne zna da prepozna simptome ili nema nekoga u svojoj blizini ko bi mogao na njega da obrati paznju, trebalo bi da ide bar dva puta mesecno kod psihologa, koji moze da prepozna simptome.
Meni mnogo znaci to da se ne plasim i ako ponovo dodje do psihoze, jer bih tada uzimala lekove bar 2 godine (pomirila sam se sa tim ma koliko ti lekovi bili jaki) i drzala svoje stanje pod kontrolom.
Izvini na dugom postu. Nadam se da sam ti pomogla da razjasnis neke stvari.

#13 Real Elem

Real Elem

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 64 posts

Posted 14 January 2007 - 00:18

Hvala Tana na opsirnom odgovoru. Zanimljiva prica.

Da ti kazem kako se to meni desilo, ja sam pre 3 godine imao prvu psihozu, pocelo je sa nekom vrstom euforije i preraslo u nevidjenu zbrku nevidjene paranoje, euforije, religiozne opsesivnosti, praceno i neuro bolom u glavi na intervale, pvezivao sam sve i svasta i stvarao sebi iskrivljenu sliku svega, bio je to celi film dogadjaja u trajanju od par dana, na kraju je doslo do kolapsa kao da mi se bilion misli zbio u mali prostor u glavi,  pritisak mi je bio 180 sa 110 sve od nagomilanog straha i bega od svega sto me pratilo, bio sam hospitalzovan, poceo sa lekovima koje sam uzimao samo mesec dana, simptomi su polako nestajali i potpuno nestali bez lekova. Potom je dosao period neopisivo jake depresije pracene suicidalnim mislima a nepunih godinu dana posle prve epizode dosla je druga psihoza (blaza, gde sam opet imao religiozne misli, paranoju, euforiju). Tad sam reagovao ranije, uvideo da nesto nije u redu sa mnom, opet sam bio hospitalizovan i tek posle te psihoze poceo sa uzimanjem Zyprexe koju pijem sve dosad (vec 2 godine). Normalno funkcionisem, radim.
Doduse bitno je i to da mi se zivot ustabilio 100% u odnosu na pre 2 i 3 godine kad sam bio u haosu.
Ako je sudeci po tome, psihoza ne bi trebalo vise biti a lekovima ili bez lekova.
A ako se radi o nekoj neravnotezi neurotransmitera, onda je rizik prestati s lekovima.
Sta da radim?

#14 Draga

Draga

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 14 January 2007 - 17:00

Ako si dosao do druge psihoze najbolje bi bilo da ne prestajes s lekovima. Ukoliko nisi siguran, potrazi misljenje od par psihijatara ali definitivno nemoj na svoju ruku prestajati.

#15 Tana

Tana

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 370 posts

Posted 14 January 2007 - 17:34

Neizdrzljivo ubrzane misli i veliki pritisak usled velikog straha sam i ja imala. I paranoju, i religioznu opsesivnost, sve sam to prezivela. Da, i suicidalne misli su bile prisutne, i jaka depresija posle psihoze. Sve je bilo tako i kod mene. Verovatno je to neki sablon po kome se i poznaje ova psihoza.
Kazes, posle godinu dana ti se vratilo, ali u blazem obliku? Da li si posle prve psihoze bilo sta promenio u svom razmisljanju? Ja sam sebi dala zadatak posle psihoze da moram ponovo nauciti hodati, jesti, ponasati se, nauciti kontrolisati svoja osecanja i svoje ponasanje, nauciti pratiti svoja osecanja i misli koje su ih uzrokovala. Psiholog kod koga sam otisla radi toga da se oslobodim agorafobije mi je u tome pomogao.
Ne znam nista o hemijskom disbalansu u mozgu, odnosno neravnotezi transmitera. Zato mogu tebi da preporucim isto ono sto mislim da je za mene dobro, da bar jednom u dve nedelje, a mozda i jednom posetis psihologa i razgovaras sa njim o bilo cemu sto te muci. Mora da je tvoju drugu psihozu izazvao neki stres koji nisi prepoznao kao stres, nesto sto te je mucilo, a nisi odmah primetio. Isto tako, ni ja nisam mogla da shvatim da se plasim, jer to sto sam osecala nisam mogla da nazovem strahom. Najbolje je da pitas psihijatra koji ti je prepisao lek da li mozes da ih postepeno smanjis i predjes na psihoterapiju.
Mozda se ni meni nije javila psihoza ponovo jer nemam nekih velikih stresova u poslednje 3 godine, a mozda je razlog tome sto sam nesto novo naucila, cim sam bez problema dala preostale ispite na fakultetu i diplomirala, ali kad budem pocela da radim, trebace mi pomoc od psihologa.
Najveca stvar koja se desila posle psihoze je da sam shvatila da trebam odrzati ravnotezu u svemu sto radim i da nema potrebe da kontrolisem razne situacije oko sebe, kad je dovoljno da kontrolisem samo ono sto sama radim, kako bi meni bilo dobro, a ako je meni dobro, sigurno da mogu da ucinim i da drugima oko mene bude bolje.

#16 andro

andro

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 15 January 2007 - 17:53

Najve?a je greka ljudi kad se dekompenziraju na psihi?kom planu, zavre u bolnici, dobiju terapiju
(nije bitno to) , nakon to iza?u iz bolnie, piju terapiju neko vrijeme(moda i est mjeseci), pa SAMI odlu?e prekinuti terapiju jer misle da im je dobro i da im ne treba. ?injenica je da neki i ne?e nakon nekog vremena trebati vie lijekove a neki vjerovatno i doivotno...

#17 Real Elem

Real Elem

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 64 posts

Posted 17 January 2007 - 02:11

Sta sam promenio u razmisljanju? Posle prve psihoze nisam se ni lecio, samo sam analizirao psihozu, zatim za vreme depresije svaljivao krivicu za sve na sebe 24/7 - nula pomak, samo ponor i bol, nista konstruktivno, a zatim je dosla druga psihoza. Sta sam promenio u razmisljanju posle druge? Hmm, ne analiziram vise to sta se dogadjalo u glavi za vreme psihoza - shvatio sam to kao vir divlje reke u kojoj ne zelim vise da plovim.
Zatim pijem lekove redovno vec 2 godine.
Dobio sam strah od pomisli da se opet moze isto desiti ako ne uzimam lekove a u isto vreme strah od neuspojava samih lekova, svega sto lekovi mogu usloviti. Tu sam dobro neodlucan sta da radim.
Moje misljenje je da se za vreme psihoza kod mene stvorila neuravnotezenost neurotransmitera u mozgu izazvana spoljasnjim faktorima tipa nagomilani stres i neverovatno tezak period zivota i da se to moze odrzavati pod kontrolom samo uzimanjem lekova bez obzira da li ja posle sredio ili ne sredio zivot.
Volio bih da nije tako, ali to mi nekako najvise ima smisla.
Izgleda da kod tebe to nije slucaj. Eto Bogu Hvala nema vise psihoza, samo napred.
Za mene ne znam sta bi bilo da prestanem sa lekovima, ufff, volio bih da probam ali rizik je to veliki.

#18 danica

danica

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 236 posts

Posted 17 January 2007 - 07:08

Kao prvo drago mi je da si nam svratio ,,na kaficu,,. Kao drugo jeste veliki, preveliki rizik.

#19 Real Elem

Real Elem

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 64 posts

Posted 17 January 2007 - 07:53

Hvala Danice, nadam se ti je muz dobro, eto ja sam prilicno dobro sad Bogu Hvala.
U pravu se preveliki rizik je prestati s tabletama...

Pozdrav

Danice, voleo bih da znam sta je sa Radiohedom. Nikako ne svraca vise.

#20 danica

danica

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 236 posts

Posted 17 January 2007 - 08:43

Ne znam ni ja sta je s njim, a bas volim kad se javi. Meni je on jedan super  pametan lik. Muz je da kucnem u drvo OK. Od kako stalno pije stabilizator- eftil bolje je.